Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hajnalban ismét volt jó kis záporunk...idén nagyon jól jövünk ki eddig ezekből a helyzetekből, megkedvelték a Cb-k a tó keleti medencéjét, mindig mondtam nekik, most idén végre megfogadták a tanácsom.
És külön érdekesség, hogy Ényi-i áramlásnál történnek ezek most, pedig errefelé nem divat, hogy Ény-ról betalálnak konvektív események.
És külön érdekesség, hogy Ényi-i áramlásnál történnek ezek most, pedig errefelé nem divat, hogy Ény-ról betalálnak konvektív események.
De már az ECM-en is ott van. Gfs már korábban elő - elő szedte jóval durvább formában.
Coontac. Abszolút. Vállalom. 1987 óta nem volt ilyen hideg tavasz. Azért ez beszédes. Egyébként a környezetemnek egytől egyig a töke ki volt ezzel az időjárással. Katartikus élmény a hátam mögött tudni.
Coontac. Abszolút. Vállalom. 1987 óta nem volt ilyen hideg tavasz. Azért ez beszédes. Egyébként a környezetemnek egytől egyig a töke ki volt ezzel az időjárással. Katartikus élmény a hátam mögött tudni.
Azért ez a 29 fok zavartalan napsütéssel sem annyira gonosz kívánság.
Így van, Gödöllői-dombság maradjon csak 30 alatt... 
Mogyoród 2mm-t kapott hajnalban, villámlott rendesen, a kutya ilyenkor meg akarja támadni a villámot, csak nem találja...
Kert is milyen szép, ja, bocs, nem ide, de hűsölni nem rossz...
Mogyoród 2mm-t kapott hajnalban, villámlott rendesen, a kutya ilyenkor meg akarja támadni a villámot, csak nem találja...
Kert is milyen szép, ja, bocs, nem ide, de hűsölni nem rossz...

Kisebb csapadék hullott hajnalban,némi dirr durral kisérve. Port elverte.Délután jöhetne valami komolyabb loccsantás. Szomjazik a föld.
"Akkor a nyaraló helyeken legyen 35 fok és akkor mindenki happy."
Leszámítva Siófokot.
Leszámítva Siófokot.
Nem, nem. Decemberben már nyögni szoktuk a hideg szutykot.
Egyelőre országon belül én sehol nem látom a 35 fokos esélyeket. Gfs pl megint elő szedett egy kis hűvös lötyit a jövőhét végére. Szerintem meg csak egyszerűen legyen nyár!
Soha, semmi nem jó itt.
A téllel az a baj, h nincs, a nyárral meg az, h van.
Biztató az égkép továbbra is. Jó lenne egy szép kis zivatart csípni ma.
Soha, semmi nem jó itt.
A téllel az a baj, h nincs, a nyárral meg az, h van.
Biztató az égkép továbbra is. Jó lenne egy szép kis zivatart csípni ma.
Szamítsd bele a decembert is, nálad akkor is szép napos idő lesz 20 fok fölötti T- vel.
Ok, önző megközelítés.
Akkor a nyaraló helyeken legyen 35 fok és akkor mindenki happy.
Akkor a nyaraló helyeken legyen 35 fok és akkor mindenki happy.
Mérhetetlenül gonosz vagy! Öcsém, nincs még 2 hete sem, h nornalizálódott a helyzet és nem kell fűteni. Valahogy bírd ki ezt a 2-3 hónapot! 
Itt annyi csapadék volt hajnalban, h a fák alatt száraz maradt a beton.
Fórumhelyszín VIII. kerület.
Itt annyi csapadék volt hajnalban, h a fák alatt száraz maradt a beton.
Az teljesen mindegy hogy rövidülnek e a nappalok. A nyár még csak most kezdődött és akár még több hónapig velünk marad. Az pedig nem túl reális hogy júniusban végig 30 fok alatt maradjon. Jövő héten fokozatos, erős felmelegedés kezdődhet. 
Ma reggel Ivándárdán ott folytatjuk, ahol tegnap abbahagytuk... emelt konvekcióból záporozik, zivatarozik. 


