Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Normafán 5-8 cm hó van, Budapest lakossága pedig nagy számban képviseltette magát a Budai-hg. fővárosi szánkópályáin.


Ropogós lesz a reggel, Takt: -11 fok, hóréteg 6 cm, ha derült marad akkor közelithetjük a -20-at.
Mai naplemente gyenge havazással és naposzloppal 
Érdekes hogy nálunk itt 4. ker megyeren az idei tél eddigi leghidegebb napján szinte nálunk volt a legmelegebb nap olyan 0 és 1 fok között volt a legmelegebb órákban. Érdekes mikor országos melegrekord dől meg akkor sokszor itt is megközelitjük azt az értéket pl. tavaly augusztus elején Budakalászon volt az év első legmelegebb napja (kB 8 percre van tőlünk) talán itt meg is dőlt az. Van itt olyan fórumozó köztetek aki esetleg itt lakik újpest megyeren és alá tudja ezt támasztani?
Erősödő hóesés van!!!
Érdekes hogy nálunk itt 4. ker megyeren az idei tél eddigi leghidegebb napján szinte nálunk volt a legmelegebb nap olyan 0 és 1 fok között volt a legmelegebb órákban. Érdekes mikor országos melegrekord dől meg akkor sokszor itt is megközelitjük azt az értéket pl. tavaly augusztus elején Budakalászon volt az év első legmelegebb napja (kB 8 percre van tőlünk) talán itt meg is dőlt az. Van itt olyan fórumozó köztetek aki esetleg itt lakik újpest megyeren és alá tudja ezt támasztani?
Erősödő hóesés van!!!


Tényleg az! Itt is felerősödött a szállingózás ismét,és nagy pelyhes hóesés lett. Mint ha nem akarna elállni. Ilyen is van szerencsére.
Közben elállt viszont jól beborult hátha lesz még belőle bár a radaron semmit nem látni.
Itt egyelőre kiderülés helyett bedurrant a légkör, ény felé már ereszti a havat is. 

Jártam egyet a falut körülvevő dombokon.Végre vége a szürkeségnek!Valahogy elvarázsolja az embert ez a rengeteg fehér,a szikrázó messzeség,az érintetlen természet!Soha nem fogom megunni a hó ropogását,az ágakról nyakamba hulló pamacsokat,és a sejtelmes fagyos csendet.


Ha van kereseti lehetőség amit érdemes ma Magyarországon elvállalni, az szerintem a téli hóügyelet.
Ahogy vártam, itt is csökken a felhőzet, gyenge havazás van. közepesen felhős ég mellett, a hőmérséklet jelenleg - 4,5°C. Hóvastagság: 20 cm. Időnként előbukkan a Nap, a szél gyenge. 

Ahol készítetted a képet Csobánka határában ék, keleti irányban fotózva, tőled 5 km-re dny-ra Pilisvörösvárról így néz ki szintén ék, keleti irányban fotózva. Valóban szép, engem kissé meg is lepett ez a délutáni konvenció. Hangulatos :

Nálunk hideg van ( -4,2) , de hó nincs. A hólapátokat továbra sem kellett ebben a szezonban használni.
Elhalasztva a lapátolás. Az előbb szinte már elállt, most meg megint elkezdte. Szerencsére a szél itt most alig lebben. Ha viharos lenne, alighanem nem sokan utaznának a Bakonyban. Furcsa, hogy eddig nem bírt Pápán 1 centi sem összejönni, most meg így elkapta, holott nem a Bakonyban van.
Kb dél óta hangulatos szállingózás van.
Látszata ugyan semmi, de nekem nagyon tetszik így is.
Mire leírtam megnőtt a pehely méret, és gyenge havazás lett.
Mire leírtam megnőtt a pehely méret, és gyenge havazás lett.
Itt, a Bakony keleti végében, átlagosan 3-4 cm esett.
Jelenleg -1 fok van és a nap is kisütött, szép a táj, na
Jelenleg -1 fok van és a nap is kisütött, szép a táj, na
10-12cm között lett végül ma reggelre ?
Most várhatóan a következő órákban újabb kisebb hóesés érkezhet, majd holna újabb 2-3cm.
Most várhatóan a következő órákban újabb kisebb hóesés érkezhet, majd holna újabb 2-3cm.
Reggel 6-tól 10 óráig jártam a település utcáit és gyönyörködtem a fehér paplanban. -0,7 fok lett a T max és várom hogy lesz e felhőzet felszakadozás. Egy hangulatképes beszámoló: Link

Azért ha szoktál modelleket nézegetni láthatod mi a gond, és egyáltalán nem hihetetlen (sajnos
). Egy erős britt térségi ciklon előoldalra vágja Európa nagy részét. Semmi gond nem lenne egy jó helyen felálló Ac esetén. Fel is áll a szerencsétlen, csak rossz helyen, Ukrajna térségben, a nyugati drift meg mint a korpát nyomja kelet felé. Te sem mai gyerek vagy, nem csodálom ha ketelkedsz, magam is döbbenten szemlélem a harmadik ciklon előoldalas rezsim várható létrejöttét, és csak azt tudom mondani "ilyen nincs". Hát nem is volt a boldog békeidőkben, hogy egy szezonban három ilyen nyomorúság csapjon le ránk. Merőben szokatlan jóformán egész télen az óceáni leghullámok játszóterének lenni. (tíz évente ha volt ilyen tél, mostanában meg már domináns a teleinken) . Tavasz azért nem lesz, a főnös nyugati részeken lehet tíz fok körüli hőmérséklet.
Veszprém külterületén 10-13 cm hó van, a hőszigetben nyilván kevesebb, 7-9 közt váltakozik. A T - 3 fok még.

