Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Az éjféli jobb volt, ugye? A GFS és az ECMWF között most ég és föld a különbség. Az éjfélin még 1040-es anticiklon volt...
Sőt, a GFS OP eléggé kisiklott lefelé, a tagok többsége az ECM-re hajaz.
Jó lesz ez, ránk szakad a hideg, szépen megülepszik, aztán melegfronti csapadékzónákból majd kapjuk a 2-3cm havakat. 
Na de komolyra fordítva, igen szép helyzeteket szülhet majd ez a szituáció. Kíváncsian várom mi lesz!
Na de komolyra fordítva, igen szép helyzeteket szülhet majd ez a szituáció. Kíváncsian várom mi lesz!
Ez nem jóslás kérdése, mindennek megvan a valószínűsége. Egy ilyen időtávon mutatott havazás elbukásának nem 80% az esélye, úgyhogy ez még hízelgő. Azzal tisztában kell lenni, hogy itt gyakran 1-2%-os valószínűségű eseményekről folyik a diskurzus napokon keresztül. Ellenben nagyon izgalmas, ezért olvasgatom én is.
Eddig jó de utána már nem. Gfs jobb sokkal karácsonyra mint az Ecm.
Hát a friss ECM futás vége végül nem lett olyan brutál..persze így is téli időt jelez. De azért joval gyengébb mint a GFS és a makrokép sem tetszik.A blockingot is nagyon legyengíti.
A jósok köztünk élnek.
A T 1 fok, 0 és 5 centi között mozog a hóréteg, az árnyékos helyeken akad még.
A T 1 fok, 0 és 5 centi között mozog a hóréteg, az árnyékos helyeken akad még.
Érdekes lehet az élőttünk álló időszak, aár egy emlékezetes december második fele is kijöhet ebből. Bár sztem az lesz hogy majd keletre megy el a hideg a balkánra. Szokásos álomvilágot mutogat eddig. Szenteste havazás... ....
Hogy is szokta mondani a Derrick a pardonnal a legendás mondatot? Te tudod szó szerint?
Én is pont a januári nagy hideg időszakában voltam utoljára nagyon beteg télen. Mondjuk akkor az influenza oltás is félrement kicsit, ha jól emlékszem, az is benne lehetett abban a szezonban.
Jaja, elég megnézni legutóbb 2017 es nagy influenza járvány vs. napi min-max okat január-februàr.
Az 1 héttel ezelőtti állapothoz képest jókorát fordult a kocka. Míg most keleten téli idő van, addig itt ma kimondottan enyhe idő van. A fagymentes éjszakának köszönhetően teljesen eltűnt a múlt heti 20cm hó, már csak egy-egy összetolt kupac emlékeztet a hóra.
A peték akár -50 fokig is kibírják.
A száraz meleg nyár jobban megviseli a rovarokat mint a -15 fok.
Link
A száraz meleg nyár jobban megviseli a rovarokat mint a -15 fok.
Link
Pedig az orvosok is szokták mondani, hogy a hideg nem kedvez a bacilusoknak. Viszont a szitálós ködös idő valóban vírus tanya. Lehet rosszul tudom, én is, csak azt mondom amit hallani szoktam.
Akkor a Máriapócsi Misèről lóháton egyenesen a naményi szakaszhoz ügetünk hogy befejezzük a ceremóniát
A kullancsoknak pár nap -15,-20 fok meg sem kottyan.
Meg a vírusoknak sem, sőt, a vírusok a hideg miatt áthűlt testekben sokkal jobban tudnak szaporodni, tehát a komoly és tartós hideg a vírusoknak kedvez.
Ezek mind tévhitek.
Meg a vírusoknak sem, sőt, a vírusok a hideg miatt áthűlt testekben sokkal jobban tudnak szaporodni, tehát a komoly és tartós hideg a vírusoknak kedvez.
Ezek mind tévhitek.
Biztos ami biztos, én is lementettem 
Kíváncsi leszek, hogy alakul mindenesetre, azért emlékszem 1-2 hidegebb periódusra, nem lehetetlen! Legalább van min izgulni
Kíváncsi leszek, hogy alakul mindenesetre, azért emlékszem 1-2 hidegebb periódusra, nem lehetetlen! Legalább van min izgulni
Az a lényeg hogy a tavaszias vagy őszies Karácsony esélye folyamatosan csökken. Én ennek is örülök. 10 fok körüli melwg Karácsony esélye pedig teljesen valószînütlen
-15-20 fok egy pár napig jöhet, mert a vírusok meg a kullancsok ellen jó. De -30 fok nem kéne azért, mert az már brutál lenne.
