Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
>> Sat24 műholdképek>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Azért a Te prognózisod jóval optimistább, ha mondjuk magamat nézem. 
Csak essen minél több, az a lényeg!
Csak essen minél több, az a lényeg!
Itt kell most locsolnom, nem Békésben. Többek között ezért sem vágnék most neki.
Ide is bejött a szele reggel annak a brutális dögnek. Imádtam, ahogy végigszaladt a szobán a lehellete


Én PurHabon, de mindenki máshogy beteg 
Közben a szomszédos Ilken már 35 felett (35,2) itt még hűs 34,6 honol
Közben a szomszédos Ilken már 35 felett (35,2) itt még hűs 34,6 honol
Én is csodálkoznék. Megpróbálom lenyírni a füvet, az néha segít.
Én is szeretek ilyeneket nézegetni, Netflixen 
Mi már júniusra előttük a puskaport itt 2 hete, ha ma is betalál valami, akkor az már vetekedni fog a foci EB szereplésünkkel.
Mi már júniusra előttük a puskaport itt 2 hete, ha ma is betalál valami, akkor az már vetekedni fog a foci EB szereplésünkkel.
A helyedben haza látogatnék Békésbe ott nagyobb az esély zivatarra.
Itt is felfrissült az idő tegnaphoz képest; tegnap ilyenkor már 34,8°C volt, most meg csak 34,2 van
Egyébként függetlenül attól, hogy nagy eséllyel ma dél-délkelet lesz a nyerő, északnyugat kivételével szinte mindenhol lesz labilitás bőven, plusz némi nedvesség is érkezik majd estefelé, így simán lehetne zivatarozás az északabbi részeken is. Csak hát mindig van valami buktató, ahogy most is lesz. Pl ha nem néznék a modelleken mást, csak paramétereket, azt hinném Pest térsége is kapni fog este, de erre csupán 1-2 modell ad esélyt. A szél fordulhatna picit később északnyugatiasra, és akkor a nagyvad gust-ja még akár át is írhatja a forgatókönyveket, dehát ez már csak találgatás.
Gfs is tök rendben van estére, Pesten is lesz nyírás, labilitás, növekvő nedvesség, örvényességi mezők.
Gfs is tök rendben van estére, Pesten is lesz nyírás, labilitás, növekvő nedvesség, örvényességi mezők.

TTK: 32,5 fok
Az osztályon beszart a klíma, megdöglünk, undorító.
Egyszerűen nem tud ideérni a felfrissülés...
Éjjel 2,5 órát tudtam aludni, kínszenvedés az egész, remélem este jön valami brutál zuhi meg szél és ha csak 1-2 napra de kitakarodik ez az alja időjárás.
Az osztályon beszart a klíma, megdöglünk, undorító.
Egyszerűen nem tud ideérni a felfrissülés...
Éjjel 2,5 órát tudtam aludni, kínszenvedés az egész, remélem este jön valami brutál zuhi meg szél és ha csak 1-2 napra de kitakarodik ez az alja időjárás.
Ahogy olvasgatom itt az előrejelzéseket, a fővárosban könnyen lehet, h zápor, zivatar tekintetében lóf@sz sem lesz este, sem éjjel, úgyhogy kénytelen leszek füvet locsolni, ha csak nem történik valami csoda. Tegnap még nagyon délen voltunk, ma pedig valószínűleg nagyon északon leszünk. Ne így legyen.
"Igen dèlen lesz buli megint. Itt meg fojtatódik a nagyon súlyos aszàly." megint??? a 90 napos anomália szerint messze Baranya van a legrosszabb helyzetben, meg a DK Alföld esetleg Sopron térsége. Link
Ez igen,még a piros lap is előkerülhet.
HEVES ZIVATAROK, KÁROKOZÓ SZÉL, FELHŐSZAKADÁSA délután második felétől előbb a Dunántúl déli felére érkeznek intenzív zivatarok, amelyek kelet felé helyeződnek át, este pedig az Alföld déli részén is heves zivatarok jelennek meg. Az éjszaka első felében az intenzív zivatartevékenység súlypontja az Alföldre tevődik át, hajnalra pedig már legfeljebb északkeleten lehet jellemző. A Dunántúlon megjelenő zivatarokat lokálisan jelentős szél (általában 80-100 km/h, de helyenként akár 100-120 km/h, vagy azt meghaladó lökésekkel), nagyméretű jég, és felhőszakadás-szerű csapadékhullás (több 10 mm) kísérheti. Az éjszakai zivataroknál a fő veszélyforrást a nagyobb területre kiterjedő szélvihar (80-100, helyenként 100 km/h feletti lökésekkel), de jégeső, és felhőszakadás ezekben is előfordulhat. Holnap napközben jellemzően a Nógrád-Békés sávban és attól északkeletre lehet zivatarok kialakulására számítani, amelyekből lokálisan viharos lökések (60-80 km/h), jégeső, és felhőszakadás (10-20 mm) előfordulhat. Megj.: Az időjárási helyzet függvényében akár piros fokozatú riasztás is kikerülhet heves zivatarra a késő délutáni óráktól.
