Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Gyengén havazik. Megmaradás nemigazán van. Pedig ezt megelőzően volt 2 téli napunk is, de a talajhő továbbra is köszöni, jól van. Emellé persze még 2 méteresen sincs délelőtt óta fagy.
A holnap esti csapadékzóna azért itt-ott szerintem összetud kaparni 1-2 centi havat szerda reggelre, főleg a hegyvidéki területeken. Én bízom benne, mögötte pedig reggelig hózáporok is lehetnek. A Dunazug-hegyvidék tényleg fog valamelyest csapolni a csapadékból, de szerintem este már tele lesz a fórum pesti hóeséses posztokkal is 

Ez nem a friss GSF para...de kifotóztam mentettem 
De hol van már a friss GSF? Mindjárt frissül az ECM...
De hol van már a friss GSF? Mindjárt frissül az ECM...
Teljesen igazad van, de azért néha bejönn neki. Talán a mostani erős hideget is ő látta ennyire erősnek legelőször. Amúgy meg kell valami még az Ecm nem frissül.
Az a baj így is vakon vagyunk az időpont miatt..
Úgy sem így lesz, de valami kell még az Ecm nem frissül.
Úgy sem így lesz, de valami kell még az Ecm nem frissül.
Katasztrofális! Átmegy havasesőbe...
A GEM öt - tíz fokkal is hidegebb szokott lenni a napokban a többinél, akkor jobb ha továbbra is vakon játszunk...
A GEM öt - tíz fokkal is hidegebb szokott lenni a napokban a többinél, akkor jobb ha továbbra is vakon játszunk...
Az összes modell közül talán a GEM szokta a legnagyobb sületlenségeket mutogatni csapadék meg T ügyben is még rövidtávra is.
Folt-lepel-1-2 centi.
Nagyon laza szerkezetű hó esett az este, van ahol meg sem maradt kis folt, mellette meg egybefüggő 2 centis hó van.
Ez a tipikus néhány centi hó, ahol a szántás déli felén kilógnak a hantok.
A magasabb fekvésekben 5-10 centi hó van, de ugye a dombokat nem érdekli a hó a lehűlés szempontjából.
Nagyon laza szerkezetű hó esett az este, van ahol meg sem maradt kis folt, mellette meg egybefüggő 2 centis hó van.
Ez a tipikus néhány centi hó, ahol a szántás déli felén kilógnak a hantok.
A magasabb fekvésekben 5-10 centi hó van, de ugye a dombokat nem érdekli a hó a lehűlés szempontjából.
Jelentem esik!
Erős szállingózásnak mondanám, gyenge havazásnak még nem. Egy kis látványban bíznék reggelre.
Kár, hogy nem frissül a GFS, pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy a szerda hajnalra várt 0.9 mm (!!!4!44!!!) csapadékot vajon megemeli 0.94 mm-re vagy esetleg lecsökken 0.2 mm-re?
Az ICON pl. nagyon bőkezű: Link
Bár nem kötelező, de mégis feltünteti a csapadékunk helyén kétszer is a 0.0 mm-t., csak hogy tudjuk hol a helyünk a második 1987-ben.
Az ICON pl. nagyon bőkezű: Link
Bár nem kötelező, de mégis feltünteti a csapadékunk helyén kétszer is a 0.0 mm-t., csak hogy tudjuk hol a helyünk a második 1987-ben.
Remélem azért nem egy szerveren van a GFS modell és a webszerver is!
Reméljük olyan telet köpött, hogy összeült a háttérhatalmak globális világtanácsa, letiltotta a publikálást, és elkezdte megtervezni, mit kezdjenek a Holnapután-forgatókönyvvel
A mai nap számomra tavaszias hangulatú volt. No nem a hőmérséklet, hanem az egész napos ragyogó napsütés és viszonylagos felhőtlenség miatt. A reggel keletkezett dér ugyan egész nap megmaradt az árnyékban, és a pocsolyák is be vannak már fagyva, ennek ellenére olyan fílingje volt a mai időjárásnak, mintha már március lenne
El is kezdtem várni a tavaszt, hiszen ha már a tél ilyen minősíthetetlenül gyenge felém (egyedül december 27-én hullott 1-2 milliméter vastag kérész életű lepel) , és nagy valószínűséggel a következő időszak is jórészt hómentes lesz nálam (az a folt - lepel, ami esetleg lehullhat ezen a héten, engem annyira nem hoz lázba), legalább a nappali világosság ideje egyre tovább tart, hiszen míg a mai napon még csak 16 óra 13 perckor volt a naplemente, addig vasárnap 16 óra 20-kor lesz, míg a jövő hét végén pedig már 16:30-kor
.
