Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
A mai időjárás kifogástalan, eltudnék képzelni pár hét hasolló szép időt. Mai napra 5* adok. Sok ilyet még!
A GFS alapján micsoda özönvizeket fog kapni a Román-Alföld, illetve Bulgária! Megy oda is az égi áldás!
Sejtettem, hogy ott össze fog jönni a fagy, jó gyorsan hűlt már estétől, miközben kissé száradt is ki, így bár lett köd, de csak nyílt/sekély. Otthon 3,3 fok, Ferihegyen pedig 2,3 fok volt a Tmin.
Érdekesség, hogy ez a 3,3 fok még júniusi rekordnak sem lenne elég nálam (2006-től számítva), mert 2006-ban június 1-jén (kerekítve) 2 fok volt reggel. Szombathelyen 2,7 fokos minimum volt aznap, és akkor egyébként nagyon hűvös volt a június eleje, 13-áig nem fordult elő nyári nap, de még 20 fokot elérő maximum is csak egy-két alkalommal A hónap második felében viszont berobbant a nyár tartós kánikulával, aztán jött az emlékezetes 29-e. Link
Érdekesség, hogy ez a 3,3 fok még júniusi rekordnak sem lenne elég nálam (2006-től számítva), mert 2006-ban június 1-jén (kerekítve) 2 fok volt reggel. Szombathelyen 2,7 fokos minimum volt aznap, és akkor egyébként nagyon hűvös volt a június eleje, 13-áig nem fordult elő nyári nap, de még 20 fokot elérő maximum is csak egy-két alkalommal A hónap második felében viszont berobbant a nyár tartós kánikulával, aztán jött az emlékezetes 29-e. Link
Egy tegnap máj. 25. kedd kora reggeli felhőkép Piliscsévről :
Egy kis Kelvin-Helmholtz-ozás volt
Egy kis Kelvin-Helmholtz-ozás volt

Igen, volt jelentősége. Ezen a télen legalább a negatív indexeknek lehetett örülni! 
Az mit jelentett hogy egész télen negatívak voltak az indexek?
Mert sokan örültek neki , de ennek volt jelentősége?
Mert sokan örültek neki , de ennek volt jelentősége?
A fórumozók 99%-a tudja hova tenni amit írtam,te nem!
De most már te is tudod!
De most már te is tudod!
Továbbra sem hinnék neki hiszen sem az áprilist sem a májust nem találta el nálam.
Áprilisi Tmax átlag 14.1 fok volt, a legmelegebb nem 20. körül volt hanem pont elsején és a csapadék eloszlás is teljesen másként alakult.
A május pedig nem egyenletesen melegen hanem egyenletesen hidegen alakult, Tmax átlag 18.9 fok. csapadék viszont valóban volt bőven.

Bóvli kategória.
Áprilisi Tmax átlag 14.1 fok volt, a legmelegebb nem 20. körül volt hanem pont elsején és a csapadék eloszlás is teljesen másként alakult.
A május pedig nem egyenletesen melegen hanem egyenletesen hidegen alakult, Tmax átlag 18.9 fok. csapadék viszont valóban volt bőven.
Bóvli kategória.
Szerintem ezek a maximumok alá vannak lőve.
Például holnapra csak 20 fokot ír (Szegedre is) , de szerintem olyan 24 fok körül lesz.
Illetve egész jövő hétre 20 fok alatti maximumok szerepelnek rajta , nem tennék erre egy petákot sem.
Például holnapra csak 20 fokot ír (Szegedre is) , de szerintem olyan 24 fok körül lesz.
Illetve egész jövő hétre 20 fok alatti maximumok szerepelnek rajta , nem tennék erre egy petákot sem.
Meg tudom erősíteni. Apátistvánfalván a mélyebben fekvő részeken bizony deres volt a fű. Ez valami rémálom már...
Már nemcsak a tél jön mindig jövőhéten hanem a nyár is,oszt mi a helyzet a meleget jobban fogják a modellek sztorival? 
Siralmas ...de ha hihetünk Dávid bátyánknak akkor hamarosan berobban a nyár.
január 5. cikk:
-Április15-18 fok lesz napközben, lassan melegszik az idő. A Dávid-naptár szerint 20. körül jön egy erősebb felmelegedés, napközben akár 26-27 fok is lehet. A hónap közepén és végén lehet sok csapadékra számítani Május Eszerint egyenletesen meleg lesz, napközben 20-23 fok, az éjszakák azonban kissé hűvösek. A májusi eső aranyat ér: idén lesz is benne részünk.JúniusHirtelen megérkezik a nyár, a hónap végére már kánikula várható. Ekkora már érdemes nyaralást tervezni. A hónap eleje még csapadékos, de Medárdkor nem esik majdJúliusA második legjobb idő a nyaralásra július vége, amikor 35-40 fok is lehet napközben. A hónap közepére várható több csapadék, zápor, zivatar.AugusztusA hónap elején kicsit enyhül a forróság, de aztán ismét 35-36 fok lesz. A hónap első felében eső is ritkán enyhíti a hőséget. Augusztus 20-án 30 fok körüli hőség várható.
