2025. december 14., vasárnap

Ho-ho-hósirató

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#650718
Nagyon szimpatikus futás volt, kb. egyensúlyozza ezt: laza

Link

A kilenc napos fagyosnap széria megszakadni látszik hacsak nem megy ma leolvasásig 0 alá a T, de ennek kb. akkora a valószínűsége mint a fenti melegnek.nevet

Takt 1 fok
#650717
2 fok, szitálás szeret igazi télies hangulat hideg
Bár a tél egyelőre visszavonulót fúj a friss op-on, de lesz ez még máshogy is.
#650716
De még az előoldal is üveggömb. 12 napra van. Addig még lesz jópár futtatás. Meglátjuk mi lesz. Hiszen mindig az időjárásé az utolsó szó. Bár az tény hogy a meleget előbb meglátja mint a hideget  laza
#650715
Olyan szempontból nem szállt el, hogy ennek a jelenleg mutatott felállásnak a vége mindenképp valamilyen formában előoldalra kerülés lehet.
A tartóssága meg még üveggömb.
#650714
A GSF fáklya vége erősen Orsc Bohócop kicsit leszállt Ens átlag körül. Mintha a homályban tapogatózna. szegyenlos
Kerekített Takt 2 fok. Szitálás van. 

beillesztett kép

#650713
Olyan sűrű szitálás van, hogy a kocsi ablaktörlőjét úgy használtam, mintha az eső esne. Valódi őszi idő van, na.
#650712
Végre elkezdődött a "hol kell aláírn?", "kicsit jöhetne északkeletdélnyugatabbra!!!4négy!" időszak, ami hiányzott, mint mókusnak a kacsa a nokedlit.Bohóc

Beállt a ködpárna, ideje volt, azt nem mondom, hogy a fene se emlékszik, mikor volt ilyen utoljára, de ez végre valami olyasmi ősz vége, amit régebben azért többször megéltünk. Hátha a folytatás is olyan lesz.nevet

Vonaton ülök, apró szitálás cseppek nyúlnak az ablakon. Tökéletes november.nevet
#650711
"I am the 18z GFS. Follow me into fantasy land to see what I will create." Link kacsint
#650710
Nagyon remélem, hogy nem, mert ha mégis, akkor mi pont kimaradunk a h(j)óból.  laza Egy kicsit jöhetne délebbre. hideg
#650709
Bizony a GFS-nél a fáklya átlag is megzuttyant! hideg
#650708
Természetesen semmi sem esett. Egyből semmi...

Zsu82! Este 10kor kint voltam, akkor biztosan nem esett, de még csak nem is szállingózott nálam.
#650707
De szép, elteszem, mert nem így lesz. szeret laza

beillesztett kép



beillesztett kép

#650706
Az imént én is megnéztem, és azt kell mondjam, hogy ha hamarabb nézem meg, nem posztolom azt a demagóg megjegyzést, amire reagáltál. Reisz András nem hagyta magát bebulvárosítani.
#650705
Köszi, ez korrekt volt. Te is kapsz egy pálinkát.kacsint
#650704
A GFS-nek nagyon el szokott gurulni a gyógyszere, ez olyasmi, mint a nyári 44 fokok, vagy még olyanabb. Bohóc
#650703
Ma olvastam cikket, hogy az amszterdami gáztőzsdén azért emelkedik a foldgáz ára, mert "zord tél várható Európában!" Bohóc
Link

Mondjuk amit az energiaiparban művelnek a ződfasiszták, arra már elfogytak a nem túl hízelgő szavak... Legyen igazuk legalább ebben, tíz hétig ne engedjen egy percig sem (ebből). 

beillesztett kép

#650702
Egyelőre csak nedvesség fröccsöt kapott a légkör alsó része (no meg én is, de ez irsai, szilva pálesszel optimalizálva), szitálás, 0,8 fok. Nem a látványhószallingozas veszélye miatt vagyok fenn, de azért el bírnám azt is viselni! nyelvnyujtas
#650701
Asztarohadt, ezt akarom. szeret Bohóc

