2026. június 23., kedd

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#509605
Már Aggteleknél kopogtat rajta a negatív izoterma. Hátha erősödne az ÉK- i ciklon és lenyomná az előoldalt még egy százassal.
#509604
Én már foglaltam is szállást február 8-ra a Bakonyba, mert Floo belinkelte! kacsint

Zivi: egyetértünk, én főként a "laikus olvasók MC miatt telet várnak" részre reagáltam, az unalmas már nekem. A személyeskedő, kioktató, "énmegmondtam" stílust én semmilyen formában nem szeretem nevet
#509603
És milyen idegesítő mellétenni utána egy ilyen fáklyát... Link
Tudva. hogy csak pár száz km-el arrébb ott lesz a hideg, csakhát... az idei tél átka az örök előoldal. Link
#509602
Ez megvan még tegnapról? Azt írtad alakul a február. Link
#509601
Mindkettőtök írásában van igazság. Egyébként ami a legzavaróbb szerintem MC-nél, azok az időnként megjelenő már-már kioktató stílusú hozzászólásai, amivel védi a vélt (és  általában végül be nem következő) "igazát".

Nunatak: Az a ciklon inkább ehhez hasonlítana, igaz, csak szubtrópusi lenne. kacsint
Link
#509600
Ah, pedig beígérted a telet egy hónapja, oszt mégse lesz semmi? szomoru 
Link Link
Bezzeg az USA... Link
Mist kinek higgyen az ember, a kiragadott linkeknek, a december végi jóslatoknak, az ősszel zabáló állatoknak, vagy... esetleg mindegyiket megfelelő súllyal vegye figyelembe?

Amúgy meg annyira nagy itt a "forgalom", hogy laikusok, fogalmatlanok nem hiszem, hogy megpróbálják végigolvasni ezt a fórumot, tele van "szakszavakkal" és "rövidítésekkel" meg "értelmezhetetlen képekkel", akik viszont ezeket értik, azok meg nem fogják benézni, hogy úúúú ez a 300 órás kép nagyon pöpec, akkor akkorra ütemezem a hegyi kirándulásom... Lejárt lemez már ez Floo és heti egyszer mégis elolvashatjuk Tőled...
#509599
Csak éppen semmi valóságalapja sincs.
Ezt onnan tudod, hogy ha lenne valóságalapja annak, amiket ír, akkor október vége óta mediterrán ciklonok öntenék magukból a havat hetente kétszer -20 fokban.
És ez évek óta így megy, aztán néha bejön neki.
De az esetek döntő többségében nem, nagyon nem!
Így meg semmi értelme a verzióit olvasni, mivel mindig kiragad egy-egy modellfutást a sok modellből, sok tagból, ami telet vizionál, és azt nyomja!
Meg ha ott lenne a ciklon, meg odébb kerülne, meg 10 Hpa-lal nagyobb lenne a nyomás, meg ha jönne a hideg, stb, stb.
A vágyait szövi bele a várható jövőképbe, ami miatt eleve megbízhatatlanok az írásai.
Irreálisak!
Komolytalanok!
Félrevezetőek az írásai, mert teljesen komolytalanul telet vár állandóan, aki beleolvas a fórumba, meg van győződve róla hogy jön a jégkorszak.
Aztán nem!
Lehetne ezt reálisan is elemezni, sokkal többet érne a munkája!
Az hogy valaki keménymagos télfan, az nem azt jelenti, hogy abban is meg kell látni a kemény hideg és a durva havazás lehetőségét, amiben nincs benne.
Aki ilyet csinál, az nem keménymagos hófan, arra más jelzőt szoktak aggatni....
#509598
Persze attól függ kinek mi a tuti kis tél. Mivel buckán és lapályon lakóknak is 99,5 %-a (itt a metneten más az arány) szerint is az a jó tél, ha süt a nap, nincs hideg , keveset kell fűteni és nem kell sóra , hólapátra költeni. Nem tudom hallottál-e az utcán járva (amíg nem volt karantén) arról áradozni emberek , hogy jaj de frankó lenne ha a +10 helyett inkább -15 lenne, meg hogy ahelyett a 20 mm eső helyett inkább esne 50 centi hó, meg hogy de jó lenne, ha reggel munkába menet csúszna a járda meg az út. Buszsofőröket meg kamionosokat kellene felmérni mi is a téli elvárásuk ?
Na és az a maradék 0,5 %, aki szereti ha esik 3 cm hó és -10 fokban kitart hónapokig (ék-i régi időjárás, mondanák sokan éghajlat) vagy a dunántúliak, akik szeretik, amikor leesik párszor 10 centi aztán 3 nap múlva elolvad és nem kell kerülgetni hetekig, szóval ők meg elférnének a 300 m-nél magasabban fekvő buckavonulatok (hegy nálunk nem sok van, mert ha lenne minek nevezzük az Alpokat stb.) közti településeken és kisvárosokban is. Ez utóbbiak (Cseszneket is beleértve) elvesztették fél évszázad alatt lakosságuk közel felét (Csesznek volt ezer lakosú is), tele vagyunk üres házakkal.
Ha nekem annyira fontos lenne, hogy rendes havat lássak (pl. aki naponta 50 elemzést ír a várható hóesélyekről meg elsírja, hogy milyen kaka tél van nála) az ablakból kinézve és ne kelljen több km-t menni ezért a látványért, biztosan elköltöznék. Gyerekkoromban fontos volt a hó, a szánkózás stb. , mert itt a 0,5 %-nak nem voltak stadionok, színházak,jégcsarnokok,termálfürdők, hogy ott múlassuk el az időt mint a lapályokon élők. Nem volt net meg okostelefon meg kábeltv sem. Az egyetlen tv adót sem tudtuk rendesen nézni, mert igen rossz volt a vétel az adótornyoktól távoli völgyünkben. Belém is égett , hogy állandóan azt lessem télen, hogy mikor esik már a hó. Sajnos akkoriban, 50 éve sem volt minden héten hó, elteltek néha hónapok úgy, hogy nem szánkózhattunk.
#509597
Majdnem hasonlít, alakul. nyelvnyujtas

