2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#508071
Én már inkább nem mondok inkább semmit..  laza majd hétfőn kiderül mi lesz. laza vicc amit a modellek művelnek.
#508070
Na mivan, bedobtál egy kis péntek esti lazító folyadékot egy szivar mellé oszt má mennél ágyúzni az áldozatokat? Ejj-ejj pedig nem vagy má 20 éves (szivecske szivecske)  laza
#508069
Hát ez így szokott lenni, itt keleten ez már a világvége és nem érdekel senkit laza
Egy modell futás után mindenki csalódott, pedig nem jelent semmit.
Ide viszont pont tipikus pengeél lenne ez a hó az ECM szerinthavazas
Várjuk az esti GFS-t is sok szeretettel laza
#508068
Lassan tényleg elférne egy "Meteorológiai dühöngő" abteilung itt a MetNet-en...perpill oda lenne kedvem írnieso
#508067
Akkora ágyút viszek... olyan hűhót tud csinálni... laza
#508066
A mai nap már nem lett olyan meleg mint tegnap "csak" 12,5 fokig kúszott fel a "hőmérő higanyszála" nagyrészt a felhőzetnek köszönhetően, reggelente viszont még így is előfordult talajmenti fagy pedig 3-4 foknál nem volt hidegebb, a völgyi részek viszont simán hozták még ezeken a napokon is a fagyot.
#508065
ECM miatt nem érdemes szomorkodni. Holnap még kevesebbet fog mutatni majd vasárnaptól pakolni fog vissza rendesen, szokásos rituálé.kacsint
Donnie, ha nem költői a kérdés akkor természetesen havat és nem száraz hideget kérnék, abból már volt a szezonban 10+cm hó meg nem, kivéve Pápa és Olaszfalu szűkebb térségét.havazas 
#508064
Ha ezt behúzzuk Hétfőn tuti beiszok.. kacsint
Ecm végignéztem megmaradó hóval számol és - 10 éjszaka, egész jó lenne ha így maradna. szegyenlos
#508063
Az UM egész fasza lett:

beillesztett kép

#508062
Mutatnak ide havat, de komolyan nem tudom mire vélni ezt a durva éles csapongást szomoru2 nappal a medi előtt nem tudok megírni egy cikket, mert másról sem szólna csak " Hol mennyi és mi eshet? Hát az bizonytalan..." Az ember kedve elmegy tőle nevet
#508061
laza Hóágyút is hozol?  380V kiépítve.
#508060
Persze ilyenkor minden szar, mert nem mutat havat.. nyelvnyujtasvidám
Ha mutatnak 20cm havat álom modell lenne! kacsint
#508059
Zsuzsám! Egy ‘istvánfalvi randi keretében megbeszélhetnénk ezt a folyamatos pesszimista jövőbelátásod szeret Hátha kividulsz... nyelvnyujtas
#508058
Donnie kérlek szépen erre már csak ennyit mondok: kabaré... vidámGFS is xar...meg a másik is! Ez a véleményem nevet
#508057
Nanananananaaaaaaaa! Ne írj ilyen csúnya dolgokat, legyél Jóómaann! vidám
#508056
Persze, simán esélyes, sőt, ma este ez a legesélyesebb. Tegnap még máshogy volt, holnap meg lehet, hogy már inkább a keddi napot figyeljük majd....

Davidfiok: a peremciklonok ritkán járnak egyedül. Garantálni persze nem lehet, hogy több is lesz és hogy érint-e majd.
#508055
Tessék itt a 06 UTC-s ECM  pl. Győrre : Link
Az erdőtől nem látjátok a fát! laza
#508054
Szóval akkor szerinted több peremciklon jöhet ezután? Tudom, hogy itt lesz ez a ciklon is, de azért kíváncsi lettem erre most.
#508053
Hát amúgy nem egyszer láttam már komplett fáklyát beállni az OP mögé. vidám Amúgy tényleg már csak a GEM meg Icon ad nyugatabbi pályát, az is épp hogy jó lenne, szóval elég sanszos az ECM verzió szerintem.
#508052
Gyönyörű a műholdkép Link
#508051
Kapitulált az UKMO és ECMWF? Jajjaj, "végre" egy lapon elég sok modell. A főváros térségére nézve ez kellemetlen.
#508050
Ugy tűnik az ECM csúnyát bukott. Még van 2 nap. Lehet, hogy csak a keleti határszél fog havat látni.
#508049
Lehet nemsokára jön a figyelőre módosítás lepel-1 cm tapadó hóról lepel-2 cm tapadó hóra (bár a csapadékmennyiség alapján a magasabb helyeken a 3-4 is meglehetne). laza

