2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#505075
Már frissül. 
#505074
Gyengén havazik. Megmaradás nemigazán van. Pedig ezt megelőzően volt 2 téli napunk is, de a talajhő továbbra is köszöni, jól van. Emellé persze még 2 méteresen sincs délelőtt óta fagy
#505073
A holnap esti csapadékzóna azért itt-ott szerintem összetud kaparni 1-2 centi havat szerda reggelre, főleg a hegyvidéki területeken. Én bízom benne, mögötte pedig reggelig hózáporok is lehetnek. A Dunazug-hegyvidék tényleg fog valamelyest csapolni a csapadékból, de szerintem este már tele lesz a fórum pesti hóeséses posztokkal is nevet

beillesztett kép

#505072
Szép volt!
#505071
Ez nem a friss GSF para...de kifotóztam mentettem vidám
De hol van már a friss GSF? Mindjárt frissül az ECM...
#505070
Teljesen igazad van, de azért néha bejönn neki. Talán a mostani erős hideget is ő látta ennyire erősnek legelőször. Amúgy meg kell valami még az Ecm nem frissül. kacsint
#505069
No para! Link
Go para! lazahavazas
#505068
Az a baj így is vakon vagyunk az időpont miatt.. 
Úgy sem így lesz, de valami kell még az Ecm nem frissül. kacsint
#505067
Katasztrofális! Átmegy havasesőbe...beteg
A GEM öt - tíz fokkal is hidegebb szokott lenni a napokban a többinél, akkor jobb ha továbbra is vakon játszunk...
#505066
Az összes modell közül talán a GEM szokta a legnagyobb sületlenségeket mutogatni csapadék meg T ügyben is még rövidtávra is.
#505065
Folt-lepel-1-2 centi.
Nagyon laza szerkezetű hó esett az este, van ahol meg sem maradt kis folt, mellette meg egybefüggő 2 centis hó van.
Ez a tipikus néhány centi hó, ahol a szántás déli felén kilógnak a hantok.
A magasabb fekvésekben 5-10 centi hó van, de ugye a dombokat nem érdekli a hó a lehűlés szempontjából.
#505064

beillesztett kép

kacsintGfs helyet azért legyen valami nézni való.
Egy kis Gem.. nyelvnyujtas
#505063
Szépen megcsapolja a csapadékot majd a Visegrád,Pilis és társai. 
#505062
Jelentem esik! nevet Erős szállingózásnak mondanám, gyenge havazásnak még nem. Egy kis látványban bíznék reggelre.
#505061
Végre esik a hó! havazasnevet
#505060
Kár, hogy nem frissül a GFS, pedig nagyon kíváncsi lennék, hogy a szerda hajnalra várt 0.9 mm (!!!4!44!!!) csapadékot vajon megemeli 0.94 mm-re vagy esetleg lecsökken 0.2 mm-re?

Az ICON pl. nagyon bőkezű: Link
Bár nem kötelező, de mégis feltünteti a csapadékunk helyén kétszer is a 0.0 mm-t., csak hogy tudjuk hol a helyünk a második 1987-ben. vidám
#505059
Remélem azért nem egy szerveren van a GFS modell és a webszerver is! vidám Reméljük olyan telet köpött, hogy összeült a háttérhatalmak globális világtanácsa, letiltotta a publikálást, és elkezdte megtervezni, mit kezdjenek a Holnapután-forgatókönyvvel nevet
#505058
Végre megkapják a görögök is!
Az ac meg ránkcsücsül, de gondolom nem sokáig, mert a brit ciklon letolja rólunk előbb-utóbb.
A csütörtök hajnal viszont cidri lehet felénk, erős szél, hideg, hózápor. Végre valami.
#505057
Mennyi hó maradt meg?
#505056
Hát gondolom fél Európa csüng rajta....
#505055
A mai nap számomra tavaszias hangulatú volt. No nem a hőmérséklet, hanem az egész napos ragyogó napsütés és viszonylagos felhőtlenség miatt. A reggel keletkezett dér ugyan egész nap megmaradt az árnyékban, és a pocsolyák is be vannak már fagyva, ennek ellenére olyan fílingje volt a mai időjárásnak, mintha már március lenne nevet 

