Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Aha. 
Két hete kondizunk este, reggel.
A fél város meg panaszkodik, akiknek olyan szerencséjük van, hogy tudnak spórolni a légkondi hiánya miatt...
@Daniello
Olcsóbb, mint a hősugárzó, vagy tűzifa
Két hete kondizunk este, reggel.
A fél város meg panaszkodik, akiknek olyan szerencséjük van, hogy tudnak spórolni a légkondi hiánya miatt...
@Daniello
Olcsóbb, mint a hősugárzó, vagy tűzifa
Jah...szagolom megint..hallgatom a körfűrész hangját. Talán lesz 5 hónap,hogy nem kell majd, de ez az optimista verzió..
12 fok élénk szélben... komolyan az embernek sírni van kedve, de már nem is dühből, csak végtelen elkeseredésből....
1 hét múlva június? És akkor mi lesz, 18 fok?
1 hét múlva június? És akkor mi lesz, 18 fok?
Nem védve Bakonyvárt(sokszor nem értünk egyet) ,de amihez számolod a 3 hetet az az átlagos időjárás ,átlagos érés vagy csak az utóbbi évekhez viszonyítod? Melyik átlagos, a 30 éves(abból is melyik) vagy a 100 éves? Amikor 3 héttel előbb érett akkor nem volt melegebb az előtte lévő időszak? És mihez képes volt melegebb? Ez a 3 hét késés túl sarkosított ,mert lehet nem a "középhez" viszonyítunk ,ami mi is?
Itt a korai cseresznye most van olyan érési állapotban, mint ahogyan április utolsó napjaiban szokott lenni.
Pont 3 hét.
Ami ebben az évszakban már nagyon-nagyon sok.
Pont 3 hét.
Ami ebben az évszakban már nagyon-nagyon sok.
Mindössze 2,6 mm lett a máj. 24-i hétfői napi csapadékösszeg nálam, ezzel a havi csapadékösszeg 86,3 mm-re, az éves csapadékösszeg pedig 182,3 mm-re nőtt.
Pedig olyan sokszor beeredt a zápor. Tegnap délután kisebb, majd mérsékelt, végül késő délután intenzív rövid zápor volt.
Ma hajnal fél 4 és 4 h között pedig 2 db gyenge zivatar is átvonult felettem, a ziv. tev. gyenge volt, de azért akadt pár közelebbi lecsapó is, melyek szépet szóltak. Viszont a csapadékhullás mind a két gócnál csak kb. 1 percig tartott, heves intenzitással.
Idei 3. zivataros nap pipa.
Pedig olyan sokszor beeredt a zápor. Tegnap délután kisebb, majd mérsékelt, végül késő délután intenzív rövid zápor volt.
Ma hajnal fél 4 és 4 h között pedig 2 db gyenge zivatar is átvonult felettem, a ziv. tev. gyenge volt, de azért akadt pár közelebbi lecsapó is, melyek szépet szóltak. Viszont a csapadékhullás mind a két gócnál csak kb. 1 percig tartott, heves intenzitással.
Idei 3. zivataros nap pipa.
Max 3,talán lenne egy negyedik 20 fok körüli
Ne feledd az a Bakony déli oldala,mi pedig az ÉK.-i csücsök vagyunk.10-11 az egyértelmű,és talán elseje.
De igen ez a lényegen nem változtat,ritka egy ratyi idő van!
De igen ez a lényegen nem változtat,ritka egy ratyi idő van!
Ma van máj. 25-e, Orbán napja, az utolsó fagyosszent.
Innentől már nagyon kicsi az esélye a fagynak általános fekvésekben, inkább csak a fagyzugokban lehetnek már csak fagyok máj. 25-e után, nagyjából jún. 5-10-e környékéig bezárólag, de ezek is már csak gyenge fagyok.
