Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igen! És amilyen iszonyat szerencsések vagyunk, ebből lesz egy észak-amerikai hatalmas tél!
Nekünk meg csak az esélye lett volna meg erre, bár mostanában már az esély se semmi. Reméljük semmi ilyen nem lesz, és kapunk egy 2012 februárt csak több hóval, meg egy 2013 márciust!
Amúgy GFS-en mi történik a végén? Áthelyezi az egész északi sarkot észak amerikára?
Nem beteg ez egy kissé?
Azt még hozzá kell tenni, hogy csak a GFS alapján, az eddigi gyenge kanadai hidegbázist egyre erősebbnek adja!
Egyre durvább futások oda !
Mondjuk azért ott is 1500-2000 m körüli "huplik" vannak, azért úgy nem nehéz.
Nincs ezzel baj, grillt,napszenyát,hűtött Sárkány Sört elő
A helyzet helyenként egész használhatóan néz ki, de amíg Dericknek van raktáron pardonja,addig óvatos leszek, és nem említem a picúrnak
Kinéztem az előbb egy kicsit az utcára hátha esetleg látok 1-2 villámot, de nem láttam.
Én egy szeles időnek jobban örülnék, mert hiába fagy meg, olyan sár van, ha éjjel -5 fok lenne nappal meg olvadna, akkor is dagonya és csúszkálás lenne.
Ugyanúgy traktor húzna traktort fagyban.
Egy hét enyhe szeles időnek jobban örülnék.
Ehelyett esni fog hét közepén is és hétvégén is.
Nyáron meg majd aszály lesz.
Friss GFS ide délnyugatra szombat reggelre 10-15 centi havat vár!
Hiányzik mint léggömbárusnak a nyílzápor!
Ugyanúgy traktor húzna traktort fagyban.
Egy hét enyhe szeles időnek jobban örülnék.
Ehelyett esni fog hét közepén is és hétvégén is.
Nyáron meg majd aszály lesz.
Friss GFS ide délnyugatra szombat reggelre 10-15 centi havat vár!
Hiányzik mint léggömbárusnak a nyílzápor!
Tulajdonképpen ha nem lenne ezekből a helyzetekből egy jó havazás, akkor az igen elkeserítő! Miért?
Mert a száraz változatokban sem durvák! Sőt! Ha már nem esne a hó az ország csak kisebbik részén, akkor legalább gázórapörgető, jó erős fagyhullám érne el minket. De nem! Még ez a variáció sincs a szárazak között!
A PARA-t is ha nézem, hát, igen. Természetesen ez alapján a horvátok hóba fulladnának! Nagyszerű!
Eddig a tegnap esti GFS-t tudnak még értékelni igazából, mert amit a végén mutatott, nah az már téltámadás! Még akkor is, ha semmi csapadékot nem okozott volna egy olyan felállás! ROSSZ ÉRZÉSEM VAN...!
Illetve, ha most a PARA-t tovább nézem, akkor az ilyen futásoknak kellene jönni, hogy mindjárt a 2 nagy AC összekapcsolódását figyelhetjük! Ezeknek a futásoknak kelle már jönni egyre többet
Hajrá!
Mert a száraz változatokban sem durvák! Sőt! Ha már nem esne a hó az ország csak kisebbik részén, akkor legalább gázórapörgető, jó erős fagyhullám érne el minket. De nem! Még ez a variáció sincs a szárazak között!
A PARA-t is ha nézem, hát, igen. Természetesen ez alapján a horvátok hóba fulladnának! Nagyszerű!
Eddig a tegnap esti GFS-t tudnak még értékelni igazából, mert amit a végén mutatott, nah az már téltámadás! Még akkor is, ha semmi csapadékot nem okozott volna egy olyan felállás! ROSSZ ÉRZÉSEM VAN...!
Illetve, ha most a PARA-t tovább nézem, akkor az ilyen futásoknak kellene jönni, hogy mindjárt a 2 nagy AC összekapcsolódását figyelhetjük! Ezeknek a futásoknak kelle már jönni egyre többet
Egyet értek. Részemről is sokkalta inkább vágyok a száraz hidegre, mintsem bármeddig tartó előoldalra. Felénk még rengeteg föld szántatlan, a fagyra várnak a gazdák, hogy rámehessenek a gépekkel.
