Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Véget ért a havazás, a talajt és a tereptárgyakat szépen kifehérítette, az úton nem maradt meg.
Na csak elkezdett töltődni szerencsére a korábbi "száraz csík" itt Pesttől keletre... 
Pikk-pakk fagypontig hűltünk, a betonon kívül minden kifehéredett már
Pikk-pakk fagypontig hűltünk, a betonon kívül minden kifehéredett már
Út kivételével már mindenhol kezd megmaradni, sőt...
Már az út széle is "kásásodik" annyira esik. Na ezt szeretem!
Szerk.: Ömlik!
Szerk.: Ömlik!
Már 1 fok alatt vagyok, közepesen havazik, tereptárgyak latyakosodnak, ha nőne az intenzitás jó is lehetne még
Ahogyan várható is volt brutális hóömlés, sajnos látszata nem nagyon van, 0,5 fok a T2m. Jó éjt , én mára feladtam,holnap sajnos dolgoznom kell...
Nálam jó az intenzitás, már alig van benne folyékony. Viszont a megmaradásra nemigen érdemes várni. Elvileg kora délelőttig havazhat, a java viszont hajnalban lehet.
Itt szinte már tisztán havazik, 1.4 fok van, az eddigi nyomi intenzitás erősödni kezdett
Szépen durran be felettünk. Az utolsó 2 radar frissítés jól mutatja. Nőtt is az intenzitás.
Szèpen havazik kb 30 perc es felettem lesz az osszearamlas.Mivel kb 2 óràt fog mèg esni max 2-3cm vizes hó lesz a hidegebb rèszeken.Jó èjt!
Nálam 2,9 . Bitang intenzitással el tudok képzelni valami érdemlegeset reggelre, (5 cm hó),, az levinné a hőmérsékletet, de hát ehhez még szerencse is kéne. A harmatpont 0,8 fok. Ez így esélyítelen perpillanat.
Nem csak új keletkezés, már akkor, két órája linkeltem neked a szerb radart, de nem reagáltál rá. Azon látszott, hogy a magyar totál rosszul mutatja a helyzetet.
Mindenesetre egyelőre úgy vagyok ezzel a csapadékmentes csíkkal itt fölöttünk, mint az egyszeri paraszt a műrepülőn: "Na, erre nem számítottam..." 
De legalább a T most megindult lefelé
De legalább a T most megindult lefelé
Eszméletlen giga pelyhekben ömlik, az út kivételével mindenhol megmarad 
T.akt.: 1.0 fok
T.akt.: 1.0 fok

Szépen rázendített. A T rohamosan csökken. Rövid idő alatt 0.6 fokkal. T +2.6 fok
A várostól kicsivel keletre megjelent egy "fehér kígyó" is a radaron.
A várostól kicsivel keletre megjelent egy "fehér kígyó" is a radaron.
Ahol ez a csík végül beáll É-D irányba, és nem mozdul onnan tovább kelet felé (hanem szépen észak felé csökken majd), ott szép kis hó lehet.
Bp-től keletre lesz szerintem, de lehet hogy csak 20-30 km-re akár.
Link
Bp-től keletre lesz szerintem, de lehet hogy csak 20-30 km-re akár.
Link
Igen, valóban van újabb keletkezés, akkor ez még nem látszott a radaron. Mostanra teljesen átváltott, valóban szakad a hó, én a megmaradásról beszéltem, de bárcsak ne legyen igazam, ahogyan a törölt hozászólásomban is említettem!
Egyre több a hó benne... Eger már havazás, nyugat felől jön a váltás.
Pauli ! Nem alszanak, asszisztálnak hozzá!
Komolyan nézzél be... Sima szeles havazást (webkamera) hófúvásnak konferáltak fel! Az eszem megáll...
Simán bevételezik a tapadóhavas hófúvást! 
A mezőtúri hófúvás talán a legextrább...+ 4 fokban.