Hideg idei május ide vagy oda, 10-e óta egész jól megúsztuk eddig hazánkban fagyok nélkül, csupán a fagyzugok hoztak egy-két napon 0 fokot.
Innentől már nagyon kicsi az esélye a fagynak általános fekvésekben, inkább csak a fagyzugokban lehetnek már csak fagyok máj. 25-e után, nagyjából jún. 5-10-e környékéig bezárólag, de ezek is már csak gyenge fagyok.
Hideg idei május ide vagy oda, 10-e óta egész jól megúsztuk eddig hazánkban fagyok nélkül, csupán a fagyzugok hoztak egy-két napon 0 fokot.
A mai nap sem különbözik sokban jópár februáritól, dehát ez már csak egy ilyen tél, vagy tavasz, vagymi.
És még mindig kilátástalan a dolog kb a nyári meleg, de a zivatarok felé is.. ejj, legalább ha megint jönne több SC, de olyat sem élünk meg egy darabig szerintem.
És még mindig kilátástalan a dolog kb a nyári meleg, de a zivatarok felé is.. ejj, legalább ha megint jönne több SC, de olyat sem élünk meg egy darabig szerintem.
Volt az 4-5(-6) nap is, 10-én és 11-én pedig több óra (jó, persze, ez a lényegen nem változtat, de azért na). Link
Lassan kijelenthető,hogy idén májusban kétszer sikerült 20 fok fölé menni,akkor is 1-2 óra hosszára- Link
Szinte minden nap fűtünk,ma pedig reggel egy póló kiskabátban mentem el dolgozni, hát hiba volt.Kinti munkánk volt a tavaknál,erős szél,borultság,néha szitáló eső.Mondanom sem kell,jobban fogyott a pálinka mint a sör!
Amúgy a környéken az a kevés korai cseresznye ami nem fagyott el,elkezdett fél zölden berepedezni az esőtől.Mondjuk mindegy,mert szinte itt-ott van csak a fákon.
Szinte minden nap fűtünk,ma pedig reggel egy póló kiskabátban mentem el dolgozni, hát hiba volt.Kinti munkánk volt a tavaknál,erős szél,borultság,néha szitáló eső.Mondanom sem kell,jobban fogyott a pálinka mint a sör!
Amúgy a környéken az a kevés korai cseresznye ami nem fagyott el,elkezdett fél zölden berepedezni az esőtől.Mondjuk mindegy,mert szinte itt-ott van csak a fákon.
"Nem hiszem, hogy DK-en bármihez képest le lenne maradva a természet."
Ez határozottan nem igaz! Itt is több hetes késésben van a természet. Pl. nem nagyon emlékszem még ilyenre, hogy május végén nem piroslik a legkoraibb cseresznye. Eddig 1 db eper van félig kipirosodva. Egy cső borsó nincs még megérve. Nemrég kezdett virágozni a bodza. Nárcisz-jácint-tulipán-orgonavirágzás is jóval később volt. A fák egy része is május elejére levelezett ki. Stb. stb. stb.
Ez határozottan nem igaz! Itt is több hetes késésben van a természet. Pl. nem nagyon emlékszem még ilyenre, hogy május végén nem piroslik a legkoraibb cseresznye. Eddig 1 db eper van félig kipirosodva. Egy cső borsó nincs még megérve. Nemrég kezdett virágozni a bodza. Nárcisz-jácint-tulipán-orgonavirágzás is jóval később volt. A fák egy része is május elejére levelezett ki. Stb. stb. stb.
Csóri Deka ha ezt megérhette vón... 
Barabás: 26,1°C
Becsehely: 12,9°C
Barabás: 26,1°C
Becsehely: 12,9°C
Kár,hogy nem volt nálam teló egy fotóhoz.
A Margitszigeten tekertem az előbb egyet, jó friss az idő, olyannyira,hogy a jármű kölcsönző eladója állig felhúzott télikabátban+ szemöldökig letolt szőrmés kapucniban és kesztyűben didergett a bringóhintók mellett.
