Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát, sajnos ez nem jött be.
Már viharos kifutószelet sem tudnak tolni ezek az osztrák-cseh rendszerek hazánk főleg északi felében.
Egyszerűen szinte minden xar lett. Már lassan semmi sem megy úgy, mint régebben, pl. a 2010. körüli csúcs években ( ez persze most csak a környékemre vonatkozik, nem országos volumenü dologról beszéltem ).
Pl. 2009. július 23-án éjjel egy cseh zivatarrendszer kifutója nálam közel 100 km/h-s széllökéseket tolt, miközben csak mérsékelt felhőzet növekedés volt.
Sőt Vácon 110 km/h volt a csúcs akkor éjjel.
Már viharos kifutószelet sem tudnak tolni ezek az osztrák-cseh rendszerek hazánk főleg északi felében.
Egyszerűen szinte minden xar lett. Már lassan semmi sem megy úgy, mint régebben, pl. a 2010. körüli csúcs években ( ez persze most csak a környékemre vonatkozik, nem országos volumenü dologról beszéltem ).
Pl. 2009. július 23-án éjjel egy cseh zivatarrendszer kifutója nálam közel 100 km/h-s széllökéseket tolt, miközben csak mérsékelt felhőzet növekedés volt.
Sőt Vácon 110 km/h volt a csúcs akkor éjjel.
Vitya itt a csücsökben mikor indul a műsor vagy ismét kimaradunk? azt látom tőlem keletre remek a felhozatal!
Az esti, éjjeli órákban az osztrák-cseh-lengyel területeken mozgó zivatarrendszer gyengülő kifutófrontja volt ez, ill. talaj közelében be is löttyent a hidegfront.
Hozzám éjjel 2 körül ért el hirtelen feltámadó széllel, és azóta is stabilan szeles az időjárás.
Jó 6 fokot sikerült mára felfrissülni felém.
Tegnap ilyenkor kerekített 36 fok volt mérhető.
Ma délután még a kerekített 30 fokért is küzdeni kell.
Hozzám éjjel 2 körül ért el hirtelen feltámadó széllel, és azóta is stabilan szeles az időjárás.
Jó 6 fokot sikerült mára felfrissülni felém.
Tegnap ilyenkor kerekített 36 fok volt mérhető.
Ma délután még a kerekített 30 fokért is küzdeni kell.
A keleti és nyugati területeken lenne szignifikáns a változás itt középen elég lájtosnak tűnik.
Érdekes, hogy a friss GFS nem mozgatta meg senkinek sem a billentyűzetét, pedig ilyen jó még talán sosem volt egyik modell sem: először egy keleti blokkoló AC alakulna ki, aztán egy nyugati lezáró, aminek köszönhetően a teknő itt rekedne Közép-Európában. Mindezeknek köszönhetően innen Link ide Link jutnánk röpke egy hét alatt. Persze mint a tegnap linkelt 3 mm-es 384 órás összegek, ez is csak sci-fi kategória egyelőre.
Az OMSZ szöveges figyelmeztető előrejelzése alatt ez másnak is szemet szúrt, vagy csak nekem mostanság hirtelenjében, és eddig is itt volt, csak nem vettem észre :

