Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ez nagyjából általában borítékolható, főleg mediciklonnál..
Nem sok pályavonal jó ide csapadékügyileg.
Nem sok pályavonal jó ide csapadékügyileg.
Imádom őket olvasgatni, kiváltképp a cikkeik hangzatos címeit. Néha egy bárányfelhőről úgy tudnak írni, mintha Katrina hurrikán lenne.
Fiatalság, szenvedély, bevállalás, intrika, pikantéria, exkluzivitás. Ezek a szavak jutnak eszembe.
Aztán nehogy a végén bejöjjön... jajj, bennem is él még a remény, valahol méllyen. 
Palui, egyszerűen annyira meghatott a cikk, hogy kicsorduló könnycseppjeid véletlenül háromszor nyomták le a bal egérgombot. Előfordul ez néha velem is, ne aggódj!
Szerk.: Akkor a telefonodra estek a könnycseppek, már ez is előfordult velem is.
Palui, egyszerűen annyira meghatott a cikk, hogy kicsorduló könnycseppjeid véletlenül háromszor nyomták le a bal egérgombot. Előfordul ez néha velem is, ne aggódj!
Szerk.: Akkor a telefonodra estek a könnycseppek, már ez is előfordult velem is.
Nem tudom nagyon sajnálni őket... Nem volt két egyforma, vagy hasonló futás a modelleken, és mégis, hatalmas bizonytalanság mellett, bevállalnak egy centizgetős térképet...
A Sūtő mágus....
"Hóvihar sem kizárt főleg a hegyekben..." Az Alföldön vannak hegyek is? 
"A térképen jól látszanak a nyomási viszonyok, a skandináv ciklon hevessége!"
"Ugyanakkor a számítások szerint szinte országszerte eshet több-kevesebb hó, talán a keleti, délkeleti részeken tehet keresztbe a hőmérséklet az eseményeknek."
Vannak ám kifejezések azanyámhétszentit.............
"A térképen jól látszanak a nyomási viszonyok, a skandináv ciklon hevessége!"
"Ugyanakkor a számítások szerint szinte országszerte eshet több-kevesebb hó, talán a keleti, délkeleti részeken tehet keresztbe a hőmérséklet az eseményeknek."
Vannak ám kifejezések azanyámhétszentit.............
Az új ARPAGE alapján majd jöhet az "ikont nem érdemlő hószállingózás". 
Most azért úgy néz ki, hogy a GFS és ECMWF makacs verziónak egy köztes állapota realizálódik, megint nem lehet mondani, hogy valamelyik jobb volt. Jó, persze tudom, hogy medi még bizonytalan az utolsó percig, de azért meglepne, ha ebből meglepetés lenne itt.
Jó lenne ez a ciklon egy kicsit több hideg levegővel, de ennyivel szerintem egy olyan vékonyka sávban lesz jó a dolog, hogy ahhoz nagyon mázlis helyen kell majd lenni. Ez a mázlis hely pedig valami tőlünk keletre lévő sávban lehet, ahogy elnézem. A reggeli futásokra kíváncsi leszek, hátha az UM is végül leszedi rólunk a cuccost. Ameddig a 18 órás lefutott, hát az sem sok jót sejtet már erre.
Szegénykéim ezzel a 8 órával ezelőtt készített hótérképpel eléggé befürdeni látszanak egyelőre: Link Hát igen, a hótérképezés elég ingoványos talaj tud lenni.
Most azért úgy néz ki, hogy a GFS és ECMWF makacs verziónak egy köztes állapota realizálódik, megint nem lehet mondani, hogy valamelyik jobb volt. Jó, persze tudom, hogy medi még bizonytalan az utolsó percig, de azért meglepne, ha ebből meglepetés lenne itt.
Jó lenne ez a ciklon egy kicsit több hideg levegővel, de ennyivel szerintem egy olyan vékonyka sávban lesz jó a dolog, hogy ahhoz nagyon mázlis helyen kell majd lenni. Ez a mázlis hely pedig valami tőlünk keletre lévő sávban lehet, ahogy elnézem. A reggeli futásokra kíváncsi leszek, hátha az UM is végül leszedi rólunk a cuccost. Ameddig a 18 órás lefutott, hát az sem sok jót sejtet már erre.
Szegénykéim ezzel a 8 órával ezelőtt készített hótérképpel eléggé befürdeni látszanak egyelőre: Link Hát igen, a hótérképezés elég ingoványos talaj tud lenni.
Volt pár nagy zakójuk, okosan döntöttek. Persze ha meg nem riasztanak, csak futnak az események után majd, az se lesz jó.
A modellek alapján igen. Ide nagyon nem is volt kérdés ez napok óta.
És milyen igaza volt az OMSZ - nak a kívárással. Bölcsek! Nem ültek fel az op ámokfutásának.
Amúgy a déli UM annyira nem rossz. Keletebbre vitte, de még így is lenne hó, a csapi súlypontja kb. 100 km-t ment keletre. Ez medinél semmi.
Én mindjárt fölakasztom magam esküszöm. Ezen a télen totálisan körbe voltunk havazva.
Sírás OFF.
A mázli az hogy 48 óra van még hátra az eseményig bármi lehet még.
Remélem bejönn a havazás viharos szélell.
Sírás OFF.
A mázli az hogy 48 óra van még hátra az eseményig bármi lehet még.
Remélem bejönn a havazás viharos szélell.
Annyira tologat hogy lassan az első mediből itt Baján én se látok sokat, főleg ha esővel kezd
Hát a friss GFS nem valami bizalomgerjesztő...
Azért egy kis hóra esélyesek vagyunk a vége előtt de nem sokra számítok
Azért egy kis hóra esélyesek vagyunk a vége előtt de nem sokra számítok
Nem igazán jutok szóhoz a modelleket elnézve, de még van két napunk. Ez kb. a vakon tapogatózás tipikus esete.
