Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Friss hó 5 cm esett az éjszaka, hóvastagság 6 cm. Jelenleg is szállingózik.

Volt egy év amikor kijelentette novemberben hogy se a hólapátokra sem a hókotrokra nem lesz szükség.Évet nem merek írni ,de nagyon sok esett azon a télen. Őt nagyon elviszi a média szerintem.
Itt piros az ég alja a napfelkeltétől, közben apró szemű havazás van( még a szlovák radar sem látja), így újra lepel vatagságot mérhetek. T akt: -5,7.
Na Brekk20 szerencsére a valóság rácáfolt a pesszimizmusodra.
A szezon legnagyobb havára ébredtem és most is sűrű aprópelyhes havazás van - 5 fok mellett.
Nem egy vérmes mennyiség de csodaszéppé varázsolta a tájat.
Tobábbra is bízom az átmeneti enyhülés után a téli folytatásban.
Továbbra is hajrá Tél!
A szezon legnagyobb havára ébredtem és most is sűrű aprópelyhes havazás van - 5 fok mellett.
Nem egy vérmes mennyiség de csodaszéppé varázsolta a tájat.
Tobábbra is bízom az átmeneti enyhülés után a téli folytatásban.
Továbbra is hajrá Tél!


7cm friss porhó, - 5 fok, gyenge havazás most is. Na valahogy erről van szó.. Nem kell ide feltétlen medi.
Egyértelműen meglepetés kategória lett a mennyiség,és még mindig tisztességesen esik a hó. Van aki 7 cm-t jelentett már előrébb tőlünk,konkurens oldalon pedig 12 cm-t írnak. Azt hiszem egy egészségügyi futás keretében magam is megmérem nemsokára.
Az előrejelzett 1-3 cm-hez képest jóval jobban teljesít ez az összeáramlás. 1 újabb példa,h a mennyiség előrejelzéssel nagyon hadilábon állnak a modellek még közvetlen az esemény előtt is. Az ilyen pozitív meglepetések is benne vannak a pakliban,nem csak mindig szívóág.
Gyorsan csinálunk egy Kőszeg-Írottkő túrát a Kéken, hozok képeket, ha valami érdekes lesz.
Meseszép minden, vastag hótakaró van. -3 fok, nincs locs-pocs. Saccra akár 5-6 centi is meglehet. Pontos mérés hamarosan. De sajnálom, hogy megy pár nap múlva az egész a levesbe, most nem bánnék egy hetekig tartó stratusos hidegpárnát sem!
Ki tudja, hány évet kell várnunk megint hasonló látványra...
Grat ÉNy-nak. Nagyon kijárt már! Mi továbbra is szívóág, lepel esett. Tények alapján nem jobb eddig itt ez a tél (nem volt fél napnál tovább maradó hó, az is max 1 cm, -7.8 C a szezon Tmin eddig), de azért az elmúlt napok télies jellege miatt kicsit megelőzte az elmúlt semmit. Remélek még január legvégétől szebb folytatást.
Tömörödtünk reggelre, így átlagosan maradt a 9cm hiába havazik éjjel óta gyengén. Délig még további gyenge havazgatás lehet a modellek szerint. Meseszép minden. Reggelre a felhőmentes részek nyugaton szép minimumokat hoznak majd.
Szállingózik a hó, vékony hólepel alakult ki.
A mostani télen úgy látszik csak idáig jutunk el egyelőre.
A mostani télen úgy látszik csak idáig jutunk el egyelőre.
Országos átlagot kéne figyelembe venni! 2-3 megyében esik 2-8 cm körül, a másik 16-17 mégyében 0 cm, akkor országos szinten mennyire szar a tél?.
Szélesebb látókör szükséges hozzá, aki járja az országot többfelé az látja a valódi " szart is"
Végszóra azért elég szép havazás kerekedett itt is. Egy újabb lepelre jó lehet ez is.
Ejj, itt alig esett valami, szinte már furcsa. 
A nyugati adatok elég komolyak, nagy szerencsétek volt.
A nyugati adatok elég komolyak, nagy szerencsétek volt.
Jó reggelt. Esik a hó, a friss hóréteg 3-4cm. Mínusz 4 fölött vagyunk valamivel. A szezon első olyan havazása, mikor nem csöpög az eresz.(-:
Jó reggelt! 
