Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Azért ebből már összejött egy kis nedvesítés legalább, ha csak 1 mm is, de vizes lett minden, 10-15 perc esővel. Én Gödöllő nyugati oldalán a kisebbik intenzitást kaptam, szerintem Besnyő, Domonyvölgy felé több is eshetett
szerk: és van még talán esély egy harmadik, záró körre
szerk: és van még talán esély egy harmadik, záró körre
Szécsény, Bátony, kapja az ívet, felkészül Tarján. Remélem managger kolléga figyel.
Szerk.: na csak említeni kellett.
Szerk.: na csak említeni kellett.
2-3 villám másodpercenként, nem rossz!

Remélem esőt is ad majd nem csak átszalad a piros rész...
Remélem esőt is ad majd nem csak átszalad a piros rész...
15-20 percenként felváltva kerülgetnek cellák, hol nyugatról, most épp keletről.
Mivel úgy néz ki, jelenleg szinte pontosan déli az áramlás, még nem írom le teljesen az estét, van pár apró kis jelölt délebbre.
Szerk: megint van némi morcogás is.
Ez a Ráckeve-Dunaföldvár közti kis szerelvény tényleg az utolsó esélyünk lehet. Most 60:40-ra adom, hogy keletre elkerül éppen pont.
Dörgicsél azért, nyilván....
Mivel úgy néz ki, jelenleg szinte pontosan déli az áramlás, még nem írom le teljesen az estét, van pár apró kis jelölt délebbre.
Szerk: megint van némi morcogás is.
Ez a Ráckeve-Dunaföldvár közti kis szerelvény tényleg az utolsó esélyünk lehet. Most 60:40-ra adom, hogy keletre elkerül éppen pont.
Dörgicsél azért, nyilván....
Életem egyik Top vihara volt az.
Sosem felejtem el 2010. aug. 13. éjszakát. Kb. éjfélre ért ide.
Annyi villám volt a rendszerben, hogy olvasni lehetett volna az éjjeli sötétségben.
Sosem felejtem el 2010. aug. 13. éjszakát. Kb. éjfélre ért ide.
Annyi villám volt a rendszerben, hogy olvasni lehetett volna az éjjeli sötétségben.
Villámshow, meg egy egy perces zápor a széléből...
A 2-es számú jelölt most ér fel idáig, ettől több vizet remélek...
A 2-es számú jelölt most ér fel idáig, ettől több vizet remélek...
A sima radaron mutatta, de máshová, mint ez itt.
Aztán le is vette, szóval simán lehetett ez a valóság.
Ezt hol nézitek amúgy?
Ez ugyanoda mutatja, ahová a Windy, a Fundoklián picivel túl: Link
Aztán le is vette, szóval simán lehetett ez a valóság.
Ezt hol nézitek amúgy?
Ez ugyanoda mutatja, ahová a Windy, a Fundoklián picivel túl: Link
Windy hol jelöli a villámokat?
Ez lehetett? Art des Blitzes: Erdblitz, Blitzstärke: -72kA (starker Knaller), Datum: 14.07.2021, Zeit: 21:43:00 Uhr
Ez lehetett? Art des Blitzes: Erdblitz, Blitzstärke: -72kA (starker Knaller), Datum: 14.07.2021, Zeit: 21:43:00 Uhr

Délnyugati irányból folyamatosan villámlik és dörög. Az irány is jó, már csak így egyben ide is kellene hogy érjen. Hosszú éjszakát tervezek, remélem a zivatarok is partnerek lesznek benne.
Ez is elkerült nyugat felől... Sóskút nyerte meg.
Marad a 2,7 mm mára
Sose nem lesz már itt olyan, mint ami most Hatvannál van?
Köszi Nyuli!
Kemény volt így a szomszédból, az biztos
Kár, hogy ebből is csak pár csepp lett
Marad a 2,7 mm mára
Sose nem lesz már itt olyan, mint ami most Hatvannál van?
Köszi Nyuli!
Kemény volt így a szomszédból, az biztos
Kár, hogy ebből is csak pár csepp lett
Na ide Gyálra is csapott egyet...de baszki miért nem esik?? Csepp csepp...de nem akar megeredni..
