2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#507128
Sziasztok!

Holnap ónos esőt is előrejeleznek vajon Budapesten és környékén mennyi az esélye hogy ónos eső is lesz?

Évek óta ""megtanultam" a hideg enyhülésének egyik velejárója az ónos eső, akkor szoktam megkönnyebbülni mikor már látom pozitív tartományban van a hőmérséklet és valószínűleg már a járda se csúszik laza
#507127
Itt, a Hernád-völgy déli részén közel vagyunk hozzá. Csak elvétve van egy-két hófolt.

beillesztett kép

#507126
Hamisítatlan

beillesztett kép

#507125
Tegnap elmentünk a közeli Bad Tölz-be sétálni egyet, az enyhülés előtti utolsó havazásban. Ott sokkal több esett, mint itt, volt vagy 30-40 cm friss hó. Minden út havas volt, a fákon is megmaradt, még a közeli tavon is csúszkáltak. Szép élmény volt, most is szállingózik még a hó itt, de már 1 fok van és "fordul a szél" nevet

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#507124
Itt is havazás kezdődött.
(Zsinórban a 6. nap, hogy több-kevesebb hó esik.)
#507123
Havazás kezdődött hideg
#507122
Link
#507121
Erdélyszerte borult volt, igy elmaradtak a kemény mínuszok, nálam is csak -8 volt a minimum, reggel óta gyengén havazik.
#507120
Nem lett zord napunk, nem is számítottam rá, végig borult égkép és hószállingózás jellemezte az éjszakát.
Tmin -7.1°C, jelenleg -6.8°C van.
Nagy kár, hogy nem tud végre kitisztulni, 2017 után, idén ismét benézhetnénk -20 fok alá a völgyben.szomoru
#507119
Ny felől lassan ideér a csapadékzóna, bár a java inkább a várostól DNy-ra fog elhúzni, legalábbis az első felvonás. 
Aztán kiderül nyelvnyujtas
#507118
Jelen! nevet 
#507117
Szia. Nálam foltos lepel nevet, de inkább foltos...
#507116
A reptéren pedig -13,5 lett az alja, végre egy tisztességesebb érték, gyakorlatilag hótakaró nélkül. Ahogy írtad is, 5-10 cm hóval a -20-at közelítettük volna valószínűleg.
#507115

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67741)
#507114

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67740)
#507113

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67739)
#507112
Inkább nem is mondok erre semmit, a megszokott módon a hegyek felzabálják a csapadékmezőt, a Dunazug így kap majd 3-4 centit, mi meg egy kis szállingát... szomoru
#507111
Bizony, jó a hasonlat. Újra kell keverni a kártyákat, ha itt Pesten is szeretnénk hosszú évek után értelmes mennyiségű (>10 cm) havat látni.
#507110
Lemaradt: az ECM is érzi a bugit, na meg a peremciklonosodást már: Link
#507109

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#6773laza
#507108
Akkor jól saccoltuk  laza
#507107
Nálunk a falu legmélyebben fekvő pontján (110m) -13 fok volt, nálam 140 méteren a háznál -9,5, dombtetőn 200 méteren -8. nevet 
#507106
A  hóra megjött a hideg is -10,8 lett az alja. Enyhülés után várjuk a folytatást.
#507104
Őszinte leszek, én egyáltalán nem bánom, hogy egyelőre véget ér a mostani hideg időszak és új lapot húzunk. 
Már magam sem tudom hány próbálkozásból esett  összesen 2 cm hó.
Máshol radarjel nélkül esik ennyi.
Valamiért nagyon nem megy ez. Végtelenül kiábrándító!
Így viszont  egyáltalán nem bánom, ha nem pörög a gázóra. 
Hátha a következő körben szerencsésebbek leszünk. 
#507103
T min -4 fok, az ország legenyhébb térsége voltunk az éjjel. 