Reggelre esett 1-2 cm friss hó, éjjel fél egy óta kisebb szünetekkel, váltakozó intenzitással havazott. A tegnapi hózáporból 2 cm esett,így 3-4 cm havunk van.
A tegnapi hózápor érdekessége, hogy csak egy vékony sávban ment,a tőlem 5 km-el nyugatra fekvő Závodon lepelnyi hó esett csak belőle, illetve keletre 8 km-el Zombán szinte semmi.
Mire nem jó az utca lámpa
Hajnali négykor így havazott.
Reggelre esett 1-2 cm friss hó, éjjel fél egy óta kisebb szünetekkel, váltakozó intenzitással havazott. A tegnapi hózáporból 2 cm esett,így 3-4 cm havunk van.
A tegnapi hózápor érdekessége, hogy csak egy vékony sávban ment,a tőlem 5 km-el nyugatra fekvő Závodon lepelnyi hó esett csak belőle, illetve keletre 8 km-el Zombán szinte semmi.
Mire nem jó az utca lámpa
Hajnali négykor így havazott.

Meglepetésre egész éjjel havazgatott, hóréteg 8-10cm körüli. Gyönyörű szép a táj, a hőmérséklet fagypont alatt, tél én így szeretlek..
jJelenleg is esik!
jJelenleg is esik!
Szépen havazik, az éjszaka pár centi esett le. Az utóbbi napokból ez az eddigi a legtöbb havat hozó esemény
Ha itt van a hideg, előbb-utóbb valamenyi csapadék is lesz, s egyből tél van. Szentgotthárd mindössze 2cm, de a hideggel együtt tél van. Gratulálok ahol szép mennyiség jött össze.
Gyönyörűen havazik, a hóvastagság elérte az 5 cm-t. Nagy pozitív meglepetés ez az egész hétvége itt. 2,5 éve nem volt ekkora havunk. Ezen a télen már nem esik meg a tavalyi szégyen, mikor nem volt mérhető hórétegünk.

Szélcsend, hull a pelyhes, 5 cm eddig, -3,9 fok, na ez már tél a javából, még ha tiszavirág életű is lesz...
Beerősödő havazás van továbbra is - 4,3 fokban. Hóvastagság adat később, ha gyengül. Északkelet felől csapadékmező ütközik hamarosan a beragadó konvergenciába. A modellek szerint hosszan elnyúló végelgyengülés lesz az eredménye 1-3mm csapadékkal.
Budapest csak megkapta, mi nem. Radarjel nélkül is szálllinga, de ebből lepel sem lesz így.
Mi a 7 cmt közelítjük, esik rendüeltlenül. Közeleg kelet felől egy ellentétes mozgású tömb is. Szép ütközet lesz. Reggelre a 10 a reális
Tipikus egy nap egy cm havazas van...Viszont az igen ritka, hogy -5 fokban havazzon.Gratula nyugatnak is!Magunknak itt kozepen sajnos meg nem volt mert gratulalni.
Továbbra is szakad, nem akarok túlozni, de lehet közelebb vagyunk a 10cm-hez mint az öthöz...
Ömlik a hó, megyek aludni. Kíváncsi leszek reggelre.
A csapadék határán vagyunk de szép lehet a reggel. T -4 fok.
A csapadék határán vagyunk de szép lehet a reggel. T -4 fok.
Érdre lehet, hogy nem. Amúgy meg jön a dinamika és kész jövő hét közepétől, ahogy írtam is este. 
Ill. a dinamikus időszak kezdete jan. 13. szerdára volt tehető. Azóta tart háistennek. Aznap pl. szinte felettünk döglött be a ciklon, mégis viharos ény széllökések voltak és még csütörtökön is.
Ill. a dinamikus időszak kezdete jan. 13. szerdára volt tehető. Azóta tart háistennek. Aznap pl. szinte felettünk döglött be a ciklon, mégis viharos ény széllökések voltak és még csütörtökön is.
A legutolsó kockán pl. tőlem kicsit délre van a kékség, ugyanakkor esik innen egészen Győrig az észlelések alapján. Itt Csesznek,Győr vagy Pápa térsége az, ami a radaroktól a legmesszebb van (Pozsony,Pest,Pogányvár) így emiatt is falsok.