beillesztett kép

#508048
Szó nincs arról, hogy eldőlt volna a dolog, nyilván a kijelentő mód miatt törölték, ami szerintem jogos is. Nem nagyon volt alapja, tegnap meg főleg.
Link
Légvonalban még ezen az ECM-én is 50 km-re a havazás határa, ami egy globálmodellen semmi.
#508047
Mondtam èn tegnap,hogy egy pihèt sem làtunk majd itt de töröltek èrte.Mondjuk azèrt a napközben frissülő grideknèl màr làtható volt a keletre tolódàs.Persze mèg lehet bàrmi,de ez màr szerintem veszett fejsze nyele.Majd nem felejtek gratulâlni a keleti èszlelőknek.Mindenki nem kaphat havat mèg ebbe a kicsi orszàgban sem.
#508046
Hát akkor bizony innen már a Dunántúl nagy része hátradőlhet ha eddig nem tette, mi meg imádkozhatunk itt középen pár centi hóért...
Viszont a Duna-Tisza köze és Dél-M.O. azért komoly havat kaphat. Valószínű ebből már nem nagyon lesz nyugatabbra tologatás, hamarosan a többi modell is beáll a 2 nagy mögé amik mostmár szinte kéz a kézben mennek előre (OP-k). 
#508045
Én eddig is a hétfő-keddet néztem, ott már jobbak a feltételek! nevet 
#508044
OK, Kachelmann-t valamiért nem szoktam meg, de majd igyekszem, köszi.

A keletre tolódó hó miatt aggódnak egy kis támogatás: amennyiben a peremciklonok egyre inkább DK felé tolódnak, az egyben azt is jelenti jó eséllyel, hogy az egész nagy anyateknő is tolódik DDK felé, az pedig hozhatja magával, hogy több hideget tud letekerni a sarki AC széléről, az pedig tartósabban hideg időt IS jelenthet nálunk... szóval, valamit valamiért?


MC! Most akkor hogy is van a mindig hülye mindent elbukó GFS, és a stabil, majd 48 órával ez esemény előtt hirtelen irányt váltó, de amúgy hibátlan ECM esete? kacsint
#508043
Gyerekek szúszá! Szerintem most sem dőlt el a dolog vidám Majd csak vasárnap reggel fog talán... Kicsit mélyebb lesz az a medi már megint kiterjedtebb lesz a csapi.Hihetetlen ez komolyan. 2.medi délt keményen megszórná....

beillesztett kép

#508042
Nem csak a norvégok ismerik és nem is titkos.

beillesztett kép

#508041
Fent maradok az esti GFS-re, nincs mese, erre kíváncsi leszek már én is,ezt a cirkuszt ami itt megy vidám   
#508040
Ott van még a hétfő. laza

beillesztett kép

#508039
Ok,  erről eddig fogalmam sem volt, mivel egy általam ismert oldalon sem szerepel.
Yr.no-n kívül nem tudunk más helyről, ami normálisan frissítene az alapján is? 

Semmi vész, GFS meg hozza beljebb, legalábbis  a tagok.
+ICON, GEM.... nevet

Esti popcorn GFS csak nem hagy cserben vidám

Wetsom: hurrá....

beillesztett kép

Na de mondjuk az egyáltalán nem baj, hogy több egymás utáni peremciklont számol, végre....
Sülhet el ez még totálisan máshogyan is, mint ahogy idáig képzeltük.