Megérkeztünk idén is Magyarország Bergenébe, a magyar "mérsékeltövi őserdejébe". Nem hazudtolja meg magát: becuccoltunk és már le is szakadt egy jó kis zápor...
Ja, Jósvafőről van szó.
Ja, Jósvafőről van szó.
Látod, ti álltok a legzöldebben! Máshol minden kisárgult a szárazságtól!
A hőmérsékletire, hogy az operatív annyira a béka segge alatt fut. Igaz nem szakterületem ez az elemzés, de annyit megfigyeltem, hogy elég ritka, hogy ilyenkor a megvalósulás valóban ez vagy hasonló legyen, ráadásul ugye fölfelé is nagyon kilóg, igazából - gondolom - az látszik ebből, hogy nem sok fogalmuk van. Ez pedig nálam azt jelenti nyáron, hogy a meleg győz. :-) Igaz, én nyáron nagyon pesszimista gondolkozású vagyok az időjárást illetően (nekem az emberi hőmérséklet az ami fekszik, még az is nehezen).
Zéró látvány mellett bemákoltunk egy jó kis záport. 1mm bírt kifacsaródni a rendszerből. A semminél több, piciit töltött az esővíztárolóba.
Mármint mire gondolsz? Arra, hogy hétfőről keddre virradóan az operatív futás adja a legtöbb csapadékot? Hát na bumm neki. Máskor meg a perturbált tag közül adja egy-egy, csak azok nincsenek beszínezve narancssárgára. Én nem mondanám erre a fáklyára, hogy a főfutás nagyon kilóg, sőt.
Sajnos igazat kell adjak neked!
2004. óta folyó megfigyeléseim legingerszegényebb éve volt az idei 2021-es év első fele.
Holnaptól kezdődik az év második fele.
Remélem homlokegyenest mást fog mutatni.
2004. óta folyó megfigyeléseim legingerszegényebb éve volt az idei 2021-es év első fele.
Holnaptól kezdődik az év második fele.
Remélem homlokegyenest mást fog mutatni.
Büntetném az ilyen fokú felesleges reménykeltést, mint ami a görbén látszik.
Hát, akkor tényleg kábé nulla esélye lesz, mondjuk nem lep meg.
Lementem, mert röhögni jó lesz (kínomban) 
Link
Most vagy az ECM bolondult meg, vagy a GFS ami hőhullámot mutat ezekre a napokra, de sajnos sejtem melyik.
Link
Most vagy az ECM bolondult meg, vagy a GFS ami hőhullámot mutat ezekre a napokra, de sajnos sejtem melyik.
Gomolyosodunk, mint állat, a Velencei tónál pedig irányban is van valami. Bár a modellek errefelé nem túl kecsegtetőek, kissé bizakodó lettem, hátha lesz csapadék...
Hát, én ebben nem tudok hinni... legalábbis a hőmérséklet előrejelzésére ide középre semmiképp, 20-22 fokok is vannak benne (K, Sze, P). Na ja, nekem meg ötösöm lesz a lottón.
Persze csodák lehetnek, de ez itt Kecskemét környékén nem jellemző nyáron, hogy úgy mondjam. Az estinél, de legkésőbb holnap reggelre már nyoma se nagyon lesz, de ne legyen igazam!!!
Ja akkor milyen idő is lesz jövö hét közepén nálam ?
ECM - hüvös (20 fok alatti), némi csapadékkal, kedden esetleg elképzelhetetlen 30+ milivel.
GFS - újabb kánikula 30+ fokok eső nélkül.
Vicc ez így 1 hétre előre a két legnagyobb, legdrágább modeltől 2021-ben.
Az elmúlt időszak időjárásából kiindulva és elnézve hol fut az ECM a GFS az esélyesebb, igaz ö még a másik véglet. Szurkolok azonban az Ecm-nek, mert itt 1 hónapja nem esett se sok se kevesebb, tehát semmi, mint sok más helyen.
ECM - hüvös (20 fok alatti), némi csapadékkal, kedden esetleg elképzelhetetlen 30+ milivel.
GFS - újabb kánikula 30+ fokok eső nélkül.
Vicc ez így 1 hétre előre a két legnagyobb, legdrágább modeltől 2021-ben.
Az elmúlt időszak időjárásából kiindulva és elnézve hol fut az ECM a GFS az esélyesebb, igaz ö még a másik véglet. Szurkolok azonban az Ecm-nek, mert itt 1 hónapja nem esett se sok se kevesebb, tehát semmi, mint sok más helyen.
Miután az előző hát finoman szólva sem így nézett ki, kicsit várnék még a pezsgős vacsorával.
Pfoájj, mi húzott el északra...
Olyan lecsapózás ment benne, folyamatosan dörgött. Itt 2 csepp esővel "megúsztuk".

Hogy nem tudott vón kicsit délebbre jönni, HVBAF!
Olyan lecsapózás ment benne, folyamatosan dörgött. Itt 2 csepp esővel "megúsztuk".



Hogy nem tudott vón kicsit délebbre jönni, HVBAF!
Én úgy vettem észre hogy 9 és 11 közt valamikor. (néha akkor sem) Valamint a különböző helyszínek különböző időpontban frissülnek.
Bocsánat, azt hittem 10.00-kor frissül. Vagy mostmár mikor szokott, másnap?
A Medárd sosem marad el! Vagy korábban jön, vagy időben, vagy később.
Az idei május közepi csapadékos 2 hét volt az előrehozott Medárd.
Amúgy Medárdot érdemes május közepétől-júliusig nézni.
Legalábbis szerintem.
Az idei május közepi csapadékos 2 hét volt az előrehozott Medárd.
Amúgy Medárdot érdemes május közepétől-júliusig nézni.
Legalábbis szerintem.
Thats true, sry. Bár azóta ahogy látom a kistesó is bedöglött.
Majd este is ezt mond. 
Most pozitívan látom az elkövetkező 24-36 órát. Szerintem itt keleten lehetnek egész szép események.
Most pozitívan látom az elkövetkező 24-36 órát. Szerintem itt keleten lehetnek egész szép események.














