2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#525817
Ez most tornádó? 

A "másik oldalon" kapták lencsevégre: 
Link
#525816
Jó kis 60 +os dbz zivatar

beillesztett kép

#525815
Hát az osztrák cuccba egyáltalán nem tudom belelátni, hogy erre jöjjön, de remélem tévedek.
A belföldi akciók meg mennek keletnek, ezt tudtuk, így is vártuk.
#525814
Pécsi barátom képe:

beillesztett kép

#525813
Kalocsa környékén valami robbanásszerűen elkezdett kifejlődni és dörgött. 

beillesztett kép

#525812
A műholdkép alapján szerintem északabbi területeteket is fog érinteni a kemény zivatarozás, mintha az egész akció sokkal északabbra indulna a várnál. Ez jó lehet ide Bp-re is. zivatar
Link
#525811
Nálam nem jön be az OMSZ, szokásos,ha műsor van túlterheltek?
#525810
A Paks melletti dögöt fotózza valaki, ugye!?zivatar
Közben robban a Nyugati-Kárpátok is...
#525809
Ennyit látok innen a cégtől déli irányban.

beillesztett kép

#525808
Pécs irányából az előbb nagyon durva mély dorges volt,csak néztem, hogy mi ez,pillanatok alatt hatalmas CB-k dél felé.
#525807
Pik pakk berobbant Pécs alatt, baszki fél órája még alig volt felhő, brutális! Indul a műsor!!!
#525806

beillesztett kép

#525805
Egész szeles a mai nap. Kora délután 51,1 km/h -s max. lökésem is volt. A talajfront viszonylag gyenge, de hatékony, ugyanis végre nagyobb mértékben kitisztult a levegő, és fél is frissült levegő.
Akt. T. 30,6 fok, és eddig ennyi is a napi Tmax. Tegnap ilyenkor kerekített 37 fok volt, tehát ma bő 6 fokkal lett hűvösebb nálam.
Szép tiszta a levegő, ugyan van még némi sivatagi por felettem, de sokat javult a levegő minősége a hét első feléhez, és tegnap csütörtökhöz képest.
#525804
Ja és be nem áll a szája a zivatarnak!
#525803
24 fok van, csaknem borult az ég, fúj a szél - csodás ez a felüdülés hideg
#525802
Majd vonattal viszem őket. A késő délutáni/kora esti "balatoni bulit" kénytelen vagyok skippelni, holnap meló. hideg
#525801
Fölöttem robbant

beillesztett kép


#525800
A cellák, melyekre piros nowcasting ment ki Máramaros és Kolozs megyékben:

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

Szilágy megye legkeletibb részein, Drág faluban és környékén ilyen jegek potyogtak:

beillesztett kép



beillesztett kép


Forrás: fb. Severe Weather Alert - Salaj
Az ilyen maradjon is ott! Egyébként 'aszott nagy üllőjük van, és miközben mi fővünk a 36 fokban, egy-egy morajlás is hallatszik keletről! lazazivatar
#525799
Pécsi járás narancs riasztás!
#525798
A kárpáti borzasok a távoli tányérok előtt

beillesztett kép

#525797
Valakit remélem szolgálatba állítottál otthon  laza
#525796
Nem, úgyhogy kénytelen vagyok megvárni, míg ideér Pestre.
#525795
Adnám ha be jönne. vidám Mondjuk még nincs ide se lefőve a kávé. Még lehet ebből egy klassz kis esti műsor.
#525794
A délkeleti megyék illetve nyugat kezdhet deszkázni! 
Zivi!
Otthon vagy?

beillesztett kép

#525793
Törölt tartalom
#525792
Uuu tényleg basszus, azt nem is néztem. zivatar
#525791
Bumm!!