beillesztett kép

#650700
Ne ijesztgess, nekem is dec12-től…fazik
GFS fáklyán az igy a bizonytalanságot jelzi, mikor az átlag legmélyebben van, akkor az OP legmagasabban?! Talán még az ORSC kritérumának is megfelel, de lehet tévedek  laza
#650699
Nos én megnéztem a videot és az alapján szerintem Reisz András nem a telet temette, sőt, el is mondta, hogy ő nem szereti, ha bárki is konkrét időjárás előrejelzést ad egy adott télre. Ellenben elmondta, hogy jelenleg mivel számolnak a hosszútávú előrejelzések Európára, és abban most az szerepel, hogy minden téli hónap az átlagosnál melegebb lehet.
Azt is elmondta, hogy ettől még persze lokális anomáliaként akár életünk legnagyobb havazását is átélhetjük, illetve ezek a modellek nem számolnak a medencehatásként kialakuló hidegpárna lehetőségével, illetve azzal sem, hogy a poláris örvény gyengélkedik, amiből amúgy bármi is lehet nevet
Azaz nem személy szerint Reisz András temette a telet, ő csak közvetítette számunkra azt, amit most a jelenlegi tudomány képes látni a következő hónapokra. Ha nem lesz a tél meleg, akkor nem Reisz András téved, hanem a globális hosszútávú modellek nevet
#650698
(Ne) nézd meg Stumpf Bírót, ő oszt szépen elmeséli merre haladunk laza
#650697
Mi a helyzet feléd? Konkurencia szerint esik a hó felédszegyenlos
#650696
Ha ez is úgy érkezik mint ami november közepére volt esélyes akkor jöhet.nevet
#650695
Pont ma voltam Békéscsaban traktorral én is. Kollégákat láttam az itt ott dolgozgatni és ugyanez volt eszembe hogy basszus fantasztikus ez a hideg ködös kissé szitalos idő. De az egyik porolt masik zuzta a gazt (hihetetlen) harmadik szantot és ugyanolyan tiszta volt mintha gyárból jött volna ki. Katasztrófa. 
#650694
Látom megy a huza-vona rendesen.Tény hogy hosszú távon most a zonalításnak áll inkább a zászló,de lásd a ma esti ÉK-i hidegcseppes havazást!kacsint laza
Én egyet tudok,a karácsonyi vásárlásaimnál csak ezt a vonalkódot fogadom el!  lazahavazas

beillesztett kép

#650693
Az utóbbi néhány napon viszonylag sokat autóztam egyedül munkából kifolyólag.
Az ilyen utakon sokat szoktam agyalni, gondolkozni.
Valahogy az fogalmazódott meg bennem, hogy az elmúlt 6-7 évben mintha olyan változások történtek volna az éghajlatunkban, aminek 60-70 év alatt kellett volna.
Hiába csillant fel a remény szeptemberben, hogy a nyári ámokfutás véget ér, megint 0 mm 30+ napja. Teljesen szürreális látvány, ahogyan a párás, ködös időben mozgolódnak a traktorok a földeken és óriási porfelhőt kavarnak maguk után.
Azon is morfondíroztam, hogy évtizedek óta szajkózzák a másfél fokos bűvös határt, amit már most sikerült átugrani. Vajon ha esetleg lenne olyan szcenárió, ami annyira vad melegedést mutatna, amibe 10-15 éven belül 5-6 milliárd ember beledöglene, az tudtunkra lenne hozva, vagy a pánik elkerülése végett inkább csak lightosabb forgatókönyvekkel "ijesztgetnek" minket?
Nem vagyok konteó hívő, mielőtt ez a vád érne. nevet De elég rossz érzések kavarognak bennem.
#650692
Miután ez egy trend most hogy enyhék a telek, tehát most is egy átlagosnál enyhébb télre van esély. Az hogy a poláris szél gyengébb lehet, még nem jelent egyértelműen hidegebb telet. Jó lenne erre példát és ellenpéldát is felmutatni. Mint ahogy annak sincs jelentősége szerintem, hogy a három modellen ott az azori előoldal 240 óra után. Hol van az még? Előtte több változás is lesz hazánk időjárásában.  Miután az AC helyzetek a döntőek, kérdés merre mozdul el a dolog. 
#650691
Ojvééé. Tehát egy gy szakértő november derekán temeti a telet.vidám