Természetesen alig volt nála érdeklődő járókelő, turista.
A Palatinus strand ismételten teljesen üres volt.
Embert ott az idén szinte még nem is láttam.
Pedig hetente kb. négyszer tekerek a szigeten.
A Margitszigeten tekertem az előbb egyet, jó friss az idő, olyannyira,hogy a jármű kölcsönző eladója állig felhúzott télikabátban+ szemöldökig letolt szőrmés kapucniban és kesztyűben didergett a bringóhintók mellett.
Természetesen alig volt nála érdeklődő járókelő, turista.
A Palatinus strand ismételten teljesen üres volt.
Embert ott az idén szinte még nem is láttam.
Pedig hetente kb. négyszer tekerek a szigeten.
Jó nektek!!!
Nekünk még a mai napot át kell vészelni ebbe a tikkasztó hőségbe, most is 24 fok van, de voltunk már 25 felett is, még jó hogy dönget mellé a dny-i szél különben elviselhetettlen lenne a hőség.
Hála égnek holnap már itt is éreztettni foglya hatását a hidegfront.
Nekünk még a mai napot át kell vészelni ebbe a tikkasztó hőségbe, most is 24 fok van, de voltunk már 25 felett is, még jó hogy dönget mellé a dny-i szél különben elviselhetettlen lenne a hőség.
Hála égnek holnap már itt is éreztettni foglya hatását a hidegfront.
Na, hát én pont egy korán érő csonthéjas miatt (szomolyai) aggódom. Most kezdene szerencsétlen pirulni, de napfény és meleg nélkül nem lesz könnyű (és finom se annyira)., ilyenkor már régen ettük a korábbi években
Több évtizede, de csak hobbi kert méretben.
Egyetértek, fontos a napfény is, de a korán érő csonthéjasokat leszámítva van még idejük fruktózt termelni, ezért nem aggódom túl ezt a témát egyelőre.
Egyetértek, fontos a napfény is, de a korán érő csonthéjasokat leszámítva van még idejük fruktózt termelni, ezért nem aggódom túl ezt a témát egyelőre.
Pedig hidd el, hogy itt is 2-3 hetes késésben van a természet akár a gyümölcsökről akár a mezőgazdaságról beszélünk. Csak tudom a család sok-sok hektár földön gazdálkodik ( kukorica, árpa, napraforgó stb...). De az állatvilág is késésben van elég ha csak a füstifecskékre gondolok, amik fészkelnek a garázsban. Eddig minden évben április elején itt szoktak lenni most május első hetében érkeztek sok nem is fog csak egyszer költeni az idén szerintem.
Rohadna meg ez a b...i váza sz.r fős időjárás.
Megint esik, nem haladok a munkákkal semmit
Megint esik, nem haladok a munkákkal semmit
Utolsó bekezdésesdre reagálva : valóban, a nyári napforduló környéke a legnagyobb fordulópont, hisz idén jún. 20-án kezdődik a csillagászati nyár. Addig csillagászatilag még tavasz lesz, és csak naptárilag lesz nyár.
Szóval tényleg akkor érdemes csak komolyabban aggódni a meleg hiánya miatt, ha még jún. utolsó dekádjában sem érkezne meg a meleg, de még utána is van hosszú idő melegre, az egész július, augusztus, és újabban a szeptemberek is jó melegek.
Szóval tényleg akkor érdemes csak komolyabban aggódni a meleg hiánya miatt, ha még jún. utolsó dekádjában sem érkezne meg a meleg, de még utána is van hosszú idő melegre, az egész július, augusztus, és újabban a szeptemberek is jó melegek.
Nem tudom mióta van kerted, de a gyümölcsöknek nem csak az érési idejét, hanem a minőségét, ízét is nagyon erősen befolyásolja a begyűjtött hő- és napfénymennyiség (bogyósoknál kevésbé, csonthéjasoknál jobban). Szóval ez is egy teljesen valós probléma.
