Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt a szokásos a jelentős eső helyett csak csepergés néha-néha, körülöttünk viszont van locsolás rendesen!
Itt a XIII. kerületben csendes, gyenge-közepes intenzitású eső van egy ideje, semmi extra, nem baj, jól jön ez is így májusban.
Brutálisan leszakadt az ég itt a BAH-nál, elképesztő intenzitással ömlik. Folyók lettek az utak.
Utolsó radarkockán mintha gyengülne, illetve dél felé mozdulna az Érdet ostromló cella.
Aprószemű, de jó sűrű cucc. locsog az eresz és a tetőn is hallani, ebből gyűlhetnek a mm-ek, ha rajtunk tud maradni egy ideig 
Spéter: amig bentről hallom, hogy nyomja kint, addig nem aggódom
Az egész konvergencia összességében erősödik szerintem. Ha a kezdeti pöttyös, záporos jellege homogénesedik, az nem baj.
Egyre sötétebb is van, az sem szokott rosszat jelenteni ugye.
Szerk: megvan az első egész mm
Spéter: amig bentről hallom, hogy nyomja kint, addig nem aggódom
Az egész konvergencia összességében erősödik szerintem. Ha a kezdeti pöttyös, záporos jellege homogénesedik, az nem baj.
Egyre sötétebb is van, az sem szokott rosszat jelenteni ugye.
Szerk: megvan az első egész mm
El se hiszem, de nemcsak hogy jön, még erősödik is. 

DK ide a nyerő irány, ismét...
Lassan közepes zápor, de lesz ez jobb is, látszik!
Mintha egy Tapolca - Bp. konvergencia kezdene látszani.
DK ide a nyerő irány, ismét...
Mintha egy Tapolca - Bp. konvergencia kezdene látszani.

Volt egy pár perces zápor itt,de semmi extra. Viszont dél felé locsolgat most szépen, a szokásos helyeken.Talán most Szigetszentmiklós is kap.

Hejj,ezért szeretem az időjárást. Épp tegnap gondolkodtam azon,hogy milyen király lenne már egy 10 fokban özönvizes nap,úgyis milyen rég volt már. Ha már végre megjött az új kecske az ólba, mekkora frankó lenne NEM kipróbálni úgy,hogy délután dolgozok,a gyerek kivételesen nem taknyos és bölcsiben van,ráadásul az asszony is házon kívül...ha a májusi eső aranyat ér,akkor lóvésabb leszek mint a Bezos meg a Lölő együtt

A végén még itt is inkább a záporos, zivataros jelleg lehet délután a jellemző, olyan szépen süt a nap és már a 20 fokot ostromoljuk.
Dunavarsányból keletnek:
Azóta el is füstöltek... Északabbra vannak erősebb gomolyok is.

Azóta el is füstöltek... Északabbra vannak erősebb gomolyok is.
Pont ez az.
Sokszor írtam tavasszal hogy milyen szép tavaszi idő van , és sokan már azt gondolták hogy itt nagy melegek vannak.
Pedig a 15-16 fokos hőmérsékletek is nagyon jól estek nekem ilyen borzalmas , hosszú tél után.
Akármilyen tavasz is van , a tél mindig nehezebb fűtésileg meg egyébként is.
Ilyenkor már a melegebb időjárásra vágyom , de azért a tegnap is jó volt kint lenni a 20 fokban.
Számomra a legborzalmasabb a a tavalyi november és december volt. Hidegpárna folyamatosan és +6 fok körüli maxok.
Egyszerűen nem lehetett a szabadban lenni.
Sokszor írtam tavasszal hogy milyen szép tavaszi idő van , és sokan már azt gondolták hogy itt nagy melegek vannak.
Pedig a 15-16 fokos hőmérsékletek is nagyon jól estek nekem ilyen borzalmas , hosszú tél után.
Akármilyen tavasz is van , a tél mindig nehezebb fűtésileg meg egyébként is.
Ilyenkor már a melegebb időjárásra vágyom , de azért a tegnap is jó volt kint lenni a 20 fokban.
Számomra a legborzalmasabb a a tavalyi november és december volt. Hidegpárna folyamatosan és +6 fok körüli maxok.
Egyszerűen nem lehetett a szabadban lenni.
Ugyan,hagyd már! 