Szubjektív: kedvelem Reisz Andrást, már amennyire így virtualice ez lehetséges, de remélem, téved. Elég lenne csak annyira, amennyire Németh Lajos szokott. Vigaszdíjként márciusban meghívnám egy jóféle pálinkára..
#650690
Semmi gond, akkor viszek terepfutócipőt is, meg esetleg bicajos sisakot nevet
#650689
PM10 és 2.5 légszennyezettség itt kifogásolt kategóriában, csütörtökig nem is lesz javulás (sajnos).
#650688
Szerintem átmeneti lesz. 1-1,5 hónapnál nem hiszem, hogy tovább fog tartani. laza
#650687
Kardjukba dőlhetnének az alpesi síterepek, november végén, december elején képe megalapozni a pályákat...
Csak nem vágja haza a szezonkezdést valami azeri ciklon-őrület... Vagy ha igen erősen drukkolok neki, hogy csak átmeneti legyen, már kifizetett szállás van karácsony előttre Obertauernben nevet 
#650686
És ebből lesz a dühöngő déli széllel kísért +15+20 fokos maximum hőmérséklet.
#650685
Bizony, 240 óránál immár mindhárom nagy modellen (ECM, GFS, GEM) ott figyel a masszív azori előoldal, ami általában nem szokott jót jelenteni nálunk, mármint hideg/télies idő szempontjából.
#650684
Előtte két nappal meg hóba fulladás a GEM műsorában.

beillesztett kép


#650683
Reisz András, Valencia és az idei telünk...
Link
#650682
Szóval arra célzol ezzel a 300 órás operatív futással hogy hideg,  fagyos lesz a karácsony? laza
#650681
Nyáron nem mondhatni nagyon kirívónak, olyan kb, mint nálunk egy forró nap.  Most viszont rendkívüli. Ha hasonlítanom kéne, akkor ez most ott olyat ütött, mintha ma itt 28-29 fokot mértem volna.
#650680
Ezután a csúnya télies idő után a hónap végére beindulna egy kicsit a délnyugati áramlás:

beillesztett kép

#650679
GEMBohóc laza

beillesztett kép

#650678
Én sem, bár március végén voltam ott, és a 0 fok körüli hőmérséklet, erős szél mellett megtapasztaltam, pl. Reykjavíkban, hogy mennyire lengén öltöztek még ilyenkor is a helyiek. Sapka, sál  kesztyű szinte senkin nem volt, csak egy polar felső vagy vékonyabb téli kabát, a turisták - köztük én is - be voltam szépen öltözve, többnyire így ( téli kabát, sapka, kesztyű, bakancs - a sálat utálom, szóval nem is vittem magammal - ) :
Most a közel 20 fokban vajon hogyan öltöztek az emberek!?  laza

beillesztett kép

8
#650677
Nekem nagyon bejön ez a pár télies hangulatú, szürke, hideg nap. A jővőképben semmi pozitívat nem tudok felfedezni téliesség, vagy számottevő csapadék szempontjából. Néhány lepkefing erősségű front, szélerősödéssel produkálhat az átlagosnál melegebb napokat, napsütéssel akár.
#650676
Nem vagyok egy nagy Izlander, de ott ez még nyáron is kirívó lenne, vagy nem?!
#650675
Ügy felszorták a várost, hogy rendesen csúszik az út. Tehát hó lesz (ha már szorgalmasan felszórták), de megmaradás szerintem max a füvön és kocsikon. +0,6 fok van a talaj sincs megfagyva.
#650674
Mai izgalmak Pilis-tetőre terepfutás közben: isteni volt megtapasztalni a felhőtető csontig hatoló hidegét, fent a csúcson meg a símogató langymeleg napsütést:

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#650673
Sárga radarjel ellenére ikont nem érdemlő hószállingózás van, itt-ott látni pár lehulló hópelyhet. Az egész napos fagy viszont tartja magát, -0,4 fok van.

beillesztett kép

beillesztett kép





#650672
6-os ECM alig ad már csapadékot, sokan beszopták ezt.

beillesztett kép

#650671
A Bakony még hazafele is láthatatlan és zúzmarás volt, egy-egy akácsoron már brutál zúzmara lerakodás volt, de aztán itthon sajnos vissza kellett térni a szürke és sík valósághoz..Bohócfazik
#650670
Szépen kirajzolódik az áramlás iránya, gondolom a sziget főnös oldalán mérték ezt az értéket. 

beillesztett kép


A mai nap már kifejezetten hűvösnek érződik, 3,2 foknál nem volt ma még melegebb. Reggel ahogy átvonult néhány fátyolfelhő a stratus felett, nem hogy nem világosodott, hanem az idő előrehaladtával sötétedni kezdett. Megvolt a hangulata nevet
#650669
A Feröer-szigeteken is befigyelt egy 19,6°C-os minimumBohóc

Havazás előrejelzés

Utolsó észlelés

2025-12-14 11:49:05

Pusztavám - Május 1 utca (216,3 m)

2.6 °C

na00

RH: 92 | P: 1029.7

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

149388

Hírek, események

Újabb mediterrán ciklon érkezik

Időjárás-változás | 2025-11-23 10:49

pic
Alig ment el az előző, máris jön a következő ciklon.