Azért az nem semmi, hogy a decemberi, januári nappali maxok vetekednek a májusival...
Mondjuk most májusban sem záporok, zivatarok adták a csapadék javát az ország legnagyobb részén, és igazából egy-két kisebb térséget kivéve átlag alatti a zivataros napok száma.
Egyébként most részben azért hűvös ennyire a május, mert többször is napközben volt csapadékos idő. Pl. ha a tegnapi melegfront fél nappal korábban, még éjjel jön, és utána nappalra esik az erős melegadvekció, szinte országosan meglett volna a 25(+), délen, délkeleten a 30 fok is (Budapesten 16, Szegeden 19 fokos T850 volt éjfélkor, ráadásul Szegeden még 925-950 hPa környékén 20-21 fok volt).
Egyébként most részben azért hűvös ennyire a május, mert többször is napközben volt csapadékos idő. Pl. ha a tegnapi melegfront fél nappal korábban, még éjjel jön, és utána nappalra esik az erős melegadvekció, szinte országosan meglett volna a 25(+), délen, délkeleten a 30 fok is (Budapesten 16, Szegeden 19 fokos T850 volt éjfélkor, ráadásul Szegeden még 925-950 hPa környékén 20-21 fok volt).
Emlékszem tavaly sokan azzal érveltek a meleg T-jű tavasz ügyében, hogy azért van szárazság mert hideg az idő ezért nincsenek záporok , zivatarok.
Nos idén ez az érv kilőve mert a T átlag alatt a csapadék pedig minimum átlagos vagy fölötte.
Most a távfűtés miatti hideg lakások és a be nem érő zöldség - gyümölcs tűnik a befutónak. Amiből a hideg lakás egy teljesen valós probléma pláne akik home office-ben nyomják, nekem szerencsém van mert tudok fűteni.
Tavaly a málna és a koktél paradicsom még októberben is be tudott érni ezért a zöldség - gyümölcs be nem érésétől nem tartok persze ez nagyon növény függő.
Bazsával egyetértve a nyár a legmegbízhatóbb évszakunk ami a meleget illeti és még el sem kezdődött.
Ha a nyári napforduló környéken is így fog kinézni a fáklya akkor már én is szidni fogom. Addig pedig marad a pulcsis természet járás a tiszta levegőben és a zöld környezetben.
Nos idén ez az érv kilőve mert a T átlag alatt a csapadék pedig minimum átlagos vagy fölötte.
Most a távfűtés miatti hideg lakások és a be nem érő zöldség - gyümölcs tűnik a befutónak. Amiből a hideg lakás egy teljesen valós probléma pláne akik home office-ben nyomják, nekem szerencsém van mert tudok fűteni.
Tavaly a málna és a koktél paradicsom még októberben is be tudott érni ezért a zöldség - gyümölcs be nem érésétől nem tartok persze ez nagyon növény függő.
Bazsával egyetértve a nyár a legmegbízhatóbb évszakunk ami a meleget illeti és még el sem kezdődött.
Ha a nyári napforduló környéken is így fog kinézni a fáklya akkor már én is szidni fogom. Addig pedig marad a pulcsis természet járás a tiszta levegőben és a zöld környezetben.
Nagyon érdekes látni így június elejéhez közeledve pl. a Mátra 700 m feletti részein, hogy a tölgyfák és bükkfák még csak éppen a levélbontási fázisban vannak. Nemigen emlékszem ilyenre az elmúlt 20 évből.
Igazából február második felétől április 1-jéig azt hozta a tavasz, ami elvárható, sőt, néha még többet is (pl. a február végi 20 fokok vagy az április 1-jei nyári nap), és ebbe bőven belefért a március közepi hűvösebb, havas-hózáporos időszak is. A klasszikus márciusoknak ez régen is a sajátja volt, bár az tény, hogy az ilyen periódusok általában 5-10 napig szoktak csak tartani, ezúttal viszont hosszabbra nyúlt a hűvös idő.