Kezd a száraz hidegre váltani a dolog. Gem, Gfs hideg de száraz, én örülnék neki ha így maradna végre normális fagy lenne Januárba.
Mivel a WZ csapi térkép nem jó, másik oldallal kell próbálkozni, ennyit számol valójában péntekre a GFS ide:

Amúgy elbugolt a WZ-n a csapi térkép péntekre, mert 3 jelez hóban, de valójában 12mm-t vár a modell.
Na szóval lesz "n" darab peremciklon, nagyjából ennyit tudunk MOST....
Ez teljes káosz, úgy 72 óráig látni tényleg max.... Első ciklon pillanatok alatt elpattan KÉK felé, a második lecövekel a spanyoloknál.... 6 óránként új és új ötletek
Ez alapján az OP alapján a spanyolok fél méter havat kapnának, és nem a Pireneusokban.... durva.
WTF Link
Ez még messze nem a vége lenne:
Ez teljes káosz, úgy 72 óráig látni tényleg max.... Első ciklon pillanatok alatt elpattan KÉK felé, a második lecövekel a spanyoloknál.... 6 óránként új és új ötletek
Ez alapján az OP alapján a spanyolok fél méter havat kapnának, és nem a Pireneusokban.... durva.
WTF Link
Ez még messze nem a vége lenne:

Friss GFS már megint tök más lesz mint az eddigiek.... LOL - semmi csapadék eddig szombatig bezárólag (kivéve Dny.)
Péntek estére jóval hidegebb mint az előző futások. Lássuk tovább.
Online hol lehet nagy mennyiségben olcsón popcorn-t rendelni?
Péntek estére jóval hidegebb mint az előző futások. Lássuk tovább.
Online hol lehet nagy mennyiségben olcsón popcorn-t rendelni?
11 éve, 2010. január 3-án komoly összeáramlásos havazás volt a Dunától K-re.
A január 2-án este kezdődött havazás kezdetben még pozitív T mellett zajlott, aztán 3-án reggelre 8 cm-es, délig 12-13 cm-es összefüggő porhótakaró képződött, amelyet a szél folyamatosan hordott, épített. Az előző napok enyhe időjárásnak köszönhetően a talajhő alulról falta a hóréteget.
A január 2-án este kezdődött havazás kezdetben még pozitív T mellett zajlott, aztán 3-án reggelre 8 cm-es, délig 12-13 cm-es összefüggő porhótakaró képződött, amelyet a szél folyamatosan hordott, épített. Az előző napok enyhe időjárásnak köszönhetően a talajhő alulról falta a hóréteget.
Ez ide már is jobban hangzik mint az előoldal.
Link
Mondjuk az ECM szép kis havat tett be csütörtökre, de ide 5cm-nél több havat egyik modell sem vár, még űrtávban sem.
Nem baj ha kevés lesz, csak legyen már a miénk.
Nem a méret számit
Link
Mondjuk az ECM szép kis havat tett be csütörtökre, de ide 5cm-nél több havat egyik modell sem vár, még űrtávban sem.
Nem baj ha kevés lesz, csak legyen már a miénk.
Nem a méret számit
Itt is szakad, ebből a jövő hétvégéig tartó csapadékos időszakből kíváncsi leszek hány mm lesz
A mai csapadék adag is meglesz, egész délután esik, másfél napot bírt ki szárazon. Essen csak még mindig jobb mint az "időállás"
Az egyik konkurens oldal a száraz hideg verzióval számol a friss cikkében. Gondolom ECM operatív másolás. Ennek jobban örülnék, mint az előoldalas esőnek, de kevésbé mint a havazásnak, természetesen. Azért bátrak hat nappal egy mediciklon előtt leírni...
