Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Igen. Nagyon gáz sajnos. Az emberek fejében ezek a hazug címek maradnak meg, utána meg jön "megint hülyeségeket beszéltek az időjósok" szöveg az átlag emberektől.
A kedvencem tőlük: "Ma könnyebben lehet vizet forralni". Ez a cím sugallta azt, hogy aznap kánikula várható...
Sírtam, csak nem tudom hogy a röhögéstől, vagy a szánalomtól...
Mondjuk az index az új stáb óta valami ótvar gőzölgő foskupac lett a meteorológiai részét nézve.
Erre nem tudok választ adni.
Mindenesetre tökéletesen mutatja a káosz nagyságát, hogy az index egy 36 órával ezelőtti időkép wrf loopot tett ki
címoldalra, mint várható forgatókönyv. Azóta teljesen megváltozott ez, de erről mit sem tudnak az emberek.
Elképesztő félrevezetés van
Mindenesetre tökéletesen mutatja a káosz nagyságát, hogy az index egy 36 órával ezelőtti időkép wrf loopot tett ki
címoldalra, mint várható forgatókönyv. Azóta teljesen megváltozott ez, de erről mit sem tudnak az emberek.
Elképesztő félrevezetés van
De majd megmagyarázzák, hogy miért alakult úgy ahogy.
Én sem értem a modellek közötti homlokegyenest ellentétes forgatókönyveket. Nem ugyanabból az alapállapotból indul ki mindegyik?
Én sem értem a modellek közötti homlokegyenest ellentétes forgatókönyveket. Nem ugyanabból az alapállapotból indul ki mindegyik?
Találtam néhány fejleményt a tegnap esti cseh tornádóról. Eddig hivatalosan 12 halottat tartanak számon és több mint 150 en sérültek meg. A legsúlyosabb károk a Hodonínban és Berclav városokban keletkeztettek. A legnagyobb pusztítást Hrusky közösékben okozta a tornádó ahol konkrétan a féltelepülést a földel engyenlővé tette. A Cseh Meterológia szolgálat egyenlőre EF3-asra sorolja a tornádór de nem kizárt hogy megkapja az EF4-es besorolást.
Végezetül egy videó és egy kép amin jól látszodik a tornádó alakja: Link
Végezetül egy videó és egy kép amin jól látszodik a tornádó alakja: Link

