Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Tökéletes volt az előrejelzésem. Locspocs lett. Most az OMSZ a Facebook-on kér bocsánatot, pedig világos volt, hogy ha a saját előrejelzésükre hallgatnak, akkor felelőtlenség volt havazásról, hófúvásról beszélni síkvidéken. 300 m felett pár centi nedves, vizes hó, 500 m felett > 5 cm hó lehet.
Inkább túloztak, nehogy a másik irányba tévedjenek. Hinni kellett volna a modellnek.
Inkább túloztak, nehogy a másik irányba tévedjenek. Hinni kellett volna a modellnek.
Bár nem szóltam hozzá tegnap, de követtem a fórumot és a modelleket, valamint éjszaka is több alkalommal fent voltam. Éjjel 1-2 óra között eléggé intenzív hóesés volt, de most reggelre csak az autók tetején maradt némi latyak. Végül is a várakozásaim lettek valósak, nagyjából ezt vártam itt a főváros környékén. Látom azért több csalódott fórumozó is van az országban, de ha konkrétan belegondolunk, ebben a ciklonban nem volt több. Eleve nagyon magas hőmérsékletről indultunk, a hátoldali hideg levegő kevésbé volt hideg, az intenzitás segítése is kellett, hogy téliesebben alakuljon az egész akció, valamint a ciklonunk csapadéktömbje nem időzött sokat, hamar odébb állt. Nekünk itt a fővárosban még nem sikerült a tavalyi telet magunk mögé utasítanunk, az idei egyelőre a rettenetes és a borzalmas között van valahol félúton. A február természetesen javíthat. Látszik azonban, hogy továbbra is változékony hidegebb és enyhébb periódusokkal tűzdelt lesz a következő bevállalható időszak, de egyelőre tartósan nem tudja megvetni a lábát a tél. Az ECM-en mindenesetre a hétvégi melegfronti, nyugat felől érkező havazás jól néz ki, de az is tiszavirág életűnek tűnik. Várjuk az óceáni drift gyengülését és a skandi AC létrejöttét a későbbiekben, ezekkel már játszadoznak a modellek. Valamint még nagyon lényeges, hogy megfelelő mértékben lehüljön ismét tőlünk kelet-északkeletre a levegő, a skandi AC-nak csak így lenne értelme. (Le a kalappal, akik itt a fórumon végig fent voltak és végigkövetették a ciklonunk "teljesítőképességét").
Egy centi olvadék imitt-amott, nem fotóztam, attól tartottam, hogy mire előveszem a masinát addigra eltűnik.
Hát itt egész éjjel esett, 21 mm gyűlt össze.
És csak most ért ide a hideg, mindjárt átváltunk hóba.
Csak ugye minek...
És csak most ért ide a hideg, mindjárt átváltunk hóba.
Csak ugye minek...
18.1 mm eső esett! konkrétan belvíz van a homokon..... elobb átváltott hoba, de a megmaradó hó itt ki merem jelenteni hogy nem lesz..... Tiszta lucsok sar mocsár minden. Szegyen ez a január amúgy.Nem jött be a tél eleji nsgy hideg lesz télen előrejelzés.?
Azért ez már a 3. futása zsinorban az ECM-nek, ahol február eleje gyönyörűen havas!
Hát igen, lentebb beljebb alig van vmi, de nagyjából ez is volt várható csak a hegyen lesz ebből tartósabb hótakaró
Igen ez a futas igazàn szemet gyönyörködtető lett!Sajnos úgy sem így lesz.Itt hófoltok maradtal lepel vastagsàggal.A szezonrekord 3cm közelèbe sem èrtünk!

