Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ott folytatjuk ahol tavaly abbahagytuk. Esik az üllőből.
Ami erre tartana meg legyengült.
Ami erre tartana meg legyengült.
Hát látod!? Van! 

Mindenesetre nekem a 2 évvel ezelőtti 2019. jún. 27-i ék-magyarországi legutóbbi eset rémlik.
Mindenesetre nekem a 2 évvel ezelőtti 2019. jún. 27-i ék-magyarországi legutóbbi eset rémlik.
Te szent isten mi jön Pécs felé.
Deszkázni már felesleges, kiláncolom magam a kórházhoz vagy a panelhoz.
Huh. Nézzétek a radart. Dikk.
Deszkázni már felesleges, kiláncolom magam a kórházhoz vagy a panelhoz.
Huh. Nézzétek a radart. Dikk.
Jó lenne - a jelenlegi áramlàsi képek alapján látok is rá némi esélyt - ha itt a Kisalföld keleti végén lenne öntözés belőlük. Jeget nem kívánom de azért a 0mm-es hónap után a csapadékot igen. 
Pár óra és kiderül mi lesz.
Pár óra és kiderül mi lesz.
Talán 2015 07.08-án ? De lehet volt valahova későbbre is.
A déli megyékben rendesen be indult a műsor és még csak 17:20 van mi lesz este. Amúgy eddig egész jól néz ki a dolog este akár itt is lehet egy jó kis zivi de még ne kiabáljuk el.
A déli megyékben rendesen be indult a műsor és még csak 17:20 van mi lesz este. Amúgy eddig egész jól néz ki a dolog este akár itt is lehet egy jó kis zivi de még ne kiabáljuk el.
"Most én kérdezem, mert nem emlékszem rá pontosan :
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?"
Ilyen is van?!
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?"
Ilyen is van?!
No, akkor kint is a piros 3. fokú riasztás az OMSZ-tól heves zivatarok lehetősége miatt a Dunántúl déli részére.
Kíváncsi vagyok, meddig fog fokozódni a helyzet!
Tényleg szinte történelmi esemény, hisz már rég volt kiadva zivatarra OMSZ 3. fok.
Most én kérdezem, mert nem emlékszem rá pontosan :
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?
Talán 2019. jún. 27-e ék-en!?
Nekem az a dátum rémlik, de nem tudom pontosan, hogy az 2. fok vagy 3. fok volt-e!?
Nyilván, utólagosan a hatalmas károk alapján tudjuk, hogy bőven megérte az a helyzet a 3. fokot ék-re.
Kíváncsi vagyok, meddig fog fokozódni a helyzet!
Tényleg szinte történelmi esemény, hisz már rég volt kiadva zivatarra OMSZ 3. fok.
Most én kérdezem, mert nem emlékszem rá pontosan :
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?
Talán 2019. jún. 27-e ék-en!?
Nekem az a dátum rémlik, de nem tudom pontosan, hogy az 2. fok vagy 3. fok volt-e!?
Nyilván, utólagosan a hatalmas károk alapján tudjuk, hogy bőven megérte az a helyzet a 3. fokot ék-re.


Az a 2015 július 8 ai förmedelem, ami itt olyan downbursttel jött, hogy vitte a villanyoszlopokat meg a félszázados fákat, az nem kapott anno pirosat?
Lehet kerül majd délről a közeledő SC, de legalább végre történik valami. Látványra zsivány már most.
na most már totál extázisban vagyok
közben jönnek az infók, Nagyárpád, Pogány jégverés
és ebben a pillanatban startol el a Mecsek Rallye is..
izgi lesz ez dikk
SZERK.: MINDMEGHALUNK
közben jönnek az infók, Nagyárpád, Pogány jégverés
és ebben a pillanatban startol el a Mecsek Rallye is..
izgi lesz ez dikk
SZERK.: MINDMEGHALUNK

Az elmúlt napok után a 23 fokban és az élénk északnyugati szinte fázni lehet.
Befelhősödött, délnyugat felé komor az égkép, de száraz a levegő, mint a puskapor. Talán lesz pár csepp eső, már annak is örülnék.
Az elmúlt három napban tőlünk 25 km-rel ÉNY-ra zajlottak az események, most úgy tűnik, hogy 30 km-re DK felé fog folytatódni a műsor.
Befelhősödött, délnyugat felé komor az égkép, de száraz a levegő, mint a puskapor. Talán lesz pár csepp eső, már annak is örülnék.
Az elmúlt három napban tőlünk 25 km-rel ÉNY-ra zajlottak az események, most úgy tűnik, hogy 30 km-re DK felé fog folytatódni a műsor.
Akkor sokkal több mint sokunk gondolta, magamat is beleértve.
Pár észlelő elmondása szerint Hodonín-től északabbra a városon kívül erősödött a már amúgy se gyengének nevezhető tölcsér.
Pár észlelő elmondása szerint Hodonín-től északabbra a városon kívül erősödött a már amúgy se gyengének nevezhető tölcsér.
Én Pécs nyugati felén vagyok jelenleg, az orrom előtt húz el a cella.. esett 100 csepp, iszonyatos fülledtség lett.
Most már tényleg teliberongyolhatna valami minket mert meg lehet pusztulni olyan mocsok meleg fülledt idő van.
Most már tényleg teliberongyolhatna valami minket mert meg lehet pusztulni olyan mocsok meleg fülledt idő van.
Amúgy ez most valami előjáték, vagy korábban kezdődött az esti móka? Közben itt valami marhára elkezdett égni a Duna partján Paksnál.
Mondtam apának, hogy ráér egy vonattal később hazamenni Szombathelyről. 
Közben a Kalocsa környéki cucc üllője kb. fél órája, azóta már jól megnőtt.
Közben a Kalocsa környéki cucc üllője kb. fél órája, azóta már jól megnőtt.

Az osztrák cuccok ahogy beforognak, térnek az áramlástól lefele délre. Itt lefőtt a kávé Gyms megyében, bár ide csak remény volt eddig is.
Én ugyan közel 150 km-re vagyok Pakstól, de meglepődtem.
4 óra körül mikor indultam Piliscsévről még semmi sem látszott, szinte felhőtlen volt az égbolt.
Erre fél 5 körül erre jövök haza.
Hirtelen robbant be a cella Paks mellett, és brutál tányért növesztett.
Előbb lőttem a képet otthon Pilisvörösváron déli irányban az érő búzatábla felett :
4 óra körül mikor indultam Piliscsévről még semmi sem látszott, szinte felhőtlen volt az égbolt.
Erre fél 5 körül erre jövök haza.
Hirtelen robbant be a cella Paks mellett, és brutál tányért növesztett.
Előbb lőttem a képet otthon Pilisvörösváron déli irányban az érő búzatábla felett :


