Ez pl. egész szimpi:  Link
#508038
a 03 utct dobd már be még, ja már donnie bedobta nvm
#508037
Van 6-os (és 18-as) futása is az ECM-nek, csak az úgy tudom fizetős. Viszont ha ők ezt megteszik (és sok met. szolgáltatóhoz hasonlóan gyanítom igen), akkor már tudnak abból frissíteni.
#508036
Nos hát akkor...

beillesztett kép

....

#508035
Fordítva meg még sokkal többször kellett nekik megélni. kacsint
Ez egy gyökér medi lehet. A végtelenség sorolhatnám miért. Inkább mellette nehéz érveket találni. Remélem elviszi a határon kívül ezt a novemberi színvonalú csodát! vidám
#508034
Nem tudom hogy számol itt esőt, de beállt GFS mögé...
#508033
Ez igen! Friss ECM, no comment...

beillesztett kép


beillesztett kép

#508032
A t2m-ről direkt nem írtam, mert egyet is értek, és simán meglehetnek a 10+ fokok akár 0 körüli t850-nél, láttunk ilyet, nem is rég nevet
Inkább Bazsa állítását igyekeztem csellendzselni a hamarosan visszatérő pozitív t850-ről nevet
Kissé be is buktam, szó mi szó. De az időtáv a barátunk nevet

Nano:?? Netán létezik egy titkos 06z ECM, amit csak a norvégok ismernek? A yr.no reggeli (9:25 körül) frissítése a mai 00z ECM alapján tényleg sokkal több csapadékot mutatott, mint a 14:30 körüli, ami viszont mégis miből készült?
#508031
laza laza laza laza
#508030
Sanszos, hogy erre lehet is számítani. 
#508029
Van némi bizonytalanság, ez tény, mondjuk már csak az időtáv miatt is meglepő lenne, ha nem lenne. Viszont egyelőre mindenképp nagyobb az újabb, legalább átmeneti melegedés esélye, és itt nyugaton, délnyugaton a megfelelő áramlással már a 0 fok körüli T850 is hozhatna 10-12 fokos maximumokat. Persze ehhez fontos, hogy a megfelelő feltételek legyenek, a mostani GFS pl. most behoz egy csapadékzónát 31-n, és máris nem lenne meg a 10 fok (itt, mert a Dél-Dunántúlon még így is).
Egyébként a maximumokat most rendre alálőtte 2-3 fokkal a GFS (és ha jól emlékszem, nem csak ide), ami persze ne jelenti azt, hogy a jövő hét második felében is így lesz, de azért érdemes lehet ezt figyelembe venni. Link
Abban viszont egyetértek, hogy a melegedést lezáró időszak hasonlóan izgalmas lehet majd, mint a mostani.
#508028
Az meg aztán a durva hülyeség részükről, nem volt reggel óta új ECM futás...
#508027
A norvég oldal kb. harmadolta a vasárnap - hétfő csapit nálam.
#508026
Na ez gáz gyerekek,ha már az UKMO is ennyire elviszi,ilyen nincs! A friss JMA detto ilyen. 
#508024
Igen. 
A tagok átlaga elfogadhatóan mutat mindkét nagy ens-én. Viszont az ECM-en az op. a csúcson van, míg a GFS-nél a nullán. 
Sokszor írják itt, hogy rövidebb távon már az op. a mérvadó. 
#508023
UKMO olyannyira elviszi tőlūnk a medet hogy csak ennyi lenne az össz csapi az országban...

beillesztett kép

#508022
Link  Itt nézem az UM-t,egyelőre csak vasárnap délutánig lát el,de már máshogy számolja a csapadékot,mint a korábbi futásban, csak tolódik keletebbre az egész picit?  Az UM nagyon lassan frissül a napokban, percenként frissítem,hátha látni már a hétfőt.. vidám Lassan jön az ECM is. 

Utolsó észlelés

2026-06-27 13:42:11

Csobánka

40.5 °C

27002

RH: 25 | P: 1020.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.