Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Jó nektek, itt még elkerülni sincs minek...
Jól felültettek a tegnapi modellek mára... A délutáni erőlködés után mostanra minden normális gomoly felszívódott.
De nézzük a jó oldalát: Cserébe viszont kaptam egy száraz, zömmel napos nyári hétvégét és az elmúlt két vasárnap után ezúttal nem öntötte el a pincénket a felhőszakadás.
De nézzük a jó oldalát: Cserébe viszont kaptam egy száraz, zömmel napos nyári hétvégét és az elmúlt két vasárnap után ezúttal nem öntötte el a pincénket a felhőszakadás.
Szinte ugyanott alakulnak ki a zivik,mint tegnap este és éjjel,az áramlás pedig távolítja őket.Ez van,este locsolás lesz.
Floo: Szép példány,remélem kukacos!
Floo: Szép példány,remélem kukacos!
Nem tudom hány decibel, de itt hallottam dörgicsélést, majd utána pár cseppes zápor is volt. 4 mm jobb lett volna 4 dörrenésnél.
Nézem én is, de azóta sem. Még a Cb is oly távolinak tűnik az égen, pedig van vagy 9-10 km magas már. Hát ez van, ezzel úgyis max dörgésre lennénk jók, irányban foszlány sincs egyelőre.
Pedig van azokban a cellákban villám elég rendesen, és nincsenek is olyan messze, csodálom, hogy nem hallatszik dörgés.
A tegnap esti és ma hajnali záporok bő 2,5 mm-t hoztak.
Most is megy keményen a küzdelem a hónap első zivatarjáért.. hát nem lesz meg. Épp, hogy elindul felfelé valami, már szakad is szét. Azért délre egy lokál zuhé összejött.
Most is megy keményen a küzdelem a hónap első zivatarjáért.. hát nem lesz meg. Épp, hogy elindul felfelé valami, már szakad is szét. Azért délre egy lokál zuhé összejött.
Durván melegnek tűnt az a 27 fok vízparton, kánikulának érződött. Helyszín Háziréti tó, Pilisvörösvár mellett. Igazi pillangóinvázió volt...
.

.

Az a kis paca a semmi közepén szán meg minket ezekben a pillanatokban, eddig 4 mm-rel.
Más nem is volt a nap folyamán.
9 mm esegetett össze a reggeltől kora délutánig tartó záporozásból, ami nagyon jól jött. Viszont dörgést még egyet sem hallottam a hétvégén, ezt azért nem gondoltam volna. Kíváncsi leszek, a délután hátralévő része esetleg szépít-e ezen, most már ki-kisüt a nap, fülledt az idő és gomolyosodik.
Én is így gondolom 
Pécsre jöttünk, megálltunk Barcs után pössenteni
Pécsre jöttünk, megálltunk Barcs után pössenteni

És legalább lesz vargányátok,mert ettől tuti beindul majd arra!
Órák óta zivatarok tőlem nyugatra.. Tőlem olyan 35-40 km re volt mikor a legközelebb volt, attól közelebb viszont nem tudott jönni. Vicc csakugyan.
Költői kérdés így 6-án ? Kiváncsian várom rá a magas szakmaiságú válaszokat az esélylatolgatásokban. A csapadékmentességhez csatlakozom, itt sem esett 6 napja és ez borzasztó. Ennél csak egy 40 mm-es éjjeli adag lett volna borzasztóbb, mint Becsehelyen.
Hááát nem mondom, hogy nem aggódok, úszik minden, sár kavics az utakon, elmosott mindent a víz.
Öreganyám faházából kihordta a tüzifát az udvarra.
De legalább ma nem kell öntözni.
Még szerintem holnap sem
Öreganyám faházából kihordta a tüzifát az udvarra.
De legalább ma nem kell öntözni.
Még szerintem holnap sem
...kár, hogy a szőlő nem szereti...
Délig kellett várni, hogy ebből:
ez:
Takt 19.8°C, végre napsütés!
Délig kellett várni, hogy ebből:

ez:



Takt 19.8°C, végre napsütés!
Lehet, hogy lesz egy átlagos júniusi hónapunk?! Persze elsősorban hőmérséklet szempontjából, a csapadék mintha kicsit szünetelne - errefelé.
Az állomáson viszont csak nyom lett...egyetlen egy csepp jött ki
Itt pedig 2 gyenge zápor széllel és pár tízed mm csapadékkal.
Nagyon gyenge lett végül az esti műsor, pedig egész biztató égképpel indult az este.
Nagyon gyenge lett végül az esti műsor, pedig egész biztató égképpel indult az este.
Ne aggódj, Bandi! Megy a következő húszas mindjárt.
Itt tegnap lecsattant 0,8 mm, így legalább az első dekád már biztos, hogy nem lesz csapadékmentes.
Itt tegnap lecsattant 0,8 mm, így legalább az első dekád már biztos, hogy nem lesz csapadékmentes.
Gyálon nálunk is volt este egy szép kis zápor plusz később egy dörgés.
Nálam 2.1 mm esett, viszont 1.1 km távolságra lévő gyáli automata állomáson már 3.8 mm volt.
Nálam 2.1 mm esett, viszont 1.1 km távolságra lévő gyáli automata állomáson már 3.8 mm volt.
Hozzánk tegnapra sem modell sem előrejelzés nem említett csapadék esélyt ennek ellenére egész szép kis tömb érkezett este, én a szélén voltam és csak 1 mm esett belőle.
Ezért ne Írd le a mai napot mert lehetnek nem várt meglepetések akárcsak tegnap.
Ezért ne Írd le a mai napot mert lehetnek nem várt meglepetések akárcsak tegnap.
Szép volt a napfelkelte, esegetett az eső is, jó peca idő van. Csak a halak erről nem vesznek tudomást... 

A műhód kép elmenne egy decemberi reggelen is. Az északi völgyekben sűrű ködmezők...
Házrengetős éjszaka, 33 mm csapadékkal. Jól kitombolta magát az a cella felettünk...
Egész este,és éjjel is súroltak a záporok,tehát aszfaltnedvesítés lett a vége.Radar alapján sok mindenre nem számítok,pedig egy öntözés jól jönne.
M1 Csilla szerint DNY lesz ma a befutó,aztán csak szerdától vár záporokat,de amint látom Floo-t,már befutottak!
GFS szerint holnap is lehetnek záporok még,GEM pedig hétvégére egész botrányos lett. Link Persze ez még változik,de nem semmi lenne!
M1 Csilla szerint DNY lesz ma a befutó,aztán csak szerdától vár záporokat,de amint látom Floo-t,már befutottak!
Na halljátok, kutya legyek, ha én láttam itt valaha ilyen ködöt júniusban!
Mintha januárban lennénk, egy hidegpárnás periódus 4-5. napján, amikor már rendesen megvastagodott a trutyi. A Nap sehol, tszf. 300 m környékén van, hogy 50 m-ig alig látsz el...ja és mindez 13°C-ban...gőzszauna.
Mintha januárban lennénk, egy hidegpárnás periódus 4-5. napján, amikor már rendesen megvastagodott a trutyi. A Nap sehol, tszf. 300 m környékén van, hogy 50 m-ig alig látsz el...ja és mindez 13°C-ban...gőzszauna.



Itt természetesen lófilé van ény-i áramlásnál. Itt is egy hetet várhatunk a következő lehetőségre.
Ha jól érzékeltem, eddig jórészt felhővillámok voltak, most olyan lecsapók vannak, remeg tőlük a ház.
Hát ez durva, iszonyatos eső van azóta is, és nem gyengül.
Folyamatosan keletkezik.
Folyamatosan keletkezik.













