Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Jelen radarállás szerint ezt itt "megússzuk" közel zéró csapadékkal. Ha csak nem történik valami csoda. Ez az időszakos csepergés már inkább csak bosszantó. Baszódjon meg.
Szombat reggeltől ma délig Szaúd-Arábiában tartózkodtunk (Makó-Dombegyház). Dögmeleg volt. Este a napba gond nélkül bele lehetett nézni, olyan volt, mint egy matt ezüst tál. Ma végig furikáztuk a Dombegyház-Barcs útvonalat, átlagosan harminc fokban. Szerencse, hogy nagy szél volt, másképp elpusztultunk volna a hőségtől.
Áztató...?
Ezek szerint már lement némi bor?
A harmadik kör nagyon gyenge kis záport hozott, van még az a cucc Paksnál, de én nem várom már gyarapodó mm-eket ma este.
Ezek szerint már lement némi bor?
A harmadik kör nagyon gyenge kis záport hozott, van még az a cucc Paksnál, de én nem várom már gyarapodó mm-eket ma este.
A semmiből szaggatni kezdett a szél, csak úgy viszi ki a meleget a lakásból.
És ne feledjük, a telet nem lehet feltartóztatni, napról napra közeledik
És ne feledjük, a telet nem lehet feltartóztatni, napról napra közeledik
Spriccolnak mindenfelé felfele a tornyok. Jó áztató és lecsapógazdag éjszaka lesz, remélem. Na de irány haza, mert a bort is meg kell innia valakinek
A következő pedig keletebbre tart... Bajánál van még egy cella ami jelenleg irányban van. Ófaluban eddig 0,5 mm...
Készülök a holnapi locsolásra.
Készülök a holnapi locsolásra.
Egyelőre a mai nap is egy nagy nulla felénk.Délről érkező tömbök szépen legyengülnek...
Keletre megint milyn már a radarkép....
Keletre megint milyn már a radarkép....
Hát a hajnal 5- ös mini zivatar és a fülledtség okán többet vártam a nagy semminél.
Hat jó nagy bukó lett a nap. Narancs ismét kitett magáért. 2-3-4 mm estek itt ott… itt meg annyi sem.
meg jó hogy a hétvégén szerencsénk volt…..
meg jó hogy a hétvégén szerencsénk volt…..
Itt is majdnem ugyanannyi.
Sajnos a második kör már észbe kapott és teljes egészében nyugatra került
Most ugyan dörög, de a harmadik kör se biztos, hogy érint - megint nyugatra tart kissé.
Talán egy fél hangyakönyöknyivel keletebbre vonul.... reménykedünk.
Sajnos a második kör már észbe kapott és teljes egészében nyugatra került
Most ugyan dörög, de a harmadik kör se biztos, hogy érint - megint nyugatra tart kissé.
Talán egy fél hangyakönyöknyivel keletebbre vonul.... reménykedünk.
Bizony, egyfeszt keletre kerül, bár egy 0,5 mm lejött a kb. 7-8 adagból...
Látod, legalább most ti is kaptok a sírós szátokra zivit. 
Itt teljesen rendben van a helyzet. Legfőképp aztato zaporeso hull az égből, hol gyengébb, hol erősebb kivitelben. Néha néha bedorren és dél felé villám is volt látható. Harapni lehet megint kint a levegőt, olyan pára van... Izzasztó egy nap!
Hopp most egy nagyot dörrent! Dél felől jön az utánpótlás...
Itt teljesen rendben van a helyzet. Legfőképp aztato zaporeso hull az égből, hol gyengébb, hol erősebb kivitelben. Néha néha bedorren és dél felé villám is volt látható. Harapni lehet megint kint a levegőt, olyan pára van... Izzasztó egy nap!
Hopp most egy nagyot dörrent! Dél felől jön az utánpótlás...
Itt durva fülledtség, 32 fok még mindig majdnem este 8kor... néha pár csepp eső esik
Ez szuperszar felbontás, egészen máshogy néz ki más radarokon. Most itt is nagyon jó éppen a helyzet, mindjárt érkezik a harmadik felvonás 
Még mindig van rá esély, hogy nyugatról éppen kerül. De sok minden más is jön dél felől még utána.
Még mindig van rá esély, hogy nyugatról éppen kerül. De sok minden más is jön dél felől még utána.
De amúgy miért rontotta el a fürdést? Hót meleg maradt 
El se hiszem, de a következő déli kígyó meg keletebbre terjed, még a végén az is elkap.
Közben kedélyes dörgések néha. Kiváló este, minden héten kéne vagy 2 ilyen!
El se hiszem, de a következő déli kígyó meg keletebbre terjed, még a végén az is elkap.
