Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Itt a csepeli homok is jól felforrt ma rendesen; tyúkudvarozás ide, vagy oda, ma Dunavarsány hozott egy 34,8-at, Ócsa egy 34,3-at, Szigethalom egy 33,9-et.
Ja és a Fagymocsárban jelenleg 16,1 fok van
Ja és a Fagymocsárban jelenleg 16,1 fok van
Kifejezetten tiszta ma a levegő, így igen nagy a látótávolság, dacára annak, hogy se front, se érdemi csapadék nem érkezett.
Tegnap csupán egy gyenge, térségemben feloszló hidegfront érkezett, de érdemi időjárás változást nem hozott.
Akkor honnan szivárgott be ez az igen tiszta légtömeg!?
Nagyon szeretem a maihoz hasonló igen tiszta napokat egész évben, de a téli félévben az igazi.
Tegnap csupán egy gyenge, térségemben feloszló hidegfront érkezett, de érdemi időjárás változást nem hozott.
Akkor honnan szivárgott be ez az igen tiszta légtömeg!?
Nagyon szeretem a maihoz hasonló igen tiszta napokat egész évben, de a téli félévben az igazi.
Tegnap júl. 5-én hétfőn 4 db hőségmentes nap ( múlt csütörtöktől-vasárnapig ) után újra hőségnapom volt, a Tmax 30,1 fok lett.
A sok felhő miatt enyhe lett az éjszaka, és a hajnal is, így a Tmin 17,6 fok volt.
A magas Tmin érték miatt egész magas lett a napi közép T. értékem, 23,85 fok lett.
Itt már hétfőn elkezdődött az újabb meleg időszak, 4 napos kellemes felfrissülés után.
A sok felhő miatt enyhe lett az éjszaka, és a hajnal is, így a Tmin 17,6 fok volt.
A magas Tmin érték miatt egész magas lett a napi közép T. értékem, 23,85 fok lett.
Itt már hétfőn elkezdődött az újabb meleg időszak, 4 napos kellemes felfrissülés után.
Már majdnem írtam, hogy pedig de. Csak közben utánanéztem...
Volt hatodikán egy 30 mm-es lötty, ami éjszaka lepett meg bennnket, illetve 12-én 3 mm.
De például a 25-i "fekete péntek" azt a részt teljes mértékben elkerülte.
Volt hatodikán egy 30 mm-es lötty, ami éjszaka lepett meg bennnket, illetve 12-én 3 mm.
De például a 25-i "fekete péntek" azt a részt teljes mértékben elkerülte.
Tyiha, én nálad naívabb embert még nem láttam.. 
Úgy játszadoznak veled a modellek, hogy azt öröm nézni.
Úgy játszadoznak veled a modellek, hogy azt öröm nézni.
A dél körüli frissítése a GFS-nek most megint reménytelibb a középtávra, nem jut dűlőre most még, úgy fest. (Bár az ENS görbén az operatív nagyon lent fut, ha nem tévedek ez ilyenkor nem túlzottan a beválás valószínűségére utal). A GEM sem olyan rossz péntektől ameddig lát, így talán lehet reménykedni, hogy kicsit enged a 35+, meg lesz némi csapadék.
Hát igen! Mint ahogy Wetsom térképén is látszik, a GFS is bevállalta a 40 fokot, nem is kis területre. Ez jön mint a karikacsapás. Szerencséra az utána jövő időszakban nem csökkentek a jelentősebb csapadékesélyek. Sőt komolyabb és tartósabb lehűlés sem kizárt a későbbiekben, de ezt még nagy bizonytalanság övezi. Jelenleg is már nagyon nehezen elviselhető meleg van a napon, de az igaz "KÍN
" majd holnaptól jön.
Igen péntekre gondoltam. 
Szerintem a hétvégi hidegfrontból fog esni valamennyi és nagy esélyünk van egy jó kis műsorra itt Pesten. Meglátjuk én reménykedem de végszó az időjárásé.
Szerintem a hétvégi hidegfrontból fog esni valamennyi és nagy esélyünk van egy jó kis műsorra itt Pesten. Meglátjuk én reménykedem de végszó az időjárásé.
Arra az időpontra nem jellemző a cape, de ha péntekre gondolsz, akkor már lesz 
Csütörtök 15utc:
Péntek színesebb, már délelőttől (meg belöttyen eny-on...):
Csütörtök 15utc:

Péntek színesebb, már délelőttől (meg belöttyen eny-on...):