Április 1-je után viszont tartósan 2-3 hét "késésbe" került a hőmérséklet, sőt, mostanra már a 4 is megvan, mivel az elmúlt és következő napokban jellemző 19-20 fok körül ingadozó maximumok (országos átlagban) április legvégén és május első napjaiban lennének átlagosak.
Április 1-je után viszont tartósan 2-3 hét "késésbe" került a hőmérséklet, sőt, mostanra már a 4 is megvan, mivel az elmúlt és következő napokban jellemző 19-20 fok körül ingadozó maximumok (országos átlagban) április legvégén és május első napjaiban lennének átlagosak.
Én a levendula,füge,kajszi és szőlőültetvényeimen látom,hogy 2-3 hetes csúszás van. Na jó, a levendula most kezdi magát behozni kicsit, de a többi igencsak el van maradva.
Ráadásul ez a folyamat borongós,szeles,szomorkás idő ami jelenleg van,már olyan ismerőseim is szóvá teszik,hogy mi ez a ramaty idő,akiket nem igen szokott érdekelni az időjárás.
Attól függ mihez képest ? Tavaly hasonló, tavalyelőtt még ennél is hűvösebb volt a május. 150 éve még az országos évi Tátlag 1,5 fokkal hidegebb volt. Ény-on ugyan most is hűvös van (itt 13,6 fok), de az Alföldön úgy emlékszem nyári napra készülnek. Nem hiszem, hogy DK-en bármihez képest le lenne maradva a természet. De a Bakonyban sem nagyon, mert ahol természetes növénytakaró még van és az ügyes emberek nem csupaszították le a tájat ill. nem betonoztak le sok km2-t nem volt akkora a globál-lokál langyosodás. Valami tanulmány jelent meg a tavasszal (jó az időzítés) amit itt is szakmailag kiveséztek gondolom, hogy 50 nappal hosszabb a nyár manapság mint valaha (nem emlékszem melyik évtizedekhez viszonyították, de tök mindegy mert hülyeség) .
Most akkor el kellene dönteni ki-kivel van ? Most akkor az a jó, ha minden nap másfél fokkal átlagban melegebb van mint 150 éve és hosszabb a nyár, vagy az a jó (ami most van pár hónapja), hogy visszahűlünk a 150 évvel ezelőtti szintre. Szerintem sokan a kis-jégkorra akarnak visszahűlni, korcsolyázni szeretnének a Temzén és Torínóig szeretnék ha lenyúlnának az alpi gleccserek stb. . Vérmérséklet függvénye. Laknak emberek Grönlandon és Kongóban is. Ráadásul kibírták sokszázezer év éghajlatingadozásait. (mert volt ám ilyesmi sok a földtörténetben)
Szerintem van egy találmánya az embernek, ami megóvta a kipusztulástól ! A RUHA ! Rajtam mostanában van még pulcsi vagy szélkabát és kutya bajom sem lett az átlagtól pár tizeddel hidegebb májustól.
Most akkor el kellene dönteni ki-kivel van ? Most akkor az a jó, ha minden nap másfél fokkal átlagban melegebb van mint 150 éve és hosszabb a nyár, vagy az a jó (ami most van pár hónapja), hogy visszahűlünk a 150 évvel ezelőtti szintre. Szerintem sokan a kis-jégkorra akarnak visszahűlni, korcsolyázni szeretnének a Temzén és Torínóig szeretnék ha lenyúlnának az alpi gleccserek stb. . Vérmérséklet függvénye. Laknak emberek Grönlandon és Kongóban is. Ráadásul kibírták sokszázezer év éghajlatingadozásait. (mert volt ám ilyesmi sok a földtörténetben)
Szerintem van egy találmánya az embernek, ami megóvta a kipusztulástól ! A RUHA ! Rajtam mostanában van még pulcsi vagy szélkabát és kutya bajom sem lett az átlagtól pár tizeddel hidegebb májustól.
