Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Még mindig 31 fok felett a T... sajnos a hétfő/keddre várt zivatarozás és lehűlés elmaradni/tolódni látszik, a 34-36 fokos hőség minimum csütörtökig megmarad
Tűzgyújtási tilalom is életbe lépett mostantól.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
Lehet, hogy ez az idei első!?
Korábban azt hiszem nem olvastam még ilyet idén.
A meteociel biztató a következő 5-7 napra Link a szlovák ECM meg alig 7 mm-t ad.
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Hová tűntek a rohanó északnyugati frontok? Újabban - már vagy 3 éve - délnyugatról se jön semmi. Változik a légkörzés vagy ez csak egy rossz periódus?
Megjött a szlovák zivatarok dögüllője fölém.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Mici : készülhetsz a meleg éjszakára.
Már nem tudtam mi hiányzott!
Tegnap délután érkezett haza bácsikám Sydney-ből. 2 éve nem volt itthon a kovid miatt, ezúttal viszont megérkezett, és nem is akárhogy, hanem véglegesen. 11 év kint lét után felhagyott az ausztrál élettel.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Ez a két kedvenc évszakom.
Rendkívül mód utálja a hideget, ellenben imádja a nyarat, minden kellékével együtt, főleg a hőséget szereti nagyon.
Vajon a véletlen műve, hogy pont tegnap, mikor érkezett, akkor durrant be a hőhullám, és még fog is tartani egy darabig!?
Pedig június elejéig aggódott a gyatra tavasz miatt, hogy nehogy a június is kimenjen hűvösen, de aztán kiderült, hogy ez végül alaptalan volt.
Meghozta az igazi nyarat, és én is örülök neki. Jöhetnek a komoly zivatarok, és a komoly hőség időszakok.
Nyáron érzem magam a legjobban egyébként. Meg télen!
Tudod mit fogom is. Sőt lottót is elmegyek feladni meg fogadok a foci EB-re 
Ki is adták...máskor ne kérdezz ilyet!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Inkább zivatarra kérdezd ugyanezt; hátha azt vonzod be!
Egyébként a Balatonnál ( Almádi) is szépen gomolyosodik az ég.
Több a nedvesség a vártnál ?
Több a nedvesség a vártnál ?
Nézegetem a modelleket meg a linkeket amiket ide beküldenek és nagyon úgy nézki hogy a kánikula nem hogy enyhülni hanem fokozódni fog. A kérdésem a tapasztaltabbak felé az lenne, hogy reális-e az a gondolatom hogy a jövő hét közeppe környékén lehetséges hogy kiadjanak egy harmadfokú riasztást hőségre mondjuk a déli megyéinkre ?
A 2019-es francia és a 2020-as szibériai extrém hőhullámok után immár nekünk is kijár az igazságszolgáltatás, és úgy néz ki most minket kap telibe egy rekordokat döntögető hőhullám így június végére, ez már szinte eldőlt 
Hajrá 41.9 megdöntése
Hajrá 41.9 megdöntése
Elég rendesen bedurrant mára kánikula, 32 fok van. Rohamosan elkezdett melegedni a lakás is, ugyanis a ma éjszaka már trópusi volt, 20,1 fok volt a Tmin. Valószínűleg most hozzuk a trópusi éjszakák sorozatait.
A füvet is lenyírtam két alaplocsolás közt, plusz fűkasza az árokból
Igen kiváló időtöltés ilyenkor mindegyik. Viszont a fűlocsolást már rábíztam az attamattára
Gödöllőnél meg lassan indul a buli
Gödöllőnél meg lassan indul a buli
Az okos ember nyáron fázik meg...
Takt 23.8°C, erősen fehős, borongós az idő, egy órája volt egy 10 perces csepergés.
Tegnap megvolt az idei első hőségnap, Tmax 31.1°C lett.
Tavaly nem sikerült behúzni a forrót errefelé, de ahogy elnézem, idén már nem kell sokat várni rá...
Takt 23.8°C, erősen fehős, borongós az idő, egy órája volt egy 10 perces csepergés.
Tegnap megvolt az idei első hőségnap, Tmax 31.1°C lett.
Tavaly nem sikerült behúzni a forrót errefelé, de ahogy elnézem, idén már nem kell sokat várni rá...
Szorgos konyhakert-művelőként rendkívül érdekes érzések vannak bennem az időjárást tekintve.
Szeretem az izgalmas időjárási helyzeteket látni, megélni, ám gyakran ezek olyan időjárási események, amelyeknek "kertészként" nagyon nem örülök.
Próbálom pozitívan felfogni az előttünk álló időszakot, beszereztem egy jó kis öntözőrendszert, így az eddig nagyon szépen fejlődő növényeim talán kevésbé szenvedik meg a hőhullámos időszakokat.
Elnézve a jövő hétre vonatkozó futásokat, a jövő hét csütörtök környékére várható enyhülés utáni időszak rendkívül bizonytalan, ám a modellek egyre inkább kacérkodnak egy erőteljes hőhullám érkezésével.
Jelen állás szerint 30 fok körül vagyunk, az élénk szél segít elviselni a nagy meleget.
A délutánra előrejelzett csapadékkal kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok, de remélem a legjobbakat.
⛈️
Szeretem az izgalmas időjárási helyzeteket látni, megélni, ám gyakran ezek olyan időjárási események, amelyeknek "kertészként" nagyon nem örülök.
Próbálom pozitívan felfogni az előttünk álló időszakot, beszereztem egy jó kis öntözőrendszert, így az eddig nagyon szépen fejlődő növényeim talán kevésbé szenvedik meg a hőhullámos időszakokat.
