Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Lassan 8 mm, szakad. Egy időre nem lesz téma az aszály.... úgy nyár közepéig, ha marad még egy hétig ez az idő...
Szerk: most nézem mi jött be Zalában.. atyaég.
A jó öreg M7-MNSZ ebből estig vajon mit hoz ki?
Szerintem 20 alatt nem állunk ma sem meg.
Szerk: most nézem mi jött be Zalában.. atyaég.
A jó öreg M7-MNSZ ebből estig vajon mit hoz ki?
Szerintem 20 alatt nem állunk ma sem meg.
"Ezen felül már csak az Ecm semmirekellősége, h egy tollvonással húzta át a jövőhét végét."
Mondjuk ismerve az OMSZ-ot, valószínűleg pont emiatt változott nagyot a lent mutatott előrejelzés is, ezt azért fontos hozzátenni. A többi modell jelenleg inkább 20 fok körüli vagy néhány fokkal a feletti maximumokkal és kevesebb csapadékkal számol. Itt is látszik, hogy kiugrott a főfutás, főleg vasárnap. Link
Mondjuk ismerve az OMSZ-ot, valószínűleg pont emiatt változott nagyot a lent mutatott előrejelzés is, ezt azért fontos hozzátenni. A többi modell jelenleg inkább 20 fok körüli vagy néhány fokkal a feletti maximumokkal és kevesebb csapadékkal számol. Itt is látszik, hogy kiugrott a főfutás, főleg vasárnap. Link
A ma délután kérdése, hogy Monaco, vagy szupercellák elkapása, vagy jó esetbe mind 2
Látványos ahogy dél felé látszik a kék ég, mondjuk jó messze előtte pedig szinte földig érő fraktusok lógnak...Valóban olyan zivatar előtti érzetet keltő égkép.
Én már kezdem megfordítani. Viszont nemsokára újra itt a március. Újra éled a természet, új reményekkel vágunk neki. A tavaszt elengedtem, hiszen vége is, és lassan a nyarat is elengedhetjük, ha a tendenciákat nézzük. 
Flaneth-et megkeresem, hogy írjuk meg a nyár 5-6 pontját, hogy miképp megy el minden reményünk.
Flaneth-et megkeresem, hogy írjuk meg a nyár 5-6 pontját, hogy miképp megy el minden reményünk.
Tökéletesen fogalmaztál. Ezen felül már csak az Ecm semmirekellősége, h egy tollvonással húzta át a jövőhét végét. Hogy r@hadna meg. Bár talán pont ebbe találhatunk kapaszkodót. Hatha a következő futás már nem így fog festeni. Persze még az is lehet, h rosszabbul. 
És mindjárt itt a június.
És mindjárt itt a június.
Ebből max. a hétfő ami kb. úgy lesz. Az összes többiről fogalmuk sincs.
Érdekes, a met.hu oldalon fél órája még szerdától szombatig minden napra kellemes 20-25 fokos és száraz idő volt előrejelezve...
Öcsém, ez már viccnek is rossz.
Ekkora egy igazi, kretén tavasznak nevezett szart még nem láttam.
Ami most is van, újabban egy december 20.-ka is tudja.
Ekkora egy igazi, kretén tavasznak nevezett szart még nem láttam.
Ami most is van, újabban egy december 20.-ka is tudja.

13,5 fokban, szél nélkül tolja neki rendesen. Ma már újabb 4mm jött le.
Tegnapig bezárólag a hónap 75, az év 187mm-en áll.
Most egy kicsit irigylem a délieket.
Tegnapig bezárólag a hónap 75, az év 187mm-en áll.
Most egy kicsit irigylem a délieket.
Bezzeg Nur Sultanban 
Nézem időnként a helyi webcam-ot (sajnos most nem tudom belinkelni egyiket sem, mert nem elérhető már napok óta az élő közvetítés ), és március végén a már meglévő vastag hórétegre újabb vastag hóréteg hullott, mely április elején is kitartott a fagyos időben.
Aztán április közepétől megjött a meleg, azóta jellemzően átlag felett van a T. , olykor nem is kicsit, mostanság meg beütött az igazi nyár, hőség, és egy darabig marad is ott.
Szerintem a vegetáció ott előrébb jár, mint hazánkban.
Ott már 2 hete lombosodtak a fák.
Nézem időnként a helyi webcam-ot (sajnos most nem tudom belinkelni egyiket sem, mert nem elérhető már napok óta az élő közvetítés ), és március végén a már meglévő vastag hórétegre újabb vastag hóréteg hullott, mely április elején is kitartott a fagyos időben.
Aztán április közepétől megjött a meleg, azóta jellemzően átlag felett van a T. , olykor nem is kicsit, mostanság meg beütött az igazi nyár, hőség, és egy darabig marad is ott.
Szerintem a vegetáció ott előrébb jár, mint hazánkban.
Ott már 2 hete lombosodtak a fák.



