2026. június 22., hétfő

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#522910
35 mm lassannevet 8 mm az elmúlt másfél óra alatt esett....
#522909
Csorgassuk kicsit a nyálunkat egy texasi tornádóra: Link

#522908
Este óta 23,4mm, de még zuhog. Lassan elég lenne a májusi aranyból...
#522907
Utólag gondoltam rá, hogy Komáromban leszállhattam volna, de ott még nem tűnt olyan durvának a dolog, inkább keletebbre, Almásfüzitőnél. Tatán meg már hiába szálltam volna le, ott szakadt az eső. nevet
#522906
Reggel 21 mm volt 7 órakor, azóta sok mm lehullott már, nem zárom ki, hogy elérjük a tegnapival a 30-at, Írország elbújhat lassan.
Jelenleg nem mókás sokáig kint lenni, kivéve ha a halak jegyében születtél és nem vagy  normális, lassan pikkelyeim nőnek.
#522905
10,3 mm.
Erős a szél, itt vége a mutatványnak.
#522904
Nem kevés...

beillesztett kép

#522903
Miért nem húztad meg a vészféket, és szálltál le? Biztos megértőek lettek volna.nevet
#522902
Intenzív esőzésnevet 30 mm felett vagyunk. 
#522901
Tegnap egész nap citrom kint volt esőre, esett 2mm/24 óra. Most,hogy csak zivatarra figyelmeztet az OMSZ 8óra alatt esett eddig 18,4 mm. vidám 20 mm 10 óráig meg lesz. Zivatar már csak grátisz lenne mára.
#522900
25mm
#522899
Szeged- Rókus (Ényugat) városrészben  21 mm. esőt mértem. Most éppen nem esik, fehér szakasz a radaron.
#522898
26 mm.
#522897
21mm esett ebből a körből. Május 67mm, éves 182mm. Most már azért sokkal jobban állunk mint pár hete csapadék ügyileg. Jöhet egy kis napsütés,hadd nőjön a fű.  laza
#522896
31.2 mm eddig.
Nagyon szép, nem gondoltam volna. nevet
#522895
Hááát, ennek a büdös életben nem lesz vége. duhoshány


beillesztett kép

9.8 °C
#522894
Nálam éjszaka 12,7 mm eső esett.
#522893
A tegnap esti 3 mm- el együtt most reggel 17 mm van a zöldikében.
Nagyon jó a levegő az eső ellenére is remek volt kint lenni a szabad levegőn. A fűtés engem nem zavar  bőven megfelelő ha majd nyáron jönnek a nyári és a hőség napok. Persze ez ízlés kérdése.
#522892
Jah, a vége meg majdnem hóban jönne le?? nevetnevetnevet   
#522891
Jó reggelt mindenkinek!

28,6 mm lett a hivatalos kézi csapadék. Továbbra is kitartóan tolja neki... 
#522890
Lol most nézem az az oszlop május végén 30 mm-es vidám Link

Hajszàlra 25 mm-t öntöttem ki a mérőből.
#522889
A tegnapi kuka nap után ma végre szakad rendesen, de kell is minden cseppje. Még a jégkrémem is örül. vidám

beillesztett kép

#522888
Ja, ide hozzám kb 70mm. Most akkor jön a másik véglet?
#522887
Csapadék Jászberényben: 10,3 mm/24 óra.
#522886
A héten már a második 20mm feletti adag.22mm-nél tartunk,és esik folyamat.Először csak pár mm nézett ki,aztán folyamat emelték modellek a millimétereket.DNY-ot várták   befutónak,de szinte az egész ország megázott rendesen.
Fűtés megy szinte folyamat.Tényleg átestünk a ló túloldalára,most már Én is napfényt és 25 fokot akarok,egyenlőre elég az esőből.kacsinthofuvas
#522885
Tiszta november, azt leszámítva, hogy még csak a karácsonyt se lehet várni. 
#522884
Én még le se cseréltem egyik autón se. Olyan rengeteget nem kophattak ebben a trágya időben.
#522883
11,5 mm eddig, még gyengén eseget, de már nincs sok hátra, csak ugye ez a bazsalikom megint beindul, pedig nagyon nem kellene....
#522882
25 mm körül van a zöldikében bentről nézve, és messze még a vége. Na ez így már rendben lenne egész májusra nézve nevet
#522881
Remélem a mai nap a mélypont és elindul valami javulás,mert  ez már tényleg sok.. 9 fok, eső.. vegyük elő újra a lassan a téli gumit? 
#522880
27,4 mm kora reggel 6:45-ig. Ennyi a máj. 19. szerdai napi csapadékösszeg.
Kellemes meglepi, ennyit közel sem vártam, igaz már este 8-ig is 14,5 mm volt a merőben, mikor este 8 h körül elállt, lemértem a Hellmann részidejét.