beillesztett kép

#509596
Nem rossz vidám De itt azért az olasz ciklon masszív előoldala bekavar rendesen - így hiába pl. az AC a britek felett 250 óra körül a mostani futáson, előoldalon lennénk, ami eléggé kellemetlen, mert ott a skandi és a brit AC is - és mire persze változna a helyzet, ismét ciklonokat vár a modell - igaz, 280+ tartományban, aminek már a fele se igaz.
#509595
Na most a GFS vagy nagyon vakon van, vagy nagyon tud valamit.. Friss ICON, Arpege is 5-10mm csapadékot számol vasárnapra.. GFS meg továbbra is semmit.. laza
A Para sem rossz egyébként..
#509594

beillesztett kép

nyelvnyujtasNem a kedvenc , de lényeg van még mibe kapaszkodni .
Sajnos lassan itt a Február és még érdemi téli esemény itt nem nagyon történt .zavarban
#509593
Radarjelet nem érdemlő hózápor van nevet Intenzitás viszont meglepően szép. Percenként változik hol hó, hol hódara esik. Máris jön a melegedés a magasban vagy mi ez a halmazállapot váltakozás? 
#509592
Főleg ilyen csecse szívecskés központocskákkal szeret zivatar
#509591
Mai képek:

beillesztett kép

beillesztett kép

beillesztett kép

#509590
Ha azt a nyomorék atlanti ciklont kicserélem, azért máshogy néz ki a dolog.  laza Bénák ezek az amcsik, hogy nem ilyeneket rajzolgatnak...

beillesztett kép

#509589
És neki mennyire lehet hinni?