A tavasz bizony tavasz volt, még ha a hűvösebb fajtából is. Viszont most már tényleg elmozdulhatnánk a minimum 20-25 fokos tartományba. A csapadékos jelleg cseppet sem zavart eddig sem, az maradhatna, csak jóval melegebb formában.
Nekem is nagyon tetszik, elégedett vagyok vele minden téren!
Talán az áprilisi fagyok, amik okoztak némi kárt, de ezzel együtt tudok élni.
Persze tudom, ízlések és pofonok.
Talán az áprilisi fagyok, amik okoztak némi kárt, de ezzel együtt tudok élni.
Persze tudom, ízlések és pofonok.
Optimális esetben igen, 17-18 fokos max. 
De lehet az 12-14 is, ha egész nap borult és eseget...
De lehet az 12-14 is, ha egész nap borult és eseget...
Ha továbbra is jönnek az átlagostól hűvösebb és felhős, borult napok, akkor ez a jelenlegi 3 hét lemaradás a növények fejlődésében, tovább nő.
Mikor eszünk így jó édes, roppanós húsú magyar dinnyét?
És mi lesz az ára?
Vagy pl. a kései datolyaszilvákat már csak egy tartósan meleg, hosszú ősz mentheti meg,stb.
Remélem,hogy a közép-európai térségben is beakad majd egy jó pár hetes, hónapos, száraz, meleg időjárás.
Mikor eszünk így jó édes, roppanós húsú magyar dinnyét?
És mi lesz az ára?
Vagy pl. a kései datolyaszilvákat már csak egy tartósan meleg, hosszú ősz mentheti meg,stb.
Remélem,hogy a közép-európai térségben is beakad majd egy jó pár hetes, hónapos, száraz, meleg időjárás.
Június elejére az ECM:
Link
17-18 fokos maxokat hozna. Ami még feltűnő ezen a képen hogy egyszerűen nem tud a meleg levegő Európában terjeszkedni.
Például tőlünk északra és délre is hűvösebb légtömegek vannak ezen.
Itt pedig egy 2019-es június eleji helyzet , szépen befészkelte magát a meleg Európában:
Link
Link
17-18 fokos maxokat hozna. Ami még feltűnő ezen a képen hogy egyszerűen nem tud a meleg levegő Európában terjeszkedni.
Például tőlünk északra és délre is hűvösebb légtömegek vannak ezen.
Itt pedig egy 2019-es június eleji helyzet , szépen befészkelte magát a meleg Európában:
Link
Elkezdett színesedni az első cseresznye.
Napsütés nélkül, 15-19 fokban mennyi cukrot tudnak majd vajon kitermelni?
Már megint nyomasztó sötét lett, a reggeli verőfényes napsütés tényleg kifejezetten gonosz beetetés volt így utólag....
Napsütés nélkül, 15-19 fokban mennyi cukrot tudnak majd vajon kitermelni?
Már megint nyomasztó sötét lett, a reggeli verőfényes napsütés tényleg kifejezetten gonosz beetetés volt így utólag....
Békés megyében eddig is fogyaszthatóbb volt, mint az ország északnyugati kétharmadán.
De ez gyakorlatilag az egész dél alföldre igaz.
A metnet 5 naposban a mérsékelten meleg hétvége ugyancsak az ország kétharmadán nagyon bátor jelzőnek gondolom. 15-17 fokok május utolsó napjaiban egyértelműen hűvös.
De ez gyakorlatilag az egész dél alföldre igaz.
A metnet 5 naposban a mérsékelten meleg hétvége ugyancsak az ország kétharmadán nagyon bátor jelzőnek gondolom. 15-17 fokok május utolsó napjaiban egyértelműen hűvös.