Egy szóval nem írtam semmiféle zonalitás eljöveteléről.
Annyit írtam, hogy jövő hét közepétől dinamikus időszak indulhat, jó pár ciklon jelenlétével térségünkben.
Kezdésként szerdától melegpumpa erős, viharos dny széllökésekkel napokig, péntektől pedig gyengusz hátoldal jöhet erős ény széllökésekkel, de picivel később 25-e környékére pl. GFS többször elővette már a féblokk helyzetet komoly ény szélvihar lehetőségével.
Nézd meg a legfrissebb GFS futást, micsoda szélvihart ad ez is 240 órával előbbre, jan. 26-ra.
Annyit írtam, hogy jövő hét közepétől dinamikus időszak indulhat, jó pár ciklon jelenlétével térségünkben.
Kezdésként szerdától melegpumpa erős, viharos dny széllökésekkel napokig, péntektől pedig gyengusz hátoldal jöhet erős ény széllökésekkel, de picivel később 25-e környékére pl. GFS többször elővette már a féblokk helyzetet komoly ény szélvihar lehetőségével.
Nézd meg a legfrissebb GFS futást, micsoda szélvihart ad ez is 240 órával előbbre, jan. 26-ra.
"nagyon komoly hó" alatt az akár 10 centis döbbenet mennyiséget értettem 
Egyébként meg amit lehetett, megtettem, lemosattam a kocsit.
Egyébként meg amit lehetett, megtettem, lemosattam a kocsit.
Szállingózás kezdődött.
De klassz lenne egy meglepetés lepel holnap reggel.... legalább a gyerek kedvéért! Ez legalább 2 napig meg is maradna minimum.
A csütörtök reggeli 2-3 centibe nem tudott kimenni mert úgy tűnt, hogy lebetegedett.
Mintha erősödne kicsit: Link
A GEM és az ECM is mutogatna reménysugarakat, és a GFS is eléggé ingatag (Para sem végig lángszóró már), de ebben nem mernék egyelőre még elméleti sznten sem belelatolgatni téli időt.
Szedjék előbb össze magukat a modellek.
A bazsa féle zonalitásban valahogy egyáltalán nem tudok hinni még mindig, a legelső ciklon beenyhítése végül olyan lassan jöhet majd, hogy ÉK-re simán beragadhat a hideg még egy időre.
A Dunántúlon nagyon komoly hó eshet abból a radarjelből, mert itt a halványkékből is nagyon szépen hull.
Egy modellen sem láttam ilyen mennyiségeket, ami kinéz. Nem nagyon megy ez nekik ez az összeáramlásos havazás.
De klassz lenne egy meglepetés lepel holnap reggel.... legalább a gyerek kedvéért! Ez legalább 2 napig meg is maradna minimum.
A csütörtök reggeli 2-3 centibe nem tudott kimenni mert úgy tűnt, hogy lebetegedett.
Mintha erősödne kicsit: Link
A GEM és az ECM is mutogatna reménysugarakat, és a GFS is eléggé ingatag (Para sem végig lángszóró már), de ebben nem mernék egyelőre még elméleti sznten sem belelatolgatni téli időt.
Szedjék előbb össze magukat a modellek.
A bazsa féle zonalitásban valahogy egyáltalán nem tudok hinni még mindig, a legelső ciklon beenyhítése végül olyan lassan jöhet majd, hogy ÉK-re simán beragadhat a hideg még egy időre.
A Dunántúlon nagyon komoly hó eshet abból a radarjelből, mert itt a halványkékből is nagyon szépen hull.
Egy modellen sem láttam ilyen mennyiségeket, ami kinéz. Nem nagyon megy ez nekik ez az összeáramlásos havazás.
Nem értem, N.Lajos most akkor celeb vagy tudós ?
Szerintem egy nyugdíjas nagyapó, aki tudom, megjósolta 10 éve, hogy 1500 m alatt hamarosan nem várhatunk havat. Nagyon ért hozzá !
Szerintem egy nyugdíjas nagyapó, aki tudom, megjósolta 10 éve, hogy 1500 m alatt hamarosan nem várhatunk havat. Nagyon ért hozzá !




