2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#525873
Időnként jelentkezz be
#525872
Napasztmek vidám gyere cica !!  laza
#525871
Zselici csillagvizsgáló kilátóján vagyok, teljesen rá látok a horvát cuccra. 

beillesztett kép

#525870
mammák

beillesztett kép

#525869
Ezt nézzétek, tankönyvi..:

beillesztett kép

#525868
Ja, Vasasnak jó lesz laza
#525867
Ott folytatjuk ahol tavaly abbahagytuk. Esik az üllőből. 
Ami erre tartana meg legyengült. 
#525866
Egyre szebb a struktúrája:

beillesztett kép

#525865
Hát látod!? Van! vidámszegyenlos
Mindenesetre nekem a 2 évvel ezelőtti 2019. jún. 27-i ék-magyarországi legutóbbi eset rémlik.
#525864
Kakaógyilkos dögüllő, kávé odarakva... (vót má?  laza
#525863
Embertelen!

beillesztett kép

#525862
Te szent isten mi jön Pécs felé.
Deszkázni már felesleges, kiláncolom magam a kórházhoz vagy a panelhoz.
Huh. Nézzétek a radart. Dikk. zivatar
#525861
Jó lenne - a jelenlegi áramlàsi képek alapján látok is rá némi esélyt - ha itt a Kisalföld keleti végén lenne öntözés belőlük. Jeget nem kívánom de azért a 0mm-es hónap után a csapadékot igen.  laza
Pár óra és kiderül mi lesz. nevet
#525860
Talán 2015 07.08-án ? De lehet volt valahova későbbre is.
A déli megyékben rendesen be indult a műsor és még csak 17:20 van mi lesz este. Amúgy eddig egész jól néz ki a dolog este akár itt is lehet egy jó kis zivi de még ne kiabáljuk el.
#525859
Szombathely felé:

beillesztett kép

#525858
"Most én kérdezem, mert nem emlékszem rá pontosan :
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?"

Ilyen is van?!  laza
laza laza
#525857
Kalocsánál (idokep)

beillesztett kép

#525856
No, akkor kint is a piros 3. fokú riasztás az OMSZ-tól heves zivatarok lehetősége miatt a Dunántúl déli részére.
Kíváncsi vagyok, meddig fog fokozódni a helyzet!
Tényleg szinte történelmi esemény, hisz már rég volt kiadva zivatarra OMSZ 3. fok.
Most én kérdezem, mert nem emlékszem rá pontosan :
Mikor volt kiadva hazánkban legutóbb 3. fok heves zivatarok lehetősége miatt!?
Talán 2019. jún. 27-e ék-en!?
Nekem az a dátum rémlik, de nem tudom pontosan, hogy az 2. fok vagy 3. fok volt-e!?
Nyilván, utólagosan a hatalmas károk alapján tudjuk, hogy bőven megérte az a helyzet a 3. fokot ék-re.

beillesztett kép



beillesztett kép

#525855
Igen az...itt egy másik kép róla :  Végh Zoltánné Dóri   felvétele. igaz face-os kép

Link

#525854
Harkány.

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#525853
Eszerint mégis jobban jártál,hogy kettévált előtted a zivatar.
#525852
Az a 2015 július 8 ai förmedelem, ami itt olyan downbursttel jött, hogy vitte a villanyoszlopokat meg a félszázados fákat, az nem kapott anno pirosat? 
#525851
Jó érzékkel eljöttem Szombathelyről... 
#525850
Eddig kutyafüle faszeķér
#525849
Hogy pont ma is délután kell dolgoznom...

beillesztett kép

#525848
Lehet kerül majd délről a közeledő SC, de legalább végre történik valami. Látványra zsivány már most. 

nevet 
#525847
na most már totál extázisban vagyok
közben jönnek az infók, Nagyárpád, Pogány jégverés
és ebben a pillanatban startol el a Mecsek Rallye is..
izgi lesz ez dikk


SZERK.: MINDMEGHALUNK

beillesztett kép

#525846
Történelmi esemény!!!zivatar

beillesztett kép

Piros ZIVATARRA az OMSZ-től!
#525845

beillesztett kép

itt a piros..
#525844
Somogy, Tolna, Baranya PIROS! Szerintem nyugodtan deszkázhatnak. 
#525843
Dny i megyékre ki is ment a piros zivatar
#525842
Az elmúlt napok után a 23 fokban és az élénk északnyugati szinte fázni lehet.nyelvnyujtas
Befelhősödött, délnyugat felé komor az égkép, de száraz a levegő, mint a puskapor. Talán lesz pár csepp eső, már annak is örülnék.
Az elmúlt három napban tőlünk 25 km-rel ÉNY-ra zajlottak az események, most úgy tűnik, hogy 30 km-re DK felé fog folytatódni a műsor.
#525841
Igen, szerintem is. Esetleg egy gyenge zápor, kisebb eső a széléből. 
#525840
Ki is került a piros. 
#525839
Kalocsánál tornádó a zidőkép szerint.
#525838
Akkor sokkal több mint sokunk gondolta, magamat is beleértve. 
Pár észlelő elmondása szerint Hodonín-től északabbra a városon kívül erősödött a már amúgy se gyengének nevezhető tölcsér. 
#525837

beillesztett kép

#525836
Én Pécs nyugati felén vagyok jelenleg, az orrom előtt húz el a cella.. esett 100 csepp, iszonyatos fülledtség lett. 
Most már tényleg teliberongyolhatna valami minket mert meg lehet pusztulni olyan mocsok meleg fülledt idő van.
#525835
Akasztó

beillesztett kép


#525834
Kaposvár-Pécs-Baja vonal készülhet, gyönyörű sc jön felfelé.. 
#525833
Amúgy ez most valami előjáték, vagy korábban kezdődött az esti móka? Közben itt valami marhára elkezdett égni a Duna partján Paksnál. 
#525832
Mondtam apának, hogy ráér egy vonattal később hazamenni Szombathelyről. kacsint

Közben a Kalocsa környéki cucc üllője kb. fél órája, azóta már jól megnőtt.

beillesztett kép

#525831
Az osztrák cuccok ahogy beforognak, térnek az áramlástól lefele délre. Itt lefőtt a kávé Gyms megyében, bár ide csak remény volt eddig is. 
#525830
Pécs alatt kettéválás, szakik ez nem sc? 
#525829
Nem, ez egy tuba. De lehetett volna belőle tornádó.

Közben cseh adatok alapján a tegnapi tornádó 330 km/h-s szelet produkált, azaz az F3-as felső határán volt, 4 km/h hiányzott az F4-hez.
#525828
Még én is látom vidám

beillesztett kép

#525827
Na most jön be az egyik cella Ausztriából, elég látványos! Link
#525826
Akasztó felé ment a java, nyílván megint engem kerül ki a magja **** duhos
#525825
Én ugyan közel 150 km-re vagyok Pakstól, de meglepődtem.
4 óra körül mikor indultam Piliscsévről még semmi sem látszott, szinte felhőtlen volt az égbolt.
Erre fél 5 körül erre jövök haza.
Hirtelen robbant be a cella Paks mellett, és brutál tányért növesztett.
Előbb lőttem a képet otthon Pilisvörösváron déli irányban az érő búzatábla felett :

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-25 21:50:22

Rákóczifalva

23.7 °C

na00

RH: 43 | P: 1016.4

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.