Ahogy néztem, ő egy kicsit északabbra helyezi azt a hétvégi medit (kb. mint az ICON és a GEM).

beillesztett kép


#509588
Részemről jöhetnek tőle a hó és hidegesélyes térképek, diagramok, stb.
Tudjuk, hogy  a keménymagos télfanok táborához tartozik, ennek ismeretében olvasom a hozzászólásait. 
Minél többféle verziót olvasok, látok itt a metneten, annál jobban összeáll a kép a következő napok (1-1,5 hét) várható időjárásáról.
Egy helyen van szinte minden, kevesebbet kell máshol böngésznem, bogarásznom. nevet
#509587
Engem is, ha privátban osztod meg nevet 
#509586
Egyértelműen felfelé szór, de persze ez még változhat... Ráadásul ez sem elég, ha skandi és brit AC is van, még akkor is valami bele tud köpni a levesbe... Pl. egy jó mallorcai ciklon nevet Link
Szerintem amúgy egy brit anticiklon se szükséges feltétel, volt itt már bitang havazás és hidegbetörés nem túl erős brit, skandi, de még izlandi ciklon mellett is - néha ebből 2 is ciklonos, aztán mégis van tél...
#509585

beillesztett kép

tegnap esti havazás
#509584
Van benne valami éppen ezért nagyon szubjektív ki hogyan ítéli meg ezt az időszakot.
Nálam ilyen volt a hétfő a medi 5cm után és még ma is jó 30% meg van.
Hóember építés és szánkózás a kertben után lehet hogy elnézőbb vagyok az egyébként kevés hócsapadékot adó téllel.

Bocs, Bakonyvárnak ment volna.nevet

beillesztett kép




beillesztett kép

#509583
A vízrajzi  évkönyvekben esetleg utána lehet bogarászni, csak macerás. A folyók jégviszonyai benne vannak, az biztos.
Link
Van itt egy-két vizes szaki, hátha ők tudják.

Amúgy volt itt néhány gyenge hózápor, az a fajta, amék befejeződött, mielőtt elkezdődött volna.


Az erdőben meg még mindig van hófolt. Ha az a múltkori etap nem két centi, hanem húsz, akkor egész más lenne a klíma, meg a hangulat.
#509582
A lángossütést mint családi programot,  vagy mint elvitelre történő vendéglátást tervezed? vidám
Az ősszel elvetett fű kikelt, a nárciszok levele 5-8 cm, a fák alatt harsogó zöld szőnyeg, virágzik a téltemető (Eranthis), előbújt a hóvirág, a kertben a kevés csapi ellenére,  fülig érő sár van vidám

A Társasház-beli nénékszeret is elkezdtek kertészkedni! -és engem is kapacitálnak már,  pedig én téli sportokat laza (járdasziget spaklizás, lomb gyűjtés, rokonlátogatás, ág aprítás) terveztem még erre a hétre...

A busójárás idén elmarad, hofuvas de az FKF gondoskodott róla,  hogy Budapesten téltemető ünnepet tartson a lakosság ha akar:   t.i. az eddig csak két hulladékudvarban,hideg  szigorúan munkaidőbenhideg kapható  profi komposzt-elszállító zsákokat,szeret elkezdték árulni az OBI, ALDI és Praktiker polcairól, 10 db csak 2700 Ft!  Szóval a törött, poros faleveleket van mibe gyömöszölni,  hogy alóla a friss fű, mint bársonyszőnyeg kerüljön elő! nevet és a lakótelepek vidám, lombokat gereblyéző, családokkal teljenek meg nyelvnyujtas
Fekete István írásaiban, Március mezítlábas kisleány. Ha ezt tartjuk szem előtt,  akkor messze még a Tavasz.
#509581
Ha nagyon megerőszakolom, akkor valami megindul felfele, de az átlag még így is csak karcolja az 1015 hepás határt, amikortól anticiklonról beszélhetünk.

