Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Bedörrenős jó reggelt! Serényen képzi a cellákat a nem gyenge emelt konvekció, délre szolíd peremfelhő alakul, ejj, végre valami.
Akkor mi van a figyelőrében? Illetve este Tóth Tamás szerint, "nem tudok tájegységet kiemelni, hiszen bàrhol az országban előfordulhatnak zivatarok felhőszakadással...", tehát akkor ide is várható volt.
Itt 7 mm, pedig csak pár percig esett.Inkább a lecsapók domináltak, de azok nagyon. Majd kapunk ma még szerintem.
Úgy látom, végre a Magas-Bakony is kapott esőt, itt sajnos még mindig semmi, de hosszú még a nap.
Na megvolt a reggeli ébresztő.
Közeli, olykor 200m-en belüli lecsapók, áram percekig nem volt, riasztók beindultak, felhőszakadás, borsónyi jég.
Valóban,azt tényleg nem vettem észre,hisz tőled állandóan a minősítgetést kapom,és az eltereli a figyelmemet,és már nagyon unalmas is.
De a felajánlást köszi.
De a felajánlást köszi.
Röviden: szarok a Gerincképre.
Észre sem vetted, hogy közben felajánlottam egy online állomás telepítését, hanem megint a minősítgetéssel voltál elfoglalva. Gratula!
Úgyis Dombegyháza volt az elsődleges cél, de azért kössz, amit kössz.
Észre sem vetted, hogy közben felajánlottam egy online állomás telepítését, hanem megint a minősítgetéssel voltál elfoglalva. Gratula!
Úgyis Dombegyháza volt az elsődleges cél, de azért kössz, amit kössz.
Mire vagy kíváncsi vele kapcsolatban?
Negyedik éve csinálom én is, nemigen van olyan részlete, amit ne tudnék elmagyarázni, vagy legalább körülírni.
Negyedik éve csinálom én is, nemigen van olyan részlete, amit ne tudnék elmagyarázni, vagy legalább körülírni.
Jól gondoltam,hogy ott sok eső volt (felhőkép,plusz radar alapján). Mezőhegyes,Tótkomlós mellett is bőven volt eső.
A mondat,amire hivatkozva írogatod időnként ezeket a színvonalalan élcelődéseket nem tőlem ered,én csak idéztem Aksuyam nevű Időkép tagot.Ő írta ezt 2019.augusztus 9-én az éppen aktuális hőhullám idején.
Szóval légyszíves neki küldd a beszólogatásaidat !
A mondat,amire hivatkozva írogatod időnként ezeket a színvonalalan élcelődéseket nem tőlem ered,én csak idéztem Aksuyam nevű Időkép tagot.Ő írta ezt 2019.augusztus 9-én az éppen aktuális hőhullám idején.
Szóval légyszíves neki küldd a beszólogatásaidat !
(Amúgy kegyetlen...
Illetve nyilván nem a Kovács Kati féle dalt énekeltük a templomban, csak az ugyanilyen című népi éneket.
A szekszárdi jégelhárító ilyenkor mit csinál? Vagy rossz helyre lőtték fel? Egyáltalán működik?
Aztán fene tudja, nem biztos, hogy a piros paca alatt van pont a nagy csapimennyiség, a szél másfele is kavarhatja.
A mai napon, a késő délutáni órákban kezdődött erőteljes felhőzet-növekedés, szélerősödéssel, időnként halk dörgésekkel északi irányban.
Az éjszaka folyamán nem igazán várok érdemi eseményeket, de hátha lesz valami meglepetés.
Sokkal inkább esélyesebb a holnapi nap kiadós zivatarozásra.
A csatolt kép a mai kerékpározás szüleménye: tányérja eléggé kicsi, csapadékhiányban szenved, remélhetőleg holnap kap egy kiadós, szomját oltó öntözést.
Az éjszaka folyamán nem igazán várok érdemi eseményeket, de hátha lesz valami meglepetés.
Sokkal inkább esélyesebb a holnapi nap kiadós zivatarozásra.
A csatolt kép a mai kerékpározás szüleménye: tányérja eléggé kicsi, csapadékhiányban szenved, remélhetőleg holnap kap egy kiadós, szomját oltó öntözést.

Ez ilyen helyben kialakulós buli lesz a következő 24 órában.
Hát én most legszívesebben zivatarfelhőket látnék közeledni.
Ehelyett azt látom a műholdon, hogy a zivatarok gyengülnek / távolodnak.
Paks - Kalocsa között az első fecske a környékről. Viharelőtti csend van. Szél se moccan. Csavarni lehet a nedvességet, szinte teljesen beborult.
Némi mozgókép a tegnapi zuhiról:
Link
Némi mozgókép a tegnapi zuhiról:
Link
Nem felhők közelednek DK felől hanem a zivatarok kialakulásához szükséges, megfelelő légköri feltételek... 
Nem értem mit szeretnél most látni a műholdon Salgótarján felé közeledni
Nem értem mit szeretnél most látni a műholdon Salgótarján felé közeledni
Egyre peckesebb kis gomolygások vannak már, talán tényleg nem esélytelen már hajnalban-reggel is valami mocorgás.
Nem tudom mit látnak a modellek délkelet felől közeledni de a műholdon a felhők inkább szétfoszlanak mintsem összeállnak.
Ebesen jég is volt.
Nem tudtunk learatni, attól a pár csepp esőtől bevonult a szára. Reggel folyt. köv. amennyiben nem lesz eső az éjjel.
Nem tudtunk learatni, attól a pár csepp esőtől bevonult a szára. Reggel folyt. köv. amennyiben nem lesz eső az éjjel.
Na szerintem Bacs-Kiskun déli részére mehetne is a riasztás.
Mintha valami alakulna a radaron.
Battonya: 32,7 mm
Nem kell egy állomás oda Kaszaperre? Megmutathatnád a Batmobilodat is!
Nem kell egy állomás oda Kaszaperre? Megmutathatnád a Batmobilodat is!
Tőlünk keletre és nyugatra is esett, itt néhány cseppre futotta. Legalább lehűlt a levegő.
Üdv Gyíkember! Azt nem tudom mennyi eshetett Battonya -Mezőhegyes-Tótkomlós vonalon de igen szép mennyiségek lehettek helyenként. Itt semmi nem volt természetesen,alattunk ment el meg át is ugrott.
Erre felé (Debrecen keleti részén pár km-re a vihartól) csak dörgés, villámlás meg frissítő szél van/volt.
Itt is mostanra. Fullasztó idő van. Remélem néhány órán belül lesz a közelben egy néhány zivatar. Jó lenne végre villámokat is fotózni.
48 mm lett itt a vége tegnap este. Az időjárás-állomás kikönyökölt egy villám után.
Itt már gyakorlatilag 6-7 okta pillanatok alatt, nem csak itt lent gázolunk tökig érő párában.
Azért ez nem feltétlen van így mindig...
Sokszor nézek sóvárogva a K-Dk-i irányba.. Hiába...
Sokszor nézek sóvárogva a K-Dk-i irányba.. Hiába...
Itt is már szépen párnásodik az ég, jön a nedvesség. Egész bíztatóak a modellek most felénk is, lehet esély akár egy szebb rendszer létrejöttére is. A valóság ugye mint azt megszoktuk lehet kicsit unalmasabb lesz, de talán most végre sikerül.
Nálam a napi 1,8 volt,kicsit mindig többet mérsz,ez bosszantó ám!
Itt is csak 4 mm esett tegnap és abból 3 mm már reggel/délelőtt lejött...






