Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Biztos valamilyen téli nyúl lehet
Egyébként tényleg olyan formája van.
Ennek olyan nyúl formája van Link , tehát ha Luca napkor nyulat látok a modelleken, akkor húsvétkor havazni fog
? Új megfigyelés lehetne !
Éjjeli 2 óta havazik 0 fok van. Megmaradás gyenge, de azért fákon, füvön, tetőkön összegyűlt 3-4 cm vizes hó.
A folytatás szépnek ígérkezik hideg tekintetében, reméljük lesz némi csapadék is hozzá.
A folytatás szépnek ígérkezik hideg tekintetében, reméljük lesz némi csapadék is hozzá.

Ki maxoljuk a végét is! Most tolja rendesen a vékony sávból. Nagyon szép lett a táj, el se hiszem.
Igen, egyelőre csontszáraz a fáklya, viszont a Szerbeknek sem volt előre jelezve a komoly havazás 10 -12 nappal azelőtt, utána berakták és tegnapra meg is jött. Sajnos itt középen folytatódik a "sótlan, hótlan" ingerszegény, télnek is csak jóindulattal mondható évszak. Hétvégétől lehűlés kezdődhet, több hullámban is jöhetnek majd a sarkvidéki légtömegek. Csak bízni lehet abban, hogy nem lesz folyamatos keletre tolódás (amire most is esély van még azért) mert akkor marad a szárazság, számottevő havazás nem tudna kialakulni. Valahogy már nem vagyok kíváncsi az athéni és az isztambuli szánkózó gyerekekre. Elég volt nekem bőven a januári madridi hócsata, miközben mi +5 +10 fokban vártuk a csodát, ami végül is nem jött el.
Gyenge már ez a (P) orosházi duó, és a torontal kocsmai jelenidő jelentései nélkül. (kimentem vizelni, még két centi
).
Meghallgatásra került a tiszántúli rinya, hála a magasságosnak, talán lesz egy kis nyugi.
A 20-a utáni időszakra meg elég gyanúsan megindultak a modellek, ebből még valami is lehet! Addig is élvezzük, hogy se langypárna se zónázás nincsen, kellemes kis decemberi idő, szóval mindenki nyugodjon le a ...
A 20-a utáni időszakra meg elég gyanúsan megindultak a modellek, ebből még valami is lehet! Addig is élvezzük, hogy se langypárna se zónázás nincsen, kellemes kis decemberi idő, szóval mindenki nyugodjon le a ...
Szerintem mindannyiunk nevében mondhatom becsüljük is és Köszönjük az elismerést! 
-----
Szerencsénk volt, a helyi hatasok nekünk dolgoztak. A ciklonon már csak az múlott, hogy tartósan ragadjon be a csapadék és hagyjon alább a szél.
Mivel ez meglett és számítottam is 1-3cmre sőt UM ma hajnalra egy vaskos gócot is dobott tegnap este Kisvárda fele, mint a hivatalos honlapján láttam arra 5cm is lett. Bejött neki.
-----
Szerencsénk volt, a helyi hatasok nekünk dolgoztak. A ciklonon már csak az múlott, hogy tartósan ragadjon be a csapadék és hagyjon alább a szél.
Mivel ez meglett és számítottam is 1-3cmre sőt UM ma hajnalra egy vaskos gócot is dobott tegnap este Kisvárda fele, mint a hivatalos honlapján láttam arra 5cm is lett. Bejött neki.
Igen, sajnos ez várható volt, hogy nagyon nyögvenyelős lesz. Ráadásul én felétek nem is nagyon vártam volna havat, inkább a Tisza vonalára tippeltem. De azért egy szezonnyitónak nem rossz ez.
Hát itt 24 órát havazott, és a helyzet az h még kifehéredni sem tudott, hatalmas bénázás volt ez.
Grat a keleti sikersztorikhoz, Szeged egy leplet (!) nem volt képes összehozni. Ilyen szemmel becsüljétek meg, akinél mérhető vastagság hullott...
Gratula a tiszántúli hòhoz. Akkor egyenlőre a Duna-Tisza köze ahol nem esett még hò. Remeljük mi is kapunk lassan havat. Tavaly is ez a környék volt szívò ágon.
Hó reggelt Tiszántúli részek!
Vigaszdíj meglett. Saccra 2-3cm, gyengén most is esik. Alró szemekben. (0.2 C mérek. Pár tizedet "süt" a távhő panel. Valószínűleg 0 alatt vagyok kicsivel.)
Vigaszdíj meglett. Saccra 2-3cm, gyengén most is esik. Alró szemekben. (0.2 C mérek. Pár tizedet "süt" a távhő panel. Valószínűleg 0 alatt vagyok kicsivel.)

