2026. június 26., péntek

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#526843
43 mm a délelőtti buli, soha jobb meglepit meló után laza

beillesztett kép

#526842
Kösz. Ez a legszebb időjárási helyzet nyáron, számomra. Kár, hogy most rövid.
#526841
A patak eddig meg sem duzzadt , pedig nálam a mérőbe 35 mm víz esett. Mostanra a Nap is kisütött kis időre. Olyan száraz volt a talaj az erdő és olyan hosszan esett, hogy mind elnyelte , egészségére !
#526840
Gratula, nálam is monszun van egy jó ideje.kacsint
#526839
Fű volt valaha:

beillesztett kép

#526838
Van valakinek 2008-05-18-ból  radarképe?
Egy fasza kis SL előttünk robbant be rakamaz és virányos között, Óriásfej,digiptr és jómagam voltunk a csapat  laza
Link    de aznap mások is úton voltak Link  illetve 2 napra rá jött Gátér  Link  
Régi szép idők szomoru
#526837
Törölt tartalom
#526836
Valami ide is kifuthatna, mert lassan eret vágok magamon... 
#526835
Ahogy nézem nekünk inkább csak ez a nyomorék szél és az életreképtelen, sehogy nem kinéző felhőpacák jutnak. Minden tőlünk északkeletre, keletre zajlik. Egy karnyújtásnyira.  De kb. erre is lehetett számítani. 
#526834
Kb olyan mint amikor főzöd a levest ( Vagy mást ). Bugyborékol és folyamatosan kvargatod.vidám
#526833
Fel oszlott az eddig a térségben örvénylő légköri képződmény, 20,5 mm. nyelvnyujtas
#526832
Nyírmeggyes 15,0 mm eddig...nyelvnyujtas

Namény lowphass
#526831
Komoly felhőszaki van. laza
#526830
Itt egyelőre semmi nem volt, egy rövidebb záporon kívül. A város nyugati része a tegnapiból sem kapott. Ha ezt is sikerül megúszni, akkor nem tudom mi kellene. ? De most kisütött a nap, hátha segít valamennyit. eso
#526829
Egy jó másfél órája beröffent a megye déli része is, morog nagyokat és most kezd cseperegni, a szél az folyamatosan ny-dny i,kár hogy a dogüllőből csepereg és nem egy masszív sötétbordó cb-ből. Rendesen Hűvös van  laza
Takt 19.2

beillesztett kép


beillesztett kép


beillesztett kép


#526828
Igen, hidegörvény van felettünk. És ezért ilyen kaotikus az áramlás is, egyrészt az örvény hatására "forog" az alapáramlás is, másrészt pedig az egyes cellák, cellacsoportok haladását azok kifutófrontja is befolyásolja. nevet
18.0 °C
#526827
Itt (Jósvafő)megint esik. Eger környéke nem gyenge. Nem csodálkoznék, ha kiöntene ott a patak.
#526826
Érdekesen mozognak a tömbök, a Dunakanyarnál ÉK-i a hevesi pedig ÉNY-i.
#526825
néztem az m1-en az időjárást, de a hétfői előrejelzés helyett léghajót mutogattakzavarban
#526824
A Mátraalján is hasonló a helyzet, hajnal óta esik az eső (illetve kezdetben zápor). Összességében azért nem esett olyan sok, eddig 12 mm körül járunk, a pontos adat majd a kézi mérés után, ha már elállt az eső.
#526823
Gyönyörű idő van, meg kell hagyni! A radarkép alapján kérdezném: ez most hidegcsepp, zömmel K-ÉK Magyarország felett? (tavaly volt hasonló radarkép júniusban viszonylag hosszabban, a csapadékos, hűvösebb időszakban).
#526822
Bükkalján 6-8 órától folyamatosan zuhog, itt 16.5mm-nél járunk, a 20 biztos meglesz...
#526821
Én is ezt látom, ha bejönne álomszerű volna!!!!
#526820
Gyakrabban üdvözöltem volna hasonló égképet júniusban.

beillesztett kép

#526819
Màzlista! Itt 0.2mm lett.Az elmúlt 35 napban 3,5mm esett...
#526818
Ez nem jó hír!
A Belügyminisztérium tegnap júl. 1-én jelentette be, hogy megkezdődött a tartósan vízhiányos időszak.