Legyen ennyi elég
Siralmas ...de ha hihetünk Dávid bátyánknak akkor hamarosan berobban a nyár.
január 5. cikk:
-Április15-18 fok lesz napközben, lassan melegszik az idő. A Dávid-naptár szerint 20. körül jön egy erősebb felmelegedés, napközben akár 26-27 fok is lehet. A hónap közepén és végén lehet sok csapadékra számítani Május Eszerint egyenletesen meleg lesz, napközben 20-23 fok, az éjszakák azonban kissé hűvösek. A májusi eső aranyat ér: idén lesz is benne részünk.JúniusHirtelen megérkezik a nyár, a hónap végére már kánikula várható. Ekkora már érdemes nyaralást tervezni. A hónap eleje még csapadékos, de Medárdkor nem esik majdJúliusA második legjobb idő a nyaralásra július vége, amikor 35-40 fok is lehet napközben. A hónap közepére várható több csapadék, zápor, zivatar.AugusztusA hónap elején kicsit enyhül a forróság, de aztán ismét 35-36 fok lesz. A hónap első felében eső is ritkán enyhíti a hőséget. Augusztus 20-án 30 fok körüli hőség várható.
Legyen ennyi elég
A társoldal hőtérképe szerint öt és hat óra között Kétvölgyön nulla fok alatt volt a hőmérséklet.
Nálunk három fok volt a minimum, ami különlegesnek számít errefelé, mert május végétől szeptember elejéig itt ritka a 10 fok alatti hőmérséklet (szezononként 3-4 alkalommal fordul elő a 10 fok alatti hőmérséklet nyáron).
Viszont három nap után újra süt a nap, így ma biztos kellemes idő lesz.
Nálunk három fok volt a minimum, ami különlegesnek számít errefelé, mert május végétől szeptember elejéig itt ritka a 10 fok alatti hőmérséklet (szezononként 3-4 alkalommal fordul elő a 10 fok alatti hőmérséklet nyáron).
Viszont három nap után újra süt a nap, így ma biztos kellemes idő lesz.
Nem tudhatjuk, hogy mi lesz a folytatásban, de pl. a GFS jövőképét nézve ez már kezd nagyon érdekes lenni.
Link
Az elmúlt hónapokban, fél évben voltak olyan vulkánkitörések, amelyek befolyásolhatták az időjárást?
Link
Az elmúlt hónapokban, fél évben voltak olyan vulkánkitörések, amelyek befolyásolhatták az időjárást?
A Mátra legtetejére még csak most egy bő hete ért ki a zöld, ami annyiból érdekes hogy a nagyszüleim mindig azt mondták hogy ha Május elsejére nemér ki a hegy tetejére a zöld akkor rossz nyár elé nézünk. Mióta eszemet tudom még sosem fordult ilyen elő, kivéve a mostani Májust. Ha ez bejön akkor érdekes nyár elé is nézhetünk akár. Az idő majd igazolja hogy mennyire jön be vagy sem.
"Itt nem a hangsúly 35+ felett elmaradásról szólt a lényeg okosan bele tette h elvonja a figyelmet mondani valójáról ami egy szélsőséges hűvös nyár "megnézése" lenne."
Lehet, hogy a te figyelmedet valami elvonta a mondanivalómról, de amúgy az csak annyi lett volna, hogy viccesnek találom a hűvös nyár miatti félelmeket (elismerem, hogy itt csúsztattam, mert viharsólyom nem a teljes nyárról írt, de megindultságomban nem tudtam nem ezt kiolvasni belőle.) Mikor volt itt hűvös nyár, könyörgöm? A '70-es években? Ha a 25 fokos Tmax-ok neked "hűvösek", akkor vállalom, hogy hűvös nyarat szeretnék, de ahogy mondtam, kiegyeznék az elmúlt három év nyaraihoz hasonló, 35+ fokoktól mentes nyárral is. Egyébként meg ha konstans 25 fokos Tmaxok lennének a nyáron, akkor az júniusban +0,6 C, júliusban -1,5 C, augusztusban -1 C anomáliát jelentene az átlagos budapesti Tmax-okhoz képest. Ez mit jelentene a magyar gazdaságra nézve szerinted? Nem érik be a cseresznye?
Lehet, hogy a te figyelmedet valami elvonta a mondanivalómról, de amúgy az csak annyi lett volna, hogy viccesnek találom a hűvös nyár miatti félelmeket (elismerem, hogy itt csúsztattam, mert viharsólyom nem a teljes nyárról írt, de megindultságomban nem tudtam nem ezt kiolvasni belőle.) Mikor volt itt hűvös nyár, könyörgöm? A '70-es években? Ha a 25 fokos Tmax-ok neked "hűvösek", akkor vállalom, hogy hűvös nyarat szeretnék, de ahogy mondtam, kiegyeznék az elmúlt három év nyaraihoz hasonló, 35+ fokoktól mentes nyárral is. Egyébként meg ha konstans 25 fokos Tmaxok lennének a nyáron, akkor az júniusban +0,6 C, júliusban -1,5 C, augusztusban -1 C anomáliát jelentene az átlagos budapesti Tmax-okhoz képest. Ez mit jelentene a magyar gazdaságra nézve szerinted? Nem érik be a cseresznye?