Közben kedélyes dörgések néha. Kiváló este, minden héten kéne vagy 2 ilyen!
A ma reggeli zivatar szokatlanul sok, egészen pontosan 177 CG-villámot hozott Bécsben, emiatt rengeteg közlekedési lámpa nem működött (és emiatt egy markoló bele is rongyolt egy villamosba...) és akadozott az áramellátás.
Ez a kör itt 2,7 mm lett, egy fél locsolás megvolt. Remélem valamelyik délebbi cucc ránk tekeredik majd még az este. Most egyelőre kicsit nyugatabbra kezdenek vonulni, de ami délebbre van a Duna mentén az még ígéretes.
Valahonnan hangosan dörög. Este fél 8, és zápor után dög meleg van kint, tiszta gőzfürdő.
Valahonnan hangosan dörög. Este fél 8, és zápor után dög meleg van kint, tiszta gőzfürdő.
Hát annyira,hogy itt már nem is esik. Ez az Érd egy országnyi területű
Jó saras lett minden, hogy gebedne meg. Reménykedem, hogy valami csak betalál ide..urambocsá az egész városra.
Akkor ezt most ki kaptuk, mert itt nagyon mokány, a hordó már tele
Ez most nagyon szépen tolja itt “nyugaton” 
Na most reccsent is egy értelmeset az előző bátortalan után.
Na most reccsent is egy értelmeset az előző bátortalan után.
Mindenki nyugodjon le a pics*ba! Lötyög a front és még csak most indul a buli. Igazi nyári záporos-zivataros este néz ki középre (is), nyugtával a napot!
Én a MetNetest meg a Meteologixosat nézem (a lecsapók miatt), csak EU-s összefoglaló gyanánt ránéztem a Blitzenpöcsnungra, oszt bedikkeltem 
—————————-
Délnyugat felől olyan dörgések jönnek, hogy lassan érdemes lesz elindítani a külső mikrofont
F.h. továbbra is Kunszentkimi
—————————-
Délnyugat felől olyan dörgések jönnek, hogy lassan érdemes lesz elindítani a külső mikrofont
F.h. továbbra is Kunszentkimi
Nálatok
. Nálunk már nem volt ahhoz sem elég erős a pénteki...illetve lehet, hogy egy kicsi akkor is lefolyt, akkor talán pont nem voltam itthon...
Nagyon meredek, hogy szinte semmit nem hűlt a levegő. Kimegyek, és beleütközöm a párafalba. Ilyet eddig Amerikában és Szingapúrban éreztem csak .
Nagyon meredek, hogy szinte semmit nem hűlt a levegő. Kimegyek, és beleütközöm a párafalba. Ilyet eddig Amerikában és Szingapúrban éreztem csak .
Újra zivatar, de nagyon gyengén muzsikál. Dél felől valami közelít remélem ez már egy locsolással felérő esőt ledob. Mellesleg olyan az idő, mint egy szaunában.
Bazsa erre már mondaná, hogy ezért kell az OMSZ-os villámtérképet nézni (amúgy az tényleg jobb). 
Várd meg azt, ami most megy fel a Duna déli része felől, abban már több lecsapó lehet.
Várd meg azt, ami most megy fel a Duna déli része felől, abban már több lecsapó lehet.
Bizony! Végre ide is tévedtek záporok.
És még hosszú az este... 
Itt mondjuk pici "csörgedezés" már múlt pénteken is volt az ereszből.
Volt 3 db dörgés a Duna túloldalán vonuló gyenge zivatarból.Itthon pedig kb. 0.00001 mm gyenge zápor volt.
Hihetetlen!!!
33 nap után ismét csörgedez valamicske vékonyka ér bele a hordóba az ereszből.... meg se merek mozdulni, nehogy abbahagyja, pláne leírni optimista dolgokat a radar láttán...
33 nap után ismét csörgedez valamicske vékonyka ér bele a hordóba az ereszből.... meg se merek mozdulni, nehogy abbahagyja, pláne leírni optimista dolgokat a radar láttán...
Ez is elfért a madarak közt
(a Blitzenpöcsnung 20-30 villambol egyet látott. Király!)
(a Blitzenpöcsnung 20-30 villambol egyet látott. Király!)


Úgy látszik Pécsett nem csak jégeső, hanem zivatar-elhárítás is üzemel... Iszonyat fülledtség van, közel 31 fok. Hiába jún végén a 2 szuper eksön, azóta semmi, csak ez a pusztulat meleg és szárazság.
Sajnos a jelenlegi mocsadék időjárás erősen meglátszik a sürgősségin is..
:'( :'(
T{bb, mint a semmi. Pár mm eshetett, de nagyon változó. Amúgy ebben alapból nincs víz.