Én már bedurrantottam a cserépkályhát!Itt ma 10,5 mm hullott,a héten majdnem 60 mm összesen!!
Ez pedig egy kép tegnapról az egyik gyenesi bányáról,(lent filmforgatás zajlik azért van igy kivilagítva minden) szép háttérrel
Ez pedig egy kép tegnapról az egyik gyenesi bányáról,(lent filmforgatás zajlik azért van igy kivilagítva minden) szép háttérrel

Egyszer: végre megjelentek már a 40+ dBZ-s cuccok is
Másszor: milyen aranyos az a Balaton feletti záporka, amit az alacsonyszintű áramlás irányít és szembemegy a forgalommal
Másszor: milyen aranyos az a Balaton feletti záporka, amit az alacsonyszintű áramlás irányít és szembemegy a forgalommal

13.6 C 7mm eddig,de 10-es meglesz nap végére megint szerintem.
Szépen befűtök kandallóba,,bár szinte mindenhol fűtenek környéken,ünnepnap ellenére berregtek délelőtt a fűrészek rendesen.
Ez van,de nem bánom,mert a csapadék kellett nagyon,az a 3 hónap 30+ meg bőven elég lesz mindenkinek,csak legyenek közte zivatarok.
Amúgy szépen kettészeli az országot ez a front!Link
Szépen befűtök kandallóba,,bár szinte mindenhol fűtenek környéken,ünnepnap ellenére berregtek délelőtt a fűrészek rendesen.
Ez van,de nem bánom,mert a csapadék kellett nagyon,az a 3 hónap 30+ meg bőven elég lesz mindenkinek,csak legyenek közte zivatarok.
Amúgy szépen kettészeli az országot ez a front!Link
Mi mondjuk a Balatonon pont kihagynánk a te szép, szülinapi ajándékodat. 
De ne sajnáld, valószínűleg félig - meddig teljesülni fog. Lasaan elképzelhetetlennek tartok 3 nap száraz, kellemes hőmérsékletü időjárást, az pedig, h hétvégére essen, lassan olyan kérés az égiektől, mint télen a Budapesti 5 centiméter plusszos hótakaró.
A holnapi nap is pár nappal ezelőtt még jóval barátságosabban festett. Azt is elvitte a cica.
A déli országrészt ma is irigykedve nézem.
Akt t 14 fok.
De ne sajnáld, valószínűleg félig - meddig teljesülni fog. Lasaan elképzelhetetlennek tartok 3 nap száraz, kellemes hőmérsékletü időjárást, az pedig, h hétvégére essen, lassan olyan kérés az égiektől, mint télen a Budapesti 5 centiméter plusszos hótakaró.
A holnapi nap is pár nappal ezelőtt még jóval barátságosabban festett. Azt is elvitte a cica.
A déli országrészt ma is irigykedve nézem.
Akt t 14 fok.
A radar alapján ez most csak átmenteni csapadék szünetnek tűnik, remélem.
Bentről nézve 6-7 mm lehet a mérőben, már ez sem rossz, és bár most szünet van, amint látom jön még...
13 fok, a padlófűtés nagyon kellemes dolog így május végén
13 fok, a padlófűtés nagyon kellemes dolog így május végén
Máj. 22. szombat időjárása Pilisvörösváron :
Egész nap erősen felhős, olykor borult ég volt, kora reggeltől - délutánig olykor csepergő esővel, jel. záporral, sőt reggel volt egy mérsékelt 5 perces zápor is.
Kora este, este is volt átmeneti csepergő eső, majd ma hajnalban jel. eső, zápor kezdődött, mely negyed 7 után kezdett határozottabbá válni, és újabb tized mm-eket produkálni.
Napi csapadékösszeg : 1 mm lett. Havi csapadékösszeg 72,5 mm-re, éves csapadékösszeg pedig 168,5 mm-re nőtt.
Napközben mérsékelt volt a dny szél.
Tmin : 10 fok, Tmax : 16,4 fok volt. Napi közép T. : 13,2 fok lett.
Rh. min. : 58 %, rh. max. : 87 % lett.
Egész nap erősen felhős, olykor borult ég volt, kora reggeltől - délutánig olykor csepergő esővel, jel. záporral, sőt reggel volt egy mérsékelt 5 perces zápor is.
Kora este, este is volt átmeneti csepergő eső, majd ma hajnalban jel. eső, zápor kezdődött, mely negyed 7 után kezdett határozottabbá válni, és újabb tized mm-eket produkálni.
Napi csapadékösszeg : 1 mm lett. Havi csapadékösszeg 72,5 mm-re, éves csapadékösszeg pedig 168,5 mm-re nőtt.
Napközben mérsékelt volt a dny szél.
Tmin : 10 fok, Tmax : 16,4 fok volt. Napi közép T. : 13,2 fok lett.
Rh. min. : 58 %, rh. max. : 87 % lett.
Ez igen, itt a mai príma 4-5 mm lecsusszanó (már mintha elállt volna, de percről percre változik) esőcske mellé még heves zivatarok, esetleg felhőszakadás ? Isteni Pünkösd sokaknak...
A déli megyékben nem panaszkodhatnak, simán meglesz a 20 fok is, eső semmi eddig , itt meg nézzük az esőt 14 fokban.
A déli megyékben nem panaszkodhatnak, simán meglesz a 20 fok is, eső semmi eddig , itt meg nézzük az esőt 14 fokban.
Szépen tolja
a tegnapi 1 mm után ma reggel 4 mm volt a mérőmben, jöhetne még egy 10-es bőven elfér mielőtt a csapokat elzárják.
Gyepet és a palántákat nem kell locsolni és a levegő minősége kiváló.
Gyepet és a palántákat nem kell locsolni és a levegő minősége kiváló.
Jelenleg napos , fátyolfelhős , tavaszias idő van. 21 fok körül van most a hőmérséklet.
Asszem akkor mi nyertük a lokális területi csapadék-volumen ligát, Kedves szomszéd..

