Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
És sajnos van alapja.
A 0 körüli t850 nem sokat ér, amíg ilyen szmötyi van alatta... Link
De az ilyen csapadékos periódusok nagyon ritkán tartanak hetekig, elég nagy eséllyel ez sem fog.
A 0 körüli t850 nem sokat ér, amíg ilyen szmötyi van alatta... Link
De az ilyen csapadékos periódusok nagyon ritkán tartanak hetekig, elég nagy eséllyel ez sem fog.
Vigyázat erősen populista hozzászólás 
Nekem nincs rossz előérzetem, fáklya átlag megy lefelé, csapi is van rajta, előbb-utóbb csak jó lesz, fő a türelem
Mondjuk nekem könnyű a tegnapelőtti hólepellel utol is értük a tavalyi évet, innentől itt minden már csak jobb lehet:
Nekem nincs rossz előérzetem, fáklya átlag megy lefelé, csapi is van rajta, előbb-utóbb csak jó lesz, fő a türelem
Mondjuk nekem könnyű a tegnapelőtti hólepellel utol is értük a tavalyi évet, innentől itt minden már csak jobb lehet:

Még ma is láttam hófoltokat, meg havas tetőket. Reggel 0 fok, max 3-4 C. Azt hittem, melegebb lesz. Az utolsó három nap csapadéka havastul-mindenestül 14 mm. Nekem ez eddig belefér.
Ja, és végre nem mi vagyunk a melegpólus!(-:
Ja, és végre nem mi vagyunk a melegpólus!(-:
Halálosan komolyan mondom, Titeket színkiemeléssel kellene megjelölni a fórumon....
Fh: 11ker.
Fh: 11ker.
Ha az idei évet is beleszámítom itt egyedül tavaly esett hó december első felében. Az azt megelőző 10 évben viszont 5x. Az előtte való 10 évben is legalább 5x (így fejből, mobilról).
Utóbbi 10 év legrosszabb telkezdte eddig. Egyszer láttam pár hópihét. Lepel re is alig futotta. Tavaly ilyenkor már 10 cm hó volt, előtte években is november végén mindig megjött a 10-20 cm havunk. 3 éve is itthon rekedtunk akkora hó esett nov. 30-án.
A radar alapján Budapest 2 napja mágnesként vonza a csapadékot. Nem baj, majd ha havaznia kellene, akkor majd fordul a pólus.
Igen, "csudálatos" idő van, most szellőztettem át a lakást friss, decemberi levegővel! 
Más!
Én nem látom olyan tragikusnak az időjárás alakulását, ahogyan Hóvihar is írta, pont Karácsonyra bemákolhatunk egy hidegöblítést, akár hóval is. Sok variáció, és 20 nap van még addig!
Más!
Én nem látom olyan tragikusnak az időjárás alakulását, ahogyan Hóvihar is írta, pont Karácsonyra bemákolhatunk egy hidegöblítést, akár hóval is. Sok variáció, és 20 nap van még addig!
Csepereg néha az eső. Fagyott szemek is voltak már benne. Tegnap 3 mm esett. Szél egyatalan nincs szerencsére.
Itt most mondhatni szuper idő van és a szél se erős. Teljesen kitavaszodott, így nekiálltam leveleket gereblyézni.
Hát igen, ott a Bihar főnje egy 4 fokkal magasabbra vitte az értékeket, de azért még így széllel is belekóstolnék.
Annyira nem lehet élvezni mint ahogy a számok mutatják. Fú aszél
bár itt "csak" 9 fok van.
Én valahogy úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint a hétvégi tizenfokok
Reggel óta négy hozzászólás.
. Mindent elmond az esélyekről. Nagyjából 5 fok körüli borongós, gyakran esős, vagy esőre hajlónak néz ki a jövő hét jelentős része. Mit mondjak? Nekem sem a szívem csücske. Továbbra sem rossz pedig a várható légköri felállás, de szinte semmi hideg nem tud onnan jönni, ahonnan kéne.
Itt is már csak a tetőkön van, így maradt az egy hótakarós nap. Szaggat a szél, borultság, azaz igazi téli hangulat.
Itt most sütött ki a nap, indulhat az olvadás.
A földről már elolvadt a talaj hője miatt, de a tetőkön, tereptárgyakon még hó van.
A földről már elolvadt a talaj hője miatt, de a tetőkön, tereptárgyakon még hó van.
Két hótakarós nap azért becsúszott december elejére. Most átmentünk pluszba, lassan felenged az átfagyott hó és a talaj is.
Egy jó tíznapos szünet jön, utána remélhetőleg Karácsony környékére tartogat majd újabb téli izgalmakat az időjárás!
Egy jó tíznapos szünet jön, utána remélhetőleg Karácsony környékére tartogat majd újabb téli izgalmakat az időjárás!
Igen, nagyon lassan, de kúszik lefelé a t850.
A síkvidéki havat még nem merném belelátni, de a hegyek kifehéredhetnek a jövő héten valóban.
A síkvidéki havat még nem merném belelátni, de a hegyek kifehéredhetnek a jövő héten valóban.
Elnézve a modelleket, jövő héten először a hegyekben, később akár síkvidéken is lehet szilárd halmazállapotú csapadék! Szerintem a helyzet mindenképpen jobb, mint egy-két nappal ezelőtt!
Öröm az ürömben hogy ahogy nézem a moddeleket a legtöbbje nagyon várja az É-Európai hideg felhalmozodást. A GFS pl. beindítja az atlanti ciklon gyárat. VISZONT ezek a ciklonok szinte ugyan azon a vonalon keresztül szelik Európát hátoldalukon pedig minden egyes ciklonnal egyre délebre jön hideg.
Nem kell temetni még a telett.
Nem kell temetni még a telett.
Ha az amcsik az idén is kirámolják a nyolcvanhatos értelemben sem gyenge szibériai raktárt, én tökön szúrom magam ! A alig lőtávon túl kezdődik ...
(ecm esti, 168 h - tól)

Az SSW bekövetkezése alatt az ENS kék átlag minél közelebb kerül a legalsó átlag piros vonalhoz. Egyébként a zonális szelek lassulását is jelenti.
"During a SSW event, the ensemble (blue) will be close to the low (more negative) extreme of the model climate (lower red line)."
"During a SSW event, the ensemble (blue) will be close to the low (more negative) extreme of the model climate (lower red line)."
Ezt magyar nyelvre lefordítva hogy kell értelmezni?
Mi számít ezen jónak avagy rossznak ?
Elég erős szalmaszál, inkább mint a nyeletlen balta: Link
Zúg le a mélybe szépen továbbra is!
Zúg le a mélybe szépen továbbra is!
Sokan örülhetnének, akik itt hozzàszólnak hogy átélhetnének egy olyan telet ami 87- Ben volt.Legtöbb hozzászóló nem élt akkor vagy nagyon kis gyermek volt.Én 17 éves voltam akkor. Aki azt nem élte át, annak fogalma sincs mi az igazi tél.A mediterrán ciklon sem élt még akkor úgy tudom. Mi lett volna ha átélte volna még nagyobb vàgyakozása lenne egy olyan tél utàn.
Nem is lett annyira rossz az ECM véleményem szerint. Csakhát 192 órától szimpatikusak a látottak :/ Hátha elkezdődne valami 
Link
Mai Tmin: -3,6°C, Tmax: 2,6°C. Szűrt napsütéses, de szép idő volt ma
Link
Mai Tmin: -3,6°C, Tmax: 2,6°C. Szűrt napsütéses, de szép idő volt ma