Na meg a magasköd/hidegpárna "főszezonból" is csak 1 hónap van hátra. A Nap ereje napról napra egyre nagyobb.
No de, hogy ne offoljak:
Jelenleg gyengén fagyizunk (T: -0,9°C), az ég közepesen felhős.
El is kezdtem várni a tavaszt, hiszen ha már a tél ilyen minősíthetetlenül gyenge felém (egyedül december 27-én hullott 1-2 milliméter vastag kérész életű lepel) , és nagy valószínűséggel a következő időszak is jórészt hómentes lesz nálam (az a folt - lepel, ami esetleg lehullhat ezen a héten, engem annyira nem hoz lázba), legalább a nappali világosság ideje egyre tovább tart, hiszen míg a mai napon még csak 16 óra 13 perckor volt a naplemente, addig vasárnap 16 óra 20-kor lesz, míg a jövő hét végén pedig már 16:30-kor
Na meg a magasköd/hidegpárna "főszezonból" is csak 1 hónap van hátra. A Nap ereje napról napra egyre nagyobb.
No de, hogy ne offoljak:
Jelenleg gyengén fagyizunk (T: -0,9°C), az ég közepesen felhős.
Ajj bakker igaz, annyira megszoktam, hogy a WZ-n a kék a -10, hogy nem is néztem a skálát.
Ma hajnalban, reggelre jelentősen csökkent nálam a felhőzet, és le is zuttyant a T. -6,7 fokra. Ennyi lett a mai Tmin. A változóan napos-felhős idő ellenére a Tmax csak -0,8 fok lett, szemben a modellek által várt +2 fokkal, mely nem jött be ( gondolm beragadt fölém az inverzió, és mivel nem volt ákeverès, így egész nap fagyos maradt az alsó légrèteg ), így a tegnapi első után ma meg lett a téli szezon második téli napja is. Ez már haladás.
Jelenleg kevés a felhő, köd nincs, csak párásság, és az akt. T. máris -4,3 fok.
Jelenleg kevés a felhő, köd nincs, csak párásság, és az akt. T. máris -4,3 fok.
Az ICON nem jó, a GFS -2,-3 fokos maximuma -12,-13 fokos 850 mellett sokkal hihetőbb 
Nem értem ezt a GFS-t, -12,-14 fokos 850 után, alig szél és derült ég mellett -6,-8 fokos minimumokat vár.
Nem értem ezt a GFS-t, -12,-14 fokos 850 után, alig szél és derült ég mellett -6,-8 fokos minimumokat vár.
De, és ezen épp -5 fok körüli Tmax van délnyugaton (-6 és -3 fok közötti színezés).
Óvatosan, te! Mi lesz a naiv fórumozók tízezreivel, akik ezt is komolyan veszik??

Mondjuk tényleg fura.
Meteocielen is döglődik?
Mondjuk tényleg fura.
Meteocielen is döglődik?
Elindult a nagy zutty, síkon, völgyekben, lapos, mély fekvésekben -10 fokhoz közel leszünk.

Itt nálunk É-ÉNY-on az Árva vidéken lottóötös ami a telet illeti...40-50 centi hóra a cidri. Álom. Szerintem arrafelé lesznek -30 körüli Tmin-ek is. Link
Lefagytak a bitek. Most bootolnak újra, csak lassan áll fel a rendszer.
Elég hideg, de túl sok havat azért nem ad.
A GFS által is jelzett konvergencia az ott van rajta, csak kissé keletebbre.
De az már jó jel, ha 5 nap távból több modell is adja.
Viszont tényleg cudar...
Hátha vasárnap már lehet a szabadban korizni
Csak nehogy az pár cm hó rontsa el
Na, Debrecen környéke meg milyen jó hely lesz mostanában: Link
EZ pontosan az, amit írtunk: ha a hideg megjön, úgyis jön vele a hó is valamilyen formában
A GFS által is jelzett konvergencia az ott van rajta, csak kissé keletebbre.
De az már jó jel, ha 5 nap távból több modell is adja.
Viszont tényleg cudar...