Pauli ! Nem alszanak, asszisztálnak hozzá!
A mezőtúri hófúvás talán a legextrább...+ 4 fokban.
Kemény egy helyzet!
Rengeteg helyen hófúvás, Röszkénél hózivatar! Na, ez már igen!
Modik meg gondolom alszanak náluk...
Rengeteg helyen hófúvás, Röszkénél hózivatar! Na, ez már igen!
Modik meg gondolom alszanak náluk...

Szerintem azzal volt gond, hogy akkor kijelentetted, hogy hamarosan vége a csapadéknak, holott már akkor is látszott a szerb radaron, hogy bőven van utánpótlás, ami azóta sem változott. Azóta is megállás nélkül esik.... Viszont ha Szegedre vonatkoztattad azt a kijelentésedet, hogy nem lesz érdemi hóréteg, akkor az - sajnos - egyre valószínűbbnek tűnik, tekintve, hogy a szakadó hó ellenére szinte semmi megmaradás nincs, és már 01 óra van.... Viszont én csalódott nem vagyok, mert már jó pár órája látszik, hogy ez nem a mi szituációnk lesz.
Itt már havas eső esik, 1.8 fok van, nehéz elképzelni a megmaradó hóréteget reggelre, na de majd meglátjuk
Kinéztem - a kocsi teteje már fehér, de semmi más. Sokáig és sokkal jobban kellene esnie, hogy reggelig fehér lehessen a táj. Még egy picit bűvölöm azt a kígyót valahogy, aztán beájulok, asszem.
Nincs reggelre semmi elvárás, az a tuti
Holnaptól már a csütörtöktől várható újabb akciókat lehet sasolni.
Szerk: közben T már közelíti a +másfél fokot, elég gyorsan zuhanni kezdett.
Nincs reggelre semmi elvárás, az a tuti
Holnaptól már a csütörtöktől várható újabb akciókat lehet sasolni.
Szerk: közben T már közelíti a +másfél fokot, elég gyorsan zuhanni kezdett.
Folyamatban van a halmazállapot váltás.
45 perc alatt 0.8 fokot esett a hőmérséklet.
70-30 % ban havaseső esik már. Szép nagy pelyhek.
Tőlünk 10km-re lévő állomás szerint 1,35mm/óra eddig a csapadék intenzitása.
9-11 km/h szél, olykor maximum 25km/h lökésekkel. Alakulunk.
45 perc alatt 0.8 fokot esett a hőmérséklet.
70-30 % ban havaseső esik már. Szép nagy pelyhek.
Tőlünk 10km-re lévő állomás szerint 1,35mm/óra eddig a csapadék intenzitása.
9-11 km/h szél, olykor maximum 25km/h lökésekkel. Alakulunk.
Nagyon új szituációval szembesültem, és egyben nagyon csalódott is vagyok. Törölték a hozzászólásom, mert olyasmit mertem kijelenteni, hogy ez a ciklon nem fog érdemi hóréteget produkállni. Őszintén szólva ezt nem tudom mire vélni kb. 15 éves metnetes pályafutásom alatt ilyenre még nem volt példa... Az okát nem értem, ez annyira kihívó, valóságtól távol álló, kompromittáló hozzászólás volt, ami tolerálhatatlan? Ráadásul feltételes módban állítottam a dolgokat kérdésként felvetve, hogy várható-e még érdemi csapadék képződés? És hogy érdemben is hozzászóljak, most kezd el a csapadék hóba átváltani, havaseső esik.
2/10-es intenzitással havazik, 0.5-1 cm-es pelyhekben. A magmaradással nem lesz gond.
Én inkább annak örülnék, ha befordulna felettünk É-D irányba és megállna 
Még mindig 2 fok fölött, ez nem segít
Még mindig 2 fok fölött, ez nem segít
Azta hogy viszi a szél a csapadéksávot, ami nem ér nagyon földet. Elég látványos. Szabad szemmel ennyire nem látni ezt, de a kamerám azét éjjellátóbb
Link
Arra leszek kíváncsi, ha "megmászta" a Pilist, újra erőre kap-e? Az látszik, hogy gyengülőben van az a sáv.