Elnézve a jövő hétre vonatkozó futásokat, a jövő hét csütörtök környékére várható enyhülés utáni időszak rendkívül bizonytalan, ám a modellek egyre inkább kacérkodnak egy erőteljes hőhullám érkezésével.
Jelen állás szerint 30 fok körül vagyunk, az élénk szél segít elviselni a nagy meleget.
A délutánra előrejelzett csapadékkal kapcsolatban kissé szkeptikus vagyok, de remélem a legjobbakat.
Sajnos a nem a meleggel van a fő gond, hanem azzal, hogy tavasszal kevés volt a csapadék az ország nem kevés részén. Egyedül a május hozta az átlagot. Nyáron meg meleg van és kánikula, ezt kell megszokni. Lesznek 35-38 fokok, túl lehet azért élni. Kárpát-medence fölött beragadó sekély ciklon kéne, de egyelőre erre nem sok esély van. Ezek a helyi záporok, zivatarok nem fogják a fokozatosan kialakuló szárazságot enyhíteni, max lokálisan. Ez meg nagyon kevés. Be is állhat hosszú távon ez a típusú felállás, rövid északnyugat felől érintő hidegfrontokkal közben tartós délnyugati forró áramlatokkal. Lehet, hogy az idei nyáron erre kell berendezkedni.
A beton locsolás azért annyira nem jó móka.
De növényeket kifejezetten kellemes öntözni, főleg ha előtte és utána csobban az ember+sör!
Csak azon izgulok, hogy el ne lőjje ezzel a kis hőséggel a nyár a puskaport.
De ha az nem is egy jó kis dög üllő éjszakára még összejöhet nektek.
Szép napos, viszont száraz idő van tartósan. Ezért tegnap este alaposan be kellett öntöznöm a veteményest. A kisebb fákat is valamennyire. Eléggé csapadékhiányos eddig ez a június.
No akkor fokozódik a móka, ma éjféltől kedd éjfélig életbe lépett a másodfokú hőségriadó, melyet az ÁNTSZ adott ki.
Keddtől szinte biztos, hogy lesz hosszabbítás.
Keddtől szinte biztos, hogy lesz hosszabbítás.
Tegnap belement az alapba 99m3 beton. Ma már 2x voltam kint locsolni, de ha gondolod, a délutánt átadom neked 
Ma még itt a Tyúkudvarba’ sem lett meg a trópusi éjszaka, mert 18,6 fokig csökkent hajnalra a hőmérséklet. Na majd ma éjszaka a dögüllők hátha rásegítenek másfél fokot
Ma még itt a Tyúkudvarba’ sem lett meg a trópusi éjszaka, mert 18,6 fokig csökkent hajnalra a hőmérséklet. Na majd ma éjszaka a dögüllők hátha rásegítenek másfél fokot
Nem megfázás..... 
Lassan de biztosan nedvesedünk, már nem párolognak el olyan gyorsan mint egy órával ezelőtt.
Lassan de biztosan nedvesedünk, már nem párolognak el olyan gyorsan mint egy órával ezelőtt.

Jó végre pozitív kommentet is olvasni. 
Nekem sincs bajom ezzel az idővel amúgy.. Műhelybe laza 30 fok, a levegő áll, jobb nem is kell.
Már csak azt nem értem hogy ha télen nem fáztam meg 1x sem, akkor most hogy sikerült.
Nekem sincs bajom ezzel az idővel amúgy.. Műhelybe laza 30 fok, a levegő áll, jobb nem is kell.
Már csak azt nem értem hogy ha télen nem fáztam meg 1x sem, akkor most hogy sikerült.
Az elmúlt napok alapján és ránézve a modellekre a medence egy bomba jó befektetés volt. Kifejezetten örülök ennek az időnek és szerencsére a kutam is köszöni szépen jól van, öntözéssel nincs gond, nekem az kikapcsolódás.
Keleti szomszédba már megy a buli és délutánra ide is jut egy kis nedvesség, hátha.


Azért idén nem kell (még!?) számítani hasonlóra, mint 2003-ban : Link
Mondjuk a cím hatásvadász, hiszen nem száradt ki a Balaton, de elég kevés víz volt benne, főleg a déli parton lehetett akár több száz métert is befelé gyalogolni helyenként száraz lábbal.
Egyébként az elmúlt néhány év a 2000-es évek legelejét idézi, mármint utóbbi néhány évben nagy csapadékhiány országosan nem volt a teljes évi csapadékösszegeket elnézve, de rendszeresen visszatérő dolog a száraz időszak.
Bő 20 éve 1999. igen csapadékos volt, majd jött egy rendkívül száraz 2000-es év, 2001-2002. átlag közeli volt, aztán 2003. megint rendkívül száraz.
Csak 2004-től kezdett pótlódni a csapadékhiány.
Mondjuk a cím hatásvadász, hiszen nem száradt ki a Balaton, de elég kevés víz volt benne, főleg a déli parton lehetett akár több száz métert is befelé gyalogolni helyenként száraz lábbal.
Egyébként az elmúlt néhány év a 2000-es évek legelejét idézi, mármint utóbbi néhány évben nagy csapadékhiány országosan nem volt a teljes évi csapadékösszegeket elnézve, de rendszeresen visszatérő dolog a száraz időszak.
Bő 20 éve 1999. igen csapadékos volt, majd jött egy rendkívül száraz 2000-es év, 2001-2002. átlag közeli volt, aztán 2003. megint rendkívül száraz.
Csak 2004-től kezdett pótlódni a csapadékhiány.
Tőlem mehet a forró levegő is Madridba meg a Benelux térségbe, bőven tuti a mostani T is. A Balatonban ( északi part ) tegnap már kiválóan lehetett lubickolni.