Link
#526817
Türelem szomszéd.
Szerintem van még potenciàl a mai napban hozzánk is, végre süt a nap, gyűlik a CAPE és az égkép biztató.
#526816
Miskolc határánál nemrég... nevet 

beillesztett kép

#526815
Szerintem ez az eső vargányára édeskevés még. Ilyen száraz hőségek után 50 mm körüli mennyiség, és persze egy párásabb időszak szükséges A magasabb régiók egy egy jó gombás helyén persze elkepzelhető hogy ad majd valamit. Ha jól emlékszem a 2017 év volt nulla utoljára, a többi évben alakultak ki kedvező időszakok a nyári félévben az utóbbi tíz évben . Bizakodjunk... 
...... 
14,6 fok  lazaeso
#526814
FEB!  Elkezdtem keresni a radarképet, hogy milyen cellát aludtam át... duhos  laza
#526813
Bemákoltátok szépen.
#526812
Róka nálunk már régóta van, bár a szomszéd csirkéi ennek nem annyira örülnek laza
Gomba itt majd ha bejön az ECM hétfői esője (GFS-en még persze nullazavarban):

beillesztett kép

#526811
10 perces zivatarunk volt, 4.1 mm-t hozott.nevet
Ezzel már 16 a zivataros napok száma ebben az évben.zivatar
#526810
Ismerős szitu tavaly itt is az ment folyamatosan megértelek. Zivatarzóna! Alattunk durran be mit szólsz hozzá? Békéscsaba kap egy adagot a nyakába meg Gyula is pedig oda annyira nem volt várható ma szerintem. laza
#526809
Itt rendesen hideg van, egy melegebb felsőt felvettem.
#526808
Bánkút már 21,1 mm-nél járeso
#526807
Most már kap vizet a Bükk is , lehet vargánya 10-14 nap múlva , róka korábban is nevet. Szép áztató eső van!
#526806
Órák ott itt tekeredik, mocorog minden mellettem, itt meg semmi. Ilyen idegesítő dolog nincs még egy a világon esküszöm! duhos
#526805
12 mm volt egy fél órája, de keni neki MKR - s szigorral.  lazanyelvnyujtaseso
#526804
Az idei év első hat hónapjában 71 mm-el kevesebb csapadékot mértem mint 2020 hasonló periódusában!
A júniusi havi T közép anomália +2.7 fok volt ehhez az első 15 nap - 0.3 fokos a második 15 nap +5.6 fokos anomáliával járult hozzá.

Részletek itt:
Link
#526803
Végre esik! A falu keleti részén intenzívebb volt az eső mint a középső és nyugati részein, emiatt 2-3 mm-el több esett mint nálam. Eddig 3.7 mm esett.

beillesztett kép


#526802
A tehetetlen dühtől már nem tudok mit írni, hogy hónapok telnek el két csapadékos etap között, az a rohadt közel 40°C fokos hőhullám nem tud persze majd délre, keletre elkerülni...
#526801
Persze remény hal meg utoljára én is így vagyok vele. Mondjuk az égkép kezd szebb lenni, de a szél az nem tetszik. Amikor így fúj megfigyeltem semmi nincs olyankor. Élénk északnyugati lökések.vidám
#526800
Nálam 0,3 mm csepergett össze késő estétől-ma kora reggelig.
18 teljesen csapadék mentes nap után volt újra csapadék nálam júl. 1-én.
Ezzel rögtön meg is lett július első csapadékos napja, az éves csapadékösszeg pedig 205,9 mm-re nőtt.
Legutóbb jún. 12-én esett, igaz akkor 12,3 mm.
#526799
Mi most végeztünk az éjszakán át tartó szivattyúzással, mert az esti felhőszakadások elöntötték a kertet, a garázst, a pincét. A Tűzoltóság annyira le volt terhelve a vízkárok elhárításával, hogy inkább mi magunk kezdtünk neki a szomszédokkal karöltve. Szikkasztóárkokat ástunk, homokzsákoltunk, szivattyúztunk. Régen zúdult ilyen bődületes csapadék a környékre. Ezt még sokáig emlegetni fogjuk. A lehullott csapadékmennyiség is önmagáért beszél: 0,3 mm
#526798
Hajnalban-reggel kellemes öntözésünk volt. Jó lenne ha még lenne nálunk is egy komolyabb adag, az a tömb jöhetne nyugatabbra egy keveset.eso
#526797
Én ma azért holnap estig igen bizakodó vagyok! 
#526796
Basszus most nézem mi van a radaron. Bezzeg otthon éjszaka 7 csepp bírt leesni szomoru
#526795
Már volt egy ötös egy kis cellából, és jön, nagy cseppekbrn nyonatja . Ez a kedvenc egképem a száraz nyári időszakokban. 

beillesztett kép



beillesztett kép

#526794
Igen és azok nem mi leszünk ne aggódj itt folytatódik tovább a szárazság Ez a legutóbbi front is pontosan annyi csapadékot adott, mint az előző. 0 mm. No komment. Isteni szerencsések most azok a helyek Hajdúszoboszló magasságában, ahol most esik lassú mozgásúak a cellák. Kíváncsi leszek a nap végére hol lesz a legtöbb csapadék ma.vidám

Utolsó észlelés

2026-06-26 10:10:21

Aba

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.