Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Egyelőre elég gyenge az alpesi műsor, itt lent síkvidéken pedig gomolyok is alig vannak, ez alapján egyre inkább kezdem azt érezni, hogy itt ma nem lesz semmi.
Már lassan másfél hetes cikk, de csak most került a szemem elé.
Egy szuper OMSZ-os cikk a máj. 23-i pünkösdi szupercellás helyzet szokatlan körülményeiről, Horvát Ákos tollából.
Link
Ezen sorok pedig szép gesztusra utalnak ( idézet a cikkből ) :
"Ezt az írást dr. Götz Gusztáv emlékének ajánljuk. A napokban elhunyt kollégánk sokat tett a légköri konvekció megismeréséért. A légkör – a maga módján – ezzel a különleges viharral búcsúzott a kiemelkedő magyar meteorológustól. "
Ezen szokatlan időjárási helyzet idején még élt a meteorológus, majd az azt követő napokban hunyt el.
Egy szuper OMSZ-os cikk a máj. 23-i pünkösdi szupercellás helyzet szokatlan körülményeiről, Horvát Ákos tollából.
Link
Ezen sorok pedig szép gesztusra utalnak ( idézet a cikkből ) :
"Ezt az írást dr. Götz Gusztáv emlékének ajánljuk. A napokban elhunyt kollégánk sokat tett a légköri konvekció megismeréséért. A légkör – a maga módján – ezzel a különleges viharral búcsúzott a kiemelkedő magyar meteorológustól. "
Ezen szokatlan időjárási helyzet idején még élt a meteorológus, majd az azt követő napokban hunyt el.
De jó is lenne már végre egy komolyabb villám show.
1 hete volt az 5 éves évfordulója életem Top 5-ös viharának zivatar tevékenység szempontjából.
Ezt a 2016. máj. 29-i éjjel dny felől lecsapó multicellás zivatart sosem felejtem.
Az OMSZ radar barna volt felettem, ennek megfelelően komoly események voltak. Gyorsan átvonult, de így is 10 perc alatt 19 mm csapadékot dobott le erős széllökések, és 2 cm körüli sűrű jégverés közepette. De ami igazán kiemelkedő volt, az a rendkívül intenzív zivatar tevékenység sok-sok közeli kilométeren, olykor 500 méteren, néha 100 méteren belüli lecsapóval. Örök emlék!
És egy büdös képem, videóm sincs róla. Nem is értem!
Link
1 hete volt az 5 éves évfordulója életem Top 5-ös viharának zivatar tevékenység szempontjából.
Ezt a 2016. máj. 29-i éjjel dny felől lecsapó multicellás zivatart sosem felejtem.
Az OMSZ radar barna volt felettem, ennek megfelelően komoly események voltak. Gyorsan átvonult, de így is 10 perc alatt 19 mm csapadékot dobott le erős széllökések, és 2 cm körüli sűrű jégverés közepette. De ami igazán kiemelkedő volt, az a rendkívül intenzív zivatar tevékenység sok-sok közeli kilométeren, olykor 500 méteren, néha 100 méteren belüli lecsapóval. Örök emlék!
És egy büdös képem, videóm sincs róla. Nem is értem!
Link
Egyik kocsi kozmetikába, másikkal most végeztem kívül belül, fúj a szél, takt 19 fok körül, szemerkélő eső,
okádék idő.... Mikor lesz már jó kis mnszesmkresszupercellás dny-i drift? 
Szerk.:takt 17.8
Szerk.:takt 17.8
Szerencsére a medárdi csapadéktöbblet nincs pontosan időhöz kötve a valóságban. Én nagyon remélem, hogy a meleg mellé csapadék is társul majd a következőkben, mert még mindig van olyan helye az országnak (nem is kevés) ahol az átlag alatt vagyunk e téren. A szárazságtól és az aszálytól szerencsére messze vagyunk, sokat javított a május, de nem mindenhol eleget. Ma és holnap javulnak a feltételek főleg a Dunántúlon és a Duna vonalában, de országos öntözéstől nem kell tartani.
Hozzám szárazabb. Szerintem a medárdi csapadékosság még nem lesz jellemző. Bőséges öntözések , felhőszakadások , több helyen jelentős csapadékok ilyenekre gondolok.
Tavaly viszont ha jól emlékszem voltak már ilyenkor kiadós csapadékú záporok/zivatarok több helyen.
Tavaly viszont ha jól emlékszem voltak már ilyenkor kiadós csapadékú záporok/zivatarok több helyen.
Khmm! Link Nem olyan rossz ez!
