Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az éjszaka folyamán még lehetett valami hózápor(ok), mert van egy nagyon vékony hóréteg a füvön. Ma, holnap, esetleg még hétfőn jók lehetünk egy-két téli napra, azonban, ami a jövőt illeti, ismét siralmas tél szempontjából.
A tegnapi napig bezárólag, tehát 1,5 hónap alatt egyetlen téli napot sem produkáltunk, azért ez elgondolkodtató. Úgy néz ki, nem hogy téli napok jönnének, hanem egyre valószínűbb, hogy fagymentes napok jöhetnek a környéken a jövő héten és szép lassan azt vesszük észre, hogy eltelik a január az egyik legértékesebb téli hónap. Természetesen nem írom le még a telet, hiszen ott a február, meg március legeleje. Megfordítva kb. rengeteg embernek nem tetszene (velem együtt), ha például július közepén azt kellene nézegetni, hogy mikor lesz az első igazi strandidő...
Becsüld meg, mert Aligán még semmi, és Zamárdiban is csak lepel. 
Mondjuk Balatonföldváron most keni neki rendesen.
Mondjuk Balatonföldváron most keni neki rendesen.

Majdnem lemaradtam, sokáig terveztem aludni, mert éjszakába nyúlóan dolgozok majd, de az asszony keltett, hogy ömlik a hó! Ahogy nézem az intenzív rész nekem kimaradt, de így is szép!
Tényleg nehéz erre szavakat találni, vagy legalábbis jó képet vágni a dologhoz. Tankönyvbe illő, hogy mennyire szerencsétlen helyen vagyunk. Napokon át tartó hózáporos etapból marad ki a főváros. A térképes előréken is azt látni, hogy minden létező oldalról kikerülnek bennünket a csapadékmezők. Jó esetben össze szenved egy - egy fél kerületnyi hely hószállingózást, de tulajdonképpen ez a legtöbb, ami történt, történik. Titkon bíztam az ECM-ben és az UM-ban, de hát tragédia az egész. Pedig a T-vel most tényleg nem lenne gond. Január 16.-a van és az eddigi eredmény egyszer 0,5 cm és egy alkalommal 1,-1,5 cm hóréteg. Egyik sem élt meg 24 órát.
Több mint fél órája tart a folyamatos hózápor. Már megvan a múlt vasárnapi 2 cm-es szezonrekord.
Haha, leesett 2 cm hó és a sok nyári gumis gyökér már össze-vissza kapar meg csúszkál a parkolóban és az utcán
Közben esik rendületlenül
Közben esik rendületlenül
Az ablakban táncolok mint valami idióta 
Ismét ömlik és a radar alapján jön az ápdét a Balaton felől.
Királyság, ez az igazi tél, egy pihe se megy kárba!
Ismét ömlik és a radar alapján jön az ápdét a Balaton felől.
Királyság, ez az igazi tél, egy pihe se megy kárba!
A modellek legnagyobb része szinte lenullázták a csapadékot a főváros tágabb környezetében a hideg periódus végeztéig. Többen is írták, hogy egy ilyen hideg periódust nem nagyon lehet megúszni komolyabb havazás nélkül az ország jó részén. Dehogyisnem! Persze ez nem zárja ki a hószállingózások lehetőségét bármelyik nap itt Budapesten is. Az enyhüléssel azután jövő hét vége felé megjön a csapadék, de az már folyékonynak látszik.
Kár, már azt hittem valami felhő átverekedte magát a Tátrán és mi is kapunk látványt.
Lassan itt a vége. Legalábbis az intenzív résznek. Egy csapásra minden kifehérdett.
10 perc alatt ledobott egy centi havat!
Megszületett az idei tél első hótakarós napja.
Hóvastagság: 1 cm.
Tmin. (downtown): -1,5 °C.
Tmin. (uptown): -3,1 °C.
Takt.: -1,3 °C. Talán maradnak estére hófoltok.
Hóvastagság: 1 cm.
Tmin. (downtown): -1,5 °C.
Tmin. (uptown): -3,1 °C.
Takt.: -1,3 °C. Talán maradnak estére hófoltok.
Hajnali 3-kor -13.6°C-on álltunk, majd visszamelegedett -10.5°C-ra - befelhősödtünk. 6:30 körül kitisztult, bő két óra alatt 3.5 fokot hűltünk, így a Tmin: -14.0°C, völgy: -15.8°C.



Elkell menni ahol van. Sajnos ez van..én is megtettem. Tavaly Kaprun.. idén egyenlőre itt az országban meg tudtuk oldani. Így a mindenki hepi. A gyerek nem magyarázkodásra vágyik,hanem hóra. Tudom szar..költséges ,de ezt el kell fogadnunk... és lehet ez csak rosszabb lesz.
Most jön majd egy kis kiszáradás, aztán estétől ismét javulnak a feltételek, talán holnap reggelre is jöhet valami. Utána pedig hétfő este egy kis klasszik melegfrontos havazgatás. Kihoz ez a mini-tél nekünk mindent, ami kell.
Mert csak abból a kis felhőpamacsból hullott, amiben a csúcs volt akkor... 