Eddig 14.2 mm a napos összlet
Eddig 14.2 mm a napos összlet
A hajnali záporozások reggel 8-ig 9mm-t dobtak le, kellemes meglepetés. Az utóbbi időben térségünk felülteljesít a modellek által várthoz képest, remélem ez majd így lesz télen is, amikor a hó előrejelzéseket várjuk epekedve.
Egyébként pocsék egy idő van, nappali 18,1 fok, hosszú távon pulóveres idő, de az vigasztal, hogy talán a mai nap a mélypont, jövő hét szerdától, most úgy tűnik jön egy pár napos csendes, napos, kellemesen meleg periódus, talán komolyabb szél nélkül. Várom!
Egyébként pocsék egy idő van, nappali 18,1 fok, hosszú távon pulóveres idő, de az vigasztal, hogy talán a mai nap a mélypont, jövő hét szerdától, most úgy tűnik jön egy pár napos csendes, napos, kellemesen meleg periódus, talán komolyabb szél nélkül. Várom!
És megint és szakadatlanul. 
Természetesen érik a jövőhét végi f@s is az Ecm-en. Talán hidegcsepp. 2-3 fokos izotermiával.
Akt t 11
Természetesen érik a jövőhét végi f@s is az Ecm-en. Talán hidegcsepp. 2-3 fokos izotermiával.
Akt t 11
Kis képzavar, ez még a tegnap 12-es ECM volt, de a friss is hasonlóan jó Ény-nak, szintén hajnali 2-re... azt hiszem, erre már csak annyit tudok én is írni, HVBAF.
A nyárra vonatkozó résszel nem értek egyet,mondjuk ez az én bajom.
Hamar elfelejtjük (mert az utóbbi években nem volt pokol nyáron) a 2010-es évek sok nyarát amikor a forró napokat és rekordokat számoltuk egy harmatgyenge hidegfrontért epekedve.Persze Professzor úr biztos boldog volt.
Ugyanis a melegedés ezen napok számát is megemelheti nem csak a kellemeseket.
Az embereket meg nem mindegy mikor kérdezzük a nyárról,dolgoznak vagy nyaralnak.Előbbinél elég a 70-es évek nyarai,utóbbinál pár forró nap is becsúszhat.
Hamar elfelejtjük (mert az utóbbi években nem volt pokol nyáron) a 2010-es évek sok nyarát amikor a forró napokat és rekordokat számoltuk egy harmatgyenge hidegfrontért epekedve.Persze Professzor úr biztos boldog volt.
Az embereket meg nem mindegy mikor kérdezzük a nyárról,dolgoznak vagy nyaralnak.Előbbinél elég a 70-es évek nyarai,utóbbinál pár forró nap is becsúszhat.
Érdekes módon elég kevés csapit dobnak a beteges paraméterek mellé a modellek, a GFS szerint az Alföldön például 20-25 m/s lenne a 0-1 km(!!) nyírás. Ha ez az eksön nappalra esne egy jó ezres CAPE mellett, hát rohadtul irigy lennék keletre, habár az MNSZ azért szépen durranthatná az emelt konvekciót, így még nem vetném el akár keményebb cellák/rendszer kialakulását sem. Az UM egyébként dobott hasonló futást, mint az éjféli ECM, de egyrészt nem tudom már elhinni ezeket, másrészt a hétköznap hajnali zivatarokkal már erősen tele a bré..
No de, úgyse lesz ebből se semmi, viszont ez térkép szép, eddigi szezonunk legszebbje.
No de, úgyse lesz ebből se semmi, viszont ez térkép szép, eddigi szezonunk legszebbje.


