Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Csóri Sprinter...
Eljött Fonyódról, oszt a szuperbráner meg mindjárt beleborítla a déli partot a Balatonba

Hát ha találkoznak. Jelenleg a kaposvári cella irányban van viszont lehet be fog dögleni mire ide érne. Meglátjuk nem ártana itt is egy felhőszakadás.
Hát brutálisat vadásztunk, 6db szupercella, felhőtölcsér, özönvíz, jég. Nagy pécsi jég elől éppen, hogy csak elmenekültünk. Eszméletlen volt.
Izgalmas éjszaka elébe nézünk itt is. 
Buliba vihar várás. Tuti kint leszek végig a teraszon ha lesz valami.
Buliba vihar várás. Tuti kint leszek végig a teraszon ha lesz valami.
Felpörgött a fórum
Mi itt elég fos helyen vagyunk ahogy nézem. Nem várok semmi extrát.
Fenyegető az égkép, ha dél felé néz az ember, s ha az illető nem nézne radart, akkor azt gondolná, hogy hamarosan vihar lesz.
Pedig sajnos nagy valószínűséggel Budapesten már lefőtt a kávé, pedig kezdetben bíztam abban, hogy kapunk egy kis csendes esőt , amely növelte volna valamelyest a föld nedvességét. A fű itt is kezd már kiszáradni. Persze szerencsére károkozó jég és szél sem volt itt, és nagy valószínűséggel nem is lesz a mai és a holnapi napon.
Pedig sajnos nagy valószínűséggel Budapesten már lefőtt a kávé, pedig kezdetben bíztam abban, hogy kapunk egy kis csendes esőt , amely növelte volna valamelyest a föld nedvességét. A fű itt is kezd már kiszáradni. Persze szerencsére károkozó jég és szél sem volt itt, és nagy valószínűséggel nem is lesz a mai és a holnapi napon.
Ha 8-10 évvel korábban járnánk, mondjuk 2010. környékén, amikoris térségem győztes szériája zajlott hosszú éveken keresztül, akkor a mai vegyes, de többnyire inkább negatív modell kimenetek ellenére is bizakodnék.
Viszont mivel évek óta a leggyökerebb 2020. körüli évek időszakát éli sajnos térségem, így inkább nem várok semmi érdemi dolgot ma estére, éjszakára térségemben a vegyes, de összességében negatív modell kimenetek függvényében.
Amúgy a mai eset kicsit hasonlít a 10 évvel ezelőtti 2011. jún. 23-i esetre, de az jobban sült el, mint várható volt az előrejelzések többsége alapján.
Aznap hajnaltól bejött a talajfront lehűléssel, így a korábbi napok 35 fok körüli hőmérsékleti értékei után 30 fok körül alakult a Tmax.
Délutánig erős ény szél fújt, majd délutántól dny irányúra fordult, és labilisabb légtömeg is áramlott fölém.
A modellek javarészt tőlem délre adták az éjjeli bulit, aztán végülis térségemen is végig szántott a zivatarrendszer.
De van némi hasonlóság 2012. július 29-el is. Sosem felejtem el azt a vasárnapot.
Asszem délre voltak várhatóak a komoly események, végül pont ott nem lett szinte semmi.
Helyette északon volt brutális MKR beágyazott SC-al.
Térségem is nagyot kapott a Velencei- tó felől, de a Dunakanyarban még komolyabb vihar volt.
120 km/h körüli széllökések taroltak pl. Vác és Szentendre térségében a Downburst-ben!
Viszont mivel évek óta a leggyökerebb 2020. körüli évek időszakát éli sajnos térségem, így inkább nem várok semmi érdemi dolgot ma estére, éjszakára térségemben a vegyes, de összességében negatív modell kimenetek függvényében.
Amúgy a mai eset kicsit hasonlít a 10 évvel ezelőtti 2011. jún. 23-i esetre, de az jobban sült el, mint várható volt az előrejelzések többsége alapján.
Aznap hajnaltól bejött a talajfront lehűléssel, így a korábbi napok 35 fok körüli hőmérsékleti értékei után 30 fok körül alakult a Tmax.
Délutánig erős ény szél fújt, majd délutántól dny irányúra fordult, és labilisabb légtömeg is áramlott fölém.
A modellek javarészt tőlem délre adták az éjjeli bulit, aztán végülis térségemen is végig szántott a zivatarrendszer.
De van némi hasonlóság 2012. július 29-el is. Sosem felejtem el azt a vasárnapot.
Asszem délre voltak várhatóak a komoly események, végül pont ott nem lett szinte semmi.
Helyette északon volt brutális MKR beágyazott SC-al.
Térségem is nagyot kapott a Velencei- tó felől, de a Dunakanyarban még komolyabb vihar volt.
120 km/h körüli széllökések taroltak pl. Vác és Szentendre térségében a Downburst-ben!
Folyóvá váltak az utak. Itt csak az özönvízszerű eső volt a java Őriszentpéter-Kondorfa- Zalacséb körzetben volt ott most nagy a baj. Az elektromos hálozatnak lőttek arra fele. Több háztetőt rongált meg a több centis jég.
Egy kép az utcánkról. Szerencsére itt csak víz van.
Egy kép az utcánkról. Szerencsére itt csak víz van.

