Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Ennyi számít 10 km és 400 m magasság. Itt 12tol végig havazott este 10 körülig. 0fok felett voltunk picivel így roskadt, olvadt a hó. De így is van friss 4 cm, a régire. Fentebb 15 cm van. Jövök is fotókkal nemsoka, lassan indulok fel. Gyalog kb egy óra Dobogókő, így hamarosan mutatom.

Link
Vissza áll lassan minden a régi, pontosabban a téli kerékvágásba, de legalább esni nem fog. Hála istennek!
Hiába volt egy hete fél napos másfél centi hó, nekem egyelőre pont ugyanolyan semmirekellő az évszak, mint az elmúlt 5-8 évben oly sokszor. A tegnapi nap egy tipikus helyzetet hozott. Most még túl közeli rossz emlék.
Tele vele a padlás. Ki kell pihenni.
Közepesen felhős, nyírkos reggel. Akt T 0
Vissza áll lassan minden a régi, pontosabban a téli kerékvágásba, de legalább esni nem fog. Hála istennek!
Hiába volt egy hete fél napos másfél centi hó, nekem egyelőre pont ugyanolyan semmirekellő az évszak, mint az elmúlt 5-8 évben oly sokszor. A tegnapi nap egy tipikus helyzetet hozott. Most még túl közeli rossz emlék.
Tele vele a padlás. Ki kell pihenni.
Közepesen felhős, nyírkos reggel. Akt T 0
Itt rendesen sikerült kimaxolni a helyzetet, bár igaz hozzásegített a tengerszint feletti magasság is, mérőhelyemen a nap folyamán kereken 0 fok lett a Tmax, így amint a magasban bejött kb. dél körül a fagyos levegő, nem volt kérdés, hogy végig hó fog hullani.
Hazafelé menet tettem egy kis kitérőt is késő este a faluban, nem tudtam betelni a látvánnyal:







Ilyen képet talán 86 decemberében lehet találni amikor elkezdte mutatni magát a tél. Most a GFS-en 300 órán belül ez... Makrokép ide vagy oda az még hagyján, de a durva az hogy nagyon megerősítik a modellek a szibériai hidegmagot! ECM-en is szemmel látható futások óta.

Hát egy ilyenre is kb. egy évtizede várunk. De inkább több.
Csak a rohadt zöld poloskák is mind megdöglenének cserébe. Úgy megérné!
Egyébként egy az egyben ez volt a 06z is, pont ekkorra.
Vagyis, nem, ez még jobb, mert ott orrosodni kezdett az AC az Alpok felett, elvágva az ilyenkor teljesen jogos és kiérdemelt genovai elől a lehetőséget

Csak a rohadt zöld poloskák is mind megdöglenének cserébe. Úgy megérné!
Egyébként egy az egyben ez volt a 06z is, pont ekkorra.
Vagyis, nem, ez még jobb, mert ott orrosodni kezdett az AC az Alpok felett, elvágva az ilyenkor teljesen jogos és kiérdemelt genovai elől a lehetőséget
Szibériai magasnyomás is durván megerősödhet! Ez kell itt a boldogsághoz....Ez így komoly kép

Első havazás a mai nappal pipa, 10 percig szépen tolta, mire viszont elkezdett volna fehéredni, abbamaradt, így az első megmaradó hóra továbbra is várnunk kell!
Végre ide is megjött a hó! A kocsi szélvédője már havas. Igaz, hogy egy nyitrai kamion tetejéről hullott rá, miközben utána mentem, de a mienk!
Hát azért 300 órára Ensemblén ilyet látni... az nem mindennapos.
Nagyon lassan, nagyon óvatosan talán el is kezdek reménykedni egy igazi téli Karácsony lehetőségében (hóról egyelőre nem beszélve, csak a hideg esélyét latolgatva).
Nagyon lassan, nagyon óvatosan talán el is kezdek reménykedni egy igazi téli Karácsony lehetőségében (hóról egyelőre nem beszélve, csak a hideg esélyét latolgatva).

Nálam most épen havazik, de bármi is fog hullani éjjel az le fog fagyni mert már 0.2 fokon áll a T.
Sajnos nem volt szerencsénk eddig a mai nappal pedig 5-6 cm benne volt a pakliban.
Én még bízom abban hogy reggel kellemesen meglepődünk.
Sajnos nem volt szerencsénk eddig a mai nappal pedig 5-6 cm benne volt a pakliban.
Én még bízom abban hogy reggel kellemesen meglepődünk.
Nagy respect Édesanyádnak, sajnos a környéken szinte senki sem kotorta el a havat a járdákról még az ingatlanok előtt sem, és a megállók is nagyon csúsztak. Sokan el is pereceltek, magamat is beleértve...
Mondjuk délután 3 kor nem gondoltam volna, hogy 5-től egészen mostanáig csak havaseső fog esni. Úgy látszik az ecm nyert hőmérséklet ügyileg, egyedül ő tolta vissza a fagyhatárt a 925 hpa-s szint körül egészen Tatáig ma estére. De amúgy nagyon érdekes, hogy Pesten az elmúlt 1-2 órában vissza tudott váltani tisztán hóba, itt meg nem. Még most is csak 1-2 kósza hópehely esik, a nagyja eső. Ez a kis latyak meg holnap úgy is elolvad… Bezzeg északnyugaton!
Üdv,
12.5 mm eddig a napi szumma. Hajnalban/reggel kevés ónossal, napközben esővel, este felé fagyott eső, havaseső keverékével. Végül szitálással zárjuk a napot.
12.5 mm eddig a napi szumma. Hajnalban/reggel kevés ónossal, napközben esővel, este felé fagyott eső, havaseső keverékével. Végül szitálással zárjuk a napot.
Akartam is mondani napközben, hogy most kellett volna menni, nem múlt hétvégén.
Az én Édesanyám lesöpörte, fel is sózta, és mire telefonáltam, hogy jövök, mondta, hogy "már nem maradt". -pár megállóval lejjebb...
Kettőt toltam a hólapáton a járdán és kettétört a pi..ába az egész annyira lucskos a cucc 

