Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Óriási baki, csak Baranyára nem volt ma kiadva a riasztás. Hömpölyög a víz mindenhol, Pécsváradon Metwolfnál szakad a jég. Dikk. Mivan Baranya? #omsz?
Te egy Kincs vagy ennek a fórumnak! 
Látom a baranyai zéró figyelmeztetőből azért nap végére csak lett egy narancs.
Látom a baranyai zéró figyelmeztetőből azért nap végére csak lett egy narancs.
Hihetetlen mi alakult ki a Mecsek környékén!!! Adja Isten, hogy ideérjen! De tényleg!
A semmiből..
2:50től jött a metál.
1 órával ezelőtt sütött a nap, kék ég.
Nagyon lehűlt a levegő, fantasztikus. Ma éjjel lesz alvás. <3
2:50től jött a metál.
1 órával ezelőtt sütött a nap, kék ég.
Nagyon lehűlt a levegő, fantasztikus. Ma éjjel lesz alvás. <3
Felhőszakadás van kb 40 perce, közeli lecsapók, némi jég az elején. Most már csak szimplán szakad.
BRUTÁLIS VIHAR KIFUTOSZELLEL!
felhőszakadás, villámok, van videó, úristen ez kurva kemény! A semmiből, baszki csak erre a megyére nem volt kiadva a sárga! Brutális, Pécsiek ébresztő!
felhőszakadás, villámok, van videó, úristen ez kurva kemény! A semmiből, baszki csak erre a megyére nem volt kiadva a sárga! Brutális, Pécsiek ébresztő!
Azért felém vidéken ez a mostani második hőhullám sem eresztette el magát nagyon, legalábbis napi közép T. szempontjából.
A múlt csütörtöki tetőzés után a pénteki gyenge hidegfront miatt a reggel ugyan enyhe volt, az idei év első trópusi éjszakáját hozta 20,5 fokos Tmin értékkel, utána 30,7 fokos Tmax született. Napi közép T. : 25,6 fok lett.
Szombat óta kellemes hűvösen teltek a Tmin értékek, hiába volt egyre fokozódó kánikula, a napi közép T. nem lett túl magas.
A szombati 17,7 fokos Tmin, 29,4 fokos Tmax 23,55 fokos napi T. közepet eredményezett.
Vasárnap is jól felfrissült a levegő, Tmin : 15,8 fok, Tmax : 31,1 fok volt, napi közép T. : 23,45 fok lett.
Hétfő óta belecsapott a lecsóba a meleg, de így is jól viselhető volt a hűvös éjjelek miatt.
Hétfői Tmin : 14,7 fok, Tmax : 33,6 fok, napi közép T. : 24,15 fok lett.
Kedden tetőzött a hőség, de a napi közép T. ezen a napon sem lett túl magas a hűvös éjjel miatt.
Tmin : 15,3 fok, Tmax : 35,7 fok volt. Napi közép T. : 25,5 fok lett.
Ma szerda kora hajnalban jött a belöttyenés, előtte kicsivel éjfél körül 20 fokra hűlt a levegő, majd a szél miatt átmenetileg éjjel felment a T. 26 fokra, majd ahogy kissé gyengült a szél és némi hideg is jött a magasban is, bőven sikerült 20 fok alá menni kora reggelig.
A Tmax sem lett ma már ütős.
A mai Tmin : 18,3 fok, Tmax : 30,5 fok volt. Napi közép T. : 24,4 fok lett.
A múlt csütörtöki tetőzés után a pénteki gyenge hidegfront miatt a reggel ugyan enyhe volt, az idei év első trópusi éjszakáját hozta 20,5 fokos Tmin értékkel, utána 30,7 fokos Tmax született. Napi közép T. : 25,6 fok lett.
Szombat óta kellemes hűvösen teltek a Tmin értékek, hiába volt egyre fokozódó kánikula, a napi közép T. nem lett túl magas.
A szombati 17,7 fokos Tmin, 29,4 fokos Tmax 23,55 fokos napi T. közepet eredményezett.
Vasárnap is jól felfrissült a levegő, Tmin : 15,8 fok, Tmax : 31,1 fok volt, napi közép T. : 23,45 fok lett.
Hétfő óta belecsapott a lecsóba a meleg, de így is jól viselhető volt a hűvös éjjelek miatt.
Hétfői Tmin : 14,7 fok, Tmax : 33,6 fok, napi közép T. : 24,15 fok lett.
Kedden tetőzött a hőség, de a napi közép T. ezen a napon sem lett túl magas a hűvös éjjel miatt.
Tmin : 15,3 fok, Tmax : 35,7 fok volt. Napi közép T. : 25,5 fok lett.
Ma szerda kora hajnalban jött a belöttyenés, előtte kicsivel éjfél körül 20 fokra hűlt a levegő, majd a szél miatt átmenetileg éjjel felment a T. 26 fokra, majd ahogy kissé gyengült a szél és némi hideg is jött a magasban is, bőven sikerült 20 fok alá menni kora reggelig.
A Tmax sem lett ma már ütős.
A mai Tmin : 18,3 fok, Tmax : 30,5 fok volt. Napi közép T. : 24,4 fok lett.
Megőrülsz, megvadulsz bedörrent!
Szerk: mivan OMSZ?
Mély morgós dörgések és esik!
Van Isten!