Nekem még úgy rémlett, hogy mára akár az egy napos nyári idő is befigyelhet, DK-en akár 30 fok közelében a Tmax-al.
Reggel volt is ráutaló "magatartás" de azóta szél, ború és 15 fok. Egész biztos benéztem valamit.
Reggel volt is ráutaló "magatartás" de azóta szél, ború és 15 fok. Egész biztos benéztem valamit.
Szó mi szó, meg kell hagyni tréfás a mai időjárás is. Kifejezetten jó ma kint melózni, azzal sincs probléma, hogy szénné égne az ember, viszont amikor megáll pihenni, akkor kicsit hűvös tud lenni az átizzadt póló.
De azért még mindig nem cserélném el másra, ha kinti munkáról van szó.
De azért még mindig nem cserélném el másra, ha kinti munkáról van szó.
Ez tragédia, undorító. 3 hetes késésben a természet,hihetetlen. Ma is fázik az ember így május 25-én. Ja, és hála égnek fúj ma is a szél.
Végül a GFS állt a legközelebb a valósághoz, az Pest megyétől keletre, északkeletre várta a csapadék javát. Este beállítottam fél 4-re az ébresztőt, mondom hátha, de pont nem sokkal előtte ment át itt a rendszer java. Az egyik cellából talán pár dörgés is lehetett, a villámtérkép bejelzett a közelben, de arról lemaradtam, utána pedig már csak a rendszer hátoldalán kipattanó kisebb cellákból láttam két-három villámlást ÉK, K felé.
Sajnos abban is a GFS nyert, hogy ma sem lesz olyan jó idő, legalább is most úgy néz ki, hogy a többi modell által várt inkább csak változóan felhős idő és 19-20 fokos Tmax nem fog bejönni. És igen, most már a hét vége is hűvösebbnek néz ki minden modellen, bár ez engem annyira nem érdekel, úgyis dolgozok szombat éjszaka. Viszont előre szólok, hogy az ezt követő hétvégén szabadságon leszek, ami egyenlő szokott lenni a rossz idővel (lásd tavaly július közepe), mutassanak most még bármit is a modellek.
Sajnos abban is a GFS nyert, hogy ma sem lesz olyan jó idő, legalább is most úgy néz ki, hogy a többi modell által várt inkább csak változóan felhős idő és 19-20 fokos Tmax nem fog bejönni. És igen, most már a hét vége is hűvösebbnek néz ki minden modellen, bár ez engem annyira nem érdekel, úgyis dolgozok szombat éjszaka. Viszont előre szólok, hogy az ezt követő hétvégén szabadságon leszek, ami egyenlő szokott lenni a rossz idővel (lásd tavaly július közepe), mutassanak most még bármit is a modellek.
Itt most csodálatos idő van , nagyon jó kint lenni.
Viszont ami a folytatást illeti , egyre rosszabbak a kilátások.
A hétvége hűvös lehet , viszont én nem ezért aggódok.
Hanem a június miatt. A modellek szerint június elején is folytatódna az átlag alatti időszak.
Nyilván addig még van idő , de június elejétől már a nyárnak a számlájára fog íródni a dolog.
Én úgy látom hogy ha nem tud kizökkenni az időjárás ebből hogy az átlag alatti/átlagos hőmérsékletek vannak túlsúlyban
akkor benne van a pakliban egy átlag alatti június is.
Viszont ami a folytatást illeti , egyre rosszabbak a kilátások.
A hétvége hűvös lehet , viszont én nem ezért aggódok.
Hanem a június miatt. A modellek szerint június elején is folytatódna az átlag alatti időszak.
Nyilván addig még van idő , de június elejétől már a nyárnak a számlájára fog íródni a dolog.
Én úgy látom hogy ha nem tud kizökkenni az időjárás ebből hogy az átlag alatti/átlagos hőmérsékletek vannak túlsúlyban
akkor benne van a pakliban egy átlag alatti június is.