Egyébként látok rá esélyt, hogy a város keleti felén és még inkább attól keletre, ismét hízásank induljon a kígyó.
Egyébként látok rá esélyt, hogy a város keleti felén és még inkább attól keletre, ismét hízásank induljon a kígyó.
Itt még mindig havas eső, lassan brutál intenzitás mellett, de így egyre több a hó is benne. T elkezdett lemászni, 2,9.
Megjelentek a hópelyhek 2,3 fokban, és picit kellemetlen 60 kmh-s széllökésekben. A hőmérséklet -1 fok/órával csökken, de az utóbbi negyed órában gyorsulásnak indult
A mostani mozgása alapján minimum vagy 2 óra, mire átmegy itt ez a csík. Kíváncsi leszek! Még tök messze van a radaron, de már rendesen havazik itt is.
Zsombor: lett pihe
Keszi felső részén pedig hótakaró is sanszos, reggelig tuti.
A Pilis szépen alakul: Link
Zsombor: lett pihe
Keszi felső részén pedig hótakaró is sanszos, reggelig tuti.
A Pilis szépen alakul: Link
Szegeden ugyanez, leesett pár óra alatt kb 20 mm eső, most kezd havasesőbe váltani, de összességében elég reménytelen a helyzet, hogy itt reggelre fehér legyen a táj....
Na, elkezdte itt is, és még jó messze a kígyó... remélem elkezd végre zuhanni a t.... 2,5 körül lehet most.
Ahová idaért a kígyó, ott zuhan a T rendesen. Meg gondolom a hó is
Harmatpont stabilan, erősen 0 alatt.
A lengyeleknél van a konvergencia vége, azért ilyet se látnyi gyakran!
Közben ECM-en most a péntek lett remek! Link
Ahová idaért a kígyó, ott zuhan a T rendesen. Meg gondolom a hó is
Harmatpont stabilan, erősen 0 alatt.
A lengyeleknél van a konvergencia vége, azért ilyet se látnyi gyakran!
Közben ECM-en most a péntek lett remek! Link
Lassan itt átmegy teljesen havazásba, a hőmérséklet is csökken folyamatosan, de ez továbbra is csak kínlódás, az árokban elég sok víz van a sok eső miatt, hát így nem tudom, tényleg, hogy tudna hó megmaradni.
Ahoj!
Épségben visszaértem Pécsre.
20:00 környékén jártam Zengőrvárkony-Pécsvárad körül, akkor ott már tisztán hó esett.
Amúgy frankón 2013.03.14-15 feeling van, iszonyatos szél + ömlik a hó!
A TTK-n tőlem 150m-re, 0,3 fok van már csak és ez látszik is, mert elkezdett megmaradni a hó, lsd fotó.
Ha a T-vel nem lett volna gond ma és minden megmaradt volna, akkor ez az elmúlt évek egyik legfaszább akciója lenne..
A héten éjszakás leszek, holnap este felmegyek a Misinatetőre, majd hozok képeket.
Hajrá Tél!
Épségben visszaértem Pécsre.
20:00 környékén jártam Zengőrvárkony-Pécsvárad körül, akkor ott már tisztán hó esett.
Amúgy frankón 2013.03.14-15 feeling van, iszonyatos szél + ömlik a hó!
A TTK-n tőlem 150m-re, 0,3 fok van már csak és ez látszik is, mert elkezdett megmaradni a hó, lsd fotó.
Ha a T-vel nem lett volna gond ma és minden megmaradt volna, akkor ez az elmúlt évek egyik legfaszább akciója lenne..
A héten éjszakás leszek, holnap este felmegyek a Misinatetőre, majd hozok képeket.
Hajrá Tél!