Nagykanizsa 0 hó, Becsehelyen falu folt, megyek fel a szőlőhegyre a kákiültetvénybe, ott biztosan jó kis hó lehet.
15 mm csapadékból 5 cm vízzel átitatott fehér szivacs. Fagypont alá nem mentünk, de valószínű akkora lehetett az intenzitás valamikor éjjel, hogy nem győzött olvadni. Jelenleg is esik, T akt 0,6 fok. Miskolcra beérve (Vörösmaty út) Arnóttól 5 km-re kis túlzással semmi.
Egy hólepelre futotta Kutason-nagyjából erre számítottam, úgyhogy csalódás nincs...3 mm. csap. mindössze.
A hosszabb távot illetően én most kezdek kicsit szkeptikus lenni az idei telet illetően. Komoly változás szerintem nagyjából febr.5-ig nem valószínű. Onnantól kezdve van esély egy Brit magasnyomás kialakulására a modellek alapján. Tehát ezen dátumtól indulva jöhet esetleg egy komolyabb téli hullám...ha csak ki nem csúszunk az időből.
A hosszabb távot illetően én most kezdek kicsit szkeptikus lenni az idei telet illetően. Komoly változás szerintem nagyjából febr.5-ig nem valószínű. Onnantól kezdve van esély egy Brit magasnyomás kialakulására a modellek alapján. Tehát ezen dátumtól indulva jöhet esetleg egy komolyabb téli hullám...ha csak ki nem csúszunk az időből.
Hómentes reggelt
najó hazudok...van kocsikon, és háztetőkön némi kása.. hát egy picit többet reméltem. Legalább néhány hógolyó gyúrásához elegendő havat. De látom azért keletebbre szép mennyiségek estek, még ha nem is lesz tartós.
Szekszárd déli része, családi házas övezet 1-3 cm.
Kilátó, magasabb dombok 3-5 cm.
Belváros 0-lepel/foltok.
Elég hektikusra sikeredett.
Kilátó, magasabb dombok 3-5 cm.
Belváros 0-lepel/foltok.
Elég hektikusra sikeredett.
A friss ECM milyen szépet álmodott szombat estére
Természetesen csak,mint érdekesség

Ennyi és nem több.
Bár látom Budapesten én még a "szerencsésebb" övezethez tartoztam.
A Gödöllői dombság viszont szépen behavazódott, ahogy az várható is volt.
Bár látom Budapesten én még a "szerencsésebb" övezethez tartoztam.
A Gödöllői dombság viszont szépen behavazódott, ahogy az várható is volt.

Mogyoródon a várakozásoknak megfelelően 3-5cm hullott, elég rapszódikus a vastagság a talajhő miatt. Pestre menet az M0-nál már semmi hó.



Itt semmi nem volt, szárazak az utak. Megyek a 7-be hamarosan, a belvárosban úgy látom esett a hó. Mik vannak! 
Egy lepel azért jó lett volna...
Egy lepel azért jó lett volna...

Most néztem, nálam is 16 mm esett és lett belőle lepel.
Félreértettél, én se vártam többet egy cseppel sem. 
16 centi, akarom mondani mili csepergett össze az éjszaka, összefüggő tórendszer az egész udvar. Ugye ha ez mind hóban esik le...
A szél bezzeg dönget, miközben még mindig esik az eső, de már csak 1,6°C van, szóval igazi "nemszeretem" az idő jelenleg.
Látjátok!? Ezért kár volt itt napokig egymást fincolni! Kelet lesz a befutó, Pest lesz a befutó, dél lesz a befutó...rémálmaimban se jöjjön elő ez a ciklon többé. A hétvégiben van most minden bizodalmam.
16 centi, akarom mondani mili csepergett össze az éjszaka, összefüggő tórendszer az egész udvar. Ugye ha ez mind hóban esik le...
A szél bezzeg dönget, miközben még mindig esik az eső, de már csak 1,6°C van, szóval igazi "nemszeretem" az idő jelenleg.
Látjátok!? Ezért kár volt itt napokig egymást fincolni! Kelet lesz a befutó, Pest lesz a befutó, dél lesz a befutó...rémálmaimban se jöjjön elő ez a ciklon többé. A hétvégiben van most minden bizodalmam.