HEVES ZIVATAROK, KÁROKOZÓ SZÉL, FELHŐSZAKADÁSA délután második felétől előbb a Dunántúl déli felére érkeznek intenzív zivatarok, amelyek kelet felé helyeződnek át, este pedig az Alföld déli részén is heves zivatarok jelennek meg. Az éjszaka első felében az intenzív zivatartevékenység súlypontja az Alföldre tevődik át, hajnalra pedig már legfeljebb északkeleten lehet jellemző. A Dunántúlon megjelenő zivatarokat lokálisan jelentős szél (általában 80-100 km/h, de helyenként akár 100-120 km/h, vagy azt meghaladó lökésekkel), nagyméretű jég, és felhőszakadás-szerű csapadékhullás (több 10 mm) kísérheti. Az éjszakai zivataroknál a fő veszélyforrást a nagyobb területre kiterjedő szélvihar (80-100, helyenként 100 km/h feletti lökésekkel), de jégeső, és felhőszakadás ezekben is előfordulhat. Holnap napközben jellemzően a Nógrád-Békés sávban és attól északkeletre lehet zivatarok kialakulására számítani, amelyekből lokálisan viharos lökések (60-80 km/h), jégeső, és felhőszakadás (10-20 mm) előfordulhat. Megj.: Az időjárási helyzet függvényében akár piros fokozatú riasztás is kikerülhet heves zivatarra a késő délutáni óráktól.
Durva, hogy ma mennyivel könnyebb kint tartózkodni a szabadban, mint tegnap.
Már 11 óra is elmúlt, de még mindig nem értük el a 30 °C -ot, valamint a szél is fúj, ennek hála egész kellemes most az árnyékban tartózkodni.
Remélem, elkerülnek engem ma a heves zivatarok, egy jó áztató eső viszont jöhetne.
Már 11 óra is elmúlt, de még mindig nem értük el a 30 °C -ot, valamint a szél is fúj, ennek hála egész kellemes most az árnyékban tartózkodni.
Remélem, elkerülnek engem ma a heves zivatarok, egy jó áztató eső viszont jöhetne.
Szerencsére itt is elviselhetőbb az idő, mint tegnap.
Most 29 fok van egyelőre, tegnap ilyenkor 34 fölött jártunk.
Szkeptikus vagyok a környékemre zivatarozással kapcsolatban.De legalább legyen normális szél este, éjszaka, hogy kilehesssen szellőztetni a lakást.Majdnem 29 fok van bent.
Most 29 fok van egyelőre, tegnap ilyenkor 34 fölött jártunk.
Szkeptikus vagyok a környékemre zivatarozással kapcsolatban.De legalább legyen normális szél este, éjszaka, hogy kilehesssen szellőztetni a lakást.Majdnem 29 fok van bent.
23 fok van, el sem hiszem 
Szerencsére szaggat a szél, mert a Nap a szélcsendes helyeken azért rendesen éget
Szerencsére szaggat a szél, mert a Nap a szélcsendes helyeken azért rendesen éget
Boldogról ennyi látszik a Mátrától északra lévő, a radaron vöröslő szlovákiai cellából.

Napos , igazi nyári idő van kánikulával.
A föld már nagyon száraz. Remélem hogy azért ma este néhány mm tud majd esni itt délkeleten.
A föld már nagyon száraz. Remélem hogy azért ma este néhány mm tud majd esni itt délkeleten.
Igen dèlen lesz buli megint.Itt meg fojtatódik a nagyon súlyos aszàly.Mèg kèt hèt ès rekord lesz belőle,ahogy vàrtam.
Az előző figyelőrében még a főváros környéke is meg lett említve, hogy heves zivatar várható, de ide nem várok sok mindent.