beillesztett kép

#509580
Itt meg süt a nap ezerrel, észak felől hozáporok közelednek, és hull a hó, pedig a csapi még messze vidám

beillesztett kép

beillesztett kép

#509579
Igen, a brit nyomásfáklyán látszik jól, mi okozza nálunk a problémát a téli idővel kapcsolatban.
Minden hülye lángszórós beszalad idáig rombolni szomoru
Majd ha úgy néz ki, mint a skandináv, akkor lesz érdekesebb a dolog nevet
#509578
Kérdés mikorra megjön a hideg, mennyire fogy el a csapadék... az Icon vasárnap a legrosszabb képet festette és bejött neki... koránt sem biztos, hogy most, amikor a legjobb képet festi is bejön neki... De úgy legyen!
#509577
Skandináviában úgy tűnik, megerősödhet az anticiklon: Link ezt az ECM is támogatja: Link (384h: Link ). Persze ez nem garancia semmire, és még csak nem is biztos (200 órán felül még az anticiklonosodási hajlam is bizonytalan), de esélye szerintem egész sok van: Link Ez a felállás akár (de nem biztos, hogy) visszaszállíthatja a telet Közép-Európába. Ami a Kárpát-medencére kellemetlen csúszkáló ciklonos előoldalas, -5 és +2 közötti T850es időt hozna (a legtöbb GFS futás mostanság), az ide az Alpok északi előterébe pont, hogy több csapadékot hozna, ami a magasabb T850 ellenére azért a hegyekben szép sok hóval járna (síkvidék eső). Viszont nem csak ez a kimenetel lehetséges, lehet itt száraz unalmas hideg, de sok havat ígérő keveredési zóna is. Ha ez a dél-brit légnyomásfáklya kevésbé szórna a jövőben lefelé: Link és a skandi AC is megvalósulna, az lehetővé tenné a komolyabb hidegek délebbre jutását is - ennek egyelőre nagyon kevés esélye van. Ugyanakkor a skandináv AC mögött érkező (nem sötétlila) hidegek kellemes télies időt tudnak hozni. Elég egy 1-2 napos "ciklonszünet" nyugatra, és máris lejjebb tud mozdulni a -10 határa.

A poláris jet nem áll le, nem szakad ketté, épp felettünk durván északi az iránya (mégse jön a hideg), de ez is inkább csak azt bizonyítja, a split/azonális jet se nem szükséges, se nem elégséges feltétele hozzánk a télnek.
#509576
Ne haragudj, de inkább a te tevékenységed kezd unalmassá válni, hogy mindig mindenbe telet vízionálsz. Kiragadot futások, elképesztő időtávok stb.. ideje lenne belenyugodni, hogy ez megint egy ilyen tél. Nincs meg a "dinamika", most egy várt téli periodushoz.
#509575
Szép hózáporok garázdálkodnak Pécsett, 13:05-től érdemes nézni nevet
Link
#509574
Köszönöm! nevet
#509573
A vasárnap éjszaka leesett 2-3 cm hó (illetve ami maradt belőle) szépen tartja magát előttünk, árnyékos területen! 

beillesztett kép

#509572
Létezik. Nem hivatalosan, de irkálták folyamatosan. Próbálom beszerezni, mert engem is érdekelne.
#509571
Lehet, hogy ilyen adatsor létezik, de én nem tudok róla. Majd utánaérdeklődök. Az elmúlt évekből saját feljegyzés alapján pontos adataim viszont vannak.
#509570
Nem is esélytelen, a fáklyája alapján. Link
Ha a közép/hosszútávot nézzük tél szempontjából,  akkor a vasárnap - vagy most, vagy soha. nyelvnyujtas havazas
#509569
Azon töprengek, hogy a szabadtéri lángossütés jelen helyzetben engedélyezett-e? Mert ha igen, akkor a következő időszakban ebben látok fantáziát. laza
#509568
laza
#509567
Sajnos megvan az esélye, de most még oly távoli az időpont, hogy csak képzelegni tudunk róla.. egy biztos, amíg ilyen közelségben van az a hideg, ide meg jön fel +5 fokos 850, addig ott fog lógni a levegőben egy esetleges vad medi és/vagy hidegelárasztás lehetősége. Biztos vagyok benne, hogy lesznek is ilyen futások a következő napokban.
#509566
Nagyon bénán megpróbáltam vizualizálni.
A lentiek közül ki szokott nyerni?

beillesztett kép

#509565
Se barát, se torok (én legalábbis nem érzek ilyenre késztetést), de minden stimmel amúgy nevet

Az ICON... ja igen, ő volt az egyetlen aki eltalálta a vasárnap éjjeli mediciklon csapadékmennyiségét végül nevet 
Milyen lelkesen linkelted, emlékszünk.

