Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Jövő szerdára harmadfokú hőség riasztás lép életbe az ország keleti és déli megyéiben.
2007-es nyár feelingem kezd lenni, remélem, hogy nem lesz belőle semmi.
Azt a nyarat sosem fogom elfelejteni, kegyetlen volt...Igazából egy nap 40 fok még oké, valamennyire én is fogékony vagyok az extremitásokra, de ha beindulna egy olyan verkli, mint 2007-ben, amikor egy héten keresztül volt 40 fok körül a hőmérséklet, aztán alig hogy véget ért, jött a következő hőhullám... Aki ezt légkondi nélkül élvezni tudja, az már perverz.
Nálam 53 mm május, Június még 10 mm se asszem...
A füvet június elsején nyírtam, és azóta nem kellett még, és ahogy elnézem is fog kelleni még egy darabig.
A füvet június elsején nyírtam, és azóta nem kellett még, és ahogy elnézem is fog kelleni még egy darabig.
Ez még 1-2 nap múlva az egész országra ki lesz adva, egyszerűen már végtelenül lohasztó, hogy a nyár nem szól másról csak a brutál hőségről, enyhítő esők, szinte nulla, ezt nem élvezni lehet, és még csak június van....de csak meg is magyarázzák , hogy pedig "tök természetes" ilyenek a nyarak, na ja ha 500 km-re délebbre élnénk és laknánk talán igen az lenne...
Még mindig 31 fok felett a T... sajnos a hétfő/keddre várt zivatarozás és lehűlés elmaradni/tolódni látszik, a 34-36 fokos hőség minimum csütörtökig megmarad
Tűzgyújtási tilalom is életbe lépett mostantól.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
A meteociel biztató a következő 5-7 napra Link a szlovák ECM meg alig 7 mm-t ad.
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Megjött a szlovák zivatarok dögüllője fölém.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Mici : készülhetsz a meleg éjszakára.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Tegnap délután érkezett haza bácsikám Sydney-ből. 2 éve nem volt itthon a kovid miatt, ezúttal viszont megérkezett, és nem is akárhogy, hanem véglegesen. 11 év kint lét után felhagyott az ausztrál élettel.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Ez a két kedvenc évszakom.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Tudod mit fogom is. Sőt lottót is elmegyek feladni meg fogadok a foci EB-re 
Ki is adták...máskor ne kérdezz ilyet!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Egyébként a Balatonnál ( Almádi) is szépen gomolyosodik az ég.
Több a nedvesség a vártnál ?
Több a nedvesség a vártnál ?
Nézegetem a modelleket meg a linkeket amiket ide beküldenek és nagyon úgy nézki hogy a kánikula nem hogy enyhülni hanem fokozódni fog. A kérdésem a tapasztaltabbak felé az lenne, hogy reális-e az a gondolatom hogy a jövő hét közeppe környékén lehetséges hogy kiadjanak egy harmadfokú riasztást hőségre mondjuk a déli megyéinkre ?
A 2019-es francia és a 2020-as szibériai extrém hőhullámok után immár nekünk is kijár az igazságszolgáltatás, és úgy néz ki most minket kap telibe egy rekordokat döntögető hőhullám így június végére, ez már szinte eldőlt 
Hajrá 41.9 megdöntése
Hajrá 41.9 megdöntése
Elég rendesen bedurrant mára kánikula, 32 fok van. Rohamosan elkezdett melegedni a lakás is, ugyanis a ma éjszaka már trópusi volt, 20,1 fok volt a Tmin. Valószínűleg most hozzuk a trópusi éjszakák sorozatait.
A füvet is lenyírtam két alaplocsolás közt, plusz fűkasza az árokból
Igen kiváló időtöltés ilyenkor mindegyik. Viszont a fűlocsolást már rábíztam az attamattára
Gödöllőnél meg lassan indul a buli
Gödöllőnél meg lassan indul a buli
Az okos ember nyáron fázik meg...
Takt 23.8°C, erősen fehős, borongós az idő, egy órája volt egy 10 perces csepergés.
Tegnap megvolt az idei első hőségnap, Tmax 31.1°C lett.
Tavaly nem sikerült behúzni a forrót errefelé, de ahogy elnézem, idén már nem kell sokat várni rá...
Takt 23.8°C, erősen fehős, borongós az idő, egy órája volt egy 10 perces csepergés.
Tegnap megvolt az idei első hőségnap, Tmax 31.1°C lett.
Tavaly nem sikerült behúzni a forrót errefelé, de ahogy elnézem, idén már nem kell sokat várni rá...
Szorgos konyhakert-művelőként rendkívül érdekes érzések vannak bennem az időjárást tekintve.
Szeretem az izgalmas időjárási helyzeteket látni, megélni, ám gyakran ezek olyan időjárási események, amelyeknek "kertészként" nagyon nem örülök.
Próbálom pozitívan felfogni az előttünk álló időszakot, beszereztem egy jó kis öntözőrendszert, így az eddig nagyon szépen fejlődő növényeim talán kevésbé szenvedik meg a hőhullámos időszakokat.
Elnézve a jövő hétre vonatkozó futásokat, a jövő hét csütörtök környékére várható enyhülés utáni időszak rendkívül bizonytalan, ám a modellek egyre inkább kacérkodnak egy erőteljes hőhullám érkezésével.
Jelen állás szerint 30 fok körül vagyunk, az élénk szél segít elviselni a nagy meleget.
A délutánra előrejelzett csapadékkal kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok, de remélem a legjobbakat.
⛈️
Szeretem az izgalmas időjárási helyzeteket látni, megélni, ám gyakran ezek olyan időjárási események, amelyeknek "kertészként" nagyon nem örülök.
Próbálom pozitívan felfogni az előttünk álló időszakot, beszereztem egy jó kis öntözőrendszert, így az eddig nagyon szépen fejlődő növényeim talán kevésbé szenvedik meg a hőhullámos időszakokat.
Elnézve a jövő hétre vonatkozó futásokat, a jövő hét csütörtök környékére várható enyhülés utáni időszak rendkívül bizonytalan, ám a modellek egyre inkább kacérkodnak egy erőteljes hőhullám érkezésével.
Jelen állás szerint 30 fok körül vagyunk, az élénk szél segít elviselni a nagy meleget.
A délutánra előrejelzett csapadékkal kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok, de remélem a legjobbakat.
Sajnos a nem a meleggel van a fő gond, hanem azzal, hogy tavasszal kevés volt a csapadék az ország nem kevés részén. Egyedül a május hozta az átlagot. Nyáron meg meleg van és kánikula, ezt kell megszokni. Lesznek 35-38 fokok, túl lehet azért élni. Kárpát-medence fölött beragadó sekély ciklon kéne, de egyelőre erre nem sok esély van. Ezek a helyi záporok, zivatarok nem fogják a fokozatosan kialakuló szárazságot enyhíteni, max lokálisan. Ez meg nagyon kevés. Be is állhat hosszú távon ez a típusú felállás, rövid északnyugat felől érintő hidegfrontokkal közben tartós délnyugati forró áramlatokkal. Lehet, hogy az idei nyáron erre kell berendezkedni.
A beton locsolás azért annyira nem jó móka.
De növényeket kifejezetten kellemes öntözni, főleg ha előtte és utána csobban az ember+sör!
Csak azon izgulok, hogy el ne lőjje ezzel a kis hőséggel a nyár a puskaport.
De ha az nem is egy jó kis dög üllő éjszakára még összejöhet nektek.














