Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A következő napokban az erdélyi völgyekben nem lesz meleg, biztos lesz ahol benéznek -20 fok alá.
Ha tudsz majd adatokat, írd meg!
Ha tudsz majd adatokat, írd meg!
Napon egész kellemes idő van, alig érződik, hogy hidegebb levegő jött be, a harmatpontok elég alacsonyak, de a napsütés miatt gyorsan beenyhülünk, sajnos ennyit ért ez a hideg levegő. Lassan megyünk ki a télből, és a nappalok is hosszabbodnak, így az idő is a tél ellen dolgozik már, a jövőkép egyenesen borzalmas, kapnánk egy picike lehűlést, utána gyorsan visszaenyhülne, persze mindezt jó sok esővel. A február az utóbbi években egyre inkább tavaszia időről szólt, nem lepődnék meg ha most is így lenne: Link
Ide is jön valami. Remélem reggelig összejön pár centi, tudjunk egyet szánkózni.
-9 ig ment le este. Reggelre csak -5 lett. 6-7 cm a hóréteg. Fel Budapest itt van szánkozni

Egy valódi téli nap: hótakaró, kemény hajnali fagy, napközben 0°C alatti hőmérséklet, ragyogó napsütés - na ez itt mind megvan!
Megy a szánkózás is a jelenlegi -5.5°C-ban.


Megy a szánkózás is a jelenlegi -5.5°C-ban.

Ismét esik!
Ez eddig a szezon hóesése, ami tök jó, de egyben tök szomorú is
Csicska hózáporok leoltják a mediciklonokat, báttya kemény ez mint a vídia.
T: -1,1
Holnap Zengő, Óbánya, Kisújbánya tour!
Ez eddig a szezon hóesése, ami tök jó, de egyben tök szomorú is
Csicska hózáporok leoltják a mediciklonokat, báttya kemény ez mint a vídia.
T: -1,1
Holnap Zengő, Óbánya, Kisújbánya tour!
Igen, mert Zivatarzóna hülyeségéhez kapcsolódtak aztán jobbnak láttam, ha takarítok.
Igen, a hozzászólásainkat elvitték az UFO-k. Pedig éppen írásban megadtam az engedélyt számodra egy 1 milliárd Ft-os vagyon szabad pénzügyi kezelésére, elköltésére, de sajnos egy irigy moderátor törölte. Sajnálom.
Galopp, Anarki a rendszer üzenet szerint 11:40 körül válaszoltatok, de nem találom őket. Törölve lettek?
Addig még 30 változás jön, én megtanultam hogy csak 1-2 nappal előtte lehet valamit sejteni, az összes többi vicc kategória. Egyébként az se normális, aki szerint ez a tél normális. Tavak nincsenek befagyva, ha havazik rögtön elolvad, hógolyózni nem lehet, hóemberre ne is gondoljunk... A kártevők meg már lassan előjönnek, a medvék is ébredeznek már, aztán majd 1-1 brutális hidegbetörés és itt a fórumon mindenki éljenez, hogy mennyire izgalmas hogy lecsap ránk a -20 fok 1-2 napra márciusban. Csak közben minden más tönkre megy, ami elindult korábban. Jó lenne ha végre egyre többen belátnák, (Németh Lajoson kívül
) hogy teljesen megváltozott Magyarország időjárása, lassan 2 évszakba megyünk át és úgy tűnik igaza lesz.
Az elöbb olvastam egy oldalon hogy jövő vasárnaptól újjab lehülés nyugaton kiadós havazással délen és keleten esővel. Lehet ennek alapja vagy csak .....?
Tegnap kicsin múlt a téli nap. Remélem ma nem rontja el a napsütés, ha már nem havazik legalább hideg legyen.
A dunántúli összeáramlás nem tervezi hogy fölénk húzódik?
A dunántúli összeáramlás nem tervezi hogy fölénk húzódik?
Közben a GFS-OP továbbra sem a télkedvelőknek tetsző jövőképet vizionálja. Ki kell maxolni, élvezni ezt a hétvégét, mert utána ki tudja mikor lesz újfent 2cm hóhoz feltétel.
Grat a szerencsés helyeknek. A legjobbkor kapjátok, amikorra már tényleg megjött a hideg, így kibírja majd az enyhülésig. Itt a tegnapi lepel lassan elszublimál a negatív T ellenére, a napsütés segít neki. Sajnos tegnap amikor esett 0 körül voltunk, nem volt tökéletes a megmaradás sem, így nem tudtuk kimaxolni
Ismét esik, a T visszament -1 fokra.
Egész pöpec ez a mai nap, március 31-ig lehetne minden nap ilyen

Nem tudom ti hogy vagytok vele. De a mínuszok ellenére kicsit olvad a hó. Nem rég állt el a havazás. Volt benne intenzív rész is.
A széléből így is szépen eseget. A vége még akár el is trafálhat bennünket.
Gyönyörűen sűrűn esett nemrég a hó, 1,5-2 cm között a hóvastagság. Hatalmas pozitív meglepetés ez a nap, ennyire nem számítottam.

