2026. június 28., vasárnap

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#528969
Azért ebből már összejött egy kis nedvesítés legalább, ha csak 1 mm is, de vizes lett minden, 10-15 perc esővel. Én Gödöllő nyugati oldalán a kisebbik intenzitást kaptam, szerintem Besnyő, Domonyvölgy felé több is eshetett

szerk: és van még talán esély egy harmadik, záró körre
#528968
Szécsény, Bátony, kapja az ívet, felkészül Tarján. Remélem managger kolléga figyel.
Szerk.: na csak említeni kellett.vidám
#528967
2-3 villám másodpercenként, nem rossz!
nevet
Remélem esőt is ad majd nem csak átszalad a piros rész...
#528966
Ne várd, nem fog ez menni. Majd a hétvégén se..
#528965
15-20 percenként felváltva kerülgetnek cellák, hol nyugatról, most épp keletről.
Mivel úgy néz ki, jelenleg szinte pontosan déli az áramlás, még nem írom le teljesen az estét, van pár apró kis jelölt délebbre.

Szerk: megint van némi morcogás is.

Ez a Ráckeve-Dunaföldvár közti kis szerelvény tényleg az utolsó esélyünk lehet. Most 60:40-ra adom, hogy keletre elkerül éppen pont.
Dörgicsél azért, nyilván....
#528964
Délnyugatra ez se volt jó. laza
#528963
Kialakult nem messze egy újabb cella. Szórja már a jóságportzivatar
#528962
Életem egyik Top vihara volt az. 
Sosem felejtem el 2010. aug. 13. éjszakát. Kb. éjfélre ért ide.
Annyi villám volt a rendszerben, hogy olvasni lehetett volna az éjjeli sötétségben. nyelvnyujtas
#528961
Villámshow, meg egy egy perces zápor a széléből...
A 2-es számú jelölt most ér fel idáig, ettől több vizet remélek... szomoru
#528960
A sima radaron mutatta, de máshová, mint ez itt.
Aztán le is vette, szóval simán lehetett ez a valóság.
Ezt hol nézitek amúgy?

Ez ugyanoda mutatja, ahová a Windy, a Fundoklián picivel túl:  Link
#528959
Törölt tartalom
#528958
Windy hol jelöli a villámokat? 

Ez lehetett?  Art des Blitzes: Erdblitz, Blitzstärke: -72kA (starker Knaller), Datum: 14.07.2021, Zeit: 21:43:00 Uhr

beillesztett kép

#528957
Délnyugati irányból folyamatosan villámlik és dörög. Az irány is jó, már csak így egyben ide is kellene hogy érjen. Hosszú éjszakát tervezek, remélem a zivatarok is partnerek lesznek benne.
#528956
Még 30 km, vajon kibírja idáig?
#528955
-72 kA-es CG volt, az már szép azért. 
#528954
Ez is elkerült nyugat felől...  Sóskút nyerte meg.
Marad a 2,7 mm mára szomoru

Sose nem lesz már itt olyan, mint ami most Hatvannál van?

Köszi Nyuli!
Kemény volt így a szomszédból, az biztos nevet
Kár, hogy ebből is csak pár csepp lett szomoru
#528953
Ó, micsoda lecsapó, Ferencváros környéke...?
Közben gyenge záporeső...
#528952
Na ide Gyálra is csapott egyet...de baszki miért nem esik?? Csepp csepp...de nem akar megeredni..
#528951
No lett valami eso ?
#528950
Fundoklián túl pár utcával, képzelheted itt mekkorát szólt, kb 4-500 méterre vidám
Korrekció: elvileg légvonalban 700 méter innen.

Windy jelölte, lightningmaps szart rá.
Aztán volt egy tesója a vasúti sínek mellett, az új felüljárónal is elvileg.

Egyelőre gyenge zápor van, nagyon ritkán dörög és messzebbről.
Mást már nem látok ezután irányban sajnos.
#528949
Nekem egy videóm van még pár évvel ezelőttről, Őrhalom, Ipoly ártér hajnalban, azt szoktam hallgatni, amikor már minden bajom van a pesti zsizsiktől.nevet

Nyugat felé friss keletkezés Budán a hegyekben(?), lecsapózik!

Szerk.: na akkor Érd.nevet
#528948
Nekem hiányoznak a megyéket lefedő tömbök mint a lengyeleknél, szlovákoknál van mostanság.
Helyette izgulunk, hogy az utca másik végére vajon jut a mini ziviből vagy sem.
#528947
ááááááááá na ez hol csapott be? 
majdnem átugrottam a plafonon ijedtemben 
#528946
Ez szép volt . A semmiből szinte..
#528945
AZANNYA zivatar

Ezt vetted már? Itt volt 6-700 méterre tőlem. A székről majdnem leestem.