Erre semmikép nem számítottam, mikor még éjfél fele kimentem cigizni, semmi nem volt még.
Ez szép volt Tábornok Úr, köszönjük szépen!

7-9cm között mértem, legyen 8cm.
Fh: Józsa
Ez szép volt Tábornok Úr, köszönjük szépen!
7-9cm között mértem, legyen 8cm.
Fh: Józsa


Öröm és bódogsàg ,vannak akik ezt nem mondhatják el,isteni màkja van hogy nem a vezető oldalt kapta el a beton pillér... csóri benézett a coop-ba.
Kis hajnali vadulàs

Kis hajnali vadulàs


Jó reggelt!
Reggeli helyzetjelentés:
06:30 magasságában, szinte az esélytelenek nyugalmával húztam fel a redőnyt, hátha úgy lesz, mint gyerekként, amikor mindig így láttam meg a havas tájat...és újra gyereknek éreztem magam, ugyanis minden fehérbe öltözött odakint.
Nem túl sok, ráadásul vizes, tapadós, de a miénk.
Jelenleg is hull a hó, a radar alapján még van benne valamennyi, aztán majd látjuk, meddig tolja.

Reggeli helyzetjelentés:
06:30 magasságában, szinte az esélytelenek nyugalmával húztam fel a redőnyt, hátha úgy lesz, mint gyerekként, amikor mindig így láttam meg a havas tájat...és újra gyereknek éreztem magam, ugyanis minden fehérbe öltözött odakint.
Nem túl sok, ráadásul vizes, tapadós, de a miénk.
Jelenleg is hull a hó, a radar alapján még van benne valamennyi, aztán majd látjuk, meddig tolja.

Középen egész kellemes Tmin értékek lettek.
Ha lett volna hó még nagyobbat szólt volna, de az luxus mostanában. Vagy hó vagy hideg.
Sainos itt nem lett váltás de eső az volt szépen.
Ha lett volna hó még nagyobbat szólt volna, de az luxus mostanában. Vagy hó vagy hideg.
Sainos itt nem lett váltás de eső az volt szépen.
Na szuper. Gratulálok! Szép! 
Látod, látod, te már most bőven rávertél a kerületemre.
Látod, látod, te már most bőven rávertél a kerületemre.
A tegnapi bénázás után nem gondoltam volna hogy 5 centi hó fog kint várni reggel. Mehetek ellapátolni, csak nem tudom hol van a hólapát
Látom volt egy is meglepetés pár helyen, itt viszont egy gyenge lepel fogadott amikor felkeltem, sanjnos most jó darabig várhatunk az érdemleges hóra.
Sziasztok mese szép tájra lehetet ébredni mifelénk! Reggel a településről elindulva hatalmas pelyhekbe szakadt a hó végig Karcagig beérve. Itt Karcagon tippre 3-4 cm hó lehet, viszont már nagyon alább maradt intezítás! Ha most fagyba esett volna szerintem duplája lenne. De ez is jó nem lehetünk telhetetlenek.
Továbbra is havazik, kár, hogy nincs hidegebb egy kicsit. Iskolába indulás előtt a kisfiam részéről volt egy kis hóban fetrengés meg hógolyózás.


Azért tudjuk, milyenek ezek a lábas beszivárgások. Kisebb havazás, hózáporok simán benne vannak a pakliban, aztán ha marad(na) a hideg, akkor akár a Karácsony is fehér lehet(ne). Egyelőre jöjjön csak a hideg, a többit meg majd generálja.
Közút webcamjai alapján saccra Debrecenben 5-10 cm simán leesett az éjjel.
Közút webcamjai alapján saccra Debrecenben 5-10 cm simán leesett az éjjel.
Kenderes is benne van még...
Bár tudom ez nem vigasztal.
A gyerekek bizonyára örülnek neki.
Bár tudom ez nem vigasztal.
A gyerekek bizonyára örülnek neki.


Hát nedvesnek Én sem mondanám.
Link
Száraz mint a puskapor Link
Na mindegy.ha bejönne a hidegpárna addig, akkor akár még fehér is lehet a Karácsonyunk.
Na mindegy.ha bejönne a hidegpárna addig, akkor akár még fehér is lehet a Karácsonyunk.
A várt váltás és a hőmérséklet csökkenés is legalább fél napot csúszott. Éjfélkor is még az eső esett.
Gyengén pluszos hőmérséklet várható ma is, így sokminden ebből nemigen marad napközben.
Gyengén pluszos hőmérséklet várható ma is, így sokminden ebből nemigen marad napközben.
“Öröm” nézni ahogy tőlünk néhány km-re van a csapadékzóna széle a radar szerint…?☹️
Itt hajnali 2- től havazik,vizes havunk van. 3 cm biztos,de majd kimegyek megnézni...











