Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igen elképesztő hőség elé nézünk. Most jól meg is szívtam mert a tegnapi kerti munka közben hőgutát kaptam szóval most még strandra se nagyon mehetek. Amiket pedig néhány modell mutatott az már tényleg nagyon extrém és minden bizonnyal sok területen megéreznénk a hatását. (Itt gondolok a mezőgazdaságra és az embrek egészségére) Egyedüll az tartja bennem a lelket hogy ha valami féle változás jön (Hidegfront, nedvesebb lesz a levegő stb.) akkor legalább annyira lesznek elképesztőek a zivatarok mint maga a hőség.
Reméljük bevonzom a zivatarra való vöröst is úgy mint a hőségre
Reméljük bevonzom a zivatarra való vöröst is úgy mint a hőségre
20,4 fok lett a Tmin, ahogy várható volt, újabb trópusi éjszaka. Pillanatok alatt el fogjuk ma érni a 30 fokot. Ami a strandoláshoz kapcsolódik, a tavak is iszonyú gyorsan felmelegedtek. Míg a hónap legelején kb. 19-20 fok körüli víz hőmérsékletek voltak, addig tegnap már elérte a 26-27 fokot is. Júniusra nem szokott ez jellemző lenni, inkább július végére vagy augusztusra. Az ember, ha egy kicsit hosszabb távon úszik, már-már a túl meleg kategóriába lép ez a víz hőmérséklet.
Na, a hűsítő zivatart is kivették innen
Még jó a ház hőmérséklete, de ezt tartani nem tudom, meddig lehet. Az eddigi rekord 29,4 (2012, vagy 2013), mondjuk most vadszőlővel be van futtatva, meglátjuk...sokaknál már most 28-29 fok, elképesztő, mi vár rájuk..
Még jó a ház hőmérséklete, de ezt tartani nem tudom, meddig lehet. Az eddigi rekord 29,4 (2012, vagy 2013), mondjuk most vadszőlővel be van futtatva, meglátjuk...sokaknál már most 28-29 fok, elképesztő, mi vár rájuk..
Persze, csakhogy én arról már letettem, azért ez az egy biztos, hogy jobb volt az átkosban, vagy a csendőrség időszakában..
Megkaptuk. Idén először hármas figyelő. Sietek vissza németbe, délután elvileg sínen leszek, remélem nem leszek túl keletre az eseményektől.

19.3ˇC lett a minimum,és volt egy kis harmat is.Na ezért szeretem ilyenkor a völgyet(mondjuk tavasszal nem annyira jó)
Napközben nekem ez már szinte élhetetlen,és a jövőheti melót is a hátam közepére sem kívánom .Emellett folyamat öntözni kell majd.
Napközben nekem ez már szinte élhetetlen,és a jövőheti melót is a hátam közepére sem kívánom .Emellett folyamat öntözni kell majd.
Jövő szerdára harmadfokú hőség riasztás lép életbe az ország keleti és déli megyéiben.
2007-es nyár feelingem kezd lenni, remélem, hogy nem lesz belőle semmi.
Azt a nyarat sosem fogom elfelejteni, kegyetlen volt...Igazából egy nap 40 fok még oké, valamennyire én is fogékony vagyok az extremitásokra, de ha beindulna egy olyan verkli, mint 2007-ben, amikor egy héten keresztül volt 40 fok körül a hőmérséklet, aztán alig hogy véget ért, jött a következő hőhullám... Aki ezt légkondi nélkül élvezni tudja, az már perverz.
Nálam 53 mm május, Június még 10 mm se asszem...
A füvet június elsején nyírtam, és azóta nem kellett még, és ahogy elnézem is fog kelleni még egy darabig.
A füvet június elsején nyírtam, és azóta nem kellett még, és ahogy elnézem is fog kelleni még egy darabig.
Ez még 1-2 nap múlva az egész országra ki lesz adva, egyszerűen már végtelenül lohasztó, hogy a nyár nem szól másról csak a brutál hőségről, enyhítő esők, szinte nulla, ezt nem élvezni lehet, és még csak június van....de csak meg is magyarázzák , hogy pedig "tök természetes" ilyenek a nyarak, na ja ha 500 km-re délebbre élnénk és laknánk talán igen az lenne...
Még mindig 31 fok felett a T... sajnos a hétfő/keddre várt zivatarozás és lehűlés elmaradni/tolódni látszik, a 34-36 fokos hőség minimum csütörtökig megmarad
Tűzgyújtási tilalom is életbe lépett mostantól.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
A meteociel biztató a következő 5-7 napra Link a szlovák ECM meg alig 7 mm-t ad.
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Megjött a szlovák zivatarok dögüllője fölém.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Mici : készülhetsz a meleg éjszakára.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Tegnap délután érkezett haza bácsikám Sydney-ből. 2 éve nem volt itthon a kovid miatt, ezúttal viszont megérkezett, és nem is akárhogy, hanem véglegesen. 11 év kint lét után felhagyott az ausztrál élettel.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Ez a két kedvenc évszakom.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Tudod mit fogom is. Sőt lottót is elmegyek feladni meg fogadok a foci EB-re 
Ki is adták...máskor ne kérdezz ilyet!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Egyébként a Balatonnál ( Almádi) is szépen gomolyosodik az ég.
Több a nedvesség a vártnál ?
Több a nedvesség a vártnál ?
Nézegetem a modelleket meg a linkeket amiket ide beküldenek és nagyon úgy nézki hogy a kánikula nem hogy enyhülni hanem fokozódni fog. A kérdésem a tapasztaltabbak felé az lenne, hogy reális-e az a gondolatom hogy a jövő hét közeppe környékén lehetséges hogy kiadjanak egy harmadfokú riasztást hőségre mondjuk a déli megyéinkre ?
A 2019-es francia és a 2020-as szibériai extrém hőhullámok után immár nekünk is kijár az igazságszolgáltatás, és úgy néz ki most minket kap telibe egy rekordokat döntögető hőhullám így június végére, ez már szinte eldőlt 
Hajrá 41.9 megdöntése
Hajrá 41.9 megdöntése
Elég rendesen bedurrant mára kánikula, 32 fok van. Rohamosan elkezdett melegedni a lakás is, ugyanis a ma éjszaka már trópusi volt, 20,1 fok volt a Tmin. Valószínűleg most hozzuk a trópusi éjszakák sorozatait.
A füvet is lenyírtam két alaplocsolás közt, plusz fűkasza az árokból
Igen kiváló időtöltés ilyenkor mindegyik. Viszont a fűlocsolást már rábíztam az attamattára
Gödöllőnél meg lassan indul a buli
Gödöllőnél meg lassan indul a buli