Szerk: mivan OMSZ?
Mély morgós dörgések és esik!
Van Isten!

Az még bosszantóbb, hogy makro léptékben mennyire szánalmas a szerencsétlenkedés! Ne felejtsük el hogy télen milyen bika felállások voltak a dél - délkelet lengyel térségben (50 cm körüli hótakarók) mi meg lestunk a moslék előoldali pumpa alatt. Most is már a sokadik MKR öntözi őket, mi meg már azt se tudjuk mi az. Ha valami dög kialakul örüljünk ha elkerül ebben a forró száraz légprofilban a jég meg a kártevő szél miatt.
MIVAAAAN negatív?
Baszki, a semmiből felrobbant a légkör, pont a fejem felett van a képződés, fél órája konkrétan semmi se volt.
Szerk: csöpög, beszarsz!
Baszki, a semmiből felrobbant a légkör, pont a fejem felett van a képződés, fél órája konkrétan semmi se volt.
Szerk: csöpög, beszarsz!
Hamar megválaszolva a kérdést széthullott gyorsba, vagy legalábbis gyengült.
Azért csapi lehetne.
Ejj, szép is lenne szupercellával kezdeni a szezont. Látom csinos darab.
Hát itt erős szél várja, ami az elmúlt percekben érkezett. Meglátjuk ez mennyire zavar bele a dologba..
Radarkép alapján ÉNY meglesz öntözve,de a keletkezés cseppet sem akar keletebbre jönni.Félek hogy az Osztrák cucc kifutó szele kiszárít bennünket
Holnap meg péntek szombat már megint keletről fog szólni,tehát vagy ma éjjel vagy megint cumi!
Holnap meg péntek szombat már megint keletről fog szólni,tehát vagy ma éjjel vagy megint cumi!
Van abban valami szép, amikor egy héten belül két ütős szupercellás helyzetről marad le az ember a munka miatt, főleg egy ilyen júniusban.
A déli frissítéssel a görbe is viszonylag korrekt volt tényleg, majdnem el is hittem.
Nem tartott sokáig, aztán jött a szokásos most 6 után, dögletes meleg, szárazsággal. A legidegesítőbb, ahogy a csapadékot tolja a "jobb oldalra" folyamatosan:
Link
Úgy tűnik nem sok fogalma van mi lesz, de az tuti, hogy a hőség jön ki belőle végül. Olyan (számomra) ez a nyár is mint egy betegség, napról napra kell túlvergődni rajta, míg kitelik nagy nehezen az ideje, csak most a szokásosnál is valamivel szarabb. A júniuson legalább túlvagyunk, egyelőre ennyi az eredmény. Persze valahol bízom benne, hogy mégis az előző futás következik be, tehát úgy tűnik, szeretek csalódni.
Link
Úgy tűnik nem sok fogalma van mi lesz, de az tuti, hogy a hőség jön ki belőle végül. Olyan (számomra) ez a nyár is mint egy betegség, napról napra kell túlvergődni rajta, míg kitelik nagy nehezen az ideje, csak most a szokásosnál is valamivel szarabb. A júniuson legalább túlvagyunk, egyelőre ennyi az eredmény. Persze valahol bízom benne, hogy mégis az előző futás következik be, tehát úgy tűnik, szeretek csalódni.
Aaaah te vagy a mi emberünk!
Nagyon pacek képek, gratula, megérdemelted!
Nagyon pacek képek, gratula, megérdemelted!
Nyers tálymszlepsz. A szél rezgette az allvanyt, majd javitom
Szombathelynél micsoda kettéválás, wow
nézzétek meg ezt: Link
bal alsó sarokban, kipakolás, bepakolás, zseniális
nézzétek meg ezt: Link
bal alsó sarokban, kipakolás, bepakolás, zseniális
Meg a "nagy lehűlés mindig a jövő héten érkezik" szlogen most már nem csak a télre igaz.
Mondjuk legalább a Dunántúlon jövő héten azért lesz egy-két 25 fok alatti maximum, úgy tűnik.
Mondjuk legalább a Dunántúlon jövő héten azért lesz egy-két 25 fok alatti maximum, úgy tűnik.
Minden szar a határ mentén robban be, ahogy délelőtt is, itt majd éjszaka lehet műsor, ha lesz.
Hiába van tele castokkal az ég egész nap, reméljük azért éjszaka ketyeg a bomba és betalál egy 30mm es cb.
Hiába van tele castokkal az ég egész nap, reméljük azért éjszaka ketyeg a bomba és betalál egy 30mm es cb.
Nagyszerű hír! 
A konvektív szezonra eljutottunk odáig hogy már nem csak télen linkelgetünk 384 órára előre hanem nyáron is!
Ez mindent elmond az eddigi szezonról
Ez az írás nem ellened szól, hanem az időjárásnak
Köszi!
A konvektív szezonra eljutottunk odáig hogy már nem csak télen linkelgetünk 384 órára előre hanem nyáron is!
Ez mindent elmond az eddigi szezonról
Ez az írás nem ellened szól, hanem az időjárásnak
Köszi!
Örülök, hogy jön némi enyhülés, csak hát ugye az ény-i széllel jár, tehát jelentős csapadékkal nem. Holnap július, már csak 2-3 hónap a tartósabban kellemes időig