Az eső nagyon kell, de károkozást nem kérünk.
Brutális értékek valóban, kíváncsi vagyok, beindul idén ismét a "halálsáv".
Régen volt már egy klasszikus délnyugati futószalagos zivatarozás...
Brutális értékek valóban, kíváncsi vagyok, beindul idén ismét a "halálsáv".
Itt is reggel óta észak-északnyugati néha már erős szél. Ebből itt a Kisalföldön 10ből 9szer nem szokott lenni semmi, viszont ha az az egy bejönne akkor nagy darálás is lehet. Hideg ma sem lesz, csak a tegnapihoz képest normalizálódik a helyzet. Omsz és minden más külföldi oldal teljesen mást vár,szóval fogalmuk sincs semmiről
Reggel igen csak meglepődtem a narancs figyelmeztetésen.
"estefelé pedig a déli megyékben, a Dunántúl keleti részén, a főváros térségében és az Alföldön várható kiterjedt zivatartevékenység"
Szerintem ez megint ordas bukta lesz főleg az északi részekre vonatkozóan.
"estefelé pedig a déli megyékben, a Dunántúl keleti részén, a főváros térségében és az Alföldön várható kiterjedt zivatartevékenység"
Szerintem ez megint ordas bukta lesz főleg az északi részekre vonatkozóan.
Bárányfelhők, pusztulat hőség, de legalább a ponty , meg a szúnyog is eszik egész éjjel teliholdnál. 
A viharjelző villogó szorgalmasan nyomta végig, tudom hogy nem a josvafői cella, hanem a labilis légtömeg atvonulása miatt, de olyan vicces.
A viharjelző villogó szorgalmasan nyomta végig, tudom hogy nem a josvafői cella, hanem a labilis légtömeg atvonulása miatt, de olyan vicces.
Abban a videóban valószínűleg inkább az utóbbi, de egyébként mindkettő szerepet játszhat.
Ricsu1: A mezociklonális tornádóknál a Mezőkövesdhez hasonló lazább és többnyire egy- vagy kétszintes házakkal történő beépítettség annyira azért nem tudja gyengíteni az örvény erejét, mivel az nagyobbrészt "fentről", a mezociklon rotációjából "táplálkozik". Egyébként az a cseh város is nagyjából olyan méretű és beépítettségű, mint Mezőkövesd.
Ricsu1: A mezociklonális tornádóknál a Mezőkövesdhez hasonló lazább és többnyire egy- vagy kétszintes házakkal történő beépítettség annyira azért nem tudja gyengíteni az örvény erejét, mivel az nagyobbrészt "fentről", a mezociklon rotációjából "táplálkozik". Egyébként az a cseh város is nagyjából olyan méretű és beépítettségű, mint Mezőkövesd.
Mihálygerge fölött átment egy vörös cella (éjjel 2 óra után) de csak 1.3 mm lett belőle.
A szlovák oldalon 0.7 mm-t mértek.
Ők nem is várnak zivatart fél Szlovákiára, a magyar oldalon meg özönvízre van figy. előre. Hogyan lehet ennyire különbözőképpen számolni a várható eseményeket?
Valaki nagyot fog bukni...
A szlovák oldalon 0.7 mm-t mértek.
Ők nem is várnak zivatart fél Szlovákiára, a magyar oldalon meg özönvízre van figy. előre. Hogyan lehet ennyire különbözőképpen számolni a várható eseményeket?
Valaki nagyot fog bukni...
Borzalmasak a csehországi képek... 
És igazából nagyon közel volt...
----------------
Más... csodásan lehűlt a levegő és a lakás is lakható lett
20 fok, csaknem élénk Ny-i szél, egy-két nap megkönnyebbülés.
A folytatásért kár, hétfőre 34, keddre 37 fok az itteni előre...
És igazából nagyon közel volt...
----------------
Más... csodásan lehűlt a levegő és a lakás is lakható lett
20 fok, csaknem élénk Ny-i szél, egy-két nap megkönnyebbülés.
A folytatásért kár, hétfőre 34, keddre 37 fok az itteni előre...
Itt is élénk az Ény-i szél, megkaptuk a narancsot, úgyhogy nem lesz semmi, én ezzel le is írtam a mai napot!
Kérdés hogyha bemegy a városba akkor már mennyit veszített volna az erejéből. Mivel tudjuk hogy nyílt területen jobban ki tud teljesedni mint egy lakott területen. Beton villanyoszlop olyan mint a domino ha dől az egyik megy a többi is. Igen voltak sokan kárt felmérni vannak fent képek róla. Mindenki meg tudja nézni mivel ez adja vissza a valóságot. Wikipédian is szépen összefoglalták, de ahogy látom sajnos ez már nem elérhető
Annyi is neki, volt egy kis nedvesség, oszt annyi.
Ma napközbe full száraz lesz az egész légprofil, délutántól nyugatfelől illetve Szeged felől jön majd a nedvesség és így vele együtt a zivatarok is.
Románián át Ukrajna fehér Oroszország elképesztő paraméterek vannak
NVH18!
Te kezdhetsz deszkázni
Ma napközbe full száraz lesz az egész légprofil, délutántól nyugatfelől illetve Szeged felől jön majd a nedvesség és így vele együtt a zivatarok is.
Románián át Ukrajna fehér Oroszország elképesztő paraméterek vannak
NVH18!
Te kezdhetsz deszkázni
Bondzsórrnó
Tudna valaki linkelni egy térképet a front mostani pozíciójáról? Nem tetszik a néha élénk ÉNY-i szél...
Első trópusi éjszaka kipipálva, Tmin 20.7°C lett, és már a 25-öt ostromoljuk.
Délnyugat felé:
Délnyugat felé:

Pedig Bakonyvár megmondta a tutit most is: "Messze vagyunk a rekordoktól mint Makó lovag..."
Napokig északnyugatra vonultak a határtól messze a zivatarok. Kicsit talán északnyugatabbra is mint ahogy a modellek várták, hisz esély sem volt belépő, Alpokalját érintő rendszerekre. Bezzeg ma lefogadom hogy nem hogy északabbra, hanem inkább délre tolódás lesz, nehogy lehessen csapadék vagy látvány.
Szerintem az energia meg van hozzá. A kérdés viszont a nedvesség lesz. De kíváncsi vagyok ez ügyben zivi véleményére.
Ma este ugorj le hozzám, aztán megnézheted, sőt csinálhatod is, én meg alszok egyet!
Van egy ilyen talajgenerátor tőlem kb 2 utcányira, de még sosem sikerült elkapnom működés közben, pedig vagy 20 éve figyelem csak mindig rosszkor.
Hátborzogató videók a Cseh tornádóról, mint ha csak amcsiknál történt volna. Ha ez lenne az ára hogy legyen eső akkor köszönöm nem kérem, inkább locsolok továbbra is szakadatlanul. Nem mint ha nem unnám már!.
Tmin.20.9C Trópusi éjszaka lett.Na ez erre olyan ritka mint a fehér holló.Csakúgy mint a száraz szaharai június.
Már most látom,ez a hidegfront úgy átugrik rajtunk,ahogy illik.A röhej ebben az.hogy egy hete kínlódik a Németeknél ,Cseheknél özönvizeket okozva,de egy tapodtat nem mozdult,majd ma este megindul,és átfut rajtunk mint kés a vajon,holnap már bőven túl lesz rajtunk!
De legalább 1-2 napra kisöpri ezt az átkozott élhetetlen meleg levegőt!Már aggódom mi lesz itt július ,augusztusban?
Egy biztos valami eltört ott fent,és lassan egyre rosszabb lesz!
Már most látom,ez a hidegfront úgy átugrik rajtunk,ahogy illik.A röhej ebben az.hogy egy hete kínlódik a Németeknél ,Cseheknél özönvizeket okozva,de egy tapodtat nem mozdult,majd ma este megindul,és átfut rajtunk mint kés a vajon,holnap már bőven túl lesz rajtunk!
De legalább 1-2 napra kisöpri ezt az átkozott élhetetlen meleg levegőt!Már aggódom mi lesz itt július ,augusztusban?
Egy biztos valami eltört ott fent,és lassan egyre rosszabb lesz!
Éjszaka nem tudott zivatar kialakulni ezekből a gomolygásokból. Biztos hogy nappal lesz elég nedvesség és energia?
Lehetséges, hogy megdőlt a legmagasabb minimum rekordja? Eddigi rekorder: 27.9°C Pécs-Árpádtető, 2007. július 20. Mi kereken 20 fokig süllyedtünk ma.
Szerk: ebben a percben beesett 20 fok alá.
Szerk: ebben a percben beesett 20 fok alá.
Azért ebbe van kakaó rendesen.
Most volt egy jó kis szélviharunk, nemtudom mire vélni
8 éve élek itt, de ilyen meleg éjszakára még nem volt példa

Most volt egy jó kis szélviharunk, nemtudom mire vélni

8 éve élek itt, de ilyen meleg éjszakára még nem volt példa

Igazam lett. Totál feleslegesen ment a ketyere éjféltől-fél 5-ig, a világban nem volt nemhogy jégeső, még eső sem. Legalább nem aludtam egy szemhunyásnyit sem, 6-ra meg mehetek dolgozni. Ma éjszaka meg eljátszhatom ugyanezt, szombat reggel meg megint mehetek reggel 6-ra dolgozni, aludni meg alszok majd jövőre.
Bízok benne,hogy az Arome most sem találja el és nem lesz itt semmilyen romboló szélvihar!
Sat24 en látszik némi mozgolódás, illetve már a szlovák radaron is alakul Szolnoknál egy zápor.
Ohh. Értem. Ettől nem kell tartani, hogy bekövetkezik szerintem. Szélcsend, tiszta ég, és a homoktól megszűnt holdfény jellemzi a jelenlegi helyzetet. És még mindig dög meleg van. 


23:57, talajgenerátor ON.
Alvás már nincs igaz eddig is csak vergődtem a 28 fokos szobában.
Nem tudom mire fel jött riasztás.
Alvás már nincs igaz eddig is csak vergődtem a 28 fokos szobában.
Nem tudom mire fel jött riasztás.
Erőteljes felhőképződés indult meg, közben megjött a riasztás is, na hátha lesz valami