Én nem számítok itt hóra a következő 1 hétben, max látványnak, de megmaradósat nemigen.

MC: megállhat az a hideg Pozsonynál is - ha megáll, megáll. 
Olyannak kellene lelkesedni, amit 240 óra felett akár mutathatnának is a modellek? nevet

Az ECM még 2 napja is brutális módon behavazta az országot 1 héten belül, és látjuk mi lett belőle.
Reality check, pls.
#509564
Hogy is piszkált volna le hideget, ha nem volt a közelben? Hm? Csak ha most megvalósul a Skandi AC akkor temérdek mennyiségű, igen hideg levegő lehet a közelben, feltéve ha majd nem szakítják ránk. laza GFS űridős futásain az hogy most nem szakad ránk, nem sokat jelent.nevet
#509563
Amikor már a legjobb barátok is egymás torkának esnek, tényleg baj van.szomoru
De mindig van egy modell, ami kezet nyújt ezekben a vészterhes időkben. 
Link
A kis Icon havat álmodik vasárnapra! havazas
#509562
Ja még annyi, hogy a teknőkben sokkal több potenciál lehetett volna, de végül azok sem tudtak elég hideget leszipkázni északról és eléggé délre juttatni, hogy a peremciklonos mediknek elég hideg legyen a hátukon - így nem tudtak úgy érvényesülni, mint pl 2003-ban.
Ugyanaz volt a gyökér probléma egyébként ami most is: a sarki hideg nem tud eléggé délre jönni ahhoz, hogy akár a teknőt elég hideggel megtöltse, akár a V-blockingot (a jövőben) elég délre tolja ahhoz, hogy az alá beszoruló ciklonoknak inkább hát- mintsem az előoldala erősödjön, amikor ránk húzódnak.
Gyenge óceáni áramlás esetén mindkét szitu jobban tudott volna elsülni.

És ha a fentiek közül bármelyiknek jelét fogom látni a modelleken (gyengülő óceáni drift / délebbre húzódó sarki AC), nyugi bele hogy elsőként fogom szételemezni kacsint