Az éjszakai "piros cellás" műsor éppen kikerült, a radar alapján pont mellettem erősödött be. Sűrű villámlás kísérte, ide csak aszfaltnedvesítésre futotta, de szerintem Kecelen nagy zuhé lehetett.
Báttya, ha hiszed ha nem Pécs-Egyetemvárosban semmi sem volt 
De azt mondjuk én sem értem, hogy Mohács, Bóly stb környékéről miért nem jöttek fotók/beszámolók.
Dikk.
De azt mondjuk én sem értem, hogy Mohács, Bóly stb környékéről miért nem jöttek fotók/beszámolók.
Dikk.
Sírás ON: Június első 10 napja eddig 0mm. Van ahol ennél is kevesebb esett?
Még ezek a hajnali gyenge záporok is szétesnek mire ideérnek. Marad a "százezer" fokos tűző napsütés itt a homokháton. Sírás OFF......hátha
(A fórumhelyszín Budapest akart lenni, csak elfelejtettem átállítani.)
Az első zivatargóc, ez még elég picike volt horizontálisan és vertikálisan is (de ár az első kép készítésekor megdörrent).
Aztán a második, ez már kicsit magasabbra ment, illetve újabb gócok is berobbantak szinte ugyanott. A végén láttam egy szép lecsapót is belőle.
Az első zivatargóc, ez még elég picike volt horizontálisan és vertikálisan is (de ár az első kép készítésekor megdörrent).


Aztán a második, ez már kicsit magasabbra ment, illetve újabb gócok is berobbantak szinte ugyanott. A végén láttam egy szép lecsapót is belőle.


Még pár mai kép Baranyából, Ivándárdáról, ezek rendes fényképezőgéppel készültek. 
11 óra környékén már nőttek a karfiolok:
Az elkerülő cellákról már posztoltam, akkor kellemes hűvös lett tőlük, de ahogy kisütött a nap, cefet mód fülledt párás meleg lett, folytatódott is a fortyogás. Fél 2 körül:
Ezek is elkerültek, de legalább szép (és árnyékot adó) üllőjük lett, némi mammával:
11 óra környékén már nőttek a karfiolok:


Az elkerülő cellákról már posztoltam, akkor kellemes hűvös lett tőlük, de ahogy kisütött a nap, cefet mód fülledt párás meleg lett, folytatódott is a fortyogás. Fél 2 körül:


Ezek is elkerültek, de legalább szép (és árnyékot adó) üllőjük lett, némi mammával:



Nem. 4 db lecsapó volt a Bucka környékén, de a többi észak felé (és én is ennyit láttam a Dujmó melletti fotós pontról) Igaz, elég kacifántos villámcsatornák voltak, szóval hallhattál akár furcsaságokat is
Ez pl azzal trollkodta szét a jó kompozíciót, hogy a felszín felett elkanyarodott, oszt kiszaladt a képből

Ez pl azzal trollkodta szét a jó kompozíciót, hogy a felszín felett elkanyarodott, oszt kiszaladt a képből

Úgy látszik most mi vagyunk a soros, azaz a Csepel sziget Ajkája, Szilágycsehe stb. 21 mm esett a késő délutáni zivatarból, júniusi csapadék 34.5 mm, úgyhogy a mérőhelyem környékén egyelőre tipikus medárdi idő van.
Közelebb a tóhoz, attól inkább nyugatra, nem detektáltak?
Az ábrázoltat láttam is volna.
Az ábrázoltat láttam is volna.
Ja, pont itt, ahol a kutyának nem hiányzik, HR2...
miközben max 5 oktás volt a borultság, itt is kék, ott is kék, a nap is sütött (szép volt a szivárvány legalább)... legalább kétszer már majdnem elállt, aztán újra rákezdte nagy intenzitással.
Volt egy lecsapó is közel a Bucka-tóhoz.
miközben max 5 oktás volt a borultság, itt is kék, ott is kék, a nap is sütött (szép volt a szivárvány legalább)... legalább kétszer már majdnem elállt, aztán újra rákezdte nagy intenzitással.
Volt egy lecsapó is közel a Bucka-tóhoz.
Pedig nem annyira problémás mondat, mint hinnéd! 
A tavalyi 2020-as nyár átlagnál lényegesen csapadékosabban telt hazánkban ( persze országos átlagban nézve ), így a csapadékosabb nyarak között foglalt helyet. Azért az a 31 %-os csapadéktöbblet nem annyira kicsi.
A tavalyi 2020-as nyár átlagnál lényegesen csapadékosabban telt hazánkban ( persze országos átlagban nézve ), így a csapadékosabb nyarak között foglalt helyet. Azért az a 31 %-os csapadéktöbblet nem annyira kicsi.

Hol írtam, hogy meglep? Megköszönöm, ha megmutatod. Vagy nem is, inkább ne válaszolj a továbbiakban...
Pont fölöttük facsaródik ki 
Most áll el, 22mm esett 1 óra alatt
Most áll el, 22mm esett 1 óra alatt
Hallottam én is. Bár mostanában sok dolog megtörténhet. Kéne egy éjszakai zivatarrendszer, ami érdeklődőbbé tenne.
Elég stacionárius egy izé, most megint dörgött, és mintha közelebbről.
Irígylésre méltó függöny...
Irígylésre méltó függöny...







