Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Bemákoltuk a kemény felhőszakadást,vihart,villámokat,ágyúdörgéseket 
Kemény volt a cucc locsolás 2 napra pipa.
Minél többet megy a sírás,nálam annál több lesz a felhőszakadás és a vihar"szóval nem abba hagyni"Takt:20.6C RH:80%
Kemény volt a cucc locsolás 2 napra pipa.
Minél többet megy a sírás,nálam annál több lesz a felhőszakadás és a vihar"szóval nem abba hagyni"Takt:20.6C RH:80%
Hát nem mondom félálomban mikor hallottam a távoli morajlásokat, nem gondoltam volna hogy az év eddigi legbrutálisabb lecsapózására fogom verni hajnal 1-kor…
A vörösvári rém északi karja itt durrant be felettem, nagyon komoly intenzitást mutatott, mind csapadék, mind villámtevékenység terén. Volt egy lecsapó ami után pár mp-el lentről még bevillant az ég tompán, ezt a gif-en láthatjátok. Na de beszéljenek a képek
A tettes:
A vörösvári rém északi karja itt durrant be felettem, nagyon komoly intenzitást mutatott, mind csapadék, mind villámtevékenység terén. Volt egy lecsapó ami után pár mp-el lentről még bevillant az ég tompán, ezt a gif-en láthatjátok. Na de beszéljenek a képek





A tettes:

Atyaeg, ez brutal volt. 2-3 cm jegek, orbitális lecsapók. Felhőszakadás szerű intenzitás…. 15 körül mm 15 perc alatt. Elmúlt évek legnagyobb légzuhatagával. 10/10 és zivatar.
Érdekesen alakul a radar. A végén még kiénekeltem a sajtot a cellák szájából. Mintha láncolat alakulna DDNy felé.

A kutya 2 órája bent van, csak - 15C alatt szokott bejönni, eddig 3 mm esett, volt egy iszonyú közeli lecsapó, 100-200 m-en belül. Majdnem megsüketültünk. A végjáték dél felől alighanem ütős lesz!
És még lesz pár kelet felől elvonuló cucc, remek.
Ha jól látom Nano korán ment aludni mert ez pont telibe kapja.
Szerk: na MOST itt is látványos villámozás megy, ahogy látom, Budafok felől.
Ha jól látom Nano korán ment aludni mert ez pont telibe kapja.
Szerk: na MOST itt is látványos villámozás megy, ahogy látom, Budafok felől.
1,5 mm esett. Nagyon kevés, de a szikrák kárpótoltak
Kiváló nyáresti előadás volt ez
A hangfelvételeket meg majd feltöltöm és belinkelem akkor is, ha itt a kutya sem kíváncsi rá
A hajnali viszont hallásra!
Hétfőn leszek Gödöllőn és akkor tudom csak leolvasni a csapadékot.
A tesóm szerint újabb és újabb hullámok érkeznek és egyre erősebb mind a zivatar tevékenység mind az intenzitás, ő a Csanakban lakik.
A tesóm szerint újabb és újabb hullámok érkeznek és egyre erősebb mind a zivatar tevékenység mind az intenzitás, ő a Csanakban lakik.
Pár 10mm... 
Egyszer 10mm is elég, ha összejön. Most lehetünk átlagosan 3-5mm között. Már ez is szuper, hogy holnap reggel nem kell locsolni.
Ha a következő napok is hasonlóan válnak be, akkor gyűlhetnek még a talajvíz tartalékok talán.
Egyszer 10mm is elég, ha összejön. Most lehetünk átlagosan 3-5mm között. Már ez is szuper, hogy holnap reggel nem kell locsolni.
Ha a következő napok is hasonlóan válnak be, akkor gyűlhetnek még a talajvíz tartalékok talán.
Nyugi, egy másodpercig sem izgat a fricskának szánt duma!
Frenetikus élmény, endorfin-löket és adrenalin-bomba, és ha a fagymocsárban csak egy ilyen megjegyzésre telik, az nem az én bizonyítványom!
Csodaszép éjszaka, s a többi nem számít...
Más örömét megélni is lehet öröm. Csak lépj túl az árnyékodon...
Frenetikus élmény, endorfin-löket és adrenalin-bomba, és ha a fagymocsárban csak egy ilyen megjegyzésre telik, az nem az én bizonyítványom!
Csodaszép éjszaka, s a többi nem számít...
Más örömét megélni is lehet öröm. Csak lépj túl az árnyékodon...
Az ott Diósd, Érd tőle nyugatra van. Érdekes algoritmus dönthette el, melyik település legyen körberajzolva. Semmi sem esett nálam ebből sem.
Csalóka a radar, mert itt kb. 1 percig volt belőle nagycseppes zápor, abból is csak fél perc volt közepesen intenzív. Nyugatabbra Donnie-nál szerintem még ennyi sem volt
Szerk.: Egyébként meg igen, amit az OMSZ-os radarokon Érd-nek rajzolnak az kb. a központ, meg Érdliget, esetleg Postástelep alja, mi annál északnyugatabbra vagyunk. Donnie meg főleg...
Szerk.: Egyébként meg igen, amit az OMSZ-os radarokon Érd-nek rajzolnak az kb. a központ, meg Érdliget, esetleg Postástelep alja, mi annál északnyugatabbra vagyunk. Donnie meg főleg...
Bezzeg amikor az öntözőt kikapcsoltam nem esett csak 3 mm, most bekapcsolva hagytam és sorba mennek a zivik. Remélem még bemákol a város pár 10mm- t ebből a szituból.
Korlátozott látási viszonyokból ennyit sikerült kihoznom.
Nagyvenyim.
A szomszédban még mindig karácsony van.
szs
Nagyvenyim.
A szomszédban még mindig karácsony van.