Most, hogy végre elküldik a héten a rendelt paradicsommagjaimat, végre képes vagyok lassan áthangolni magam a kikelet hangulatára is... még 2 hét és megjelennek az első csírák vidám
#509561
Az az igazság, hogy decemberben még csak-csak az emberben benne van az a puffer, főleg a van még idő emlélet miatt, hogy lelkesebben felfekszik/hisz dolgokban. 
De azt is értsd/értsétek meg, hogy kb. a 11.hete mindig jövő héten jön a ciklámen expressz. Január-végén február elején már szerintem olyannyira van ingerküszöb alatt az, hogy csiilió órára hogy néz ki a skandináv fáklya, meg a skót fáklya (szerintem ők nem foglalkoznak vele ennyit), a Kara-tenger, sőt én töbört is letojom, milyen hideg van ott. Számomra az is egy szám, kép, mint egy 200 órás modellfutás. 
Tehát a lényeg, hogy február jön. Február első fele, no de legalább a harmada 12-16 fokokkal fog telni valószínűleg és +4 +9 fokos Tminekkel. Ilyen esetben egy Skandi nyomásfáklya kb. olyan ingerküszöbön van, mint elefántnak a légypiszok. Természetesen fontos, és kell, hogy ezzel foglalkozzunk ne pl. a transzformátorok hűtőolajának cseréjének a menetéről, mert ez meteorológiai társalgó. Csak annyit szerettem volna mondani, hogy hétről hétre megalapozottabbak lesznek napról napra a tél elengedők véleménye, és egyre megalapozatlan azoké, akik macit várnak oroszktól. Ez nyilván decemberben pont fordítva volt. 
#509560
Pedig nem olyan rég jött a hideg abból az irányból. Az meg a másik hogy űridőben inkább a nagytérségi magasnyomás számít egyelőre hogy jelen van a modellen. Mert nyilván nem ebben a formában valósulhat meg az a skandi AC.
#509559
Hát én abszolút nem lepődnék meg, ha idén is ez lenne.
Ahogy szoktam is írni, a tél szinte végig bénázza az egész évszakot, és ahogy jön a tavasz, hetekig, hónapokig a legtökéletesebb makroképek jönnek elő, sorozatban kapjuk észak, ék felől a hidegbetöréseket, csak sajnos sokszor már annyira késő, hogy ez az éjszakai károkozó éagyokban, és főleg a hegyek behavazodásában mutatkozik meg.
#509558
Ha a Csóványoson, vagy Kékestetőn laknék, másképp látnám az biztos. 500 méter alatt sipkabélés ez a tél, márpedig ebben az országban megkockáztatom, hogy a lakosság 99,5 %-a de inkább több, ez alatt él. Egy-két szerencsés hely bekapta a hózáporokat, vagy a mediből kapott, de pár napos etapokról beszélünk. Jól mondja rossmann, hiába fürdetjük a szerecsent, soha nem lesz (hó)fehér. Ráadásul, már nekem nem is elég a Budai-hegyekbe menni, mert a pár száz méteres magasságban sincs semmi, mert vagy ott is eső esett, vagy egyszerűen nem is ér ide csapi. Szánalmasan hurka az egész. Én ugyan el nem engedem még, de hogy rohadtul elégedetlen vagyok az biztos. És itt a "szűk" környezetem kb. 3 millió lakosa áll szemben a cseszneki 547 fővel, akik szerint tuti jó kis tél ez. 
#509557
Próbáld meg nem érzelmi szempontból megközelíteni szerintem.
Oké, hogy néha 250 óra fölött dobál blokkosodási hajlamokat néha 1-1 modell, de.
1. 240 óra fölött vannak
2. Az óceáni folyamatos, erős ciklonképződés pont úgy, ahogy mostanáig, pont nem hagyja, hogy ezek érvényesüljenek.
Példa: Link
Tök szép az a hidegmag, csak ahogy eddig is volt már ilyen közel párszor, úgy most is - ahogy korábban is, minden esetben - szépen visszatolódik majd ÉK felé, mivel a ciklonok egyszerűen túl erősek. 
Ezen nem fog változtatni sajnos egyetlen skandináv magasnyomás sem önmagában, hiszen a ciklonok beszorulnak alá, és pont ránk pörgetik a cuccot. Ha meg tovább vergődnek kelet felé, és hátoldalra kerülünk, egyből ott jön mögötte a következő ciklon előoldala: Link ... aztán a következő.... Link stb.
Ez egész télen jellemző volt - hogy eddig teknők peremciklonjaként, a jövőben pedig valamekkora magasnyomás alá szorulva teszik mindezt - a ránk való hatást nézve édesmindegy, hogy tök más makrohelyzet alatt kapunk előoldalakat.

A makrohelyzet akkor lenne érdekes, ha akár teknők, akár blokkok sokkal délebbre tudnának jönni, és valamilyen módon megállítanák az egész télen végig erős óceáni driftet. Volt talán összesen 1 hét, amikor tényleg beállt a teljes atlanti blokk - akkor meg a rossz helyen levő teknő peremciklonjai fűtöttek minket.
Ez van, most nem tudunk hatosokat dobni.

Egész télen egyetlen egyszer sem volt keleti, de még igazi ÉK-i áramlás sem felettünk, ez sokmindent elmond.
#509556
A reggeli lepelnyi havunk mostanra nagyjából el is tűnt. Holnap reggelre jöhet még egy kis adag, aztán egy ideig ennyi.
Remélem nem megint márciusban kezd az az északi hidegmag ránkszakadozni, mert egyelőre megint eléggé úgy fest, hogy a február lesz az első előrehozott, tavaszi hónap.
Egyszer érném meg, hogy a kaka telet egy 20 fokokkal sűrűn tűzdelt március kövesse..talán majd idén. kacsint

Utolsó észlelés

2026-06-23 20:20:28

Nagyalásony

28.0 °C

31505

RH: 31 | P: 1018.0

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.