Itt vége. Valóban ritka hogy a térségünk így kifacsarja a légkört.
Közben megélénkült a szél.. Hordja a havat.
Közben megélénkült a szél.. Hordja a havat.
[...] valóban látványos, ahogyan az izlandi és egy Amerika közelében levő ciklonocska szerdára összeolvadva egy gigaciklonná alakul. Igazi időjárási csemege lenne.
Dél óta csak gyengén, aprón esik, de nem bírta még abbahagyni.
[mellébeszélés törölve. a következő lépés egy eltiltás lesz. - rudolfking]
Dél óta csak gyengén, aprón esik, de nem bírta még abbahagyni.
[mellébeszélés törölve. a következő lépés egy eltiltás lesz. - rudolfking]
Itt ismét közepesen erős havazás van. Néha néha a szél is feltámad. Tökéletesen kimaxoljuk ezt a lehetőséget,amire rég nem volt példa.
Sikerült nulla centivel lehozni a hideg epizódot
Hozzászoktunk az elmúlt 7 évben, de tudom, “nincs semmiféle változás a klímában”. A következő 7 év szebb lesz.
Hozzászoktunk az elmúlt 7 évben, de tudom, “nincs semmiféle változás a klímában”. A következő 7 év szebb lesz.
* hideg levegő nyugalomba jutása, majd gyenge melegedés a magasban. 
975 hepás brit ciklonnal, közép eui Ac nélkül ez nem megy...
975 hepás brit ciklonnal, közép eui Ac nélkül ez nem megy...
Ez valami elképesztő, hogy ahányszor havazik nálam fagy mellett, és utána is fagy van, feltétlen ki kell mindig sütnie a Napnak, hogy a napsütötte részeken fezabálja a havat, főleg az ilyen kisebb néhány cm-es mennyiséget.
Vastag hó kell ahhoz, hogy a napsütés ne rombolja jelentősen esztétikai szempontból a látképet.
Szeretem a napsütést, és főleg az a gyönyörű, kiváló fotó téma, mikor hótakaró felett kiderül az égbolt, szépen süt a Nap, gyönyörű kék az ég, de csak ideig-óráig, mert a sok napsütés felzabálja a havat a napsütötte részeken, délies meredekebb hajlásszögű részeken pedig 10 cm alatti hóréteget pikk-pakk eltűntet, vaskos talajfagy, és fagyos T2m mellett is.
Bárcsak összejönne végre már havazás után egy borongós, fagyos nap.
De nem, ma is vakítóan süt a Nap délelőtt óta, a gyönyörű havas idillnek máris vége. Árnyékban persze gyönyörű, de napos részeken locspocs. A délies tetőkről csak úgy jön le a hólé, csobognak az ereszek. Ilyenkor bezzeg nem tud hidegpárna kialakulni.
Akt.T. : -2 fok.
Vastag hó kell ahhoz, hogy a napsütés ne rombolja jelentősen esztétikai szempontból a látképet.
Szeretem a napsütést, és főleg az a gyönyörű, kiváló fotó téma, mikor hótakaró felett kiderül az égbolt, szépen süt a Nap, gyönyörű kék az ég, de csak ideig-óráig, mert a sok napsütés felzabálja a havat a napsütötte részeken, délies meredekebb hajlásszögű részeken pedig 10 cm alatti hóréteget pikk-pakk eltűntet, vaskos talajfagy, és fagyos T2m mellett is.
Bárcsak összejönne végre már havazás után egy borongós, fagyos nap.
De nem, ma is vakítóan süt a Nap délelőtt óta, a gyönyörű havas idillnek máris vége. Árnyékban persze gyönyörű, de napos részeken locspocs. A délies tetőkről csak úgy jön le a hólé, csobognak az ereszek. Ilyenkor bezzeg nem tud hidegpárna kialakulni.
Akt.T. : -2 fok.
Azért a konkrét téli jelleg nem ilyen egyszerű. Jóféle fagyos talajon, alacsony harmatpont mellett messze nem tragédia ha pár fokkal pluszba megyünk a délutáni órákra. Felejthetetlen, 13` március végén 1,5 fokban délután (magas napállás mellett!!!) a magasszintű hófúvás térségemben.
Nagyszerű hideg lehetne ez ha lenne ideje egy kicsit nyugalomba jutni, főleg hótakaró mellett. Az újabb óceáni szenvedés jól belerondít a dolgokba, reméljük nem sokáig.
Nagyszerű hideg lehetne ez ha lenne ideje egy kicsit nyugalomba jutni, főleg hótakaró mellett. Az újabb óceáni szenvedés jól belerondít a dolgokba, reméljük nem sokáig.
Ék-n tarthat ki legtovább a téli táj.
Holnap reggelre elvileg -15 fok körüli minimum hőmérséklet valószínű. Jelenleg -5.4 fok van!
A Kedd délután, és a szerdára virradó reggel egyre szebb ÉK-re. Jó eséllyel benne van 10 cm a dologban. Utána meg a lángszóró elviszi!
Holnap reggelre elvileg -15 fok körüli minimum hőmérséklet valószínű. Jelenleg -5.4 fok van!
A Kedd délután, és a szerdára virradó reggel egyre szebb ÉK-re. Jó eséllyel benne van 10 cm a dologban. Utána meg a lángszóró elviszi!


