7 GFS tag maradt jelentős hóval... Link
Még énekel a hölgy, de eléggé recsegősen....
Szóval 7 GFS tag, GEM és ICON, ezekkel vágunk neki az utolsó 36 órának... hmm hát sejtem, mit érezhetett Zrínyi Szigetváron egy idő után
Még énekel a hölgy, de eléggé recsegősen....
Szóval 7 GFS tag, GEM és ICON, ezekkel vágunk neki az utolsó 36 órának... hmm hát sejtem, mit érezhetett Zrínyi Szigetváron egy idő után
Bár egyre sanszosabb, hogy egy nagy nudli lehet majd itt vasárnap, hétfő, de mérföldkőhöz értünk, ugyanis már 48 óránál volt a nagy hó ide Pestre. 
Eljutottunk oda, hogy az esélytelen DK lehet a nyerő. Link
Eljutottunk oda, hogy az esélytelen DK lehet a nyerő. Link
Most dőlt meg a melegrekord, holnap zivatarok is lehetnek dny-on, hétfőre megvan a szél figyelmeztetésünk, ezek mellé ne akarjunk már havat is, ne legyünk már telhetetlenek egy ilyen frankó télen
Ebből a nagy ciklonból semmi nem lenne?
Link Hát erre egy garast sem tennék az biztos. Mondjuk nagy kérdés, hogy mire érted lesz-e valami(szél,zivatar,hó,jég,eső,köd stb)?
Na én a GFS-t már nem várom meg. A 18z icon is keletebbre tolta, de ide még mindig jó.
Lófa*z sem lesz itt, de a hóvirágom legalább nem fog elfagyni.
Jaj, most nem lesz 18z-s GFS futás akkor? Ezekben a kínkeserves, karanténos időkben az egyetlen élvezetem, hogy újra is újra szembesüljek azzal, hogyan pakolják le rólunk a modellek a csapadékot. Nem tudom, hogy fogom ezt túlélni
Rohadt NOAA ezt is elveszi tőlem!
kicsit visszaolvastam.
konklúzió: vasárnap retro módszer lesz: kinézek az ablakon és megnézem milyen idő van.
konklúzió: vasárnap retro módszer lesz: kinézek az ablakon és megnézem milyen idő van.
Idézem az egyik fejlesztő kollégát: "Ahonnan mi kapjuk az adatokat, azok a szerverek szarakodnak."
Ápdét: "A NOAA szervereket karbantartják, azért nincs GFS adat." Reggel 8 után várható ebben változás.
Ápdét: "A NOAA szervereket karbantartják, azért nincs GFS adat." Reggel 8 után várható ebben változás.
Remélem most az a ritkább eset lesz, hogy az ECM bukott, és mostanra beállt a GFShez, és már így marad.... aztán lehet, hogy mindkettő buktázik...
Inkább meg sem nézem mi történt.
Annyiszor történt már, h tökéletesen tudom milyen érzés.
Annyiszor történt már, h tökéletesen tudom milyen érzés.
Esetleg kaphatok egy választ a mediciklonnal kapcsolatos nagy izgalmak ellenére? Miért nem megy a metnetes térképes előrejelzési modell? Tök jó, hogy itt is elérhető, de most nálam nem működik.
Helyes
De Vásárosnaménytól sokat kellene utánfutóval kocsikázni. Kb 500km után lenne ha-hó
Én már inkább nem mondok inkább semmit..
majd hétfőn kiderül mi lesz.
vicc amit a modellek művelnek.
Na mivan, bedobtál egy kis péntek esti lazító folyadékot egy szivar mellé oszt má mennél ágyúzni az áldozatokat? Ejj-ejj pedig nem vagy má 20 éves (szivecske szivecske)
Hát ez így szokott lenni, itt keleten ez már a világvége és nem érdekel senkit 
Egy modell futás után mindenki csalódott, pedig nem jelent semmit.
Ide viszont pont tipikus pengeél lenne ez a hó az ECM szerint
Várjuk az esti GFS-t is sok szeretettel
Egy modell futás után mindenki csalódott, pedig nem jelent semmit.
Ide viszont pont tipikus pengeél lenne ez a hó az ECM szerint
Várjuk az esti GFS-t is sok szeretettel
Lassan tényleg elférne egy "Meteorológiai dühöngő" abteilung itt a MetNet-en...perpill oda lenne kedvem írni
A mai nap már nem lett olyan meleg mint tegnap "csak" 12,5 fokig kúszott fel a "hőmérő higanyszála" nagyrészt a felhőzetnek köszönhetően, reggelente viszont még így is előfordult talajmenti fagy pedig 3-4 foknál nem volt hidegebb, a völgyi részek viszont simán hozták még ezeken a napokon is a fagyot.
ECM miatt nem érdemes szomorkodni. Holnap még kevesebbet fog mutatni majd vasárnaptól pakolni fog vissza rendesen, szokásos rituálé.
Donnie, ha nem költői a kérdés akkor természetesen havat és nem száraz hideget kérnék, abból már volt a szezonban 10+cm hó meg nem, kivéve Pápa és Olaszfalu szűkebb térségét.
Donnie, ha nem költői a kérdés akkor természetesen havat és nem száraz hideget kérnék, abból már volt a szezonban 10+cm hó meg nem, kivéve Pápa és Olaszfalu szűkebb térségét.
Ha ezt behúzzuk Hétfőn tuti beiszok.. 
Ecm végignéztem megmaradó hóval számol és - 10 éjszaka, egész jó lenne ha így maradna.
Ecm végignéztem megmaradó hóval számol és - 10 éjszaka, egész jó lenne ha így maradna.