Ez egy kiragadott futás,holnapra hűlt helye lesz!
Persze benne van hisz egy hét még,de a tendenciát nézve nem tenném rá a fizetésem.Te pedig mindig a meleget keresed a modelleken,ami valljuk be idén tavasszal annyira nem jött be
És azt is vedd figyelembe,hogy Én a saját térségemről beszélek,mert azért ha nálad 20 fok van itt abból levehetsz egy 5.-öst általában.
Ez egy kiragadott futás,holnapra hűlt helye lesz!
Persze benne van hisz egy hét még,de a tendenciát nézve nem tenném rá a fizetésem.Te pedig mindig a meleget keresed a modelleken,ami valljuk be idén tavasszal annyira nem jött be
Szerintem ez azért egy kicsit túlzás kijelenteni hogy 20 fok sem lesz júniusig.
A friss Ecm például több napra is mutat 20 fok feletti értékeket az országban most erre a hónapra.
A friss Ecm például több napra is mutat 20 fok feletti értékeket az országban most erre a hónapra.
Nekem meg a kínzó reménytelenség az, ami beugrik a lenti zóna küszködő mozgásásról.....
Ránéztem a radarra és a kutyám jutott eszembe, ahogy sunyin közeledett az asztalhoz.
Buksi! Maradsz!
Buksi! Maradsz!
Itt is valahol 100 körül járunk, a holnapit meg az összes modell megvágta, jó ha lesz 10 mm.
Nem vagyok benne biztos, hogy valaha is bepótlódik-e ez a hiány idén, én inkább a nem-re tippelek.
Nem vagyok benne biztos, hogy valaha is bepótlódik-e ez a hiány idén, én inkább a nem-re tippelek.
Biztos. Két nap múlva, meg, mint ha semmisem történt volna hirtelen mást mutatnak a modellek. Mindez úgy gyűrűzik le az átlagember szemgolyója elé, hogy megnézi, milyen idő lesz 3 nap múlva. Például ír 26 fokot, csapadék 30% valószínűséggel. Azután harmadik napon, mintha semmisem történt volna, 18 fok, 20mm eső 60%. Ezek aztán modellek. Három retkes napra előre nem lehet látni. Amit mégis az se kb. úgy lesz. Így aztán lehet tervezni mondjuk egy permetezést egy nagygazdálkodónak.
Az a nagy délnyugati csapadéktömb szinte lecövekelt, vagy legalábbis nagyon lassan araszol északkelet felé. Persze a jelentősebb elmozdulás majd csak délutántól esedékes. Itt ebben a régióban bizony még szükség van az esőre, délnyugattal és északkelettel ellentétben. Holnap estig azért a modellek jó része ide is vár számottevőbb mennyiséget és akkor elmondható, hogy országos szinten is többé-kevésbé megfelelő mennyiségű talajvízkészlettel futhatunk bele a nyárba. Persze ehhez még kell a nyár elejéig egy-két "locsolós helyzet", (főleg középen) reméljük, hogy már azért magasabb T.max-al.
Becsehelyen eddig májusban több csapadék esett (103,2 mm), mint nalam egész évben (100,9 mm)
16,5 mm eddig, de ebben benne van az esti szupercella maradvány csapadéka is, ami 3,9 mm volt.
Azaz 12,6 esett ebből a mostani csapadékrendszerből.
A tegnapelőtti 20 mm után, illetve a megelőző esők után dagonya lesz megint.
De legalább nem kell öntözni, és legalább nincs meleg.
Azaz 12,6 esett ebből a mostani csapadékrendszerből.
A tegnapelőtti 20 mm után, illetve a megelőző esők után dagonya lesz megint.
De legalább nem kell öntözni, és legalább nincs meleg.
DNY rendesen kapja már,és kapni is fogja.FLoo:Mennyi esett?
Itt most úgy néz ki inkább holnap kapjuk a javát.Tegnap még az látszott lehet megússzuk 1-2 mm-el,mára ez megváltozott 10mm főlé várható a vége. Viszont nemhogy a 30 ,nagyon még a 20 fok sem lesz meg júniusig Link És mondhatjuk most ebben megegyeznek a modellek.A GEM pl botrányos Link
Itt most úgy néz ki inkább holnap kapjuk a javát.Tegnap még az látszott lehet megússzuk 1-2 mm-el,mára ez megváltozott 10mm főlé várható a vége. Viszont nemhogy a 30 ,nagyon még a 20 fok sem lesz meg júniusig Link És mondhatjuk most ebben megegyeznek a modellek.A GEM pl botrányos Link
Jó reggelt!
Eddig a mai nap 1,2mm, de dél-délnyugat felöl érkezik az erősebb csapadék.
Havi: 37 mm
Éves: 141,8 mm
Eddig a mai nap 1,2mm, de dél-délnyugat felöl érkezik az erősebb csapadék.
Havi: 37 mm
Éves: 141,8 mm
Tegnapelőtti csapadék Fóton 15 mm. Ma reggelre 9,5 fok. A tegnap délutáni záporok minket elkerültek.
Én meg speciel pont inkább annak, mintsem hogy télen...
A gyerek már lassan kezdi elfelejteni, milyen a szánkózás....
A gyerek már lassan kezdi elfelejteni, milyen a szánkózás....
Ma reggel a Sajón látni véltem egy kis emelkedést, de amennyi csapadék lezúdult ezalatt a 2 nap alatt Felvidéken, szinte biztosra vehető a további szintnövekedés.
A héten eddig 31 mm hullott.
A héten eddig 31 mm hullott.
Akárhogy is lesz, én egy dolognak tudnék nagyon örülni: ha nem nyáron billenne vissza a mérleg nyelve.
Ejjj, ha ma nem 500 J energia van, hanem mondjuk 1500, akkor asszem befostunk volna.
És ismét bebizonyosodott, hogy 2000 J energia fostalicska nyírással nem mindig elég, a szupercella elsődleges alapfeltétele a komolyabb nyírás.
Még a 13-15 m/s nyírás sem annyira jó magas labilitással, mint 17-20 m/s nyírás alacsonyabb labilitással.
Nyilván nem amcsi szintről beszélek, ahol 4000 J van 25-30-as nyírással, hanem szerényebb magyar körülményekről.
Mindenesetre az év első szupercellái kipipálva
És még károkozás sem volt!
És ismét bebizonyosodott, hogy 2000 J energia fostalicska nyírással nem mindig elég, a szupercella elsődleges alapfeltétele a komolyabb nyírás.
Még a 13-15 m/s nyírás sem annyira jó magas labilitással, mint 17-20 m/s nyírás alacsonyabb labilitással.
Nyilván nem amcsi szintről beszélek, ahol 4000 J van 25-30-as nyírással, hanem szerényebb magyar körülményekről.
Mindenesetre az év első szupercellái kipipálva
És még károkozás sem volt!









