Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Szerintem tegnap délután ürítettem, jó nagy zuhé volt itt délután... :o Ahogy beértem Mogyoródra, mindenütt áll a víz, út közben száraz utakon jöttem a XIII-ból...

Te még mindig jobban fogsz járni mint én...mert én ezen héten voltam/ vagyunk szabin.
Szóval nézd majd innen..kb zéró programot tudunk csinálni. Holnap talán lesz egy kis kirándulás.
Mostanra szüntek meg a záporok.
Mai T max 15 fok. Minden tele pocsolyával. Dagonyázni lehet a sárban.
Jövőhét végére tervezzük az első Balatoni hétvégét.
A fürdőzés nyilván nem volt betervezve. Az nagyon ritka, hogy ebben az időszakban élvezhető hőmérsékletű a víz, viszont bíztam benne, hogy legalább a hónap végére összeszedi magát az időjárás és legalább az évszaknak megfelelő hőmérséklet talán nem lesz nagy elvárás. Úgy látszik de. Egyelőre a fáklya finoman szólva is lelombozó. A hét első felében lesz egy nap valóban magas T, aztán mind az op, de a tagok átlaga is a sokéves átlag alatt. Nem látni a végét a verklinek.
Link
Mai T max 15 fok. Minden tele pocsolyával. Dagonyázni lehet a sárban.
Jövőhét végére tervezzük az első Balatoni hétvégét.
A fürdőzés nyilván nem volt betervezve. Az nagyon ritka, hogy ebben az időszakban élvezhető hőmérsékletű a víz, viszont bíztam benne, hogy legalább a hónap végére összeszedi magát az időjárás és legalább az évszaknak megfelelő hőmérséklet talán nem lesz nagy elvárás. Úgy látszik de. Egyelőre a fáklya finoman szólva is lelombozó. A hét első felében lesz egy nap valóban magas T, aztán mind az op, de a tagok átlaga is a sokéves átlag alatt. Nem látni a végét a verklinek.
Link
Pár kép a tegnap máj. 19-i szerda délutáni beágyazott zivatarról, ill. egy videó is.
A képek Piliscséven készültek, Pilisvörösvár irányába fotózva :
Link
A képek Piliscséven készültek, Pilisvörösvár irányába fotózva :
Link


A tegnapi 21 mm-hez kell volna még 9, hogy kerek legyen, eddig 8 mm, viszont elért a konvergencia, ami látványilag bluli picsájának a füstje, de van benne kraft, a kerek 30 meglesz.



A piros cella közepén voltam úton. Gyalog...
Esernyő volt nálam, de már nincs... Aztán egy kicsit lejtős utcán jött az ár, úgy 20 centi magasan. Ebből 18 centi még mindig a cipőmben van. Szeretem a bárikus mocsarat, na
Kutason 35 mm-rel zártunk, kedd este óta. Bár még egy-egy zápor ólálkodik a környéken...
Tegnap kora délutántól kezdődően ennyi csapadék jött össze:
Az automata mérés kicsivel több lett, a két nap összege 39,6 mm-re sikeredett.

Az automata mérés kicsivel több lett, a két nap összege 39,6 mm-re sikeredett.
Jó kis mérges, gyorsan mozgó cella volt, a közepe tőlem kicsit nyugatra ment el kb. fölöttetek. Jég itt nem volt, de dörögött pár izmosat. 3 mm- t dobott le. Várom a következőt.
Hát ez most tipikusan annak az áramlási iránynak tűnik, amikor Győrtől keletre és nyugatra is vonulnak a kisebb nagyobb cellák, ami irányban lenne, azt meg mind ledarálja nekünk a Kis-Kárpátok... 
Sebaj, nem bánom ha legalább 1-2napig most egy mm se lesz.
Sebaj, nem bánom ha legalább 1-2napig most egy mm se lesz.
Nyugatról is, keletről is közelednek a cellák, vagy a környéken fog nagyot szólni, vagy 2 szék között leszünk a pad alatt.
Hamarosan kiderül.
Remélem mindenki boldog..
Van eső nincs meleg, de most már elég lesz.
Kellemes 25 fokra vágyom kis napsütésel, lassan klímával fogok füteni azért ez nem normális.
Hajrá nyár legyen mostmár jó idő
Van eső nincs meleg, de most már elég lesz.
Kellemes 25 fokra vágyom kis napsütésel, lassan klímával fogok füteni azért ez nem normális.
Hajrá nyár legyen mostmár jó idő
Így néz ki az utcánkból. (Kőbánya X.ker)
Látvanynak nem rossz sajna csak súrol minket így csak szemerkélés van belőle. Viszont bedörrent mert akkorát dörgött hogy rendesen megilyedtem. Valószinű bluli lecsapóját hallottam
Látvanynak nem rossz sajna csak súrol minket így csak szemerkélés van belőle. Viszont bedörrent mert akkorát dörgött hogy rendesen megilyedtem. Valószinű bluli lecsapóját hallottam

