Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igen, ráadásul az telibe kapta őket, gondolom potyog a jég rendesen...
Mai volt az év eddigi legmelegebb napja felém.
A Tmin 18,8 fok volt, mely épp annyi, mint a tegnapelőtt keddi érték, mely az idei eddigi legmagasabb, a Tmax pedig 36,9 fok volt, mely nem csak az idei év eddigi legmagasabb értéke, hanem az elmúlt közel 4 évé is, hiszen legutóbb 2017. augusztus elején volt hasonló hőfelugrás, akkor aug. 4-én 37,7 fokkal tetőzött a hőhullám.
Azóta az elmúlt közel 4 évben még a 36 fok sem lett meg még kerekítve sem, csak tegnap, amikor 35,6 fokos Tmax-ot mértem.
Ma a napi közép T. 27,85 fok lett. Ez is az idei eddigi legmagasabb értékem.
Ma volt a 2. forró napom idén a tegnapi első után, de a trópusi éjszaka ezúttal is elmaradt.
Én élveztem ma a meleget, nekem semmi gondom vele. Hálistennek! Még!
Ma nem használtam ki a meleget, csak tegnap. Akkor voltam munka után egyet úszni Dorogon.
A Tmin 18,8 fok volt, mely épp annyi, mint a tegnapelőtt keddi érték, mely az idei eddigi legmagasabb, a Tmax pedig 36,9 fok volt, mely nem csak az idei év eddigi legmagasabb értéke, hanem az elmúlt közel 4 évé is, hiszen legutóbb 2017. augusztus elején volt hasonló hőfelugrás, akkor aug. 4-én 37,7 fokkal tetőzött a hőhullám.
Azóta az elmúlt közel 4 évben még a 36 fok sem lett meg még kerekítve sem, csak tegnap, amikor 35,6 fokos Tmax-ot mértem.
Ma a napi közép T. 27,85 fok lett. Ez is az idei eddigi legmagasabb értékem.
Ma volt a 2. forró napom idén a tegnapi első után, de a trópusi éjszaka ezúttal is elmaradt.
Én élveztem ma a meleget, nekem semmi gondom vele. Hálistennek! Még!
Ma nem használtam ki a meleget, csak tegnap. Akkor voltam munka után egyet úszni Dorogon.
Nem volt most rossz helyen alapból, csak jobban ki kellet volna nyújtani K-ÉK felé.
Bazsa: az Rádóctól jönne, ami azért más helyzet, mert ott van a generátor.
Egyébként meg 2022 jöjjön, ne ez az év újra.
Bazsa: az Rádóctól jönne, ami azért más helyzet, mert ott van a generátor.
Friss, ropogós Arome holnap estére a főváros térségére.
Parasztvakítás rulez, úgysem így lesz, de olyan jó ilyet látni.
Kb. a 2015. júl. 8-i brutál SC útvonalát mutatja most a Bakonytól egészen a főváros és térségéig, csak ez időben nem délután jönne, mint akkor, hanem holnap este.
A modellek egy része mostanság totál fogalmatlan, és kissé bosszantó is, viszont így legalább izgalmas is, hiszen bármire van esély, és kb. bárhol hazánk területén.
Parasztvakítás rulez, úgysem így lesz, de olyan jó ilyet látni.
Kb. a 2015. júl. 8-i brutál SC útvonalát mutatja most a Bakonytól egészen a főváros és térségéig, csak ez időben nem délután jönne, mint akkor, hanem holnap este.
A modellek egy része mostanság totál fogalmatlan, és kissé bosszantó is, viszont így legalább izgalmas is, hiszen bármire van esély, és kb. bárhol hazánk területén.


