2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#508100
Akk ÉNY mindenből kimarad a hó szempontból most?
#508099
Én mindjárt fölakasztom magam esküszöm. Ezen a télen totálisan körbe voltunk havazva.
Sírás OFF.
A mázli az hogy 48 óra van még hátra az eseményig bármi lehet még.
Remélem bejönn a havazás viharos szélell.
#508098
Annyira tologat hogy lassan az első mediből itt Baján én se látok sokat, főleg ha esővel kezd vidám vidám
#508097
Hát a friss GFS nem valami bizalomgerjesztő...
Azért egy kis hóra esélyesek vagyunk a vége előtt de nem sokra számítok
#508096
Nem igazán jutok szóhoz a modelleket elnézve, de még van két napunk. Ez kb. a vakon tapogatózás tipikus esete. 
#508095
7 GFS tag maradt jelentős hóval...  Link
Még énekel a hölgy, de eléggé recsegősen....

Szóval 7 GFS tag, GEM és ICON, ezekkel vágunk neki az utolsó 36 órának... hmm hát sejtem, mit érezhetett Zrínyi Szigetváron egy idő után vidám
#508094
Bár egyre sanszosabb, hogy egy nagy nudli lehet majd itt vasárnap, hétfő, de mérföldkőhöz értünk, ugyanis már 48 óránál volt a nagy hó ide Pestre. kacsint
Eljutottunk oda, hogy az esélytelen DK lehet a nyerő. Link
#508093
Ezt legalább a GFS is adja. havazas laza

beillesztett kép

#508092
A T folyamatosan emelkedik, már 11,3 fok van, élénk széllökésekkel.
#508091
Most dőlt meg a melegrekord, holnap zivatarok is lehetnek dny-on, hétfőre megvan a szél figyelmeztetésünk, ezek mellé ne akarjunk már havat is, ne legyünk már telhetetlenek egy ilyen frankó télen  laza
#508090
Ebből a nagy ciklonból semmi nem lenne? nevet Link Hát erre egy garast sem tennék az biztos. Mondjuk nagy kérdés, hogy mire érted lesz-e valami(szél,zivatar,hó,jég,eső,köd stb)?
#508089
Na én a GFS-t már nem várom meg. A 18z icon is keletebbre tolta, de ide még mindig jó.
#508088
Lófa*z sem lesz itt, de a hóvirágom legalább nem fog elfagyni.szeret
#508087
De lesz.
#508086
Sheldon meghozza hamarosan.  laza
#508085
Nem lesz ma 18z?

beillesztett kép

#508084
Kellemes januári este vagyon +9 fokkal, langy széllel. Grill bekészítve.  laza
#508083
A szlovák ECM már el is párologtatta az összes havat...
#508082
Jaj, most nem lesz 18z-s GFS futás akkor? Ezekben a kínkeserves, karanténos időkben az egyetlen élvezetem, hogy újra is újra szembesüljek azzal, hogyan pakolják le rólunk a modellek a csapadékot. Nem tudom, hogy fogom ezt túlélni vidámRohadt NOAA ezt is elveszi tőlem! vidám 
12.4 °C
#508081
12 fok felett, élénk löketek, langyos, tavaszi hangulat. nevet 
#508080
kicsit visszaolvastam.
konklúzió: vasárnap retro módszer lesz: kinézek az ablakon és megnézem milyen idő van.
#508079
Idézem az egyik fejlesztő kollégát: "Ahonnan mi kapjuk az adatokat, azok a szerverek szarakodnak."
Ápdét: "A NOAA szervereket karbantartják, azért nincs GFS adat." Reggel 8 után várható ebben változás.
#508078
Remélem most az a ritkább eset lesz, hogy az ECM bukott, és mostanra beállt a GFShez, és már így marad.... aztán lehet, hogy mindkettő buktázik...
#508077
Inkább meg sem nézem mi történt. 
Annyiszor történt már, h tökéletesen tudom milyen érzés.  laza
#508076
Esetleg  kaphatok egy választ a mediciklonnal kapcsolatos nagy izgalmak ellenére? Miért nem megy a metnetes térképes előrejelzési modell? Tök jó, hogy itt is elérhető, de most nálam nem működik. 
#508075
Csapadék vagy hömérséklet? Ide Miskolcra mit látsz? szegyenlos
#508074
Akkor én meg beiszok ha nem húzzuk be! 
nyelvnyujtas
#508073
Helyes nevet De Vásárosnaménytól sokat kellene utánfutóval kocsikázni. Kb 500km után lenne ha-hó kacsint
#508072
Orbitális ORSC ECM OP....