Hidegfront ide vagy oda, itt ma is elég csecse perzselés van. Harmatpont: 22,4°C
Várom a lekváros buktát
Várom a lekváros buktát
Véletlen nem egy helyen dolgozunk? Ugyan így éjszakába voltam 12 be , és ma meg holnap szabad. 
Alvás az nincs, reggel 07:00 től locsolás van az árnyékos részeken, biztos ami biztos
Alvás az nincs, reggel 07:00 től locsolás van az árnyékos részeken, biztos ami biztos
Szerintem sem zárja ki. A szövegezés szerintem már adott a pirosra, térképen még egyelőre nincs, de szerintem is kikerül majd.
Szerintem nem erre a szóra gondoltál
Link
Inkább talán minimális?
A met.hu szövegesben csak a déli országrészre ír bármit is, ehhez képest a figyelőre ide is ki lett adva.
Teljes vakon tapogatózás megy.
Inkább talán minimális?
A met.hu szövegesben csak a déli országrészre ír bármit is, ehhez képest a figyelőre ide is ki lett adva.
Teljes vakon tapogatózás megy.
Az előző ugyanolyan totálisan fogalmatlan, laikus amatőrnél is sokkal rosszabbak voltak mindig is.
HEVES ZIVATAROK, KÁROKOZÓ SZÉL, FELHŐSZAKADÁSA délután második felétől előbb a Dunántúl déli felére érkeznek intenzív zivatarok, amelyek kelet felé helyeződnek át, este pedig az Alföld déli részén is heves zivatarok jelennek meg. Az éjszaka első felében az intenzív zivatartevékenység súlypontja az Alföldre tevődik át, hajnalra pedig már legfeljebb északkeleten lehet jellemző. A Dunántúlon megjelenő zivatarokat lokálisan jelentős szél (általában 80-100 km/h, de helyenként akár 100-120 km/h, vagy azt meghaladó lökésekkel), nagyméretű jég, és felhőszakadás-szerű csapadékhullás (több 10 mm) kísérheti. Az éjszakai zivataroknál a fő veszélyforrást a nagyobb területre kiterjedő szélvihar (80-100, helyenként 100 km/h feletti lökésekkel), de jégeső, és felhőszakadás ezekben is előfordulhat. Holnap napközben jellemzően a Nógrád-Békés sávban és attól északkeletre lehet zivatarok kialakulására számítani, amelyekből lokálisan viharos lökések (60-80 km/h), jégeső, és felhőszakadás (10-20 mm) előfordulhat. Megj.: Az időjárási helyzet függvényében akár piros fokozatú riasztás is kikerülhet heves zivatarra a késő délutáni óráktól.
Sajnos a jelenlegi helyzettel sincs tisztában. Ha kialakulnak zivatarrendszerek, szerintem szinte bárhol végigszánhatnak. Figyeljük majd a radart. 
A friss OMSZ figyelőre nem zárja ki helyzettől függően a piros riasztás kiadását sem!
A friss OMSZ figyelőre nem zárja ki helyzettől függően a piros riasztás kiadását sem!
Banális esély van egy egy adott helyen 25 - 30 mm csapadékra a várható helyzetből. Ez nem a Kelet cseh, dél - délkelet lengyel, napok óta dühöngő MKR lehet. Sajnos komoly szárazsággal megyünk a nyári hónapokba.
Csak megfogadta kolleganője tanácsát és sok alkoholt ivott, kizárólag a meleg miatt 
Stormcasternek/nak:
nekem még ez sem tetszik az északnyugati szél mellett (UM):
Stormcasternek/nak:
nekem még ez sem tetszik az északnyugati szél mellett (UM):

Megkaptuk a narancsot, 14:00-tól hajnali 06:00-ig heves zivatarok, 80-100 km/h feletti széllökések, közepes/nagy méretű jég, felhőszakadás. Több amatőr meteorológiai portál is figyelmeztet. Ha netán lesz valami akció már a délutáni órákban, az tuti darálás lesz, ezt tőlem kissé délkeletebbre várják, de délnyugat felé már nővögetnek a vihart jelző gomolyok, közben brutál meleg/fülledtség, 30.5°C, 21-22 fokos harmatpont...
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből!
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebből!
Szupercellás előrejelzés várható mára? Mondjuk ezek a hidegfrontok ide álltalában csak szelet hoznak, de ki tudja. Bár lehet szokás szerint a határban kialakul valami és elhúz keletre.