A radar szerint folyamatosan eski nálam, a valóság meg az, hogy mécsak nem is csepereg.
Nézd meg a kis mázlistát. A legjobb helyről élvezi a stroboszkópot. 
Én a villámokat sajna nem láttom csak fényeket de nekem ez is elég.
managger: Aztán meg kitudja lehet hogy bejön azt tényleg komoly esőzések lesznek. Semmi sem biztos addig ameddig megnem történik.
Erről jut eszembe reménykedem hogy a front az éjszaka folyamán idáig még vissza tudna hullámozni jól esne egy frissítő zuhé.
Én a villámokat sajna nem láttom csak fényeket de nekem ez is elég.
managger: Aztán meg kitudja lehet hogy bejön azt tényleg komoly esőzések lesznek. Semmi sem biztos addig ameddig megnem történik.
Erről jut eszembe reménykedem hogy a front az éjszaka folyamán idáig még vissza tudna hullámozni jól esne egy frissítő zuhé.
A radar alapján van meg pár tömb jó irányba, csak így tovább.
Én is sajnálom, hogy a csapadék beárnyékol.
Ki a fenének kell már ennyi csapadék. Jobb lenne ha csak villámlana ezerrel egy csepp nélkül (ehte száraz zivatar). Akár minden kémény lecsapózót játszana !?
Én a csapadékkal is kiegyezek, bár csak 49 mm a július itt a konyhakertben. Mivel aszogyák minik a cellák, a szomszéd kertje mindig zöldebb, izgulok, hogy nehogy több essen a tulsó faluvégen.
Egyébként ma a rádió irtózatos melegrekordot mondott délkeletre, úgy még nem is izzadtam ma mint egész évben együttvéve (igaz a tegnapi sem volt piskóta). Pápán és itt is a többszöri sáros záporok egypár dörgés ellenére csak tizedmm-ek potyogtak. Visszaolvasva a napot állandóan az alig esik, elkerül, sosem esik meg modellbukta szófordulatok a köbön a radart meg villámtérképet nézve meg semmi panaszra nem lehetne ok a Duna széles sávjában. Persze a konvekció nem ad Nimbostracoinárius esőzést az biztos.
Ki a fenének kell már ennyi csapadék. Jobb lenne ha csak villámlana ezerrel egy csepp nélkül (ehte száraz zivatar). Akár minden kémény lecsapózót játszana !?
Én a csapadékkal is kiegyezek, bár csak 49 mm a július itt a konyhakertben. Mivel aszogyák minik a cellák, a szomszéd kertje mindig zöldebb, izgulok, hogy nehogy több essen a tulsó faluvégen.
Egyébként ma a rádió irtózatos melegrekordot mondott délkeletre, úgy még nem is izzadtam ma mint egész évben együttvéve (igaz a tegnapi sem volt piskóta). Pápán és itt is a többszöri sáros záporok egypár dörgés ellenére csak tizedmm-ek potyogtak. Visszaolvasva a napot állandóan az alig esik, elkerül, sosem esik meg modellbukta szófordulatok a köbön a radart meg villámtérképet nézve meg semmi panaszra nem lehetne ok a Duna széles sávjában. Persze a konvekció nem ad Nimbostracoinárius esőzést az biztos.
Mindenki befürdik az özönvíz előrejelzéssel, nem lesz itt sehol se 20 mm fölötti mennyiség, főleg nem egy adagban. A szlovákok is bepánikoltak, kiadták a narancsot 30-50 mm-re, elég vicces...
Itt nem.
3-6 percente dörög egy középtávolit, ennél volt idén még itt is egy rahedli sokkal durvább helyzet.
Nem nagyon jön át a hype.
Értem én, hogy keletre így meg úgy, csak egyrészt messzebb is van, másrészt meg kit érdekel.
3-6 percente dörög egy középtávolit, ennél volt idén még itt is egy rahedli sokkal durvább helyzet.
Nem nagyon jön át a hype.
Értem én, hogy keletre így meg úgy, csak egyrészt messzebb is van, másrészt meg kit érdekel.
Nálam épp 10 éve, 2011-ben volt egy különös, igen csak villám aktivitásban gazdag konvektív szezonom.
A szokásosnál több villám csapás volt a környékemen abban az évben. Durva volt! És milyen jó is volt.
A szokásosnál több villám csapás volt a környékemen abban az évben. Durva volt! És milyen jó is volt.
“ Annyira nagy villámsó meg amúgy sincs.”