Nahát,belátható közelségbe került a havazás Békés megyébe is az ECMWF szerint. Még a végén tényleg lesz belőle valami.

Ide is azt mutat pedig már 15 óra óta várom, hogy tisztán hó essen.
A napi adag eddig egyébként 5 mm latyak.
T 0.3 fok Td 0 fok
A napi adag eddig egyébként 5 mm latyak.
T 0.3 fok Td 0 fok
Ebben a pillanatban elkezdett havazni, kár hogy a csapadékrendszer végére.
Örülnék ha valami folytán legalább 1-2 cm összegyűlne reggelre.
Örülnék ha valami folytán legalább 1-2 cm összegyűlne reggelre.
Átlag 13 centi havat mértem az imént. Még mindig kitartóan, közepesen tolja.
Ma egy rövid etapban megmutatta magát a tél, de csak nyomokat hagyott hátra, pedig a T most nem is volt olyan katasztrofális, csak persze most nem ezen a szinten dőlt el a dolog
Eső viszont volt dögivel a hegyen elég fagyos lehet a hangulat
Látod neked is felesleges volt a para 
Itt meg nagy pelyhes izé kezdődött, vajon ez már a hattyúdal, vagy lesz még 1-2 szonáta?
Elvileg a konvergencia csak éjfél után távozik végképp kelet felé.
Egy kis minimál foltos fehérség úgy feldobna reggel
Mondjuk a stabil 1 fok környéke, pozitív harmatpont mellett erre nem sokat erősít rá....
Itt meg nagy pelyhes izé kezdődött, vajon ez már a hattyúdal, vagy lesz még 1-2 szonáta?
Elvileg a konvergencia csak éjfél után távozik végképp kelet felé.
Egy kis minimál foltos fehérség úgy feldobna reggel
Mondjuk a stabil 1 fok környéke, pozitív harmatpont mellett erre nem sokat erősít rá....
Remélem ezt is az időpont közeledtével elkezdik nyugatra tologatni a modellek.
Ez az ECM jobb mint a Folytassa sorozat volt. 
Egyébként nem értem miért lenne nálunk eső és keleten hó a jövő héten amikor full negatívnak néz ki a T itt is.
Egyébként nem értem miért lenne nálunk eső és keleten hó a jövő héten amikor full negatívnak néz ki a T itt is.
Végül is bejött a 10 cm, amit ide várt a GEM, csak 500 métert tévedett vertikálisan, most voltam fent Dobogókőn, oda bejött

500 m az szinte semmi
500 m az szinte semmi
Nem lehet betelni a kinti hangulattal..és még mindig esik! Már egészen porhavas a hóréteg teteje.



Ecm szerint ma éjfél után még lesz 1 cm havazás fagyban..
Hát ezek után nagyon elbizonytalanodtam, de legyen így.
A remény hal meg utoljára.
Legalább ott volt Gödöllőn hó is, itt az eső, havas eső, néha fagyott eső dominált.
A remény hal meg utoljára.
Legalább ott volt Gödöllőn hó is, itt az eső, havas eső, néha fagyott eső dominált.
Hazaértem, gyönyörű világ volt odafent. Szinte végig havazott oda is és vissza is, ez külön élményt jelentett. Jól döntöttem, hogy felnéztem, kellett már egy kis feltöltődés...

Fent szerintem esett 15-20cm , de majd a "mérők" megmondják a tutit.
Itthon lepel várt, most is szépen nagy pelyhekben havazik. Amúgy Tinney környéke is szép fehér lett! Szerencsés...
Amúgy ez az egész ide pityputtyoslocspocsos valami lett....ahogy azt várni lehetett - részemről! Ha ez a pengeél, naaa azt akko nem szeressük!
Takt +0,2 fok, csapi szumma 19mm
Viszlát medicici, te itt kettesalát kaptál!
Fent szerintem esett 15-20cm , de majd a "mérők" megmondják a tutit.
Itthon lepel várt, most is szépen nagy pelyhekben havazik. Amúgy Tinney környéke is szép fehér lett! Szerencsés...
Amúgy ez az egész ide pityputtyoslocspocsos valami lett....ahogy azt várni lehetett - részemről! Ha ez a pengeél, naaa azt akko nem szeressük!
Takt +0,2 fok, csapi szumma 19mm
Viszlát medicici, te itt kettesalát kaptál!
Reggelre jégpáncéllá fog fagyni az egész. Ebben minden modell egyetért..