Szerk: meg is van, a Fundoklia túloldalán vágott be, a Zilahi utcában. Mekkora dög lehetett ez??
#528944
laza laza laza laza laza laza
#528943
laza laza laza laza laza laza laza

———————-
Örvájn! 10 perce értem haza. Borocska a mélyhűtőben, ülök a teraszon, dörög, ciripel, esik, kopog... Megy a hangfelvétel. Relaxnak ezt fogom elalvás előtt hallgatni októberbe’szeret
#528942
Ez megint nyugatra....
Még egy zápor kinéz a Pusztaszabolcs melleti izéből, aztán ennyi, vége a szépreménnyel induló estének szomoru

Kelet... az meg kelet marad.
#528941
Sajna a csapadék beárnyékol, nincsenek látványos villámok, pedig lecsapózik (is). Marad a fíling.
#528940

beillesztett kép

#528939
Itt azért már lehet tudna gondot okozni a GEM 80 mm-e, ha bejönne (de szerintem nálunk nem lesz annyi a szél miatt, max 30-40).
Link
Link
#528938
Mostmár elég a keleti láncból, de azért beszúrom... Mostmár a fejem felett szeretnék egy ilyen zivatart. Talán dél felől még alakulhat valami.

beillesztett kép

#528937
Olyan árvíz helyzet biztosan nem lesz belőle, mert eleinte úgy fogja nyelni a talaj a vizet, mint kacsa a nokedlit.
Múltéven nedvesebb talajra esett.
De ha annyi esne, 60-70 mm átlagosan, az sem lenne baj.
Sóhaj...
#528936
Itt is fortyog még a légkör, lehet kitermelünk még a Felvidéknek valamit estére..
A délután említett csipp-csöppös záporvonalunk mostanra akkora MKR a Lengyeleknél, mint a ház.
#528935
Törölt tartalom
#528934
Mi is, innentől mehetünk nyugodtan aludni  laza
#528933
Nyugi, ez csak a zivatarcsalogató sírás, hátha odapörköl egyet a zidőjárás éjfélig kacsint
#528932
Na, még van élet a Dunától nyugatra is, délre újabb csinos kígyó kezd összeállni (?), Sárbogárdtól keletre meg egész pofás cella van.
Az igazán erre jöhetne...
#528931
Dk felé elég komolyan villámlik, és jó kis ágyúlövés szerű dörrenések jönnek.
Persze ez is elkerül majd...vidám 
#528930
Ugyanezt akartam linkelni. nevet
Nándi, húzz bele, én egy fél üvegen már túl vagyok.  laza Idei első fröccs-est, távolban villogó-morgó zivatar, lágy szellő... A világ teteje.szeret
#528929
Már éjfél lenne? kacsint

Floo: Egyelőre az OMSZ is óvatos, zivataron kívül semmilyen figyelmeztetés nincs aznapra. A helyzet egyébként kicsit hasonlít a tavalyi somogyi özönvízre is. A GEM pl. ide bevágott egy 80-ast vasárnap reggelig, az ICON és az ECMWF meg Szlovéniába, Horvátországba és a DNy-i határvidékre vár foltokban 100 mm-t is hétfő estig.
#528928
Basszus idáig hallani a péceli cella dörgéseit.
#528927
Tiszta idegbe vagyok, hogy vajon bejön-e a szombat-vasárnapi eső, és ha bejön, mennyi lesz?!
Megússzuk-e 15-20 mm-rel, vagy reális eséllyel lehet 40-60 mm is?
Nem mintha telhetetlen lennék, csak a jelenlegi helyzetben 10 mm eső majdnem hogy semmit nem érne.
40-50 mm mentené meg az évet.
Főleg 2 napos esőben szépen be tudna szivárogni a talajba, még ha közben lesznek is durva intenzitások.
A modellek mostani bénázásainak tükrében majd csak ha leesik, akkor leszünk benne biztosak, de jó lenne tudni.
Mondjuk stabilan várják, na de láttunk már olyat, hogy az utolsó pillanatban nem lett semmi.
#528926
A főváros mai szerencséje:

beillesztett kép

#528925
Elég kis mérges cucc megy el keletnek. A dörgés szinte folyamatos, nagyon dühös kis jószágocska.
#528924
Két elég aktív góc is errefelé tart - csak nem lesz akkora "szerencsém", hogy mindkettő kikerül...
Az első Gyömrő-Maglód körül jár, dörög rendesen. Sajna lehet, hogy kelet felé kerül egy kicsit, de percről percre hangosabb zivatar
A második Szabadszállás körül, ha valóban kicsit kelet felé is sodródnak a rendszerek, akkor az lehet jó, ha ideér.
#528923
Ez zúgott el mellettünk 1 órája...hatalmas lecsapókkal fűszerezve, sajnos minden csepp elkerült ma.

beillesztett kép




beillesztett kép

#528922
Felhaborito.... kelet-delkeletre ez van:

beillesztett kép

#528921
Hát igen.
Itt néhány cspergés volt haljuk a távoli morajlásogat de ez eddig itt nudli. Bízok az éjszakában hát ha lesz egy stroboszkópos, csendes esős show.
#528920
Itt Albertirsán folyamatos dörgés,villámlás.
Elég látványos

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-28 10:07:42

Vép

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.