Én nem bánom ha a csapadékos idő helyet kapnánk egy kis száraz hideget. Ez a nagy sár állandó szitálás szürkeség már az agyamra megy. Lenne pár keményebb fagyos esténk, nappal is negatív hömérséklettel máris jobb lenne várni a havazást.
Hát dehogynem volt 2013-ban is SSW....
Link
Ráadásul pont december végén/január elején röffent be az is.
Készülhetünk még 3 hónap télre akár?
Link
Ráadásul pont december végén/január elején röffent be az is.
Készülhetünk még 3 hónap télre akár?
Az Alpok déli része lassan hóba fullad, újabb kemény hét elé néznek.
Nálunk pedig marad a latyak várás vagy ha ne adj Isten érdemi hideg lesz akkor imádkozás 1-2 mm csapadékért.
Nálunk pedig marad a latyak várás vagy ha ne adj Isten érdemi hideg lesz akkor imádkozás 1-2 mm csapadékért.
2018-ban vágül februárban következett csak be, szét is hóviharozta a márciust az is
Link
Ahogy írják is:
""This means that northern Europe, including the UK, is likely to get a long spell of dry, cold weather, whereas southern Europe will tend to be more mild, wet and windy. On the boundary of these areas, cold easterly winds develop and in some cases the drop in temperatures leads to snow, which is what happened in early 2018."
Ahogy Vissy Karcsi bá' is mondta volt (kb ezekkel a szavakkal): télen magasnyomás északon, ciklonok délen, komisz, nehezen előrejelezhető helyzet
2013-ban nem volt SSW?
Ahogy írják is:
""This means that northern Europe, including the UK, is likely to get a long spell of dry, cold weather, whereas southern Europe will tend to be more mild, wet and windy. On the boundary of these areas, cold easterly winds develop and in some cases the drop in temperatures leads to snow, which is what happened in early 2018."
Ahogy Vissy Karcsi bá' is mondta volt (kb ezekkel a szavakkal): télen magasnyomás északon, ciklonok délen, komisz, nehezen előrejelezhető helyzet
2013-ban nem volt SSW?
Nem semmi mi lett odafent végül....


A 2018 decemberi közepi havazás volt a legjobb
szép szombati napon még suliba/munkába dolgoztuk le a szenteste napját.
Nagyon kedvelem amikor a szakadó eső percek leforgása alatt átvált hóömlésbe.
Olyan talajnedvességi viszonyok vannak, hogy nem a föld sáros, hanem a víz földes.
És persze megint esik.
És persze megint esik.

Egyetértünk.... ECM máris elővette a száraz verziót, és én azt nem szeretném, szintúgy.
Egy kicsit tartok tőle, hogy a kevesebb előoldal, több hátoldal a csapadék csökkentésében manifesztálódik, mint ahogy a többi operatívon volt reggel.
A GFS nagyon kilógott a rengeteg csapadékkal, ECM-GEM-SwS-ICON nagyvonalakban mind ezt a szárazabb/Dunántúl, nedves /Dunától keletre felállást tolta, amíg láttak.
Én lehet jobban örülnék az átmeneti előoldalas verziónak a végén hóval, mint az ECM-féle dél behavazódik, másutt száraz hideg kimenetnek.
De lesz itt még minden IS.
A GFS nagyon kilógott a rengeteg csapadékkal, ECM-GEM-SwS-ICON nagyvonalakban mind ezt a szárazabb/Dunántúl, nedves /Dunától keletre felállást tolta, amíg láttak.
Én lehet jobban örülnék az átmeneti előoldalas verziónak a végén hóval, mint az ECM-féle dél behavazódik, másutt száraz hideg kimenetnek.
De lesz itt még minden IS.
Mostanra sokat csökkent az előoldali bemelegedés esélye a cikkedben levő görbéhez képest. Persze ettől még ugyanúgy nagyon bizonytalan, de kb. ez volt az egyik legjobban felfelé szóró futás eddig a tegnapi 12z mellett.
Innentől Tendencia tábornok vezényel
Aki sajnos tudjuk, mennyire megbízhatatlan....
Innentől Tendencia tábornok vezényel