Az összes ilyen, a legmélyebb bányatavakat is megfogta a mai hajnal, persze nem is csoda, szinte nem volt légmozgás. Így muszáj leszek holnap este megint a Dunát faggatni menyusok után...
Majd talán a pénteki szél felszaggatja, délután úgyis ráérek, meg kellene fogni a karácsonyi halacskát.
A kialakuló jövőkép 96 karácsonyát idézi fel számomra. Katonaként, karácsony napján szolgálatot adni, és - 23 fokban éjszaka kigyalogolni 3km-et az őrtoronyba maga volt a "mámor". Csontig hatolt a hideg... 

Valamikor gyerekkoromban volt ehhez hasonló, hogy korcsolyázni tudtunk a közeli tavakon, meg a várost átszelő vérke csatornán. -30 fokot én még az életben nem tapasztaltam.
23-30 között ottholl leszek, szóval a Tisza jegén kiskirállyá koronáztatnám magam, ha ez így bejönne


Hát ez a futás a keleti országrésznek egyenesen édenkert. Nehezen hiszem, hogy így lesz, de azért reménykedem majd némi havacskában, ha nem is ilyen tetemes mértékben amit most mutat.
Köze nincs a mostani helyzethez, semmilyen szinten.
Mámorról szó sincs, részemről az elképedésen kívül az erős kételkedés jelenleg a domináns érzés.
Örülni annak azért lehet, hogy a keletre leszakadó hideg esélye folyamatosan csökken, lassan elenyészik, remélhetőleg.
Az extra hideg esélye nagyon nagy, a hóról továbbra sem lehet még érdemben nyilatkozni.
Az a peremciklon ebben a formában nem fog megtörténni (24-25). Annál még a nyugatabbra való tolódás utáni mediből eső hóra is nagyobb esélyt látok (0,001 helyett akár 0,5-1%).
Mámorról szó sincs, részemről az elképedésen kívül az erős kételkedés jelenleg a domináns érzés.
Örülni annak azért lehet, hogy a keletre leszakadó hideg esélye folyamatosan csökken, lassan elenyészik, remélhetőleg.
Az extra hideg esélye nagyon nagy, a hóról továbbra sem lehet még érdemben nyilatkozni.
Az a peremciklon ebben a formában nem fog megtörténni (24-25). Annál még a nyugatabbra való tolódás utáni mediből eső hóra is nagyobb esélyt látok (0,001 helyett akár 0,5-1%).
Buddhai nyugalommal nyisd meg, lesz ami lesz, úgysem az lesz.
Ja sajnos ilyen világban élünk. Ma már az is zaklatás ha véletlenül hozzáérsz a kezéhez. De amúgy nincs veszve a dolog csak pont lecsúsztam róla és én meg türelmetlen vagyok. Amúgy is mások is vannak a világon. 
Most fogom fel fejben hogy miket mutogatnak. Ilyeneket nem nagyon láttam modelleken se. Reméljük bejönn, most valószínű enyhíteni fognak rajta meg kiveszik a csapit. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.
Steven85: Mindenki tudja hogy valószínű nem ez lesz. De hamár ilyen futások vannak ráadásul nem egy elszált OP vagy ENS akkor már had csodálkozzunk rá.
Most fogom fel fejben hogy miket mutogatnak. Ilyeneket nem nagyon láttam modelleken se. Reméljük bejönn, most valószínű enyhíteni fognak rajta meg kiveszik a csapit. Kíváncsi vagyok mi lesz a vége.
Steven85: Mindenki tudja hogy valószínű nem ez lesz. De hamár ilyen futások vannak ráadásul nem egy elszált OP vagy ENS akkor már had csodálkozzunk rá.
Akik most mámorban úsznak, azoknak ünnep rontóként feleleveníteném az idei február elejei pofára esést. Az utolsó pillanatban dobták be a törülközőt a modellek.
Nem szeretném elvenni senki kedvét, de nyugtával dícsérd a napot.
Nem szeretném elvenni senki kedvét, de nyugtával dícsérd a napot.
Nem mostanában láttam ennyire extrém GFS futást.
És elindítaná a 2. vagy 3. kört.
Előbb érjünk el az első lehűléshez.
És elindítaná a 2. vagy 3. kört.
Előbb érjünk el az első lehűléshez.