Valahogy az az érzésem,hogy itt kezd kialakulni,vagy tőlünk kicsivel keletre és mi nem kapunk majd semmit
Délen-délkeleten valószínűleg lesz egy MKR este, a kérdés az, hogy pontosan hol.
Régi szép idők.
De jó is volt 2016. jún. 29-e!
Olyan, mintha szinte teljesen eltűntek volna térségünkből ezek a régebbi, főleg 2012. előtti nagy viharos helyzetek.
Idei év különösen egy gyökér, ingerszegény. Hasonló, mint 2000. vagy 2003. , bár utóbbi évben legalább a február ütős lett hideg, meg hó szempontjából.
Ha az idei év második fele sem villant érdemi dolgokat, akkor felőlem már most vége is lehetne, és jöjjön 2021. már végre.
De jó is volt 2016. jún. 29-e!
Olyan, mintha szinte teljesen eltűntek volna térségünkből ezek a régebbi, főleg 2012. előtti nagy viharos helyzetek.
Idei év különösen egy gyökér, ingerszegény. Hasonló, mint 2000. vagy 2003. , bár utóbbi évben legalább a február ütős lett hideg, meg hó szempontjából.
Ha az idei év második fele sem villant érdemi dolgokat, akkor felőlem már most vége is lehetne, és jöjjön 2021. már végre.
Pont nemrég néztem azt a cellát a szlovák radaron, hogy milyen klasszikus "tornádókampós" echója volt, mondom ebben tuti volt, és akkor tényleg.

A friss ECM is vár csapadékot holnap estére ide Tolna megyére is,mit gondoltok,jók lehetünk pár zivatarra? Nagyon kellene az eső.
Hát persze...
Tél is tőlünk északnyugatra volt folyamatosan, a zivatarok is ott vannak.

Tél is tőlünk északnyugatra volt folyamatosan, a zivatarok is ott vannak.
A legerősebbek az utóbbi időben még a 4-600kA-t is elérik. Arra nincs is normális túlfesz (LMPS) védelem, illetve aránytalanul drága.
Azok inkább kerüljenek.
Azok inkább kerüljenek.
Az a rész gyakran az európai Oklahoma.
Oda kellene járni viharvadászni
Oda kellene járni viharvadászni
Minek ésszel, sőt neadjisten empátiával, ha az ujjam a vörös gombon

