Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A várakozásaim tökéletesen bejöttek. És zömében a modelleké is. Maradt reggelre 0,5 cm hóréteg. Ami már most is gyengén olvad és 9-re valószínűleg teljesen el is tűnik. Úgyhogy, aki korán feküdt és későn ébred, az lemarad a főváros legnagyobb havazásának eredményéről. 
Ezzel együtt legalább késő este volt egy átmeneti szép havazásunk. A legvégét már nem néztem, muszáj volt aludni és hát ez nem az a volumenű esemény volt, ami miatt érdemes lett volna virrasztani.
Ezzel együtt legalább késő este volt egy átmeneti szép havazásunk. A legvégét már nem néztem, muszáj volt aludni és hát ez nem az a volumenű esemény volt, ami miatt érdemes lett volna virrasztani.
Jó reggelt. Esett némi hó..A mennyisége,csak mostanában számít jelentősnek.. hideg viszont nincs, épp nulla fok. Sokat nem kell vesződni a takarítással.. pár óra múlva nyoma sem lesz.

Ha most éjjel/holnap hajnalban se jön össze a legalább 1 cm, akkor a következő esély valamikor kedd környékén lehet majd egy jó kis melegfront és sirató havazás személyében.
Jelentem hótakarós nap nélkül már a tél sem megy ki. 1 cm esett, kevés, de a minék.
Az esti futás után újra csúnyát villantott a GFS OP és PARA. GEM igazi tél végig. ECM még nincs.
Hajrá tél!
Hajrá tél!
Hó reggelt! 6centi körűl lehetünk, most kezdett ismét erősebben esni.Ez még hajnali kép.

Itt még szerintem a centi sincs meg, nagyon beenyhültünk már este, -0,3 volt, most -0,5 fok. Meg sem maradt rendesen pl. a térkövön, a talajhő felnyalta... brutál csalódás, szívóág
Fél centi. Hőtérképet nézve nagyjából pár órája lehet, mindjárt 0 fok felett vagyunk. Na de majd estétől újra harcba szállunk!
Ejha, 2-3 cm, mindenre rátapadt havunk van.
Kár, hogy délutánra ez is megcsappan nem kicsit.. de most szép.
3 óra körül hólapátolás hangjára ébredtem. 
Azóta már a hókotró is meglódult, pedig csak néhány cm hullott.
Azóta már a hókotró is meglódult, pedig csak néhány cm hullott.

Szépen kifehéredtünk. 1-2cm hò. Nagyon örülök neki. 
Még picit szállingòzik.
Jò hogy reggel megyek melòba és még frissen láthatom mert délutánra az enyészeté lesz valòszínűleg ez a pici hò. Na de majd holnap, hátha tovább kitart. Abban jobban bízom.
Ahogy nézegettem a modelleket a beenyhülés majd hogy nem elkerülhetetlen, de reméljük gyors lesz és visszatér a hidegebb idő.
Még picit szállingòzik.
Jò hogy reggel megyek melòba és még frissen láthatom mert délutánra az enyészeté lesz valòszínűleg ez a pici hò. Na de majd holnap, hátha tovább kitart. Abban jobban bízom.
Ahogy nézegettem a modelleket a beenyhülés majd hogy nem elkerülhetetlen, de reméljük gyors lesz és visszatér a hidegebb idő.
01:20 - ig kellett várni hogy talajt érjenek a pihék. Közepes kellemes havazás van 0 fokban. Lepel lesz a vége a radar szerint.
Eddig is csak a 20-23/24 közötti szakaszon volt rajta bemelegedés, úgyhogy szerintem ez tendencia marad 
Para megy vele egy az egyben, szerintem ECM is fog (majd 5 nap múlva, mire ellát addig).
Na jól van, én már nem tudok fenn maradni, holnap reggel meló.
Búcsúnak egy realista 384 órás hóvastagság-térkép, moráljavítónak - csakazértis
Para megy vele egy az egyben, szerintem ECM is fog (majd 5 nap múlva, mire ellát addig).
Na jól van, én már nem tudok fenn maradni, holnap reggel meló.
Búcsúnak egy realista 384 órás hóvastagság-térkép, moráljavítónak - csakazértis

