Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Hát Én sem locsoltam,ha ezen múlik
Radar jól néz ki de itt még egy árva villanást sem látni.
Tehát alvás,aztán jöjjön aminek jönnie kell
Tehát alvás,aztán jöjjön aminek jönnie kell
Ez Budapesten is felébreszt majd pár embert 
Szerk: az első, zárt ablak mellett is hallható dörgés épp most jött meg ide.
Reggel 6-kor indulunk Szabolcsba, de képtelen vagyok aludni, auuu.....
Ébresztő!!
Szerk: az első, zárt ablak mellett is hallható dörgés épp most jött meg ide.
Reggel 6-kor indulunk Szabolcsba, de képtelen vagyok aludni, auuu.....
Ébresztő!!

Az elmúlt 24 óra 0,8 mm. Talán az Erdély felől jövő zivatarokból lehet végre itt is valami.
Olyan nem létezik, hogy ennek legalább a vaskos széle ne találjon be!
21-re lapot húztam, nem locsoltam az este (vendégek voltak), de egyszerűen lehetetlen ezt elhibázni innen! Ezen rajta van a nevünk csecse kis masnival átkötve!
Most lépi át a ráckevei Duna-ágat, és Gyál mellett az északi vége.... sakk-matt, muszáj neki!
Szerk: azannyát micsoda villámparádé Pécel magasságában... olyan nincs, NEM LÉTEZIK hogy ide nem talál be ez a dög!!
Ahogy írtam: DK-i áramlás, HCS, ha most nem, akkor mikor???
21-re lapot húztam, nem locsoltam az este (vendégek voltak), de egyszerűen lehetetlen ezt elhibázni innen! Ezen rajta van a nevünk csecse kis masnival átkötve!
Most lépi át a ráckevei Duna-ágat, és Gyál mellett az északi vége.... sakk-matt, muszáj neki!
Szerk: azannyát micsoda villámparádé Pécel magasságában... olyan nincs, NEM LÉTEZIK hogy ide nem talál be ez a dög!!
Ahogy írtam: DK-i áramlás, HCS, ha most nem, akkor mikor???
Ne foglalkozz már a modellekkel, ilyenkor már a radart kell nézni. No meg a sűrűn villogó délkeleti égboltot...
Amúgy én sem locsoltam... 
Szerk.: Így van, ezt már nem nagyon hibázhatjuk el.
Szerk.: Így van, ezt már nem nagyon hibázhatjuk el.
A modellek próbálnak az utolsó percekben is cserben hagyni, de a radaron látom, amit látok: ebből lehet akár 7-8 mm is! Truváj!
Kint van a narancs riasztás felhőszakkerre, bár tény, hogy nem locsoltam, szóval még lehet bukta is akár.
Kint van a narancs riasztás felhőszakkerre, bár tény, hogy nem locsoltam, szóval még lehet bukta is akár.
Sziasztok.
Szerintem én lefekszem aludni.
Érthetetlen volt számomra a 2-es felhőszakadás riasztás kiadása majd ezt gyorsan le is vették.
Nagyon kellene a csapadék mert kiszárad a patak amiből a tavat lehet pótolni.
Szerintem én lefekszem aludni.
Érthetetlen volt számomra a 2-es felhőszakadás riasztás kiadása majd ezt gyorsan le is vették.
Nagyon kellene a csapadék mert kiszárad a patak amiből a tavat lehet pótolni.
Az előbb kimentem nézelődni, D-i DK-i irányba van némi villogás. Dörgés még nem hallatszik. Vihar előtti csend van, teljes szélcsend, fura is Pécs után ez a csend.
Nézem a radart, a Bp alatt böszmeteg remélem telibeveri Pázmándot és az egész Velencei-tó környékét.
Még ébren leszek, ha elered tuti kimegyek és kiállok az esőbe
Nézem a radart, a Bp alatt böszmeteg remélem telibeveri Pázmándot és az egész Velencei-tó környékét.