Nézz a radarra, tankönyvbe illő módon fogja elkerülni Szegedet dél felé a cucc, pedig annyira bíztam egy kiadós felhőszakadásban, nagyon kellene az eső....
Nem túl acélos zivatar tevékenység mellett, felhőszakadás intenzitású csapadék van.
Tökéletes ez mindenféle jég és szélvihar nélkül is.
Tökéletes ez mindenféle jég és szélvihar nélkül is.
Szeged biztosan kap egy jókora adagot nagyon jó helyen van szerintem.
Köszönöm a pontos információkat! 
Ostoros :. Igen, 2015. júl. 8. az tiszta sor. Durva helyzet volt az 6 éve, jogos piros figyelmeztető előrejelzéssel és riasztással.
Most tényleg nem is volt azóta piros hazánkban!? Már 6 éve!?
Ostoros :. Igen, 2015. júl. 8. az tiszta sor. Durva helyzet volt az 6 éve, jogos piros figyelmeztető előrejelzéssel és riasztással.
Most tényleg nem is volt azóta piros hazánkban!? Már 6 éve!?
Egyre szebben haladunk az felé, hogy még zápor se legyen, nemhogy dörgések... nyomorult egy szar környék ez.
A képekért azért respect.
A képekért azért respect.
A Kaposvárt éppen elpusztítani igyekvő cucc már éppen irányban is lenne. Na hátha!
A Zeg-től keletre kipattanó meg mintha a Balaton keleti vége felé indult volna meg. Valahol a Velencei-tónál ha találkoznának, az csattanna egyet.
A Zeg-től keletre kipattanó meg mintha a Balaton keleti vége felé indult volna meg. Valahol a Velencei-tónál ha találkoznának, az csattanna egyet.
Négy éve nem volt ilyen pokoli éjszakám. Ezúttal már a hajnal sem adott felfrissülést, a szellőztetés nem ért semmit. Ma nyomott hőség, ahogy az a hőhullámok végstádiumában lenni szokott. Egészen mostanáig, amikor is elkezdődött a változás. Felhősödés és érezhető hőm.csökkenés. Csak így tovább! Ha már itt a piros hol a piros, legyen is valami. Az ország egy jó része legalább kapott jelentős öntözést májusban. Itt is volt persze csapadék, de jóval kevesebb. Az is rapszodikusan jött le, egyszerre kevés, jórészt apránként gyűlt össze. A száraz március-április miatt több kellett volna. Júniusban is több helyen volt csapadék, ami imitt-amott persze csak enyhített valamelyest az egyre súlyosbodó aszályhelyzeten, de errefelé még erre sem futotta. Hőségtől és szárazságtól kitikkadva várjuk (én itt a 30 fokos lakásból) az átmenti enyhülést és persze a csapadékot. Előbbi ide is megjön, utóbbi...majd meglátjuk. Az előrejelzés és a radar jelenleg ad némi optimizmusra okot.
Hát én azért a Dél-Magyarországhoz hasonló durvulatra itt nem számítok, de átmenetileg megerősödő szél (egy-egy viharos lökéssel) és némi zivatarozás szerintem jó eséllyel lehet a városban is. Figyeld a radart és az eget!
Hát ez itt szűkebb környezetemben az év szopása.
Talán később, Tolnából, Somogyból jön valami.
Talán később, Tolnából, Somogyból jön valami.
Baaa mi megy haza....
Én ennek a hátsó részében vagyok perpill. :O
Ha végeztem a munkával akkor lökök pár képet.


Én ennek a hátsó részében vagyok perpill. :O
Ha végeztem a munkával akkor lökök pár képet.
Igen, én is pont ezt néztem, hogy mintha picit északabbra lennének az események, mint például ahogy az AROME várta.
Márpedig az AROME épp csak elviszi alattunk a cellákat.
Közben a vastag dögüllő alól kikandikált a nap. Sokáig persze nem fog sütni, mert nemsokára nyugatról is érkeznek majd a felhők.
Közben a vastag dögüllő alól kikandikált a nap. Sokáig persze nem fog sütni, mert nemsokára nyugatról is érkeznek majd a felhők.
Na megint körbevettek a zivatarok itt meg esett 3 csepp... Nem túl biztató a radar. Lőttem pár képet az M6-ról haza, de nagyon kaputelefonosak lettek.
Itt észak Dunántúlon Kisalföldön lesz zivatar vagy villám show? Vagy messze elkerülnek minket zivatarok. Remélem azért lesz csapadék nem igazán lenne jó ha száraz hidegfront lesz ebből is.
Hát én még mindig úgy látom, hogy kb. erre tart, teljesen keleti lett az iránya.
Szerk.: elhalt, jobb is
Szerk.: elhalt, jobb is
Bács Kiskun megye is piros. Végül az előzőből csak pár csepp esett, meglátjuk mi lesz
Hát kéne’ valami eső, nem zárhatjuk le ezt a dögmeleget így, megtiltom.
