Itt kisebb hóvihar van. A ház déli oldalán 
Rendesen kaja fel a háztetőről és dobja le a parkolóba
néha egész szibériai a hangulat az erős széllel 
Rendesen kaja fel a háztetőről és dobja le a parkolóba


Micsoda tömb megy el a város mellett...
Sebaj, lesz ma még utánpótlás. A város csodaszép lett, végre fehér minden.
A szomszédomban PTE TTK: -0,8
Sebaj, lesz ma még utánpótlás. A város csodaszép lett, végre fehér minden.
A szomszédomban PTE TTK: -0,8
Hát nem is tudom, hogy a ma reggeli -14,-15 fokos hőmérsékletnél lesz-e hidegebb vasárnap hétfő vagy keddre virradó éjjel?!
Nagyon össze kell jönnie, talán a keddre virradó éjszaka első felében zuttyanhat le a havas helyeken, de az éjszaka második felében már jönnek az enyhülés felhői nyugatról.
Keddre virradó éjjel keleten még -10 fokos 850 lesz, ha késnek a felhők, akkor lemehet -15 fok alá is.
Nagyon össze kell jönnie, talán a keddre virradó éjszaka első felében zuttyanhat le a havas helyeken, de az éjszaka második felében már jönnek az enyhülés felhői nyugatról.
Keddre virradó éjjel keleten még -10 fokos 850 lesz, ha késnek a felhők, akkor lemehet -15 fok alá is.
Tegnap jan. 15. péntek már szárazon, csapadék mentesen telt, változóan felhős égbolt volt jellemző, napközben erős lökések kisérték az ény szelet, délelőttöl és késő délutántól pedig csendes idő volt.
Mérsékelten hideg téli idő volt, a Tmin és Tmax annak rendje-módja szerint állt be, az az előbbi reggel, utóbbi délután.
A Tmin: -2,8 fok, Tmax: 0,8 fok lett, szóval a téli nap nem jött még össze. Napi közép T. : -1 fok lett kereken, mely átlagnak megfelelő.
Reggel 4 cm havat mértem, ezzel meg lett a téli szezon 3. hótakarós napja felém.
Sokan szánkóztak csütörtök és pénteken is a tőlem kb. 500 méterre lévő Kálvária dombon a fenyves közötti szélesebb ösvényen.
Mivel északi fekvésű, így télen a Nap nem éri, szóval ha nincs drasztikus enyhülés, és tartósan pozitív harmatpont, akkor egész sokáig szánkózható a terület.
Mérsékelten hideg téli idő volt, a Tmin és Tmax annak rendje-módja szerint állt be, az az előbbi reggel, utóbbi délután.
A Tmin: -2,8 fok, Tmax: 0,8 fok lett, szóval a téli nap nem jött még össze. Napi közép T. : -1 fok lett kereken, mely átlagnak megfelelő.
Reggel 4 cm havat mértem, ezzel meg lett a téli szezon 3. hótakarós napja felém.
Sokan szánkóztak csütörtök és pénteken is a tőlem kb. 500 méterre lévő Kálvária dombon a fenyves közötti szélesebb ösvényen.
Mivel északi fekvésű, így télen a Nap nem éri, szóval ha nincs drasztikus enyhülés, és tartósan pozitív harmatpont, akkor egész sokáig szánkózható a terület.
A kígyó itt vonaglik a város felett, ritka szerencsés helyzet.
Eddig 4 centi
és ömlik tovább nemnormálisan
Eddig 4 centi
Sziasztok!
Tegnap este óta gyakorlatilag záporos jelleggel folyamatosan kisebb-nagyobb havazások vannak egy összeáramlási "csíkban", szépen gyarapodott a hóréteg, hamarosan megmérem, és hozok pár képet. T akt: -4°C-fok.
Tegnap este óta gyakorlatilag záporos jelleggel folyamatosan kisebb-nagyobb havazások vannak egy összeáramlási "csíkban", szépen gyarapodott a hóréteg, hamarosan megmérem, és hozok pár képet. T akt: -4°C-fok.
Ugyan a környékünkön nincs összefüggő mérhető hóréteg, de lényegesen jobb még ez is mint a várható fagymentes dagonya.
Holnapra tervezek kirándulást a szalajka vízeséshez. Most talán be lesz fagyva és hó is lesz. Dugóra ott nem számítok mert nem szánkó és sí paradicsom. Milyen idő néz ki ott holnapra? Köszi
Holnapra tervezek kirándulást a szalajka vízeséshez. Most talán be lesz fagyva és hó is lesz. Dugóra ott nem számítok mert nem szánkó és sí paradicsom. Milyen idő néz ki ott holnapra? Köszi