Hátha vasárnap már lehet a szabadban korizni
Csak nehogy az pár cm hó rontsa el
Na, Debrecen környéke meg milyen jó hely lesz mostanában: Link
EZ pontosan az, amit írtunk: ha a hideg megjön, úgyis jön vele a hó is valamilyen formában
Szombattól egész napos fagy lesz! Ilyen sem volt mostanában. Ma szép napos időnk volt. D vitamin barát idő volt!
Nálam a radar alapján is lassan vége a mai fő műsornak. Még gyenge szöszmötölés van. Az ECM a mait is jól jelezte. 1 cm friss hó hullott. Lehet menni havat seperni. A forralt bor is jól sikerült!
Jó közepes intenzitással ismét havazik, újra kifehéredtünk
A tegnapi kb. 4cm nagy részét a talajhő sajnos megette, de talán ismét szép havas reggelre ébredhetünk
Úgy tűnik felém ennyi volt a havazás, volt egy gyenge szakasz, de az semmire se volt jó, a hét többi része se néz ki túl jól.
Szerintem erre gondolsz: Link
Ezzel az volt a baj (pár éve), hogy egy-két futással korábbi adatok jelentek meg rajta, vagyis nem volt éppen naprakész.
GFS op amúgy.
Ezzel az volt a baj (pár éve), hogy egy-két futással korábbi adatok jelentek meg rajta, vagyis nem volt éppen naprakész.
Volt itt régebben olyan diagram, amin vmelyik modell nyers futása volt. Részletezni lehetett rajta az országokat, meg a városokat is. Sosem volt semmi haszna, de szerettem rajta nézegetni a szép havas oszlopocskákat! Valaki nem tudja véletlen melyik lehet az? Az eső kék volt rajta, a hó megy lila, asszem.
Szerintem ha valaki rendszeresen olvassa a fórumot, előbb-utóbb hozzászokik, beletanul ebbe.
Hogy csak egy példát említsek, az amerikai Strom2k fórumon is szoktak jönni a 200-300 órás képek kiragadott modellfutásokról, amikor éppen valami durvát mutatnak, mégsem hiszi senki azt, hogy akkor 2 hét múlva biztosan romba dönti egy 5-ös hurrikán Floridát.
Hogy csak egy példát említsek, az amerikai Strom2k fórumon is szoktak jönni a 200-300 órás képek kiragadott modellfutásokról, amikor éppen valami durvát mutatnak, mégsem hiszi senki azt, hogy akkor 2 hét múlva biztosan romba dönti egy 5-ös hurrikán Floridát.
Hoppá!
El sem hiszem! Van webcam a Plitvicei-tavaknál!!!

Link
Néhány éve már levelet is küldtem a nemzeti parknak, hogy igazán megoszthatnák az érdeklődőkkel a látványt.
( Így látható, hogy mikor van zúzmara, tapadó hó, befagyott vízesés, őszi lombszíneződés, stb.)
Korábban megfogadtam, ha tapadó hó esik, akkor mindig elugrok/elugrunk egy egész napos túrára.
2 éve a tó felett futó pallók 80%-án szűz hó fogadott minket + azúrkék ég és egyetlen emberrel sem találkoztunk.
Elképesztő élmény és látvány volt!!!
Sajnos a tavaly téli és a mostani téli kirándulás ugrik a vírus miatt...
El sem hiszem! Van webcam a Plitvicei-tavaknál!!!
Link
Néhány éve már levelet is küldtem a nemzeti parknak, hogy igazán megoszthatnák az érdeklődőkkel a látványt.
( Így látható, hogy mikor van zúzmara, tapadó hó, befagyott vízesés, őszi lombszíneződés, stb.)
Korábban megfogadtam, ha tapadó hó esik, akkor mindig elugrok/elugrunk egy egész napos túrára.
2 éve a tó felett futó pallók 80%-án szűz hó fogadott minket + azúrkék ég és egyetlen emberrel sem találkoztunk.
Elképesztő élmény és látvány volt!!!
Sajnos a tavaly téli és a mostani téli kirándulás ugrik a vírus miatt...
Szépen komótosan havazik, Takt -1,2 fok újra minden fehéredik, rendkívül hangulatos
Én Észak Ir-ben lakok nem vagyok otthon hogy nézzem sajnos, de figyelem, követem folyamatosan az időjárást itt is és az otthonit is : ) A Tél a kedvenc Évszakom! brrr