Zivipötty, ide megint te kellesz a csapadék léleköntéshez
Már az ICON is jelentősen csökkentett a hétvégi csapiból, gyakorlatilag a 3/4-t elvette!
A friss GFS pedig a németekhez nagyon durva jövő hét elejétől, kicsit 2002 augusztusának a ciklonja jutott eszembe!
A friss GFS pedig a németekhez nagyon durva jövő hét elejétől, kicsit 2002 augusztusának a ciklonja jutott eszembe!
Mért kell ezt a szégény kis országot ropogósra átsütni ? 
Sírás OFF. Egészen elképesztő ebből a szempontból az idei nyár. Az nap fogunk ki menni a srácokkal egy baráti focimeccset lejátszani. Hát 5 liter hidegvíz fejenkét és vizes törölközők tuti kelleni fognak. Viszont nézzük a jó oldalát legalább lesz CAPE.
Sírás OFF. Egészen elképesztő ebből a szempontból az idei nyár. Az nap fogunk ki menni a srácokkal egy baráti focimeccset lejátszani. Hát 5 liter hidegvíz fejenkét és vizes törölközők tuti kelleni fognak. Viszont nézzük a jó oldalát legalább lesz CAPE.
Ha ezt is valami impotens hidegfront zárja, tökön szúrom magam. 
Most egyelőre jók az esélyek péntek estétől.
Most egyelőre jók az esélyek péntek estétől.
Ha így lesz, remélem egy zivipöttyöt már a vadászat legelején elkap.
Ezt érdekes lesz abszolválni Dél-Baranyában, ahol dolgozom! (M6 autópálya, ásatás)
Ma még egészen rendben van a meleg, szél is lengedez, gomolyok is előfordulnak (annyira nem meglepő, hajnalban a Villányi-hg. északi oldalán még párásság volt):
olivera: eddig felváltva kaptam el a baranyai sc-ket, a sorminta szerint most egynek ki kell maradnia, és megyek haza Miskolcra... szívesen.
Ma még egészen rendben van a meleg, szél is lengedez, gomolyok is előfordulnak (annyira nem meglepő, hajnalban a Villányi-hg. északi oldalán még párásság volt):

olivera: eddig felváltva kaptam el a baranyai sc-ket, a sorminta szerint most egynek ki kell maradnia, és megyek haza Miskolcra... szívesen.
Elképesztő!
Idén úgy jönnek a huszonfokos 850-ek, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Pontosabban úgy, mint ahogy áprilisban meg májusban jöttek a negatív 850-ek.
Idén úgy jönnek a huszonfokos 850-ek, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.
Pontosabban úgy, mint ahogy áprilisban meg májusban jöttek a negatív 850-ek.
"Nagyok" a területi eltérések (haha ilyen silány havi szummáknál vicces ezt leírni). Palotavárosban ahol lakom valóban nem volt meg a 10 mm havi szumma, esetleg a város déli részén max.
Ez igaz Budapestre is, a 16. kerület nyugati része, ahol a másik lakhelyem van 11 mm-t hozott a hónapban, miközben 16-17 mm-ek vannak jelölve Pestre. Utoljára talán 2011/12 körül volt kiégve úgy a fű mint most.
Ez igaz Budapestre is, a 16. kerület nyugati része, ahol a másik lakhelyem van 11 mm-t hozott a hónapban, miközben 16-17 mm-ek vannak jelölve Pestre. Utoljára talán 2011/12 körül volt kiégve úgy a fű mint most.
Én biztos nem, jogosítvány nélkül, autó nélkül, bár azt lehet szerezni.
Meg a 10 is Fehérvárra.
Elég érdekes, hogy körben 3-4 mm-ek vannak, ide meg 10 van rajzolva, miközben egész hónapban gyakorlatilag nem volt mérhető csapadék.
Elég érdekes, hogy körben 3-4 mm-ek vannak, ide meg 10 van rajzolva, miközben egész hónapban gyakorlatilag nem volt mérhető csapadék.
Hát nem tudom itt, itt az árnyékos részeken sincs ép fű, sőt már a sárga kiszáradt fű is mindenhol kezd eltűnni. Nálam is 2.3 mm volt május vége óta.
Szerintem ez a rész nagyjából ugyanaz szárazság szempontjából.
Szerintem ez a rész nagyjából ugyanaz szárazság szempontjából.