Nano: Szép értékek,,csodálom ennyire nem ugrik rá senki!Rendesen pang a fórum,mondjuk mostanában szép magasreptű lett!
Nano: Szép értékek,,csodálom ennyire nem ugrik rá senki!Rendesen pang a fórum,mondjuk mostanában szép magasreptű lett!
Hát nekem nem hiányzik a csapadékos időjárás.
Vasárnap lehetnek záporok/zivatarok , aztán hétfőtől szárazabb levegő érkezhet.
A fáklya sem utal csapadékos időre.
Vasárnap lehetnek záporok/zivatarok , aztán hétfőtől szárazabb levegő érkezhet.
A fáklya sem utal csapadékos időre.
Aztakurva!
Ha ez így jön be a Közép-Dtúl egyes részeire, akkor ott izgis éjszaka lesz

Ha ez így jön be a Közép-Dtúl egyes részeire, akkor ott izgis éjszaka lesz
Rég látott vendég úszott be NyÉNy-ról, az osztrák dögüllő. De ezek már legalább rendes Cb-k voltak 11-12 km magas tetővel, nem a májusra jellemző kis alacsony mittymüttyök. 

Nem szeretném Dekázni a helyzetet, de elég könnyen "felül Lackó", a napon, mintha 30 + os meleg lenne. Szerencsére ehhez is hozzá lehet szokni.
Végre megvan az első 25 fok feletti hőmérséklet itt is! Most már csak ide a zivatarok hiányoznak.
Milyen tavasz után? Szerintem meg kell becsülnünk minden csepp esőt továbbra is. Bízom a melegedő, csapadékos folytatásban.
Tegnap csak rinyálni kellett és meg is lett a nyári nap, egyébként az ilyen unalmas napokon amikor a 20 fokos hőingáson kívül szinte semmi nincs és inger hiányban szenvedsz, bármi sz@rban meglátod a szépet. Így történt ez ma is, egy kis tőrösdarazsas csendélet 
Nagyon szép , napos időjárás van ma kellemes hőmérséklettel. Remélem hogy vasárnaptól nem lesz sok csapadék.
A száraz , napos időre most nagyobb szükség van egy ilyen tavasz után.
A száraz , napos időre most nagyobb szükség van egy ilyen tavasz után.
A mai a 4. fagyos nap a fennsíkon így júniusban. Link Több nem is lehetne, ha nem lenne több a hónapban az se lenne baj
.
Paprikám nincs ugyan, az áfonya (és a paradicsom) meg magaságyásban illetve cserépben van, de azért persze hogy jó nekik.
Sőt! A szelidgesztenye is imádja a nedvességet, főleg így bébi korában mint az enyémek
2 naponta locsolok mindent bőségesen, ergo 7-10 naponta egy hordó feltöltés, az hasznos.
Csak a cseresznye nem lenne jó, ha szétrepedne. Vasárnap leszedek mindent ami érett, már ma is találtam jó sok sötét pirosat, szerintem addigra lesznek egészen édesek is már.
Sőt! A szelidgesztenye is imádja a nedvességet, főleg így bébi korában mint az enyémek
2 naponta locsolok mindent bőségesen, ergo 7-10 naponta egy hordó feltöltés, az hasznos.
Csak a cseresznye nem lenne jó, ha szétrepedne. Vasárnap leszedek mindent ami érett, már ma is találtam jó sok sötét pirosat, szerintem addigra lesznek egészen édesek is már.
Végre egy igazán szép nyári napunk volt, aminek már nagyon itt volt az ideje. Szép napos időnk volt, 25 fokot is egy kicsivel átléptük. Meg is volt meló után az első strandolás, egyedül a vízhőmérsékleten (19 fok) érződött, hogy az elmúlt hetek nem a jó időről szóltak. Mostantól pedig remélem nagyon sokáig, minimum szeptember közepéig beállunk a 25-30 fokos tartományba.
1987 tavaszán a március hónap volt nagyon hideg, az ország nagyobb részén fagypont alatti középhőmérséklettel.
A mai napon kijött az OMSZ előzetes elemzése a hátunk mögött hagyott 2021-es tavaszról
Link
Röviden : a 17. A leghidegebb lett 1901. óta az elmúlt 120 évben, valamint 1987. óta, azaz 34 éve nem volt ilyen hűvös tavaszunk.
A 9,3 fokos évszakos közép T. 1,9 fokkal volt alacsonyabb az 1991-2020-as 30 éves átlagnál.
Donnie : mondtam, hogy a május 1,5-2 fokkal lehetett hidegebb. Ezt tippeltem, a valóság pedig az lett, hogy 2,1 fokkal lett hidegebb az átlagnál.