Jelenleg is esik, se radar alapján hamarosan vége.
#522879
Na, alakul a jövő hétvége is eső szempontjából?
Link
Előtte még azért kedden is lenne egy kis eső. nevet
Link
#522878
Jó reggelt!

Végre esik, nagy az öröm. Tegnap ugyan csak 4 mm esett,de eddig a mai 10 mm már és bőven van utánpótlás. Azt nézem,hogy délután a zápor-zivatarokra mi is jó eséllyel pályázunk Tolna megyében, Arome,UM vár ide szépen összeáramlást. Dél felé eláll a csendes eső,kicsit szakadozik, délután pedig záporok,zivatarok,mint a trópusokon vidám Ilyenkor többször visszagondolok a tavalyi tavaszra,amikor alig volt eső nálunk,most végre töltődik a talaj nevet 
#522877
Jó reggelt!

24.5 mm-nél tartok. Ha egy üzlet beindul.
#522876
Május én így szeretlek. 

beillesztett kép

#522875
Ilyen radarképre ébredni sem gyakori, a csapadék most kitesz magáért, jó lesz futni mostnevet
#522874
15,4 mm tegnap reggel óta. Jelenleg 4-5mm/h intenzitással esik. 
#522873
26 mm tegnap délután óta és meg mist is esik. 210 mm az éves. Imádom!nevet)
#522872
Hát az kegyetlen volt. Sokkal nagyobb széllel jött, mint ez, az összes friss, zsenge levelet letépte a birsalmafámról. (Újra kihajtott a fa, de azóta sokkal gyengébb az általános állapota, fogékonyabb lett a betegségekre.) Aztán jött a nyár, eső. Az ősz, eső. Aztán októberben át is szakadt a iszaptározó gátja, ahogy azt mindenki tudja. Brutál év volt, itt a környéken 1200+ mm éves csapadékok voltak.
#522871
Csak a Yard meg ne tudja.vidám laza
#522870
Én is próbáltam lefotózni ezt a felhőt,de a terepadottságok miatt csak ennyire futotta:

beillesztett kép

#522869
Rendesen belehúzott az éjjel a csapadék
22.2 mm eddig, és még egy darabig gyarapodni fog. Most is szakad, ömlik az égi áldás. vidám
#522868
Esik cefetül. A radaron jól látszik a 2010 re hajazó áramlási helyzet. A Bakony kapja a kárpátok felől rátekeredő cuccot. Jól látható az orografikus hatása is.  2010 ben is ilyenkor volt hatalmas esőzés, ami Zsófika ciklonnak " hála" vagy 5 napig tartott. 200 mm feletti hozamokkal a Bakony észai előterében.
#522867
Ilyen jókor még sosem vettem füvet, mint múlt héten. vidám laza
#522866
Ömlik.
#522865
A cseszneki völgyből átautózva ide a zirci medencébe végig zuhogott 7-9 fokokban az eső fél 10-kor. Azóta sem állt el így folyamatosan esik közel 10 órája errefelé. Cseszneken fél nyolckor 6 mm volt a napi részadat, azóta már a 10 mm meglehet. Attól tartok az örvény toporgásából és a radarképből, hogy még reggel is esni fog.
Szerintem sokan fűtenek a Bakonyban még , ami elég szokatlan így a 2.dekád végén májusban. A kincstári optimizmus szerint lesz, a GFS szerint nem lesz már 20 fok sem a Bakonyban májusban.
#522864
Megint rákezdett, 103 mm-nél tart a hónap (éves: 248 mm). Jóból is megárt a sok...nevet
#522863
Azámanemgyenge

beillesztett kép



18 órán belül néhol  több eső, mint ami átlagban eddig havonta leesett....

SkyBlueSky: pedig még csak most jön ide a főműsor....
A Duna mellett keletre nagyon gerjed valami, nemsokára hozzánk is elér a felső vége, kíváncsi leszek...
#522862
Délután (3/4 5 körül) átmentem vonattal a Tata környéki zivataros sávon, jól nézett ki, és a vizet is adta magából rendesen. Sajnos igazán jó képeket nem sikerült készíteni, mivel az a rész (Komárom és Tata között) elég fás, illetve a peremfelhő legszebb része végig a vonattal szemben volt.

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép

#522861
Majd a jövőben. kacsint

Utolsó észlelés

2026-06-22 21:05:10

Rákóczifalva

21.6 °C

00002

RH: 90 | P: 1018.1

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160341

Hírek, események

Kiadós csapadék érkezik

Időjárás-változás | 2026-05-14 15:02

pic
Mediterrán ciklon és a hozzá tartozó hullámzó front okoz változékony, csapadékos időt a hét utolsó napjaiban.