2026. június 27., szombat

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#508417
De nem akárhogy hűti... tegnapi 00z-n még 13 fokok voltak.
Tegnapi 12z-n már csak 8 fok volt vasárnapra.
Ezt mostanra felezte.... Link
És odatesz minket a penge élére pont, éppen még esővel.

Ez az irány nagyon rendben van nevet

Holnap reggel meg lehet pár centi olvadozó havunk, remélem legalább foltok maradnak a hét hátralevő részére. Ez minden vágyam. A harmatpontok segíthetnek majd:  Link
Ha minden jól megy, már csütörtökön pótlódhat valamennyi.
#508416
Gondolom Szeged környékét nem érintené?
#508415
Az yr. is egyre több havat ad és hűti a jövő hetet. Hétfőre tegnap reggel 1mm most 5mm. 
Remélem a mai 1.4- ből sem sok eső lesz, hanem gyorsan átvált. Takt 4.3 fok és sokat már nem hinném hogy melegszünk ma.havazas
#508414
Ha jòl alakulnak a dolgok akkor a mi környékünk is szerencsés lehet most. Mondjuk nagyon nem merem magam bele élni.
Kíváncsian várom. Mondjuk sokat nem látok belőle, hisz éjszaka lesz a java neki. 
#508413
Meglepetés szaga van a dolognak, olyan dupla vagy semmi szitunak tűnik.
#508412
-6 cm laza
#508411
Ki volt az adva a múlt héten is, emlékszel!? nevet
Aztán a végén a lepelért is kapaszkodni kellett.  Ez a helyzet nem rólunk fog szólni szerintem, viszont a Tisza környéke, és mondjuk Bács-Kiskun szerintem kaphat majd ezt-azt. nevet
#508410
Három napja még a hétfő is ilyen szép volt aztán huss, bár még lehetnek holnap csodák persze.
Annyival jobb hogy a jövő szombat nem medi tehát megbízhatóbban lehet tervezni, de az időtáv még komoly.
#508409
Nagy közlekedési fennakadások nem lesznek szerintem. Max kis körzetben. Nagyon hideg sem lesz, igy olvadni fog alapból mindenhol síkvidéken. 
#508408
Mennyi lett belőle hó ?
#508407
Végül elég gyenge lett ez az éjszakai műsor, itt szerintem még havas eső sem nagyon volt, 2 fokig ment le a hőmérséklet a csapadék idején. Szombathelyen ugyan távészleltek havazást 1,1 - 1,6 fokban, de az időképes belvárosi webkamerát visszanézve az is inkább esőnek tűnt nekem. De sajnos ez már sejthető volt, tegnapestéhez közeledve egyre kevésbé/lassabban hozták be a modellek a hideget a magasban is, a korábban kinéző -4 fok körüli éjféli T850 helyett végül -1, -2 fokos realizálódott.
És ez valamennyire azért befolyásolja majd a ma esti műsort is, hiszen most már 7-10 fok körüli maximumok várhatóak az érintett területen, így a csapadék első harmada biztosan esőben érkezik. Ennek következtében síkvidéken szerintem az 5-10 cm-es hó lesz jellemző a legintenzívebb sávban is, kisebb körzetekben eshet esetleg tizenpár cm. A Mátrában, Bükkben Zemplénben viszont tényleg meglehet akár a 15-20 cm is.