Bizony, ezért is írtam tegnap ,hogy ez az áramlási irány sokkal kedvezőbb nekünk az eddiginél.
Bár mindjárt vége,de talán alakulhat még valami. 2cm ismét pipa
Bár mindjárt vége,de talán alakulhat még valami. 2cm ismét pipa
Kár hogy csak egy screenshot a webkameráról, de tényleg gyönyörű!
Vastagabb hófelszín/csak hófoltok/és folyamatos derült idő hiányában is lementünk, -10 alá
,
T min,-10,4 fok
T min,-10,4 fok
Ez a fotó ez valami hihetetlen gyönyörű!
-4 fok lett az alja itt Tolna megye déli részén,gyenge hózáporunk volt az előbb.
Látom, hogy sokan már a jövő heti enyhülésen rágódnak, miközben most itt a tél, fagy van és sok helyen eseget,esett a hó, ezt most tessék kiélvezni
-4 fok lett az alja itt Tolna megye déli részén,gyenge hózáporunk volt az előbb.
Látom, hogy sokan már a jövő heti enyhülésen rágódnak, miközben most itt a tél, fagy van és sok helyen eseget,esett a hó, ezt most tessék kiélvezni
Jó reggelt. Hát megszületett a téli szezon első mérhető hava 4 cm. Erós szél -2.1 c.Solszor egy mediből nem esik ennyi,nagyon szep téli hangulatot varázsolt a tájra.
Erre a helyzetre vártam már nagyon régóta, hogy a Kis-Kárpátok szélárnyékában itt dolgozik a konvekció.
Jelenleg lt. 800 m!!
Hangulatos reggel lett ez így 
Úgy látszik ez a 2-3cm-es havas reggel tele lesz itta környéken
Bár a mostani legalább pár napig megmarad majd!
Úgy látszik ez a 2-3cm-es havas reggel tele lesz itta környéken
Bár a mostani legalább pár napig megmarad majd!
Reggelre 1 centi lett/maradt, így megvan az év első és a tél második hótakarós napja
Nagyon szépen hull az apró pelyhes, a T is kiváló immár, ez egy élvezhető, téli hétvége lesz. 
Na megjött a 2 perces intenzív rész, szakad.
Na megjött a 2 perces intenzív rész, szakad.
Igen, ez engem is felháborít.
A gyermekem amikor kérdezi, hogy mikor építünk hóembert, hógolyózunk, szánkózunk, akkor hiába érvelek neki, hogy de hát tavaly volt egy hótakarós napunk, amikor a fél udvarról kellett összekotornom a havat egy fogyatékos hóemberért, most meg képzelje el, de van ahol esett ám pár centi hó, miközben mi még hópelyhet sem nagyon láttunk.
Nem tudom mi a nehezebb, egy pici gyermeknek megmagyarázni, hogy telek mennek ki hó nélkül, vagy felnőtt emberrel megértetni, hogy amennyiben nála esett hó és hideg van, az nem feltétlenül igaz mindenhol a lakóhelyén kívül.
A gyermekem amikor kérdezi, hogy mikor építünk hóembert, hógolyózunk, szánkózunk, akkor hiába érvelek neki, hogy de hát tavaly volt egy hótakarós napunk, amikor a fél udvarról kellett összekotornom a havat egy fogyatékos hóemberért, most meg képzelje el, de van ahol esett ám pár centi hó, miközben mi még hópelyhet sem nagyon láttunk.
Nem tudom mi a nehezebb, egy pici gyermeknek megmagyarázni, hogy telek mennek ki hó nélkül, vagy felnőtt emberrel megértetni, hogy amennyiben nála esett hó és hideg van, az nem feltétlenül igaz mindenhol a lakóhelyén kívül.
Tegnap este óta folyamatosan kapjuk a hózáporokat, most is épp nagyon szépen, sűrűn esik. Minden ki van fehéredve. A tél eddigi legjobb időszaka ez, nagyon tetszik.
Itt is újra friss hó borítja a tájat. Oszt még jönnek csinos dolgok Pozsony felől..
Pálinkásat! Nagy meglepetésemre a kocsi tetején mérve 0,8-1 centis hótakaró esett, jelenleg is gyetván ugyan,de sztálingózik. Egész hangulatos.
"Fantasztikus"január 20-tól a gfs fáklya szerinti várható időjárás (18 órás futás). A hó esélyek nagyon elenyészőnek tűnnek egész 31-ig. Tényleg csak ez a néhány nap téli idő lesz januárban?? Link Link Ja,igen majd februárban jön az igazi tél.
Kíváncsi vagyok,mennyire válik be ez a korábban linkelt severe weather-es februári előrejelzés: Link
Kíváncsi vagyok,mennyire válik be ez a korábban linkelt severe weather-es februári előrejelzés: Link
Ahogy tegnap jelezte az Icon úgy be is jött neki a sáv. Rendületlenül esik a hó, hózáporosan. 3 cm körül járunk de most jön a java Kapuvár felől.
Hozzám is vagy 8 mm - t. Az omsz gyenge havazást vár. Miért érzem azt hogy ez lesz közelebb a valósághoz? 
(Persze bár a gfs - nek lenne igaza!).
...
Sok a felhő, a csillagok nem látszanak, - 6,4 fok.
(Persze bár a gfs - nek lenne igaza!).
...
Sok a felhő, a csillagok nem látszanak, - 6,4 fok.