Még ébren leszek, ha elered tuti kimegyek és kiállok az esőbe
Én sem értek egyeseket, hogy miért ilyen pesszimisták ide vonatkozóan. 
Pont az történik, amit a modellek várnak. Reggelig nem igen lesz alvás várhatóan.
Pont az történik, amit a modellek várnak. Reggelig nem igen lesz alvás várhatóan.
A műhold alapján könnyen kitalálható hol lesz most izgalmas az időjárás Európában.
Link
Üde színfolt Európa közepén.
Üde színfolt Európa közepén.
Érdekes, hogy ma dél óta kint van Budapest és térségére az 1. fokú riasztás felhőszakadás lehetősége miatt.
Este óta megértem, de addig?! Miért!?
Este óta megértem, de addig?! Miért!?
Van rá esély hogy a Budapest alatt lévő cella át jön veszprém megyéig? Bár szerintem szét esik addigra
Csenger 26, Tarpa 20..
Mohács 46, Sátorhely 42 mm.
Fülöpháza 24, mellette Soltszentimre 1 mm.
Mohács 46, Sátorhely 42 mm.
Fülöpháza 24, mellette Soltszentimre 1 mm.
Elkezdődött. Egyre erősebb záporok érkeznek szünetekkel, kiadós csapadékra lenne szükség.
Na nézzük! Túl alulkormányzott a cucc, na de hátha! A Bihar előterében lévő képződés (is) jó lehet, az ívet elnézve.
Talán mint ha most Erdélybe kezdene számunkra megfelelő helyen jó irányba éledni ez meg az.? Ha nem így lesz akkor csapadék hijján várható, hogy holnap behívnak dolgozni.
Kecskeméten elég szép felhőszakadás kerekedett, néhány lecsapóval, elég sok villámlással.
‘Battának jó lesz 
Itt kitartóan esik az eső. Sőt, egyre erősebben az utóbbi 5 percben. Még hallgatni is gyönyörű. Dörgés már több mint 1 órája nem volt
Itt kitartóan esik az eső. Sőt, egyre erősebben az utóbbi 5 percben. Még hallgatni is gyönyörű. Dörgés már több mint 1 órája nem volt
Kérdeztém, hogy a kiterjedt zivatarzóna mikor érkezik dk felől, vagy porszem került a......?
Pont minap jött velem szemben.
Kiszáradhat a Velencei-tó? Ökológiai/történelmi kibeszélő tavaink állapotáról
Link
Kiszáradhat a Velencei-tó? Ökológiai/történelmi kibeszélő tavaink állapotáról
Link
A nyírségi szörny robbantja a térséget. Lehetnek szerencsés helyek akár felénk is.
Az is valami...
Az egész rendszer közvetlenül előttünk f*sta össze magát, csak egy kis szél volt és más semmi.
Bezzeg utánunk már egy új cella bombázza lecsapókkal a H.böszörmény melletti részt...
Az egész rendszer közvetlenül előttünk f*sta össze magát, csak egy kis szél volt és más semmi.
Bezzeg utánunk már egy új cella bombázza lecsapókkal a H.böszörmény melletti részt...
Amúgy most egész csecse eső van a stratiform uszályból. Több, mint a semmi...
Hát legyen igazad de én ide akkor se várok nagy dolgokat, a délkeleti irány elég rossz. Csendes esőnél még elmegy de zivatarozásnál nem jellemző, hogy onnan kapnánk jelentős csapadékot.
Szerintem ma már ok nélküli a figyelmeztetés Heves, Nógrád, Komárom, Pest, Győr és talán még Vas megyére is. Szerintem. De ott van még a szombat...
. Kelet felé villog az ég. De esik össze, gyengül a rendszer is a radar alapján..
Az egész rendszer úgy ahogy van tolódik/csúszik észak felé, így oké, hogy keleties az áramlás, de a képződés fokozatosan jön felfelé. Valamikor hajnal 2 és délelőtt 11 között lehet Pest környékén zivatarozás a modellek szerint