Egyébként van olyan hely az országban, ahol abszolút 0 hó van?
Vagy mindenhol van valamennyi? 
#507102
Éjjel -9 fok volt az alja, kint 3-4 cm hó van, igazi tél! Ma még gyönyörködhetünk benne, délután, este egy kis hóesés sem kizárt, aztán  nagyjából egy hétre parkolópályára kerülünk! Elnézve a modelleket vasárnaptól nyílhat lehetőség újra téliesebb időre, aztán hogy mit tudunk kihozni ebből majd kiderül! nevet 
#507101
Nálam a dombon kereken -10 lett az alja, a völgyi részeken -13 körül lehetett rég volt ilyen hideg.
#507100
Tmin. (downtown): -6,2 fok.
Tmin. (uptown): -10,1 fok.
#507099
Miután egyelőre biztosan hó esne, az ECM-en természetesen idáig jut az esti front csapadéka. vidám 
Parádés. Hideg van. Nem kicsit. T min: - 10 fazik

beillesztett kép

#507098
-9,6 fok lett a minimum,ez volt a tél leghidegebb éjszakája ezidáig. Tatabányán (munkahely) hajnalban -15 fokot is mértek,itt a hótakaró is jóval vastagabb mint Komáromban. Itt nem zavarták felhők a hőmérséklet csökkenését,viszont a gyatra hóborítottság miatt nem sikerült -10 alá menni.
#507097

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67737)
#507096
fazik
#507095
[...]

Itt -9,5 fok lett az alja. Sokáig borult volt, este még szállingózott a hó. Éjfél körül derült ki. Ha van hó, vagy hamarabb kiderül, akkor talán megvan a zord nap. Sebaj, ez már verte az előző szezont (-8,7)! hideg
#507094
A Tmin -12,3 fok lett. El tud szokni az ember ettől :-) 
#507093
Belváros munkahelyemen - 5,8 C
Autó hőmérője reggel -8 C-t mutatott otthon, pár km és mégis mekkora különbség.
#507092
Elég gyengus lett ez így, hiába az 5 cm-es hó, ha teljesen beborult, alig van -5 fok, kár érte...várjuk az újabb havunkat, ha szerencsénk van elérhetjük a 10 cm-t éjfélrenevet
#507091
Tmin.: - 9.3 C lett, sajnos nem húztuk be a zord napot, nem tudom, lesz e még ilyen ziccer nevet 
#507090
Jelenleg -9,4 fok van, korábban -10,2 volt a mélypont.
#507089
Reggel Fóton derült idő, -10 fok. Útközben -12 és - 9 között váltakozott. Vác kórház -9,5. Nagyobb baj, hogy idebent is csak +14 és 17 között. Az én irodám 14 fok. Ülőmunkához kicsit kevés. szomoru
#507088

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67736)
#507087
-11.5`C,de voltunk -13 alatt is.Gondolom megérkeztek felhők,amit nem is bánok.Most jöhet egy kis sirató havazás.aztán nem is bánom hogy enyhül kicsit(nagyon)vidámmár elszoktam ezektől a hidegektől,egy kis enyhülés nem árt,mert lesz itt még tél úgy érzem.havazas
-14.0 °C
#507086
Az szép, friss érték. Alakul a lábas hideg kár hogy kirúgják a lábát.
#507085

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67735)
-7.3 °C
#507084
Éjfél környékén torpant meg a lehűlés üteme. Mielőtt befelhősödött, volt -8,6 °C is nálam, jelenleg -7,3 °C van.
#507083
Egyszer végre lehetne rendes hideg 2019 óta erre nem lengedezik a szél. tornadoA környéken pedig kb minden - 10 alatt van. Ja - 6,5celsius van. 
#507082
Tmin -11 fok, azóta a felhőknek és az éledező szélnek hála hasít felfelé a hőmérséklet, jelenleg -8,3. Jöhet a levezető melegfrontos havazás.. nevet
-16.0 °C
#507081
Elég zord lett a reggel... -16 fok.
#507080

A hozzászólást a moderátor áthelyezte ide:
- Metnet társalgó (#67734)
#507079
Jaja..itt -10.8 fokot mérek. De jó,hogy nem kell mennyek sehovavidám

Utolsó észlelés

2026-06-27 14:24:58

Budapest III. - Flórián tér

35.0 °C

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.