Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem, és szerintem nem is lesz. Ez a kávé lefőtt szerintem, elment/elmegy DK-re az egész.
Battán esik szerintem még éppen.
A megint lesajnált globálmodellek….
Battán esik szerintem még éppen.
A megint lesajnált globálmodellek….
Én is azt sasolom, egyik radarképen még semmi a másikon meg már egy nagy paca, remélem van is benne víz bőven. Hátha Nyíregy déli részét elkapja. Jég, tornádó, miegymás kösz nem, többi jöhet!
Valami a nedvességgel van gond szerintem de ki tudja. Mi is eddig megúsztuk 10 csepp esővel meg egy erős szélrohammal az soha nem marad el. De hosszú még az éjszaka úgyhogy reménykedjünk hátha egy kis esőt kapunk. Amikor feltámad a szél akkor már tudni lehet hogy semmi nem lesz. Most is ez történt.
Vége van, sajnos elég gyorsan áthelyeződött, de még utána is lámpa nélkül bóklásztam az udvaron.

Zápor meg egy-két villám van de ezzel legalább felfrissült a levegő.
Néha meglódul a szél, akkor azt hiszem, hogy naittvan, de aztán mégse.
Dörögni azért dörög dél felől.
Szerk, na, itt van?
Dörögni azért dörög dél felől.
Szerk, na, itt van?
Azért maradtam még egy 10 percet, és kétszer jól kattintottam, de ez a telefon kuka...


Egy hulladék az egész széles környék. Jól mutatta a Tisza tó környéki egyetlen cella. A dögüllő egy hézagában ki bírt patranni, majd a Tisza tó ról kapott egy kis kakaót, ahogy az lenni szokott, és hamar game over ahogy eltávolodott onnan. Persze eső után ácsingózok én is, meglepne ha lenne a mai helyzetből...
Hirtelen valami elkezdődött tőlünk nyugatra!
Kíváncsian várom, víz jöhet, a többi maradhat
Kíváncsian várom, víz jöhet, a többi maradhat
Nekem akkor lenne jó ha valahol Ráckevénél kelne át a Dunán. Még ott van a siófoki cucc hát ha meg nyugaton is vannak cellák. De ha végül leszünk olyan szerencsétlenek hogy megúszuk ezt szárazon én megütök valamit.
Ercsi és Velence közt félúton egy jó kis házrengető betalált, vagy 20+ mp-es dörgéssel....
Pedig már kezdtem leírni a tömböt, hogy elmegy messze délen.
Sárborgárd-Dunaföldvár vonalon még mindig a jobbos SC megy végig.
Pedig már kezdtem leírni a tömböt, hogy elmegy messze délen.
Sárborgárd-Dunaföldvár vonalon még mindig a jobbos SC megy végig.
Hoppá megtört az ég, lecseppent néhány csepp esőőő !!! (el is állt
) jól jönne az a "veszélyes" 30mm ide, de még csak a cseppeknél tartunk...
Mondtam én, hogy nem a modelleken kell keresni az MKR-eket. 
Sajnos végül nem jött olyan hamar közel hozzánk a front, mint ahogy a múlt héten még kinézett, és nem is marad itt sokat, így a hét első felében csak a hétfő éjszakai szlovák MKR csippentette meg az országot, de ez a nap hozta az elvárhatót.
Sajnos végül nem jött olyan hamar közel hozzánk a front, mint ahogy a múlt héten még kinézett, és nem is marad itt sokat, így a hét első felében csak a hétfő éjszakai szlovák MKR csippentette meg az országot, de ez a nap hozta az elvárhatót.
Hát pedig ez nagyon elindult kelet felé, inkább Dunaújváros lesz ahol elmegy végül.
Na erre bedörrent….
Na erre bedörrent….
Amúgy van eg érdekes érzésem, ami hasonlít a Tiedhez, látvány nincs, a telefonom pedig alkalmatlan a semmi megörökítéséhez is.. 
Elindulok lefele, ...egyédként szépen villog a délnyugati horizont....
Elindulok lefele, ...egyédként szépen villog a délnyugati horizont....
Nem a legjobb ötlet vihar idején magaslaton lenni. Köszönjük a képeket de azért örülnék hogy ha nem csapna agyon a villám.
A villámtérkép szerint kelet felé haladnak a cellák. Erős kétségeim vannak, hogy egyáltalán jönnek-e még észak felé. Ha fel is jönnek, az igen lassú lesz, ma már nem várok semmit se max éjjel 2 után.
Én lejönnék onnan, egy kóbor villám oda csap, oszt jónapot.......
Ez vmi cseszettül félelmetes, gyakorlatilag folyamatos villámlás és morajlás, egy másodpercnyi szünet nélkül, a villámtérkép brutális lehet.
Kecskemétet eddig minden kikerülte (volt egy pár cseppes szötymörgés eddig, nyomott fülledtséggel), na hátha ez most betalál:

www.shmu.sk/sk/?page=2322
A szlovák radaron a Balaton fölötti cellák szinte kelet felé mennek, miközben délkelet felől közéjük vág egy harmadik.
Ez hogyan lehetséges?
Különböző szinteken képződik a csapadék a nyugati és a keleti tömbökben?
Ja most látom, a magyar radaron is látszik, nézzétek meg jobbra az ablakban.
A szlovák radaron a Balaton fölötti cellák szinte kelet felé mennek, miközben délkelet felől közéjük vág egy harmadik.
Ez hogyan lehetséges?
Különböző szinteken képződik a csapadék a nyugati és a keleti tömbökben?
Ja most látom, a magyar radaron is látszik, nézzétek meg jobbra az ablakban.
A mai nap: nyári nap, hőségnap, forró nap, meleg nap, trópusi éjszaka, zivataros nap, csapadékos nap, jégesős nap.
Nem a Csilalgparkban, hanem Hetesen ismerősnél. Én még most próbálom 12kmről felderíteni a károkat. 
A képet anya küldte otthonról.
RIP terasztető.
Most ért ide egy másik SC és
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ mi megy haza megint??????????
A képet anya küldte otthonról.
Most ért ide egy másik SC és
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ mi megy haza megint??????????

Úgy tűnik, hogy semmi nem indokolja a piros riasztást, de talán még a narancsot se több helyre, mondjuk nem is hiányzik heves vihar ide, csak legyen még eső.
Szerintem még ne engedjük el. Bár kétségtelenül zavaros, h végül mi jut majd el ide.
Mindenképpen csalódás lesz szárazon megúszni.
Mindenképpen csalódás lesz szárazon megúszni.
Szinte semmi....
Szeged délebbi részein azért volt valamennyi, de az is értékelhetetlen kb....
Gyerekek, eddig pont ott nulla, ahová a javát várták! Ott Szeged mellett egy erős zivatar és ennyi! Szerintem baj van a nedvességel....
Az animált radaron olyan, mintha a Balaton felett két SC keresztezte volna egymás útját…. A nyugatról keletre haladó jobbos és a délről északra utazó balos. Éppen pont elkerülték egymást.
Balatonfüred megkap két nyugat-keleti cellát, meg a délről berongyoló pécsi szupercellát is.....jó lenne most sun cityben.
Sziasztok rég voltam itt,de eseménytelen volt erre az időjárás . Remélem most is elkerül ez a szupercellás idő. Legalább ide éjfélre jön addigra hűl a levegő.
Itt (Besenyőtelek) egyelőre csak egy látvány zivatarra, valamint naplementére futotta


Szerintem ez el fog kerülni dél felől
A mozgása alapján kb. Ráckeve alatt fog átkelni a Dunán.
Fene vigye a hülye munkát, nem volt időm megmosatni a kocsit….
Fene vigye a hülye munkát, nem volt időm megmosatni a kocsit….