El is kezdtem várni a tavaszt, hiszen ha már a tél ilyen minősíthetetlenül gyenge felém (egyedül december 27-én hullott 1-2 milliméter vastag kérész életű lepel) , és nagy valószínűséggel a következő időszak is jórészt hómentes lesz nálam (az a folt - lepel, ami esetleg lehullhat ezen a héten, engem annyira nem hoz lázba), legalább a nappali világosság ideje egyre tovább tart, hiszen míg a mai napon még csak 16 óra 13 perckor volt a naplemente, addig vasárnap 16 óra 20-kor lesz, míg a jövő hét végén pedig már 16:30-kor nevet
Na meg a magasköd/hidegpárna "főszezonból" is csak 1 hónap van hátra.  A Nap ereje napról napra egyre nagyobb. 

No de, hogy ne offoljak:  
Jelenleg gyengén fagyizunk (T: -0,9°C), az ég közepesen felhős. 
#505054
Ajj bakker igaz, annyira megszoktam, hogy a WZ-n a kék a -10, hogy nem is néztem a skálát.
#505053
A GFS szerver ledobta a láncot, később fog frissülni. 
#505052
Ma hajnalban, reggelre jelentősen csökkent nálam a felhőzet, és le is zuttyant a T. -6,7 fokra. Ennyi lett a mai Tmin. A változóan napos-felhős idő ellenére a Tmax csak -0,8 fok lett, szemben a modellek által várt +2 fokkal, mely nem jött be ( gondolm beragadt fölém az inverzió, és mivel nem volt ákeverès, így egész nap fagyos maradt az alsó légrèteg ), így a tegnapi első után ma meg lett a téli szezon második téli napja is. Ez már haladás.
Jelenleg kevés a felhő, köd nincs, csak párásság, és az akt. T. máris -4,3 fok.
#505051
UKMO elég meredek lett:
Link
#505050
Az ICON nem jó, a GFS -2,-3 fokos maximuma -12,-13 fokos 850 mellett sokkal hihetőbb laza
Nem értem ezt a GFS-t, -12,-14 fokos 850 után, alig szél és derült ég mellett -6,-8 fokos minimumokat vár.
#505049
De, és ezen épp -5 fok körüli Tmax van délnyugaton (-6 és -3 fok közötti színezés). kacsint
#505048
Akkor nem jó ez a térkép?

beillesztett kép

#505047
Óvatosan, te! Mi lesz a naiv fórumozók tízezreivel, akik ezt is komolyan veszik??
laza laza laza

Mondjuk tényleg fura.
Meteocielen is döglődik?
#505046
Elindult a nagy zutty, síkon, völgyekben, lapos, mély fekvésekben -10 fokhoz közel leszünk.

beillesztett kép

#505045
Itt nálunk É-ÉNY-on az Árva vidéken lottóötös ami a telet illeti...40-50 centi hóra a cidri. Álom. Szerintem arrafelé lesznek -30 körüli Tmin-ek is.  Link
#505044
Jó lesz az -5-nek is oda. kacsint
#505043
Az biza. Reméljük meg is valósul. nevet
#505042
A friss ICON -9 fokos maxot vár ide, ÉK-re meg -12-t vidám
#505041
Az utak kivételével megint minden kifehéredett. vidám
#505040
Lefagytak a bitek. Most bootolnak újra, csak lassan áll fel a rendszer. 
#505039
Akkora tél lenne rajta hogy még a rendszer is lefagyott vidám
#505038
Miért nem frissül a 12z gfs? Lemaradtam valamiről? szegyenlos
#505037
Elég hideg, de túl sok havat azért nem ad.
A GFS által is jelzett konvergencia az ott van rajta, csak kissé keletebbre.
De az már jó jel, ha 5 nap távból több modell is adja.

