Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Utólag gondoltam rá, hogy Komáromban leszállhattam volna, de ott még nem tűnt olyan durvának a dolog, inkább keletebbre, Almásfüzitőnél. Tatán meg már hiába szálltam volna le, ott szakadt az eső.
Reggel 21 mm volt 7 órakor, azóta sok mm lehullott már, nem zárom ki, hogy elérjük a tegnapival a 30-at, Írország elbújhat lassan.
Jelenleg nem mókás sokáig kint lenni, kivéve ha a halak jegyében születtél és nem vagy normális, lassan pikkelyeim nőnek.
Jelenleg nem mókás sokáig kint lenni, kivéve ha a halak jegyében születtél és nem vagy normális, lassan pikkelyeim nőnek.
Miért nem húztad meg a vészféket, és szálltál le? Biztos megértőek lettek volna.
Tegnap egész nap citrom kint volt esőre, esett 2mm/24 óra. Most,hogy csak zivatarra figyelmeztet az OMSZ 8óra alatt esett eddig 18,4 mm.
20 mm 10 óráig meg lesz. Zivatar már csak grátisz lenne mára.
Szeged- Rókus (Ényugat) városrészben 21 mm. esőt mértem. Most éppen nem esik, fehér szakasz a radaron.
21mm esett ebből a körből. Május 67mm, éves 182mm. Most már azért sokkal jobban állunk mint pár hete csapadék ügyileg. Jöhet egy kis napsütés,hadd nőjön a fű.
A tegnap esti 3 mm- el együtt most reggel 17 mm van a zöldikében.
Nagyon jó a levegő az eső ellenére is remek volt kint lenni a szabad levegőn. A fűtés engem nem zavar bőven megfelelő ha majd nyáron jönnek a nyári és a hőség napok. Persze ez ízlés kérdése.
Nagyon jó a levegő az eső ellenére is remek volt kint lenni a szabad levegőn. A fűtés engem nem zavar bőven megfelelő ha majd nyáron jönnek a nyári és a hőség napok. Persze ez ízlés kérdése.
A tegnapi kuka nap után ma végre szakad rendesen, de kell is minden cseppje. Még a jégkrémem is örül. 

A héten már a második 20mm feletti adag.22mm-nél tartunk,és esik folyamat.Először csak pár mm nézett ki,aztán folyamat emelték modellek a millimétereket.DNY-ot várták befutónak,de szinte az egész ország megázott rendesen.
Fűtés megy szinte folyamat.Tényleg átestünk a ló túloldalára,most már Én is napfényt és 25 fokot akarok,egyenlőre elég az esőből.
Fűtés megy szinte folyamat.Tényleg átestünk a ló túloldalára,most már Én is napfényt és 25 fokot akarok,egyenlőre elég az esőből.
Tiszta november, azt leszámítva, hogy még csak a karácsonyt se lehet várni.
Én még le se cseréltem egyik autón se. Olyan rengeteget nem kophattak ebben a trágya időben.
11,5 mm eddig, még gyengén eseget, de már nincs sok hátra, csak ugye ez a bazsalikom megint beindul, pedig nagyon nem kellene....
25 mm körül van a zöldikében bentről nézve, és messze még a vége. Na ez így már rendben lenne egész májusra nézve
Remélem a mai nap a mélypont és elindul valami javulás,mert ez már tényleg sok.. 9 fok, eső.. vegyük elő újra a lassan a téli gumit?
27,4 mm kora reggel 6:45-ig. Ennyi a máj. 19. szerdai napi csapadékösszeg.
Kellemes meglepi, ennyit közel sem vártam, igaz már este 8-ig is 14,5 mm volt a merőben, mikor este 8 h körül elállt, lemértem a Hellmann részidejét.
Jelenleg is esik, se radar alapján hamarosan vége.
Kellemes meglepi, ennyit közel sem vártam, igaz már este 8-ig is 14,5 mm volt a merőben, mikor este 8 h körül elállt, lemértem a Hellmann részidejét.
Jelenleg is esik, se radar alapján hamarosan vége.
Jó reggelt!
Végre esik, nagy az öröm. Tegnap ugyan csak 4 mm esett,de eddig a mai 10 mm már és bőven van utánpótlás. Azt nézem,hogy délután a zápor-zivatarokra mi is jó eséllyel pályázunk Tolna megyében, Arome,UM vár ide szépen összeáramlást. Dél felé eláll a csendes eső,kicsit szakadozik, délután pedig záporok,zivatarok,mint a trópusokon
Ilyenkor többször visszagondolok a tavalyi tavaszra,amikor alig volt eső nálunk,most végre töltődik a talaj
Végre esik, nagy az öröm. Tegnap ugyan csak 4 mm esett,de eddig a mai 10 mm már és bőven van utánpótlás. Azt nézem,hogy délután a zápor-zivatarokra mi is jó eséllyel pályázunk Tolna megyében, Arome,UM vár ide szépen összeáramlást. Dél felé eláll a csendes eső,kicsit szakadozik, délután pedig záporok,zivatarok,mint a trópusokon
Ilyen radarképre ébredni sem gyakori, a csapadék most kitesz magáért, jó lesz futni most
Hát az kegyetlen volt. Sokkal nagyobb széllel jött, mint ez, az összes friss, zsenge levelet letépte a birsalmafámról. (Újra kihajtott a fa, de azóta sokkal gyengébb az általános állapota, fogékonyabb lett a betegségekre.) Aztán jött a nyár, eső. Az ősz, eső. Aztán októberben át is szakadt a iszaptározó gátja, ahogy azt mindenki tudja. Brutál év volt, itt a környéken 1200+ mm éves csapadékok voltak.
Én is próbáltam lefotózni ezt a felhőt,de a terepadottságok miatt csak ennyire futotta:

Rendesen belehúzott az éjjel a csapadék.
22.2 mm eddig, és még egy darabig gyarapodni fog. Most is szakad, ömlik az égi áldás.
22.2 mm eddig, és még egy darabig gyarapodni fog. Most is szakad, ömlik az égi áldás.
Esik cefetül. A radaron jól látszik a 2010 re hajazó áramlási helyzet. A Bakony kapja a kárpátok felől rátekeredő cuccot. Jól látható az orografikus hatása is. 2010 ben is ilyenkor volt hatalmas esőzés, ami Zsófika ciklonnak " hála" vagy 5 napig tartott. 200 mm feletti hozamokkal a Bakony észai előterében.
A cseszneki völgyből átautózva ide a zirci medencébe végig zuhogott 7-9 fokokban az eső fél 10-kor. Azóta sem állt el így folyamatosan esik közel 10 órája errefelé. Cseszneken fél nyolckor 6 mm volt a napi részadat, azóta már a 10 mm meglehet. Attól tartok az örvény toporgásából és a radarképből, hogy még reggel is esni fog.
Szerintem sokan fűtenek a Bakonyban még , ami elég szokatlan így a 2.dekád végén májusban. A kincstári optimizmus szerint lesz, a GFS szerint nem lesz már 20 fok sem a Bakonyban májusban.
Szerintem sokan fűtenek a Bakonyban még , ami elég szokatlan így a 2.dekád végén májusban. A kincstári optimizmus szerint lesz, a GFS szerint nem lesz már 20 fok sem a Bakonyban májusban.
Azámanemgyenge
18 órán belül néhol több eső, mint ami átlagban eddig havonta leesett....
SkyBlueSky: pedig még csak most jön ide a főműsor....
A Duna mellett keletre nagyon gerjed valami, nemsokára hozzánk is elér a felső vége, kíváncsi leszek...

18 órán belül néhol több eső, mint ami átlagban eddig havonta leesett....
SkyBlueSky: pedig még csak most jön ide a főműsor....
A Duna mellett keletre nagyon gerjed valami, nemsokára hozzánk is elér a felső vége, kíváncsi leszek...
Délután (3/4 5 körül) átmentem vonattal a Tata környéki zivataros sávon, jól nézett ki, és a vizet is adta magából rendesen. Sajnos igazán jó képeket nem sikerült készíteni, mivel az a rész (Komárom és Tata között) elég fás, illetve a peremfelhő legszebb része végig a vonattal szemben volt.