——————-
A fentiektől függetlenül; itt olyan MOAB-ok vannak, hogy konstans sátorgatyám van
——————-
A fentiektől függetlenül; itt olyan MOAB-ok vannak, hogy konstans sátorgatyám van
Ott nálad élvezném is, viszont nekem kvára tele a padlás a keleti égen számolni a végtelen villámot, miközben nálam már lassan a fák is kidöglenek 
Ha itt nem esik, nem tudom a távoli látványt sem élvezni már.
A ma egyetlen betaláló cellánál ne aggódj, végig kinn ültem, még az asszony is kjött velem, olyan hangulatos volt az egész.
Igen fájó dolog, hogy egyben az volt az utolsó is.
Ez mindent elmond: Link Bal szélen a két piros közötti zöld sáv Bp. nyugati szélén, na abban ülünk mi.
Annyira nagy villámsó meg amúgy sincs.
Ha itt nem esik, nem tudom a távoli látványt sem élvezni már.
A ma egyetlen betaláló cellánál ne aggódj, végig kinn ültem, még az asszony is kjött velem, olyan hangulatos volt az egész.
Igen fájó dolog, hogy egyben az volt az utolsó is.
Ez mindent elmond: Link Bal szélen a két piros közötti zöld sáv Bp. nyugati szélén, na abban ülünk mi.
Annyira nagy villámsó meg amúgy sincs.
Menj ki a teraszra egy limonádéval és élvezd a műsort! Egy-kettő van ilyen az évben...
És? Pont itt ingadozik a konvergencia széle, folyamatosan változott a képződés nyugati határa, és az áramlási irány is picit mozgott 170 és 190 fokok között helyi szinten. Sokszor volt ígéretesnek tűnő a felállás, aztán 1 kivétellel bedőlt és éppen kikerült mindegyik, miközben Sóskúton, Biatorbágyon, Törökbálinton Diósdon és most éppen Budaörsön meg betalált. A 200 alatti éves mm-eddel téged biztos totál jéghidegen hagyna egy ilyen helyzet?
Pénteken elég feszültnek tűntél te is, amikor simán átugrott titeket is minden, ahogy minket.
Mi változott?
Egyébként meg az lett, amit írtam, sorozatos nyugatról kerülések után most már sorozatosan keletről kerül, és nekünk ezzel le is főtt a kávé - amennyiben nem táncol vissza mégis a konvergencia, amit nagyjából egy modell és az OMSZ sem vár.
Úgyhogy ezzel zárom is a mai napot, köszönöm az építő, emberi hangnemet.
Pénteken elég feszültnek tűntél te is, amikor simán átugrott titeket is minden, ahogy minket.
Mi változott?
Egyébként meg az lett, amit írtam, sorozatos nyugatról kerülések után most már sorozatosan keletről kerül, és nekünk ezzel le is főtt a kávé - amennyiben nem táncol vissza mégis a konvergencia, amit nagyjából egy modell és az OMSZ sem vár.
Úgyhogy ezzel zárom is a mai napot, köszönöm az építő, emberi hangnemet.
Azt bazmeg, hogy itt rinyálsz már 2 órája, miközben folyamatosan képződnek az újabb és újabb Cb-k, de te 20 percenként kinyilatkoztatod, hogy most már aztán tényleg az utolsó esély jön. Egy óvodás nagycsoportosnak nagyobb a realitásérzéke kb
???
Ezen mit nem értesz?
Egy modell sem mutat már semmi érdemlegeset, az OMSZ szerint is megy egyre keletebbre az egész. Minket a legnyugatabbi széle kerül el kelet felé most éppen.
Attól, hogy hozzád még jó, ide már nemigen.
Hülyén fognak kinézni ezek a fejek amikor holnap reggel ismét be kell írnom a mai 2,7 mm összcsapadékot.
Ezen mit nem értesz?
Egy modell sem mutat már semmi érdemlegeset, az OMSZ szerint is megy egyre keletebbre az egész. Minket a legnyugatabbi széle kerül el kelet felé most éppen.
Attól, hogy hozzád még jó, ide már nemigen.
Hülyén fognak kinézni ezek a fejek amikor holnap reggel ismét be kell írnom a mai 2,7 mm összcsapadékot.
Szélcsendben kb. 30-40 mm/órával esik, jég nincs benne.
Szerk, már csendesedik is. Sztem 10+ mm megvan de 20 biztosan nincs.
Szerk, már csendesedik is. Sztem 10+ mm megvan de 20 biztosan nincs.








