Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nálam 5 mm jött le éjszaka, így 5 mm lett a júniusi összesített csapadékmennyiség.
Hajnalban hatalmas vihar vonult át a városon, de ez elmondható az egész erdélyi medencére, telefonra előtte 5 percel jött a vörös risztás, volt minden, villámsó, felhöszakadás de a legkeményebb a viharos szél volt ami kb. 10 percig félelmetes volt.
Itt Jósvafőn ma is várható konvektív esemény, Felvidéken egyre délebbre pattannak ki a cellák...át fog az ide jönni. Itt üde az erdő, ahogy szokott, de most itt sem látni szüretelendő gombamennyiséget, na meg itt nem is szabad, mert védett, sőt, fok.véd. terület...
Mindig csak a kaja...

12,9 mm lett a június mérőhelyemen. (KERI)
Ebből tegnap 3,9 mm. Szerintem Csatáron vagy attól délre több esett. Nagyobb a sár, a tócsák,mint a belvárosban. (Tudom rakjak ki az udvarba 1 zöldikét..)
12,9 mm lett a június mérőhelyemen. (KERI)
Ebből tegnap 3,9 mm. Szerintem Csatáron vagy attól délre több esett. Nagyobb a sár, a tócsák,mint a belvárosban. (Tudom rakjak ki az udvarba 1 zöldikét..)
Nálam is pontosan ennyi. Hatalmasat aludtam a hűvös északias szélben. Kellett ez már nagyon.
Reggelre 3 mm víz lett a mérőbe itt, kellemesen felfrissült a levegő ismét. Sajnos ettől még nem lesz vargánya itt...
Kitartást nektek, nálunk szerencsére megtört az átok, fél 12 körül kezdett el szakadni és jó fél órán keresztül esett, hol így, hol úgy, de esett, némi dörgés kíséretében, 8 mm jött le végül, nagy mázlink volt.
1-2 napja még nem tűnt úgy hogy ilyen heves zivatarok lesznek az Alföld déli részén...Mindenesetre én nagyon meglepődtem főleg a károkon. Nem tudom mekkora szél lehetett....Baján sem volt piskóta. A Dunában hintaágyak és fejtetőre borult motorcsónakok.
Nem sok híja volt, hogy egy rémesen csúfos 1mm-rel zárjon a június... Így csak egy csúfos 7mm kerül majd be mellé, ugyanis az esti zivatarozás, melyből folyamatosan a széle jutott ide, 6mm-t hozott!
Nagyon kellett már!
Nagyon kellett már!
Ezt a hétfőt vajon mennyire érdemes komolyan venni? Link (Kínomban már megkeresem azt az előrejelzést, amelyik azt jósolja, amit szeretnék
)
Természetesen egy csepp eső nélkül megúsztuk.
Totál esélytelenek voltunk,amikor késő délután megjött az erős ÉNY-i szél már tudtam. De legalább már Győr környéke is megkapta,tehát esély még van ,hátha egyszer mi jövünk végre.
Addig is elkezdem az eső táncot járni minden este,Kovács Kati slágerét hallgatva.
Mindenesetre amíg nem esik legalább 10mm egyszerre,addig parkolóba teszem magam,nem sírom tele a fórumot!
Mindegy hogyan miből,már az sem érdekel ha nem konvektív lesz.Mondjuk azért ne novemberben szitálásból jöjjön össze! 
Sok combos záport a keletieknek hétvégére,minden károkozás nélkül.
Addig is elkezdem az eső táncot járni minden este,Kovács Kati slágerét hallgatva.
Mindenesetre amíg nem esik legalább 10mm egyszerre,addig parkolóba teszem magam,nem sírom tele a fórumot!
Sok combos záport a keletieknek hétvégére,minden károkozás nélkül.
Itt csak pàr csepp megint!A Június minden negatív rekordott megdöntött a maga 3mm jèvel.Bődületes szàrazsàg van.