Igen, Budapest nagy része kimaradt a hóból.
És sajnos várható volt, hogy a prognosztizált -1 fok alálövés, mint mindig, az ilyen szituációkban.
És sajnos várható volt, hogy a prognosztizált -1 fok alálövés, mint mindig, az ilyen szituációkban.
Elkezdődött a hétvégi csapadék felezése és a T. emelkedése az előrejelzésekben..
Csak a szokásos ahogy közeledik a következő szitu..
2 centi latyak, amit alulról a talajhő, fentről a 0.8 fok zabál. Nyoma sem lesz délutánra... pedig szépen esett...
Jó reggelt!
Azt azért nem gondoltam volna, h kora reggel ilyen messze leszünk a gyenge fagytól.
Az eredmény kb 1-2 cm közötti tapadós, vizes hóréteg, amit zabál a szél a pozitív T!
Gondolom az esemény végén hajnalban valamivel több lehetett a hó.
Akt T, +1,5
Ez mindent elmond a télről.
Azt azért nem gondoltam volna, h kora reggel ilyen messze leszünk a gyenge fagytól.
Az eredmény kb 1-2 cm közötti tapadós, vizes hóréteg, amit zabál a szél a pozitív T!
Gondolom az esemény végén hajnalban valamivel több lehetett a hó.
Akt T, +1,5
Ez mindent elmond a télről.
Igen sajnos !
Na nem baj hàtha összejön mèg Màrciusig valami szèp esemèny
Na nem baj hàtha összejön mèg Màrciusig valami szèp esemèny
Csak a szokásos... esik, de még lepel is alig van a füvön és a tetőkön. Hólapát marad a helyén.T:0,3 Szánalom...Nem baj, lassan már itt a február...
:O Itt alig lett valami. Mindjárt indulok munkahelyre. Az kicsivel magasabban van. Ezek szerint ha jól sejtem meg fogok lepődni.
Városba nincs szinte semmi hó..
Ahogy írtam nagyon sokon múlt a domborzati hatáson.
Nekem is nagy csalódás az a kevés is elolvad estig.
Hol van a 5 -10cm hát sehol jól felültünk megint a nagy semmire.
Ahogy írtam nagyon sokon múlt a domborzati hatáson.
Nekem is nagy csalódás az a kevés is elolvad estig.
Hol van a 5 -10cm hát sehol jól felültünk megint a nagy semmire.
Helló!
8 körül megyek Egerbe. Szerintem valahol Szarvaskő környékén van a határ. Majd lesekedem, ha az útviszony engedi. Onnan észak felé sokkal több hó maradt(hat) meg, sokszor volt már így.
8 körül megyek Egerbe. Szerintem valahol Szarvaskő környékén van a határ. Majd lesekedem, ha az útviszony engedi. Onnan észak felé sokkal több hó maradt(hat) meg, sokszor volt már így.
Elég pofás hóesés lehetett az éjjel 4 - 5 cm esett elég rövid idő alatt, innentől indul az olvadás még fagy , de a talajhő így is eszi
Gyehekek! Látom sok helyen csalódottak vagytok... Csak azt nem értem miért??? Az ilyen rimánkodós necces havazásokba ez benne van, főleg ez, az lett volna meglepetés ha nagy területen lett volna kiterjedt megmaradó havazás.
Hála égnek az időkép és metkép páros csúnyán beégett, a legjobban ismét a metnet térkép állta meg a helyét!
Ahol ez a nagyot szól azok az északi országrész hegyei, de ez várható is volt.
Légnyomás 992.8 td2.7 T 3.6
Hála égnek az időkép és metkép páros csúnyán beégett, a legjobban ismét a metnet térkép állta meg a helyét!
Ahol ez a nagyot szól azok az északi országrész hegyei, de ez várható is volt.
Légnyomás 992.8 td2.7 T 3.6
Háztetőkön, kocsik tetején, foltokban a füvön mégis meglett egy vékony lucskos hóréteg. Így nem csalódtam, sőt! Az már tegnap éjjel látszott, hogy ide a 6-10 cm, ami egyes előrejelzésekben szerepelt, ide túlzás. Túl meleg volt, a vártnál később jött a váltás. A Mecsekben viszont szép világ lehet.
Szépen behavazódtunk...4-5cm lehet így elsőre. Szerintem keletebbre jött fel kb.50 km-el...ilyesmire számítottam...(Berekfürdő)
Egerben 1 centinyi olvadó latyak +0,2 °C szállingózó hó, nemhogy lapátolni de seperni sem érdemes, pár órán belül biztosan elolvad.
Kb 5-7 km re tölled meg semmi csak eső olykor havaseső ? Nagy csalódàs szàmomra mert legalàbb egy 5cm be remènykedtem!