Jóféle lecsapó volt keletre
Remèljük, tevékenykedni fog erre is, nade nem picsafüst zápor formájában. Egyelőre biztató az égkép. Nemrég meg lehetett dögleni a fülledtségtől, most hűvös lett.
Csak a szokásos, "Rákosborzasztó" fog ebből nagyot kapni. Szerintem is elmegy tőlünk keletre. Mondjuk igaz, május már oké csapadékügyileg, de attól még betalálhatna
Budapest keleti vége fog ebből nagyobbat kapni. Már a Magit sziget körül sem fog érdemi csapadék esni.
Elég jól néz ki, viszont ha nem képződik szorgalmasan nyugatabbi irányba, akkor erről szépen lecsúszunk. 
Engem személy szerint már nem érdekel, esett eleget. A ló másik oldalára se érdemes átesni.
Engem személy szerint már nem érdekel, esett eleget. A ló másik oldalára se érdemes átesni.
Reggel 8 után esett még 1 mm, úgyhogy 26 mm eddig a hidegcsepp alakítása itt. Ahogy látom, ma is jöhet még hozzá néhány....
Valóban jó irányban vannak, remélem nem esnek szét amire hozzám érnek.
Lassan levonulna a felhőzet, erre máris jönnek a konvektív bombázók ÉÉK felől.
Ez az üzlet tényleg beindult....
A növényzet hihetetlen kint, valóban
Hallani szinte a burjánzást. Imádom!
Ez az üzlet tényleg beindult....
A növényzet hihetetlen kint, valóban
Máj. 19. szerda időjárása Pilisvörösváron :
Délig közepesen, erősen felhős ég volt legalább pár órás szűrt napsütéssel. Fátyol-és rétegfelhőzet volt a jellemző.
Déltől erősen felhős, délutántól borult ég volt.
Délután fél 3 körül záporok érkeztek ék, kelet felől, egy zivatar is érintette mérőhelyemet heves esővel, élénk keleti széllökésekkel. A ziv. tev. közepes volt, év 2. , május hó 1. zivataros napja volt.
Délutántól-ma kora reggelig tartós eső volt, beágyazott záporokkal olykor.
Csupán este volt kb. 2 órás időszak, mikor csak szitálás volt, de akkor is volt csapadék.
Napi csapadékösszeg : 27,4 mm volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi összeg.
Ezzel a havi csapadékösszeg 66,8 mm-re, az éves csapadék pedig 162,8 mm-re nőtt.
Azért ez már lassan kezd alakulni végre!
Tmin : 8 fok, Tmax : 18,1 fok volt. Napi közép T. : 13,05 fok lett.
Rh. min. : 60 %, rh. max. : 91 % lett.
Délig közepesen, erősen felhős ég volt legalább pár órás szűrt napsütéssel. Fátyol-és rétegfelhőzet volt a jellemző.
Déltől erősen felhős, délutántól borult ég volt.
Délután fél 3 körül záporok érkeztek ék, kelet felől, egy zivatar is érintette mérőhelyemet heves esővel, élénk keleti széllökésekkel. A ziv. tev. közepes volt, év 2. , május hó 1. zivataros napja volt.
Délutántól-ma kora reggelig tartós eső volt, beágyazott záporokkal olykor.
Csupán este volt kb. 2 órás időszak, mikor csak szitálás volt, de akkor is volt csapadék.
Napi csapadékösszeg : 27,4 mm volt, mely az idei eddigi legmagasabb napi összeg.
Ezzel a havi csapadékösszeg 66,8 mm-re, az éves csapadék pedig 162,8 mm-re nőtt.
Azért ez már lassan kezd alakulni végre!
Tmin : 8 fok, Tmax : 18,1 fok volt. Napi közép T. : 13,05 fok lett.
Rh. min. : 60 %, rh. max. : 91 % lett.
25,6 mm lett a vége Cseszneken ma de. 10-ig, a hétfőivel együtt kb. 62 , majdnem egy egész májusi átlag. A 82 mm-t meghaladó havi összeg 2 dekád alatt mondhatnánk már nem jelent aszályt, de nem mondjuk, mert ez kivetítése lenne mérőhelyem adatának az univerzumra, és ugye a Marson nem is esett és aszály van. Jobb a békesség, inkább nem írok olyanokat , hogy mekkora nagy hiány vagy többlet van a csapadékban, hiszen nem pótlódott a tavalyi elmaradás stb.stb.
Fúj,dereng a nap,kemény 15 fok van már.
Fúj,dereng a nap,kemény 15 fok van már.
Most nem volt orros azori AC ami nem engedte volna föl a ciklont.