Legyengülve ugyan, de ideért a cucc. Villamot itt nem nagyon produkált, 50-60km lokésekkel és 4-5mm csapadékkal vonult át. Kezdésnek tökéletes. 
Csodás, friss lett a levegő.
Csodás, friss lett a levegő.
1 mm, élénk szél és 5 dörgés, ennyire futotta. Nagyon gyorsan átrobogott felettünk.
Most értem haza Budapestről. Útközben végig villámlott, helyenként a szél is erős volt. (M6 - M9 -51-es út)
Sükösdnél már áramszünet fogadott a faluban, s ez kitartott Bajáig. Érsekcsanád és Baja közt kidőlt fák és leszakadt ágak közt szlalomozva tudtam csak haladni. Állítólag (nem az én mérésem) 8 mm esett, de itt nálunk többnek tűnik. (Legalábbis a kapu előtti pocsolya mérete többről tanúskodik)
A közösségi oldalakon többen jelezték, hogy tetőket bontott meg a szél.
Sükösdnél már áramszünet fogadott a faluban, s ez kitartott Bajáig. Érsekcsanád és Baja közt kidőlt fák és leszakadt ágak közt szlalomozva tudtam csak haladni. Állítólag (nem az én mérésem) 8 mm esett, de itt nálunk többnek tűnik. (Legalábbis a kapu előtti pocsolya mérete többről tanúskodik)
A közösségi oldalakon többen jelezték, hogy tetőket bontott meg a szél.
Egész nap Budapesten voltam, sőt még mindig itt.
Gyenge zápor, csapadéknyom a belvárosban. Ahogy nézem, Érden még ennyi sem volt
Gyenge zápor, csapadéknyom a belvárosban. Ahogy nézem, Érden még ennyi sem volt
Itt dettó, végül a második hullám csak a reptér délkeleti csücskét érintette, az északabbra mozgó cella is elfordult utána északkelet felé. A villámtevékenység sem volt eget rengető, inkább a felhővillámok domináltak, egy-két lecsapó akadt.
Az első hullámból egyébként 0,9 mm-t mért az automata, de a reptér délkeleti felén rövid időre elég intenzív csapadék volt, ott lehet meglett a 3-5 mm is (és így azért nem igaz az, hogy Budapestet kikerülte minden
).
Az első hullámból egyébként 0,9 mm-t mért az automata, de a reptér délkeleti felén rövid időre elég intenzív csapadék volt, ott lehet meglett a 3-5 mm is (és így azért nem igaz az, hogy Budapestet kikerülte minden



TTK jelenleg 21 fok, de nem is olyan régen még 18 volt 
Lakás átszellőztetve, lehűtve.
Csodálatos nap volt ez a mai nap, teljes reménytelenséggel futottunk neki és micsoda akció lett végül.
Pécstől nyugatra radarkép alapján 20 perc alatt robbant fel a légkör, hihetetlen volt az erkélyről néztem végig az egészet. 19:00-kor még kb 1 db felhő sem volt az égen és bőven 30+ fok volt. Aztán DURR. A videón látszik, ahogy berobbant a buli.
Pécs keleti felén és a megye keleti felén károk vannak szép számmal, Baját is legyalulta a sztori.
Hihetetlen csoda volt ez, imádom.
Jó éjt, remélem idővel az ország minden pontja megkapja ezt az élményt. <3
Lakás átszellőztetve, lehűtve.
Csodálatos nap volt ez a mai nap, teljes reménytelenséggel futottunk neki és micsoda akció lett végül.
Pécstől nyugatra radarkép alapján 20 perc alatt robbant fel a légkör, hihetetlen volt az erkélyről néztem végig az egészet. 19:00-kor még kb 1 db felhő sem volt az égen és bőven 30+ fok volt. Aztán DURR. A videón látszik, ahogy berobbant a buli.
Pécs keleti felén és a megye keleti felén károk vannak szép számmal, Baját is legyalulta a sztori.