Ebből látszik, hogy amit linkeltél OMSZ agrometes térképet pár napja válaszul nekem, az nem feltétlen fedi a valóságot.
Link
Röviden : a 17. A leghidegebb lett 1901. óta az elmúlt 120 évben, valamint 1987. óta, azaz 34 éve nem volt ilyen hűvös tavaszunk.
A 9,3 fokos évszakos közép T. 1,9 fokkal volt alacsonyabb az 1991-2020-as 30 éves átlagnál.
Donnie : mondtam, hogy a május 1,5-2 fokkal lehetett hidegebb. Ezt tippeltem, a valóság pedig az lett, hogy 2,1 fokkal lett hidegebb az átlagnál.
Ebből látszik, hogy amit linkeltél OMSZ agrometes térképet pár napja válaszul nekem, az nem feltétlen fedi a valóságot.
Május 11. után ma lehetett volna újra először nyári nap, de a gomolyfelhők miatt mindig a célegyenesből esett vissza a hőmérséklet, így végül csak 24,9 fok lett a Tmax. Holnap viszont valószínűleg már nem lesz pardon, szombaton pedig még inkább nem, és akkor már talán a zivatar is összejön (ma azért nagyon minimális volt az esélye).
Na ja,és a szél is legalább déli-délnyugati végig és még csapi is lenne ha összejön a következő 16 nap 
Ez inkább KÍN
Link
Ez inkább KÍN
Link
Sajnálom!
Nekünk sem ide a 18 kerbe, sem a Sarkad kistérségi termőföldre nem kell jelenleg egy csepp sem. Végre lehet dolgozni a kertben és a földeken.
De tőlem Szigethalmon bátran eshet. Eskü!
Nekünk sem ide a 18 kerbe, sem a Sarkad kistérségi termőföldre nem kell jelenleg egy csepp sem. Végre lehet dolgozni a kertben és a földeken.
De tőlem Szigethalmon bátran eshet. Eskü!
Azért az tényleg kemény...
Még itt Érden is karcoljuk már a 200-at mostanra, hála a 100 körüli Májusnak.
Egy mém halála, vagy egy új születése?
Nyugi a nyári zegernyék úgyis mind Monorra meg Gyálra mennek, abból nektek is jut.
Innen meg elszívja Batta
Még itt Érden is karcoljuk már a 200-at mostanra, hála a 100 körüli Májusnak.
Egy mém halála, vagy egy új születése?
Nyugi a nyári zegernyék úgyis mind Monorra meg Gyálra mennek, abból nektek is jut.
Innen meg elszívja Batta
Amit személy szerint nagyon megköszönök neki!
Alig 2-3 napja van száraz idő és már vasárnap eshet.
Kell a természetnek, a gyümölcsösöknek mind a meleg, mind a napfény.
Alig 2-3 napja van száraz idő és már vasárnap eshet.
Kell a természetnek, a gyümölcsösöknek mind a meleg, mind a napfény.
Most telefonált, hogy fogd meg a sörét.... Link
Vegyük észre hogy nem folyamatos hideg és borultság melletti csapadékot mutat, hanem ez bizony KÜN.
Vegyük észre hogy nem folyamatos hideg és borultság melletti csapadékot mutat, hanem ez bizony KÜN.
Gyönyörű, üdezöld növényzet, a tűző nap ellenére is hűvöskés idő, ez bizony nem is lehetne más, mint... 


Azért ugye szabad reménykedni abban, h nem lesz átlagnál hidegebb június? Nem kijelentő mód volt tegnap sem.
A jelenlegi futások alapján továbbra is lehet ebben bízni.
Kb ennyit írtam.
Egyébként pedig 372 óránál látom jelenleg azt a hidegfrontot. Az említésre sem méltó időtáv.
A jelenlegi futások alapján továbbra is lehet ebben bízni.
Kb ennyit írtam.
Egyébként pedig 372 óránál látom jelenleg azt a hidegfrontot. Az említésre sem méltó időtáv.
Link
Majdnem hibátlan!
Azt a csapadékot kitoljuk hétfő-keddre, valamint minden hétre berakunk egyet, és lehet hátradőlni!
Suli végétől strandidő, tökély.
Majdnem hibátlan!
Azt a csapadékot kitoljuk hétfő-keddre, valamint minden hétre berakunk egyet, és lehet hátradőlni!
Suli végétől strandidő, tökély.
A videó eleje alapján tényleg érik Nándinak az az amerikai (csakazértis
) viharvadászat.