beillesztett kép

#508071
Én már inkább nem mondok inkább semmit..  laza majd hétfőn kiderül mi lesz. laza vicc amit a modellek művelnek.
#508070
Na mivan, bedobtál egy kis péntek esti lazító folyadékot egy szivar mellé oszt má mennél ágyúzni az áldozatokat? Ejj-ejj pedig nem vagy má 20 éves (szivecske szivecske)  laza
#508069
Hát ez így szokott lenni, itt keleten ez már a világvége és nem érdekel senkit laza
Egy modell futás után mindenki csalódott, pedig nem jelent semmit.
Ide viszont pont tipikus pengeél lenne ez a hó az ECM szerinthavazas
Várjuk az esti GFS-t is sok szeretettel laza
#508068
Lassan tényleg elférne egy "Meteorológiai dühöngő" abteilung itt a MetNet-en...perpill oda lenne kedvem írnieso
#508067
Akkora ágyút viszek... olyan hűhót tud csinálni... laza
#508066
A mai nap már nem lett olyan meleg mint tegnap "csak" 12,5 fokig kúszott fel a "hőmérő higanyszála" nagyrészt a felhőzetnek köszönhetően, reggelente viszont még így is előfordult talajmenti fagy pedig 3-4 foknál nem volt hidegebb, a völgyi részek viszont simán hozták még ezeken a napokon is a fagyot.
#508065
ECM miatt nem érdemes szomorkodni. Holnap még kevesebbet fog mutatni majd vasárnaptól pakolni fog vissza rendesen, szokásos rituálé.kacsint
Donnie, ha nem költői a kérdés akkor természetesen havat és nem száraz hideget kérnék, abból már volt a szezonban 10+cm hó meg nem, kivéve Pápa és Olaszfalu szűkebb térségét.havazas 
#508064
Ha ezt behúzzuk Hétfőn tuti beiszok.. kacsint
Ecm végignéztem megmaradó hóval számol és - 10 éjszaka, egész jó lenne ha így maradna. szegyenlos
#508063
Az UM egész fasza lett:

beillesztett kép

#508062
Mutatnak ide havat, de komolyan nem tudom mire vélni ezt a durva éles csapongást szomoru2 nappal a medi előtt nem tudok megírni egy cikket, mert másról sem szólna csak " Hol mennyi és mi eshet? Hát az bizonytalan..." Az ember kedve elmegy tőle nevet
#508061
laza Hóágyút is hozol?  380V kiépítve.
#508060
Persze ilyenkor minden szar, mert nem mutat havat.. nyelvnyujtasvidám
Ha mutatnak 20cm havat álom modell lenne! kacsint
#508059
Zsuzsám! Egy ‘istvánfalvi randi keretében megbeszélhetnénk ezt a folyamatos pesszimista jövőbelátásod szeret Hátha kividulsz... nyelvnyujtas
#508058
Donnie kérlek szépen erre már csak ennyit mondok: kabaré... vidámGFS is xar...meg a másik is! Ez a véleményem nevet
#508057
Nanananananaaaaaaaa! Ne írj ilyen csúnya dolgokat, legyél Jóómaann! vidám
#508056
Persze, simán esélyes, sőt, ma este ez a legesélyesebb. Tegnap még máshogy volt, holnap meg lehet, hogy már inkább a keddi napot figyeljük majd....

Davidfiok: a peremciklonok ritkán járnak egyedül. Garantálni persze nem lehet, hogy több is lesz és hogy érint-e majd.
#508055
Tessék itt a 06 UTC-s ECM  pl. Győrre : Link
Az erdőtől nem látjátok a fát! laza
#508054
Szóval akkor szerinted több peremciklon jöhet ezután? Tudom, hogy itt lesz ez a ciklon is, de azért kíváncsi lettem erre most.
#508053
Hát amúgy nem egyszer láttam már komplett fáklyát beállni az OP mögé. vidám Amúgy tényleg már csak a GEM meg Icon ad nyugatabbi pályát, az is épp hogy jó lenne, szóval elég sanszos az ECM verzió szerintem.
#508052
Gyönyörű a műholdkép Link
#508051
Kapitulált az UKMO és ECMWF? Jajjaj, "végre" egy lapon elég sok modell. A főváros térségére nézve ez kellemetlen.

Utolsó észlelés

2026-06-27 17:42:07

Szentmártonkáta

26.3 °C

22502

RH: 30 | P: 1018.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.