Fundoklián túl pár utcával, képzelheted itt mekkorát szólt, kb 4-500 méterre 
Korrekció: elvileg légvonalban 700 méter innen.
Windy jelölte, lightningmaps szart rá.
Aztán volt egy tesója a vasúti sínek mellett, az új felüljárónal is elvileg.
Egyelőre gyenge zápor van, nagyon ritkán dörög és messzebbről.
Mást már nem látok ezután irányban sajnos.
Korrekció: elvileg légvonalban 700 méter innen.
Windy jelölte, lightningmaps szart rá.
Aztán volt egy tesója a vasúti sínek mellett, az új felüljárónal is elvileg.
Egyelőre gyenge zápor van, nagyon ritkán dörög és messzebbről.
Mást már nem látok ezután irányban sajnos.
Nekem egy videóm van még pár évvel ezelőttről, Őrhalom, Ipoly ártér hajnalban, azt szoktam hallgatni, amikor már minden bajom van a pesti zsizsiktől.
Nyugat felé friss keletkezés Budán a hegyekben(?), lecsapózik!
Szerk.: na akkor Érd.
Nyugat felé friss keletkezés Budán a hegyekben(?), lecsapózik!
Szerk.: na akkor Érd.
Nekem hiányoznak a megyéket lefedő tömbök mint a lengyeleknél, szlovákoknál van mostanság.
Helyette izgulunk, hogy az utca másik végére vajon jut a mini ziviből vagy sem.
Helyette izgulunk, hogy az utca másik végére vajon jut a mini ziviből vagy sem.
AZANNYA 
Ezt vetted már? Itt volt 6-700 méterre tőlem. A székről majdnem leestem.
Szerk: meg is van, a Fundoklia túloldalán vágott be, a Zilahi utcában. Mekkora dög lehetett ez??
Ezt vetted már? Itt volt 6-700 méterre tőlem. A székről majdnem leestem.
Szerk: meg is van, a Fundoklia túloldalán vágott be, a Zilahi utcában. Mekkora dög lehetett ez??
———————-
Örvájn! 10 perce értem haza. Borocska a mélyhűtőben, ülök a teraszon, dörög, ciripel, esik, kopog... Megy a hangfelvétel. Relaxnak ezt fogom elalvás előtt hallgatni októberbe’
Ez megint nyugatra....
Még egy zápor kinéz a Pusztaszabolcs melleti izéből, aztán ennyi, vége a szépreménnyel induló estének
Kelet... az meg kelet marad.
Még egy zápor kinéz a Pusztaszabolcs melleti izéből, aztán ennyi, vége a szépreménnyel induló estének
Kelet... az meg kelet marad.
Sajna a csapadék beárnyékol, nincsenek látványos villámok, pedig lecsapózik (is). Marad a fíling.
Mostmár elég a keleti láncból, de azért beszúrom... Mostmár a fejem felett szeretnék egy ilyen zivatart. Talán dél felől még alakulhat valami.

Olyan árvíz helyzet biztosan nem lesz belőle, mert eleinte úgy fogja nyelni a talaj a vizet, mint kacsa a nokedlit.
Múltéven nedvesebb talajra esett.
De ha annyi esne, 60-70 mm átlagosan, az sem lenne baj.
Sóhaj...
Múltéven nedvesebb talajra esett.
De ha annyi esne, 60-70 mm átlagosan, az sem lenne baj.
Sóhaj...
Itt is fortyog még a légkör, lehet kitermelünk még a Felvidéknek valamit estére..
A délután említett csipp-csöppös záporvonalunk mostanra akkora MKR a Lengyeleknél, mint a ház.
A délután említett csipp-csöppös záporvonalunk mostanra akkora MKR a Lengyeleknél, mint a ház.
Nyugi, ez csak a zivatarcsalogató sírás, hátha odapörköl egyet a zidőjárás éjfélig
Na, még van élet a Dunától nyugatra is, délre újabb csinos kígyó kezd összeállni (?), Sárbogárdtól keletre meg egész pofás cella van.
Az igazán erre jöhetne...
Az igazán erre jöhetne...
