Légköroptika
Megpróbálom úgy megcsinálni a fényképezést hogy közben ti is láthassátok a viharvadász.hu-n meg a weboldalaom. Ha nem is abban a pillanatban de másnap biztos
Csak az a probléma hogy nemtudok usbvel összeköttetést csinálni a gépel mert a kamera nemszereti. De a FireVire kábellel mûködik csak rövid...
Én is irigyellek Téged Noli, mert egy kicsivel közelebb laksz a sarkvidékhez, mint én...
Nagyon szépek! Rohadtul irigylek mindenkit, aki egy kicsivel is közelebb van a sarkvidékhez, mint én... :-)
Gyönyörü irizálás!
Jó sikerült a fénykép! (néhányszor elég nehéz: nekem gyakran túl sötét vagy túl halvány lesz a fényképem, kell kompenszálnom a világitás
).
Jó sikerült a fénykép! (néhányszor elég nehéz: nekem gyakran túl sötét vagy túl halvány lesz a fényképem, kell kompenszálnom a világitás
Hm, jó kérdés. Amennyire tudom, azért nem látni õket nálunk, mert a sztratoszféra alsó rétegeinek - ahol ezek a felhõk találhatók - jóval hidegebbnek kell lennie (-80-85°C), mint általában.
És innen az országból miért nincs? Mert innen még nemigen láttam. Van valami a Nap állásával kapcsolatban, hogy É-on sûrûbben fordul elõ, vagy ez hülyeség?
Micsoda képek! Gratulálok a fotósoknak!
Kaptam emailen egy barátomtól igazi színes gyöngyházfényû felhõket. Ma fényképezte õket Reykjavíkban. Link
Kaptam emailen egy barátomtól igazi színes gyöngyházfényû felhõket. Ma fényképezte õket Reykjavíkban. Link
Úgynézem ma is ugrott a távcsöves észlelés, fotózás! 
Bezzeg tegnap milyen gyönyörû ég volt, szikráztak a csillagok, de nem bírtam ébrenmaradni! :/
Bezzeg tegnap milyen gyönyörû ég volt, szikráztak a csillagok, de nem bírtam ébrenmaradni! :/
Randa szürkeség van földön-égen, metszõen hideg, erõs széllel, heves lökésekkel, brrr... Megyek aludni (éjszakás voltam), ha kimásztam a pihe-puhából, megcsinálom a januári összesítést, és küldöm.
Jóccaka
Itt délelõtt volt egy kis remény valamilyen látványosságra a magasszintûektõl, de egy nyanvadt halo sem jött össze! Mostanra meg teljesen beborult!
Koncerten nincs köd, ezért csinálják szárazjéggel. Szóval abban szerintem max. koszorú lehet, lévén füstjellegû a szemcsemérete.
Finnországban az volt a terv, hogyha sima köd van, akkor szárazjéggel fagyasztjuk meg. Szóval, olyan nagyon hideg nem is kell hozzá
Sok a kép, legközelebb galériba kéne!
Mindenesetre végignéztem és szépre sikerültek!
Köszi! Sajnos akkor már sötét volt, mire az Urál fölé értünk. 4 óra az idõeltolódás, úgyhogy ott már öreg este volt.
De lementem a gép alá a porhóban mászkálni, vittem fel egy maréknyit, felolvasztottam, háát, olyan zavaros volt, mintha belecsandáztak volna.
Nagyon klassz a kondenzcsíkos vid.
Az Urál felett volt alkalom fotózni kedden?
Az Urál felett volt alkalom fotózni kedden?
Nagyon remélem, hogy derült lesz!
Ha nem, akkor érvágás lesz!

Az utolsót sem láttam! 
A következõ teljes, pedig 2015.09.28-án lesz! Addig meg csak félárnyékos fogyik!
Ha nem, akkor érvágás lesz!
A következõ teljes, pedig 2015.09.28-án lesz! Addig meg csak félárnyékos fogyik!
Nolától megtanultam, hogy érdemes videót csinálni
Itt egy alnap (al-lámpa) videó Link
A minõsége nagyon rossz, de az azért látszik rajta, hogy ha mozgatjuk a lámpát, az alnap helyzete is változik: közeledik vagy épp távolodik.
A minõsége nagyon rossz, de az azért látszik rajta, hogy ha mozgatjuk a lámpát, az alnap helyzete is változik: közeledik vagy épp távolodik.
Magyar idõ szerint írtad?
Az tök jó, mert akkor elég kicsit korábban kelni a szokásosnál :-)
Mondjuk jobb volna, ha a múltkorinál kissé kevesebb volna a felhõ... Mondjuk hártyavékony Ci-k, némi laza mellékholddal övezett holdfogyira beneveznék :-)
Az tök jó, mert akkor elég kicsit korábban kelni a szokásosnál :-)
Mondjuk jobb volna, ha a múltkorinál kissé kevesebb volna a felhõ... Mondjuk hártyavékony Ci-k, némi laza mellékholddal övezett holdfogyira beneveznék :-)