Az ICON most pl. jóvl keletebbre várja a nagyobb csapadékot, mint eddig é a többi modell, de látom a friss GEM is meglátta a csapadékot a hétvégére!
Azért legyünk őszinték, keletre eddig sem nézett ki túl nagy durranás sem csapadék, sem lehűlés szempontjából, mindvégig nyugatra és középre látszott az események java, és ebben most sincs változás. Persze a mm-ekben mennek a tili-tolik, és valóban volt egy-két futás, ami e tekintetben kedvezőbb volt keletebbre is, de konvektív csapadéknál ezt eleve felesleges nézni.
Biztosra én se mondanám, inkább helyesebb, ha úgy fogalmazok, hogy a keleti területek felé haladva, csökken a jelentősebb csapadék kialakulásának esélye (bár ezen a fáklyán valóban egy-két tag az egekben van) , aztán meglátjuk! 
Én örülnék neki, mert sok idő minden nap locsolni..
Én örülnék neki, mert sok idő minden nap locsolni..
Szóval csak annyit akartam hozzászólni a ma reggeli írásodhoz, hogy a pénteki hidegfront érkezik ugyan, de felettünk oszlik fel várhatóan. A Nyugati területeken azért várható eső, keleti országrész sajnos kimaradhat. Jelentősebb lehűlés a gfs alapján július 14 után várható nagy kérdőjellel...
Csak hogy lásd,van aki nem volt ilyen szerencsés!
Bár a hősi halált nem értem igazán

Nem értem miért töröltétek a ma reggeli hozzászólásomat !? A gfs alapján szerintem objektív módon írtam a várható dolgokról...
Többek között pl. erre van kitalálva a feladó kizárása opció a privát üzeneteknél (talán már működik is).
Na megérkeztünk a nedvességtől kicsattanó Aggteleki-karsztról a félsivatagba. Ha nem tévedek, átléptük az 1 hónapos csapadéknélküliséget.
Azok után, és/vagy annak ellenére, hogy Nyuli felhívta a figyelmet tovább folytatjátok az ovit.....
Ez a kretén neked is írogat ilyeneket priv.ben? Én elzavartam és nem finoman. Mikor megláttam, elsőre nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik.
Na pont ez a júl. 9-i péntekre esedékes rekorddöntés nem jelentene számomra az égvilágon semmit.
Abszolút nem lenne mérvadó, nem fedné a valóságot. Pusztán a véletlen műve lenne.
Dőljön több napon át rekord. Na az már valami.
Az ilyen véletlen egybeesések már semmisek ( legalábbis számomra ).
Az a halálom, hogy - most mondok egy példát - pl. aug. 15-én 40 fok a rekord, de 16-án már csak 37 fok.
És mit tesz Isten, egy adott évben 15-én mérnek 37 fokot, 16-án már 38-at, és hopsz, már dől is a rekord, de mondjuk 17-ére már megint 40 fok a rekord.
És a média ezeket is úgy találja, mint ha világvége lenne.
Ezért szeretem, ha egy rekord több napon át dől.
Számomra az az igazi rekorddöntés, nem pedig az egy napos rekorddöntések, melyek többször csak a véletlen"szerencse" művei.
Abszolút nem lenne mérvadó, nem fedné a valóságot. Pusztán a véletlen műve lenne.
Dőljön több napon át rekord. Na az már valami.
Az ilyen véletlen egybeesések már semmisek ( legalábbis számomra ).
Az a halálom, hogy - most mondok egy példát - pl. aug. 15-én 40 fok a rekord, de 16-án már csak 37 fok.
És mit tesz Isten, egy adott évben 15-én mérnek 37 fokot, 16-án már 38-at, és hopsz, már dől is a rekord, de mondjuk 17-ére már megint 40 fok a rekord.
És a média ezeket is úgy találja, mint ha világvége lenne.
Ezért szeretem, ha egy rekord több napon át dől.
Számomra az az igazi rekorddöntés, nem pedig az egy napos rekorddöntések, melyek többször csak a véletlen"szerencse" művei.
Hat durva. És én meg kapom a privát üzenetet, hogy ha nem tetszik a meleg és a szárazság ne itthon kerteszkedjek, meg húzzák el innen. Vannak itt ilyen “emberek” is …. Na mindegy azért furcsa hogy itt is vannak ilyen ingerült frusztrált másokat bántó emberek…Ugye snow boy?
Tegnap előtt este repültem pont ezzel
3100 méterig, akkor ott húzódott az inverziós réteg. Csodaszép volt, és a látvány is végig.
Sajnos a lódarázs nem játék. Rngeteg ember allergiás a csípésére, és akár bele is lehet halni. Rettegek tőlük...