Azért olyan cucc nem tudom, kellene-e mint ami a lengyeleknél van. Örülök a kis fejlődő növényeimnek....
Azért olyan cucc nem tudom, kellene-e mint ami a lengyeleknél van. Örülök a kis fejlődő növényeimnek....
Reggel, sőt de még délelőtt se gondoltam volna, hogy ma 34-35 fokig bemelegszünk, tegnap meg éppen, hogy csak a 31-et értük el. A déli széllel érkezett meg a forró levegő, de jóval tűrhetőbb, mint a délelőtti 28-29 fok a 71%-os páratartalommal.
Úgy hànyadik zivatarrendszer megy el a Cseh-Szlovàk-Lengyel hatàron az elmúlt 5 napban?Itt közben súlyos asszàly lett.Ha jól làtom lehet rekord szàrazsàg is születik!
Hm, az új rendszer sajnos a város DK-i határán húz el, így abból nemigen lesz semmi... 
Az éjszaka folyamán és holnap még esetleg becsúszhat egy-egy zivatar, de összességében alábbhagy az aktivitás, aztán vasárnaptól újra melegedés, hétfőn 33-34 fok... monnyon már le a nyár...
Az éjszaka folyamán és holnap még esetleg becsúszhat egy-egy zivatar, de összességében alábbhagy az aktivitás, aztán vasárnaptól újra melegedés, hétfőn 33-34 fok... monnyon már le a nyár...
[a magas ló beállt az istállóba, próbálj normál hangnemben...]
Mi köze a vezetékes ivóvíznek a talajvízhez!? Felénk nem sok.
Nálunk a Dunából jön a vezetékes ivóvíz a DMRV által.
Erre vonatkozik a korlátozás, mely jelenleg 9 Pest megyei településen van életben, az összes többi településen pedig ajánlott a visszafogott vízfogyasztás a napokban.
Az ásott kutunk vizéből szinte bármennyit locsolhatunk, hiszen talajvízhez kapcsolható, mindig visszapótlódik a víz, nyilván természetes ingadozás van, de nem számottevő. Nem volt hülye, aki ásta, hiszen erek futnak alul.
Egyébként ezért is kell bejelenteni a kutakat, hogy boldog-boldogtalan ne lopja illegálisan a vizet.
Mivel nekünk be van jelentve, és régen, 30 éve lett ásatva ( már akkor is horror összegért ), had engedtesse már meg az ég, hogy napi 1-2 órát locsolhassunk belőle.
Nem ezen fog múlni a dolog, hogy a 200 m2-es kertünket, udvarunkat, és virágainkat locsoljuk kútvízzel.
Vezetékes vizet pedig abszolút nem használunk a kertünkre, udvarunkra.
Mi köze a vezetékes ivóvíznek a talajvízhez!? Felénk nem sok.
Nálunk a Dunából jön a vezetékes ivóvíz a DMRV által.
Erre vonatkozik a korlátozás, mely jelenleg 9 Pest megyei településen van életben, az összes többi településen pedig ajánlott a visszafogott vízfogyasztás a napokban.
Az ásott kutunk vizéből szinte bármennyit locsolhatunk, hiszen talajvízhez kapcsolható, mindig visszapótlódik a víz, nyilván természetes ingadozás van, de nem számottevő. Nem volt hülye, aki ásta, hiszen erek futnak alul.
Egyébként ezért is kell bejelenteni a kutakat, hogy boldog-boldogtalan ne lopja illegálisan a vizet.
Mivel nekünk be van jelentve, és régen, 30 éve lett ásatva ( már akkor is horror összegért ), had engedtesse már meg az ég, hogy napi 1-2 órát locsolhassunk belőle.
Nem ezen fog múlni a dolog, hogy a 200 m2-es kertünket, udvarunkat, és virágainkat locsoljuk kútvízzel.
Vezetékes vizet pedig abszolút nem használunk a kertünkre, udvarunkra.
Már kezdtem aggódni, de látom felesleges volt. Csak lesz valami itt is mert kezdődik az ingerlékenység-agresszió 
Holnap két ilyen dög jöhet így ebben a formában át az országon, oszt felőlem szeptemberig ne is essen
Holnap két ilyen dög jöhet így ebben a formában át az országon, oszt felőlem szeptemberig ne is essen

Szerencsére délnyugaton az ilyen hidegfrontok miatt nem kell aggódni. A levegő felfrissül. Csapadék és komoly vihar ebben a térségben ( Somogy középső / déli része ) nem nagyon várható ebből az akcióból.
Kachelmann mérte, a villám maga úgy 1 km innen csapott le, egy parkba.
A jó öreg Kecskemét környéke... a hőséggel kapcsolatban mindig lehet rá számítani. Szinte biztos voltam benne, hogy valahol itt lehet meg majd a 40
Takt.: 36,3 C.
Tmax.: 36,6 °C.
Remélem mindenki itt volt, aki melegedni és fürdeni akart. Részemről ezt a bulit innentől be is lehetne zárni idénre (csak az a baj, hogy meghosszabbították a nyitvatartást....
).
Tmax.: 36,6 °C.
Remélem mindenki itt volt, aki melegedni és fürdeni akart. Részemről ezt a bulit innentől be is lehetne zárni idénre (csak az a baj, hogy meghosszabbították a nyitvatartást....
Nyári hónap havi max rekordjának a megdőlése az emlékezetes nap.
A hideg, hűvös, fagyos, jóval átlag alatti tavasz után abszolút júniusi rekord dőlt, átestünk a ló túloldalára.
Durva!
Durva!

Amivel megdőlt a magyarországi júniusi rekord, amit eddig 1935-ben Szerep tartott 39,9 fokkal.