Hihetetlen csoda volt ez, imádom.
Jó éjt, remélem idővel az ország minden pontja megkapja ezt az élményt. <3
Esti zivatarból 3 mm esett. Főleg felhővillámok voltak, akkor kezdett el kicsit sűrűbben villámlani, mikor már távolodóban volt.



Budapestet újfent kikerülte minden. Sebaj majd legközelebb. A szerencsés helyeknek gratulálok kifejezeten a győrieknek így oda is jutott egy kis show. De attól még jöhetne ide is valami végre.
Itt ment el a kertek alatt ez a semmire kellő.
Ment volna vagy 50 km- el távolabb nem bosszantott volna ennyire. Ráadásul ezen a nyomvonalon egy egész zivatar karaván megy el mellettem amiből csupán a szél, pár csepp víz meg a vakuzás jut ide.
Nagy ziccer marad ismét ki.
Ment volna vagy 50 km- el távolabb nem bosszantott volna ennyire. Ráadásul ezen a nyomvonalon egy egész zivatar karaván megy el mellettem amiből csupán a szél, pár csepp víz meg a vakuzás jut ide.
Nagy ziccer marad ismét ki.
Légköri képződmény, ami számos fontosabb dolog mellett a vargánya termőtest képzést segíti az arra hivatott erdőkben.
Talajgenerátor kereken 11-kor ON, egyúttal már látni is halvány villanásokat nyugat, délnyugat felől, de még baromi messziről.
Nem bánnánk némi esőt, egye fene, hogy ma éjszaka sem alszok miatta.
Nem bánnánk némi esőt, egye fene, hogy ma éjszaka sem alszok miatta.
Volt pár szép villám, meg olyan "irdatlan" mennyiségű vízpermet, amit a szél kb. fel is szárított már... Erre még locsolni kell reggel bőven... 
Viszont DNY felé még villog. Radaron még nem látszik, miből, hátha keletkezik még.
Viszont DNY felé még villog. Radaron még nem látszik, miből, hátha keletkezik még.
Mentem volna én is fényképezni, de a netpincért vártam.
Amúgy mennyi lett nálad a havi csapadék? Ez most igencsak feljavította a pocsék júniust. Várhatott volna 1 napot csak a statisztika miatt.
A távolban továbbra is folyamat villámlik és végre felfrissült kicsit a levegő.
A távolban továbbra is folyamat villámlik és végre felfrissült kicsit a levegő.
Természetesen az összes cella ÉK-re tart, de az érdemi déli tömb keletre, kihagyja térségemet!
Szépen villog a Duna vonalában.
Még Zalából a Csokma hegyről is látja Lacó kamerája.
Még Zalából a Csokma hegyről is látja Lacó kamerája.


Befutott a mai második versenyző is! Éljen!! Egyre közelebb lecsapózik. Még csak erőlködik az esővel, de a bazsa az megérkezett. Olyan nagyon,de nagyon sokat vártunk itt egy ilyen estére, most aztán "bódogság" van!! Nem az elkerülő, száraz zivatarokról,távoli villámok fényéről kell írni, hanem a rajtunk átvonuló zivatarokról!! El sem hiszem... Annyira jó leírni: újra Z I V A T A R van!!!!!
Helyzetjelentés: Csepereg az eső és dörgéseket hallani.
Szerkesztés: El is állt köszönjük a műsort. De jó hogy eddig a nagy semmit kaptunk zivatarok tekintetében. Még észak-nyugat is kapott egy jó kis szupercellát. ÉSZAK-NYUGAT !! Mi nincsen meg itt Pesten ahol az ország többi részén igen.
Szerkesztés: El is állt köszönjük a műsort. De jó hogy eddig a nagy semmit kaptunk zivatarok tekintetében. Még észak-nyugat is kapott egy jó kis szupercellát. ÉSZAK-NYUGAT !! Mi nincsen meg itt Pesten ahol az ország többi részén igen.