Viszont tényleg cudar... fazikfazik 
Hátha vasárnap már lehet a szabadban korizni nevet
Csak nehogy az pár cm hó rontsa el nyelvnyujtas

Na, Debrecen környéke meg milyen jó hely lesz mostanában:  Link

EZ  pontosan az, amit írtunk: ha a hideg megjön, úgyis jön vele a hó is valamilyen formában kacsint
#505036
Szombattól egész napos fagy lesz! Ilyen sem volt mostanában. Ma szép napos időnk volt. D vitamin barát idő volt!
#505035
Friss ICON majdnem ránk veri totál a hidegörvènyt szombaton, szép kis havazásokkal!  laza Na meg persze északkeleten már bejönne a - 18- 20 fok 850-en...
Link
Link
#505034
Nálam a radar alapján is lassan vége a mai fő műsornak.  Még gyenge szöszmötölés van. Az ECM a mait is jól jelezte. 1 cm friss hó hullott. Lehet menni havat seperni. A forralt bor is jól sikerült! hideg
#505033
Jó közepes intenzitással ismét havazik, újra kifehéredtünk nevet  A tegnapi kb. 4cm nagy részét a talajhő sajnos megette, de talán ismét szép havas reggelre ébredhetünk nevet
#505032
Úgy tűnik felém ennyi volt a havazás, volt egy gyenge szakasz, de az semmire se volt jó, a hét többi része se néz ki túl jól.
#505031
Szerintem erre gondolsz: Link
Ezzel az volt a baj (pár éve), hogy egy-két futással korábbi adatok jelentek meg rajta, vagyis nem volt éppen naprakész. vidám GFS op amúgy.
#505030
Volt itt régebben olyan diagram, amin vmelyik modell nyers futása volt. Részletezni lehetett rajta az országokat, meg a városokat is. Sosem volt semmi haszna, de szerettem rajta nézegetni a szép havas oszlopocskákat! Valaki nem tudja véletlen melyik lehet az? Az eső kék volt rajta, a hó megy lila, asszem.
#505029
Szerintem ha valaki rendszeresen olvassa a fórumot, előbb-utóbb hozzászokik, beletanul ebbe.
Hogy csak egy példát említsek, az amerikai Strom2k fórumon is szoktak jönni a 200-300 órás képek kiragadott modellfutásokról, amikor éppen valami durvát mutatnak, mégsem hiszi senki azt, hogy akkor 2 hét múlva biztosan romba dönti egy 5-ös hurrikán Floridát.
#505028
Hoppá!
El sem hiszem! Van webcam a Plitvicei-tavaknál!!!vidám laza
Link
Néhány éve már levelet is küldtem a nemzeti parknak, hogy igazán megoszthatnák az érdeklődőkkel a látványt.
( Így látható, hogy mikor van zúzmara, tapadó hó, befagyott vízesés, őszi lombszíneződés, stb.)
Korábban megfogadtam, ha tapadó hó esik, akkor mindig elugrok/elugrunk egy egész napos túrára.
2 éve a tó felett futó pallók 80%-án szűz hó fogadott minket + azúrkék ég és egyetlen emberrel sem találkoztunk.
Elképesztő élmény és látvány volt!!!
Sajnos a tavaly téli és a mostani téli kirándulás ugrik a vírus miatt...
#505027
Szépen komótosan havazik, Takt -1,2 fok újra minden fehéredik, rendkívül hangulatoshavazas
#505026
Én Észak Ir-ben lakok nem vagyok otthon hogy nézzem sajnos, de figyelem, követem folyamatosan az időjárást itt is  és az otthonit  is : ) A Tél a kedvenc Évszakom! brrr

Utolsó észlelés

2026-06-26 01:46:10

Ercsi

21.3 °C

31500

RH: 60 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.