beillesztett kép

#525790
Delej lesz-e, vagy még villámot is csak itt a fórumon fogok látni? Jó lenne már pár füstölős lecsapót elcsípni, az sem baj ha kicsit messzebb van...
#525789
Graz-nál már alakul szépen a Rádóc-Budapest szupercella, amit az előző Arome futások szépen adtak. nevet
#525788
Ez bőven az OMSZ-os adatfeldolgozottság jelenlegi legmelegebb júniusi napja

beillesztett kép


Tudom, úgy sem fog senkit érdekelni, mert közelednek a zivatarok és itt mindenki azt várja most, de azért itt hagyom, mert szerintem ez bőven emlitésre méltó nevet
#525787
Megjegyzem, hogy az este, éjszaka lengedző szél egész szélsőséges hőmérsékleti értékeket varázsolt.
Tőlem 30 km-re Táton pl. késő este, éjfél környékén 30 fokot mért az OMSZ, sőt pár tízpercesben 31 fok is szerepelt, és ahogy néztem, ma kora reggelig voltak olyan helyek az országban, ahol csak 25 fokig csökkent a T. 
Azért ez elég kemény!

Amúgy az előző késő esti, éjszakai meleg számomra a 2013. júl. 29-i késő estét, éjszakát idézte.
Júl. 29-én a délutáni 38 fokos Tmax után késő estére 26 fokig hűlt le a levegő.
Aztán késő este dny felől viharos széllökésekkel megérkezett egy korábban zivatarrendszerként ténykedő konvektív tömb gust-ja, és órákig kitartott a szeles időjárás, az éjjel 2 óra körül érkező hidegfrontig 31 fokot is mértem, pl. éjjel 1-kor.
Ez valami egész beteg volt.
Aztán 2 h körül megérkezett a hidegfront viharos ény széllökések, és mindössze csak záporok kíséretében, a T. 31 fokról 17 fokig hűlt le hajnalban.

Azért a mostani helyzet közel sem volt nálam ennyire durva, de mint az ábra mutatja, a környékemen voltak helyek, ahol hasonló volt a helyzet. nevet
#525786
Az a Siófoki 169 sem játék.  vidám
#525785
Dikk, bosnyákoknál indul a buli az irány egyelőre jó! 
#525784
A feszültség. laza
#525783
Nagyatád környékén növöget valami...?
#525782
Ma jún. 25. péntek meghozta az idei esztendő első trópusi éjszakáját nálam.
A Tmin mindössze 20,5 fok lett.
Megjegyzem, hogy ez csak a lengedző szél miatt jött össze éjfélig dny, majd éjféltől már ahogy érkezett a gyenge talajfront ény irányból.
Ha nincs szél, sanszos, hogy 20 fok alá mentem volna ma is, még ha csak kicsivel is, dacára a tegnapi 36,9 fokos csúcsnak.
#525781
Arome, Wrf kuka ide. Az Um reményhal. 
#525780
Érdekes fejlemények DNy felé, ugyanúgy indul, mint tegnap és szinte ugyanakkor. 
Ettől függetlenül meglepne, ha lenne valami, bár ma este szabadtéri színházba megyünk, így aztán nem kizárt a vihar havazas
#525779
Szignifikáns részrő papíron továbbra is DK-et a befuto zivatar
Link

Főleg ha az um zivataros előrével együtt nézzük. 
#525778
Lengyelben megint "gombás paprikást" főznek. Rotyog a konvektív üst... Link
#525777
Bugyborog, valahol a Börzsöny-Mátra közöttkacsint

beillesztett kép

#525776
ha 2 percel hamarabb kelek akkor lett volna egy jó kis porviharos videó nevetkinyitottam a szemem,hallom ahogy zúg,pár másodperc múlva meg huss hofuvas
#525775
Jaja, a Slidessapkással már kivecséztük laza
#525774
A felhőszaki miatt kicsit más. nevet
#525772
Szupercella.hu 2-es konvektív előre:  Link
#525771
Szegény Vecsés. szomoru
#525770
Bár, az UM-et nézegetve mégsem csodálkoznék.
#525769
Azért a Te prognózisod jóval optimistább, ha mondjuk magamat nézem.  laza
Csak essen minél több, az a lényeg! 
#525768
Itt kell most locsolnom, nem Békésben. Többek között ezért sem vágnék most neki. vidám

Utolsó észlelés

2026-06-25 19:52:55

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.