Fog még tavaszt is látni gyanítom... Tehát az, hogy melyik lesz a végszó... Na az még odébb van.
Közben továbbra is szakad a hó!
Jól látok mit vállalt be az OMSZ? .."Szerdán a nap első felében további számottevő havazás (legfeljebb pár centi friss hó) már csak a Tiszántúlon fordulhat elő, majd délután helyenként hózáporok (kis eséllyel hózivatarok) kialakulása várható, melyekből lokálisan ennél több is hullhat."
Link
Hózivatar esély???
S én ilyenkor dolgozok?? :O
Ha lesz valami délután bas....atom.
Link
Hózivatar esély???
S én ilyenkor dolgozok?? :O
hűltünk már 7 tizedet... Szépen sárguló a radar is 
Szerk.: Hát ebből így nem sok látszik, de szépen havazik!
Szerk.: Hát ebből így nem sok látszik, de szépen havazik!
Bocsesz, most jöttem a szomszédból, biztos elnyomott a három gin-tonic
Akkor kevés a lámpa. Mentsük meg a telet, lámpát mindenhova!
Úgyis nagy a sötétség...
Hangulatos kis szüttyögés amúgy.
Egy fotó a havazásról:
Belóg egy-két vezeték by Somogy, sry!
Úgyis nagy a sötétség...
Hangulatos kis szüttyögés amúgy.
Egy fotó a havazásról:

Belóg egy-két vezeték by Somogy, sry!
Nálam is havazik, az élénk légmozgásban is jól kivehetően. A reggeli munkába robogózást sajnos nem veszélyezteti
Faszányos kis hóesés van. Semmi durvulat, néha a szél kavarja, de lepel megvan, fehér minden.
Átléptük a másfél centit
(SZENZÁCIÓ!)
Úgy örülünk ennek mintha 15 centinél járnánk, dehát ilyen ínséges időkben nem csoda...
Úgy örülünk ennek mintha 15 centinél járnánk, dehát ilyen ínséges időkben nem csoda...

Pécelen is havazik....
kis havazás de a miénk. (a szezonban ez a 3.)
Takt -2,1 °C minden pihe megmarad.
Egyébként ma téli napot zártunk T max -0,8 °C volt
Takt -2,1 °C minden pihe megmarad.
Egyébként ma téli napot zártunk T max -0,8 °C volt
Jelentem, ide Pilisvörösvárra is megjött 2021. első, a téli szezon pedig második havazása ( dec. 27-én 0,5 cm hullott). Eddig közel 1 cm hullott, és még jön egy tömb ény felől. Reggelre sanszos, hogy összejön az általam várt 3 cm.
Na vártam hogy GFS mikor találja meg önmagát a skandináv ciklonnal és a nagy teknővel ami most egy hihetőbb forgatókönyv nála és nem a hideg miatt, hanem azért mert a ciklon szépen alácsúszik a jelentős, szibériai légtömegnek, majd lerántja a Skandinávokról a hideget, mögötte blokk kiépūlés hajlammal. Ezért a durva szórás lefelé.
Itt megnézhettek egy hasonló történést 1986 decemberéből. 19-től érdemes végig pörgetni a folyamatokat
Link
Itt megnézhettek egy hasonló történést 1986 decemberéből. 19-től érdemes végig pörgetni a folyamatokat
Link
Köszi a jelentést!
....meg hogy megint nem alszom időben
A kiürült radar ellenére még mindig eseget (látszik az élő webcamen is), de a megmaradás az úton így nem folytadódik.
....meg hogy megint nem alszom időben
A kiürült radar ellenére még mindig eseget (látszik az élő webcamen is), de a megmaradás az úton így nem folytadódik.
Kisebb szünet után berobbant a radar és megint rákezdett mégjobban, az 1 centi megvan. Mondjuk nagy elvárásaim nincsenek reggelig, ide nem nézett ki lepel-2 centinél több. Közben -3 fok van már.

