Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az imént volt egy jégesős zivatarunk, de semmi extra, a legnagyobb jégszemek 1,5 cm körüliek voltak.
A kifutószél sem volt erős.
A kifutószél sem volt erős.
Na pont erről írtam a múltkor. Ezzel járnak a zivatarok. Itt szerencsére süt a nap.
ÁÁÁ ezt küldöm mindenkinek akire erre vágyott...mindent szétver a jég...:-( :-( :-(
Jászfényszaru: a zivatar 16 mm-t produkált az egyik ismerősnél és borsónyi, illetve kicsit nagyobb jeget.
Itt nem okozott tarolást.
Aztán, hogy 1-2 km-re mi volt nem tudja, még nem térképezték fel a terepet.
Itt nem okozott tarolást.
Aztán, hogy 1-2 km-re mi volt nem tudja, még nem térképezték fel a terepet.
1-2 napon át elviseli az ember a folyamatos kapufákat, de ez már 1 hete tart, és még ki tudja, meddig...
Nem igaz, hogy nem tudnak egy kicsit nyugatabbra menni ezek a cellák!
Minimum 5 mm-re áhítozok Érd déli végein. Megkönnyítenék a vasárnapra betervezett munkámat.
Minimum 5 mm-re áhítozok Érd déli végein. Megkönnyítenék a vasárnapra betervezett munkámat.
Nemcsak nap, hanem felhőszűrőm is volt, de sikerült helyi idő szerint 12:41-kor lefotózni a részleges napfogyit.
A Hold korongján szépen érződik már az, hogy nem egyenletes. Kár, hogy a mittymutty felhőkből nem jött eső a program végére, de vicces lett volna bekapkodni a cuccokat.
A Hold korongján szépen érződik már az, hogy nem egyenletes. Kár, hogy a mittymutty felhőkből nem jött eső a program végére, de vicces lett volna bekapkodni a cuccokat.

Azért itt sem mindig a paradicsom...
Most van egy jó szériánk.

Ismét eleredt a záporeső...
Most van egy jó szériánk.
Ismét eleredt a záporeső...
Azér' Dél-buda mindig is jó volt, a XI-ben laktam, meg dolgoztam, emléxem a nyáron sokszor hömpölygő víztömegre
Persze voltak rosszabb évek is
Mondom, Dél-buda az új Gyál!
Persze a régi Gyál is új Gyál, ahogy a régi Érd is új Érd egyben: ma is csak integetünk a CB-knek innen.
Persze a régi Gyál is új Gyál, ahogy a régi Érd is új Érd egyben: ma is csak integetünk a CB-knek innen.
Egyenlőre nálunk a szokásos menetrend szerint jönnek a délutánni záporok amelyek pont kikerülik a kerületett. Az égkép szép tornyosuló gomolyok mindenfelé. Közben a kérdes ami bennem megfogalmazódott az elmúlt néhány percben:
A jászfényszarui celláról kapunk majd helyzet jelentést ? A radaron jól néz ki.
A jászfényszarui celláról kapunk majd helyzet jelentést ? A radaron jól néz ki.

Nagyon komoly kis zivataron vagyunk túl, felhőszakadás-szerű intenzitás, közeli, csattanós lecsapók. A levegő felfrissült. Mi kell még?
Dörgicsélést hallok, itt már (Ferencváros) a mai nap kétszer zápor is volt. Hajnalban Albertfalva is kapott, és reggel is egy keveset; legalább jól meglocsolta a parkot, ahová a 'Miklóson gyűjtött széki-széna magot elvetettem.
Az éjszakai ütős zivatar után itt is megvolt a nyárias záporunk. Maradjon ilyen az időjárás a továbbiakban is.
Ilyen volt a mai részleges napfogyatkozásunk. Link
Eleinte a felhőkkel meg kellett küzdenünk, de amire kellett, addigra kitisztult a napkorong környezete.
Eleinte a felhőkkel meg kellett küzdenünk, de amire kellett, addigra kitisztult a napkorong környezete.

Hát igen, akkor pár nap alatt nagyon kellemesen felmelegedett a Balaton, és bár azzal a vasárnapi hidegfronttal Révfülöpön nem voltam megelégedve, otthon kaptam egy kis kárpótlást este. Link 
Közben ha jól hallom dörög, ideje boltba mennem.
Közben ha jól hallom dörög, ideje boltba mennem.
Óóóó Te!!!
Még az ütő is megállt bennem amikor megláttam, azt hittem ez az új előre...
Igen-igen, emlékszek erre az időszakra. Pont akkor csináltuk a kerítést, azokban a hetekben, plusz voltam akkor 3 temetésen is. Rommá sültem-főttem, nagyon gyűlöltem azt az időt.
Még az ütő is megállt bennem amikor megláttam, azt hittem ez az új előre...
Igen-igen, emlékszek erre az időszakra. Pont akkor csináltuk a kerítést, azokban a hetekben, plusz voltam akkor 3 temetésen is. Rommá sültem-főttem, nagyon gyűlöltem azt az időt.
A reggeli ébresztő (ablakból sajnos csak ennyire futotta, utána meg hiába mentem ki, már alig volt villám, és ki is világosodott). 
Utána jött még egy-két zápor, a villámosak alatti első képen lévő hátsóból (
) egy távoli dörgés is volt, utána meg szépen Tyndall-ozott.
Utána jött még egy-két zápor, a villámosak alatti első képen lévő hátsóból (





Akkora lecsapó volt a semmiből, hogy rendesen megugrottam. 
Egyenlőre egy csepp sem ért itt földet a BAH-nál.
Egyenlőre egy csepp sem ért itt földet a BAH-nál.
Darvason 34,0 mm esett 11:20-11:50 között. Füzesgyarmati kollégákat kérdezem: Ott volt-e valami komoly dolog (ismét)?
Hajnali 4 óra körül egy kellemesen doromboló zivatarra ébredtem. Nem volt baj, hogy felkeltett, zene volt füleimnek és mérhető csapadék is esett.
Mostanában ritkán látogatom az oldalt, de látom minden változatlan, így nem maradok le semmiről... a szokásos topicok mennek.
1 hete megérkezett a nyárias idő, a kilátások pedig tökéletesek. Nagyon elégedett vagyok, kárpótlás ez a hűvösre sikerült tavasz után! Kíváncsi vagyok, hogy idén elérjük e, hogy az év 12 hónapjából 9-ben egészben vagy részben fűteni kell....
Ez még mindig túl kevés, nem is csodálom a sok rimánkodást, hogy 1 hete beütött a nyárias idő.
Mostanában ritkán látogatom az oldalt, de látom minden változatlan, így nem maradok le semmiről... a szokásos topicok mennek.
1 hete megérkezett a nyárias idő, a kilátások pedig tökéletesek. Nagyon elégedett vagyok, kárpótlás ez a hűvösre sikerült tavasz után! Kíváncsi vagyok, hogy idén elérjük e, hogy az év 12 hónapjából 9-ben egészben vagy részben fűteni kell....

