#508406
Hopp a GFS fáklya is mekkorát hűlt hosszútávon, azért az nem kicsit változás.... kezd érdekes lenni a jövő hétvége is.
#508405
Dacból nem néztem egy ideje a dolgokat és meglepődtem, hogy Erdély helyett rajtunk van a ciklon. Meg az ECM is visszatáncolt rendesen. A nulláról már ad vagy 6-7 mm-t. Ennyit pöcsölni, T-24óránál...
#508404
A belvárosban ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett max a kukák tetején lesz 1, másfél centi latyak. nevet
Külterületeken 1-3 cm tapadó hóréteg a realitás, bár bevallom mostanra teljesen elvesztettem a fonalat azügyben, h mennyi csapadék lesz végül Budapesten. Az alig 1-2 millimétertől a 6-7 milliméterig széles a skála. Nem mindegy melyik végén vagyunk. 
Továbbra is erősen meglepne, ha ez a ciklon itt valós hóhelyzetet okozna (sík területen legalább 5 cm hóréteg) 
#508403
Hajdúra is ki van adva a veszélyjelzés szezonrekordnak számító 5+ cm hóra, amit fölöttébb eltúlzottnak tartok. 
#508402
Tatabánya-Pécs vonal? Elég kemények tényleg nevet
A GFS-t nem értem, hogy tud az OP ennyire más úton járni, mint a tagok. Nem is a csapadék, mert azt már behozza eddig, hanem a brutális  enyheség... vagy lehet, hogy a diagramm algoritmus kaksi?
ECM meg középtávon továbbra is szuper. Sőt egyre jobb.
#508401
Fhu a közösségi média tele lesz a Máv és BKK szidásával. szeret
#508400
3-5 cm latyak? Az nálunk Pesten 3-5 méternek számít lassan.  laza
#508399
Anno Szilárd bá is így fogalmazott. Nekem abszolút ez köszön vissza.  Szerintem nincs ezzel baj. 
#508398
Hát én hátradőlve nyugodtan töltöm az éjszakát  laza Remélem holnap reggel azért láthatok az oldalon pár éjszakai hóförgetes videót.
#508397
Huh  ezek a megfogalmazások és szóhasználatok.... Mint ha egy gyerek írta volna. 
#508396
A figyelőre ma éjfélig szól, addig ide sem ér a buli. Ki van adva a figyelmeztető 5+ centi hóra heves, Borsod. Kivárnak.  laza A legokosabb dolog amit csak tenni lehet ebben a helyzetben. Délután már ki kell adni holnapra is. kacsint
2012 februári medi óta speciel azt hiszem el ami leesett. Előtte is tudtam persze milyenek a medik, de kellett egy nagy zakó. Meg az utolsó figyelőre is "20 centit meghaladó havazás várható, hófúvás, magas hotorlaszok". Lehet helyette 7 centii nálam. Jó ötven kilométerrel keletebbre került a buli. Mi az egy medinél.... 
#508395
Valaki tudna ajánlani egy olyan oldalt ahol tudom követni a csapadék rendszerek mozgását
#508394
Bekeményítettek:

beillesztett kép

#508393
Igen én is így gondolom, viszont az Omsz nem nagyon értem nagyon visszafogot.. A hegyekbe nagyon komoly helyzet lesz, és még szoba se került. szegyenlos
#508392
Reggeli talajmenti fagy után most sürű köd jött 

Látótávolság egyre csökken
#508391
Alapból a Bükk közeli települések előnyben ilyen pengeélnél. Szerencsére nálam is szokott hatása lenni, pl a térség Tisza tóhoz közelebbi részéhez képest. Ha valóban közel így realizálódik ahogy a reggeli futasok adják, megmaradó hó várható a Bükk közelében. A magasabban fekvő részeken pazar lehet...
#508390
Itt hátradőlés. Cinke nyitnikékezik.
Ott van még a február.tornado
#508389
Messze van, messze van, de annyira szép! vidám

beillesztett kép

#508388
Szerintem te jó helyen leszel 10cm simán meglehet nálad. kacsint
#508387
Nagyon nehéz megmondani, domborzat függő lesz nagyon szerintem. Minél magasabb ahol laksz annál több hó lesz. Bízom 5cm ha kevesebb csalódott leszek ha több boldog. Nagyon nagy helyzet ez jó lenne kihasználni, nem sok ilyen erős ciklon lesz már a tél folyamán. Sok modell havat mutat de sok esőt is vakon vagyunk sajnos. zavarbankacsint
#508386
Jó reggelt! Éjszakás leszek ma a szomszéd településen. A munkahelyemen tudok fotózni, lesz mit? Szakik?
Köszi
#508385
11 mm lett a ciklon, itt ezzel ki is merül a csapadék egy időre, hátradőlhetünk, várjuk a havas képeket a szerencsés helyekről.
#508384
Szia!
Szerinted hàny cm kaphatunk?
#508383
Ne haragudj mi itt ÉNY-on semmit nem kapunk mégse panaszkodik senki itt

Illetve én már azért is sokat adnék ha csak látvány havazás lenne ittNem azon gondolkodom hogy mennyi marad meg csak essen
#508382
Izgalmas lesz az este,remélem bejönn az Ecm és lesz hó. 28-án még kapnánk egy kis havat bízom benne hogy ez mind  megvalósul. kacsintNézétek meg az Ecm 2-án mi nagy havat mutat, meg van veszve.. kacsint laza
#508381
Egy picit hozná nyugatabbra a csapadékot és Tolna déli része is jobban járna, nem mindegy,hogy kapunk 3-5 cm latyakot,vagy 10-15 cm havat vidám 
#508380
Bővebben is kifejtenéd? laza
#508379
Jöhet az eső, majd a csapi végén kevés hó + latyak lesz bőven. Kis szerencsével megdőlhet a 1,5 cm-es szezonrekord. 
A Mátra, Bükk magasabban fekvő részei jól profitálhatnak ebből a mediből. 
#508378
ECM-nél még mindig a Tisza vonala a nyerő:
Link
Link
#508377
A tegnapi 2mm- ről 3.9mm- re ugrott az yr.
Remélem a kövi frissítéssel ismét dupláz.
#508376
Ez most tényleg itt hozza fel a ciklont? Kabaré...

beillesztett kép

#508375
OMSZ bővített a citromonhavazas

beillesztett kép

#508374
Jó reggelt. Komoly hogy a hajnali 4 órás nyomás analízis a legdurvább tagok által jelzett kimélyūlést támogatja. Azok a tagok 30 cm havat várnak legalább felém.... operatívnak köze sincs ehhez a mélységhez vidám

beillesztett kép

#508373
Geri ! Csak nehogy a gumicsizmát kelljen előszedni. vidám vidám vidámFóbiám van a gumicsizmától ilyen helyzetben. nevet
#508372
Donnie: JMA a barátod kacsint
Link
Link
#508371
Hol kell aláírni? 
havazas
#508370
Várjuk ki vele a holnapot ! nevet
#508369
Délen nem kis túlzással, de rég látott hóvihar érik....
Link
Link
Link
Link
#508368
Viszont 9 éve, 2012. jan. 23-án az a nap volt egy jó ideig az utolsó kifejezetten enyhe nap.
Akkor még dübörgött a fél blokk viharos ény széllökések kíséretében, záporokkal, enyhe idővel, és kirívóan nagy látótávolsággal, mely elérhette a 200 km-t is. Ennyit jegyeztem fel aznapra.
Aztán ami utána érkezett, és február elején csúcsosodott ki, az már történelem, és szinte minden MetNetes emlékezik rá. kacsint
Az előrejelzések jan. 23-án már adták a jelentős változás lehetőségét, hogy a tartós enyheség, zonalitás, fél blokkos tombolás után megjöhet az éles fordulat, a kemény tél.
És meg is jött, rögtön egy igazi kuriózum helyzet, egy Vojejkov-tengely képében.hidegfazik

De jó lenne, ha idén februárban is ilyet látnék előrejelzéseken, és be is jönne.

Utolsó észlelés

2026-06-27 13:10:41

Bécs, Ausztria - [179 m tszf.]

37.2 °C

13502

RH: 25 | P: 1018.8

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.