Dk felé elég komolyan villámlik, és jó kis ágyúlövés szerű dörrenések jönnek.
Persze ez is elkerül majd...
Persze ez is elkerül majd...
Ugyanezt akartam linkelni. 
Nándi, húzz bele, én egy fél üvegen már túl vagyok.
Idei első fröccs-est, távolban villogó-morgó zivatar, lágy szellő... A világ teteje.
Nándi, húzz bele, én egy fél üvegen már túl vagyok.
Már éjfél lenne? 
Floo: Egyelőre az OMSZ is óvatos, zivataron kívül semmilyen figyelmeztetés nincs aznapra. A helyzet egyébként kicsit hasonlít a tavalyi somogyi özönvízre is. A GEM pl. ide bevágott egy 80-ast vasárnap reggelig, az ICON és az ECMWF meg Szlovéniába, Horvátországba és a DNy-i határvidékre vár foltokban 100 mm-t is hétfő estig.
Floo: Egyelőre az OMSZ is óvatos, zivataron kívül semmilyen figyelmeztetés nincs aznapra. A helyzet egyébként kicsit hasonlít a tavalyi somogyi özönvízre is. A GEM pl. ide bevágott egy 80-ast vasárnap reggelig, az ICON és az ECMWF meg Szlovéniába, Horvátországba és a DNy-i határvidékre vár foltokban 100 mm-t is hétfő estig.
Tiszta idegbe vagyok, hogy vajon bejön-e a szombat-vasárnapi eső, és ha bejön, mennyi lesz?!
Megússzuk-e 15-20 mm-rel, vagy reális eséllyel lehet 40-60 mm is?
Nem mintha telhetetlen lennék, csak a jelenlegi helyzetben 10 mm eső majdnem hogy semmit nem érne.
40-50 mm mentené meg az évet.
Főleg 2 napos esőben szépen be tudna szivárogni a talajba, még ha közben lesznek is durva intenzitások.
A modellek mostani bénázásainak tükrében majd csak ha leesik, akkor leszünk benne biztosak, de jó lenne tudni.
Mondjuk stabilan várják, na de láttunk már olyat, hogy az utolsó pillanatban nem lett semmi.
Megússzuk-e 15-20 mm-rel, vagy reális eséllyel lehet 40-60 mm is?
Nem mintha telhetetlen lennék, csak a jelenlegi helyzetben 10 mm eső majdnem hogy semmit nem érne.
40-50 mm mentené meg az évet.
Főleg 2 napos esőben szépen be tudna szivárogni a talajba, még ha közben lesznek is durva intenzitások.
A modellek mostani bénázásainak tükrében majd csak ha leesik, akkor leszünk benne biztosak, de jó lenne tudni.
Mondjuk stabilan várják, na de láttunk már olyat, hogy az utolsó pillanatban nem lett semmi.
Elég kis mérges cucc megy el keletnek. A dörgés szinte folyamatos, nagyon dühös kis jószágocska.
Két elég aktív góc is errefelé tart - csak nem lesz akkora "szerencsém", hogy mindkettő kikerül...
Az első Gyömrő-Maglód körül jár, dörög rendesen. Sajna lehet, hogy kelet felé kerül egy kicsit, de percről percre hangosabb
A második Szabadszállás körül, ha valóban kicsit kelet felé is sodródnak a rendszerek, akkor az lehet jó, ha ideér.
Az első Gyömrő-Maglód körül jár, dörög rendesen. Sajna lehet, hogy kelet felé kerül egy kicsit, de percről percre hangosabb
A második Szabadszállás körül, ha valóban kicsit kelet felé is sodródnak a rendszerek, akkor az lehet jó, ha ideér.
Ez zúgott el mellettünk 1 órája...hatalmas lecsapókkal fűszerezve, sajnos minden csepp elkerült ma.


Hát igen.
Itt néhány cspergés volt haljuk a távoli morajlásogat de ez eddig itt nudli. Bízok az éjszakában hát ha lesz egy stroboszkópos, csendes esős show.
Itt néhány cspergés volt haljuk a távoli morajlásogat de ez eddig itt nudli. Bízok az éjszakában hát ha lesz egy stroboszkópos, csendes esős show.