És, ha ő ezt akarja, erre vágyik, akkor mi van? Ezért el kell küldeni a picsába? Tekintettel arra, hogy nem ő irányítja az időjárást, semmi befolyása nincs rá, így nem az ő óhaja miatt fog éhen halni a nép. Szóval nyugi.
Azzal a 0 fokkal nem is annyira állsz messze a valóságtól. Az elmult telek sajnos nokedlik voltak.
Gábor (sokszám). Rendben, elkezdem kikeresni.
Gábor (sokszám). Rendben, elkezdem kikeresni.
Valóbban vannak cifrábbak is. De! Itt nem a hangsúly 35+ felett elmaradásról szólt a lényeg okosan bele tette h elvonja a figyelmet mondani valójáról ami egy szélsőséges hűvös nyár "megnézése" lenne. Azért tudjuk mit jelentene a magyar gazdaságnak a max 25 fokot elérő nyár... Nem hiszem h volt e erre példa itt. Elküldés vulgáris de kb olyan mintha valaki olyan telet akarna megnézni, hogy 0fok alá nem megy a hőmérséklet. Összességében elmondható ez tavasz rendkívűl hideg kajszi nyomokban akác még nem virágzik eper még nincs májusi cseresznye nincs és sorolhatnám...
Amíg nem linkelsz be egy téltemetést vagy sírást tőlem, addig csak azt tudom mondani, hogy hazudsz, vagy totál halott a memóriád. Ha belinkeled, akkor azt tudom mondani, hogy nekem totál halott a memóriám.
Jaj ez nagyon cuki.
Elég komolyan emlékszem pedig rá. Mindegy is, nincsen ebben ennyi.
Te nagyon összekeversz valakivel, mert én még áprilisban sem temetem a telet, és 100%, hogy sírást tőlem Te itt még nem láttál. Nincs az az időjárás, amiben ne lenne valami jó vagy szép vagy akár érdekes. Viszont a sírásban azért kiveszed a részed.
Nyárkedvelőként mondom, hogy semmi rosszat nem írt. Az, hogy nem a 35 fokokat kedveli hanem a 25 fokokat, ebben semmi sátáni nincsen. Szerintem ezt gondold újra. Vannak ennél jóval cifrábbak itt, de azok sem jogosítanak fel minket a másik elküldésére a p.csába.
Akkor kérlek nézd vissza hányszor volt fagy az elmúlt 100 évben ezen a napon átlagos fekvésben és utána keresd a fagyzugokat június 10 ig! Utána ezt mond el a mezőgazdaságból élőknek h ez normális.
Azért a te szádból a sírás, sírás, sírás elég furán hangzik, miután novemberben már temetni szoktad a telet. Az, hogy régen volt nem jelenti azt, hogy nem emlékszik rá senki. Maradjunk annyiban, hogy sokan sírnak a meleg elmaradása miatt, ez tény, de te szoktál a tél elmaradása után az első sorból sírni.
vállalom a kitiltást is ezért amit írtál!
Azt tudom mondani neked meny te a p....ba a Feröer szigetekre nézd meg ott azokkal akik ezt jónak látják!
Újabb zivatarunk volt, 7.7 mm csapadékkal. Ezzel a májusi mennyiség átlépte a 100 mm-t, az éves pedig a 350 mm-t.

Jaj, amúgy olyan szép ez a radarkép, mintha csak a 2016-os június 20-a környéki eseményeket látnám...
Jaj, amúgy olyan szép ez a radarkép, mintha csak a 2016-os június 20-a környéki eseményeket látnám...
Sírás sírás és sírás... Télen meg kevesebbet kellett fűteni az átlagnál! Ez van, ezt kell szeretni...
Ezt is megértük, az átlagosnál hűvösebb nyár miatt kezdenek aggódni egyesek.
Bárcsak bejönne
, de nagyon-nagyon meglepődnék egy _érezhetően_ hűvösebb nyáron. Max. nem lesznek 35+ fokok, hanem csak 25-ök? Most aláírnám. Szeretem a nyarat, de nekem a 25 fok is nyár már. Viszont az elmúlt 15 évben volt részem annyi pusztító hőségben, hogy a hátam közepére nem kívánom légkondi nélkül, de még azzal sem. Amúgy az én tippem az, hogy az idei melegebb lesz, mint az elmúlt 3 nyár, amik azért a kíméletesebbek közé tartoztak. De tényleg örülnék, ha folytatódna a 2018 óta tartó trend, és idén sem lennének 35+ fokos hőségek. Tegnapi megfejtés a témában: Link
Az egy elég optimista verzió. Az idén májust végig kell fűteni, tavaly októberben már fűteni kellett. Az eddig zsinorban 8 hónap. Marad elvileg 4 hónap, de csak elvileg, mert lehet júniusban is kell majd fűteni, és lehet szeptemberben is kell már, tehát akár 10 hónapra is felugorhat a fűtési hónapok száma. Gyalázat...