Had osszak meg veletek egy érdekességet!
Néhány napja írtam, hogy felesleges a túlzottan sok sírás Pest és környékéről, ill. írtam, hogy ne sajnáljuk dny, déltől a havat, hogy ott az elmúlt napok egész jól teljesítettek, hiszen dél, dny végig szívta az elmúlt két téli szezont, Budapest viszont nem, hiszen a kettővel ezelőtti 2018/2019-es szezonban szép havas volt 2019. január, az előző 2019/2020-as szezonban pedig jutott 1 hét havas téli idő 2019. dec. első hetében.
Azt hiszem brekk20 kérdőjelezett meg, hogy szerinte több hazai nagyváros is havasabb volt délen, dny-on.
Nos, nincsenek számaim, viszont tegnap az M1-en egy érdekes időjárás jelentést csíptem el Tóth Tamástól, amikor az időjárás jelentés elején egy havas képet mutatott Szegedről, melyet Tóth Gyula készített ( sanszos, hogy egy itteni szegedi MetNet-esről, trento-ról van szó, és a kép mellé kommentként azt írta, hogy jan. 11. hétfő reggelre 1 cm feletti hóréteg alakult ki Szegeden a mérésnél, és erre nem volt példa 712 napja!!!.
Azaz Szegeden az utolsó 1 cm-t elérő havazás valószínű 2019. jan. végén alakult ki.
Így jön ki kb. 2019. jan. végétől tegnap 2021. jan. 11-ig a 712 nap. Ez majdnem 2 év. Elképesztő!
Néhány napja írtam, hogy felesleges a túlzottan sok sírás Pest és környékéről, ill. írtam, hogy ne sajnáljuk dny, déltől a havat, hogy ott az elmúlt napok egész jól teljesítettek, hiszen dél, dny végig szívta az elmúlt két téli szezont, Budapest viszont nem, hiszen a kettővel ezelőtti 2018/2019-es szezonban szép havas volt 2019. január, az előző 2019/2020-as szezonban pedig jutott 1 hét havas téli idő 2019. dec. első hetében.
Azt hiszem brekk20 kérdőjelezett meg, hogy szerinte több hazai nagyváros is havasabb volt délen, dny-on.
Nos, nincsenek számaim, viszont tegnap az M1-en egy érdekes időjárás jelentést csíptem el Tóth Tamástól, amikor az időjárás jelentés elején egy havas képet mutatott Szegedről, melyet Tóth Gyula készített ( sanszos, hogy egy itteni szegedi MetNet-esről, trento-ról van szó, és a kép mellé kommentként azt írta, hogy jan. 11. hétfő reggelre 1 cm feletti hóréteg alakult ki Szegeden a mérésnél, és erre nem volt példa 712 napja!!!.
Azaz Szegeden az utolsó 1 cm-t elérő havazás valószínű 2019. jan. végén alakult ki.
Így jön ki kb. 2019. jan. végétől tegnap 2021. jan. 11-ig a 712 nap. Ez majdnem 2 év. Elképesztő!
Jelentem szakad a hó Győr környékén... 
Legalábbis nálam ez a helyzet. Az első győri utca tőlem kb 20m-re van...
T csökkenőben
Legalábbis nálam ez a helyzet. Az első győri utca tőlem kb 20m-re van...
T csökkenőben
Eléggé legyengült, sajnos nem esélytelen, hogy ennyi volt. A Győrnél tartó tömb lehet, hogy már eső? Csak nem....
Lepel megvan, de sokáig nem fog tartani így.
Lepel megvan, de sokáig nem fog tartani így.
Normál télen harmatos havazásnak mondanám, de idén egész hangulatosnak számít, szép fehér lepel képződőtt, cél a centi. A hőmérséklet egyelőre -0,8 fokon stagnál.
Itt is eseget, de meglehetősen harmatos. A radar alapján éjfél után lehet még egy, talán komolyabb kör. A modellek is mint ha inkább azzal számoltak volna.
A T a kora esti - 1.8 fokról, mostanra - 1.3 fokra emelkedett. Sanszos, hogy reggelre már olvadni fog.
A T a kora esti - 1.8 fokról, mostanra - 1.3 fokra emelkedett. Sanszos, hogy reggelre már olvadni fog.
Most itt tartunk, remélem éjfélig vastagszik még 

Győrt mintha valami masszívabb érné el most?

Győrt mintha valami masszívabb érné el most?





