Meteorológiai társalgó
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) >> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma
>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!
>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!
----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
Nem mostanában láttam ennyire extrém GFS futást.
És elindítaná a 2. vagy 3. kört.
Előbb érjünk el az első lehűléshez.
És elindítaná a 2. vagy 3. kört.
Előbb érjünk el az első lehűléshez.
De ez nem az lenne
Ez egy peremciklon, okklúziós karokkal.
Az országi északi részére lenne amúgy csak jó hóban, meg ÉK-K-re valamennyire.
Ha tovább tolják a modellek az AC-t nyugat felé, akkor meg úgyis lesz medi, és akkor megint lesz téma
Zivatar16: kapd le amúgy is,de előbb azért győződj meg róla valahogy, hogy nem fog-e miatta feljelenteni. Ma már ezzel nem érdemes viccelni...
Az országi északi részére lenne amúgy csak jó hóban, meg ÉK-K-re valamennyire.
Ha tovább tolják a modellek az AC-t nyugat felé, akkor meg úgyis lesz medi, és akkor megint lesz téma
Zivatar16: kapd le amúgy is,de előbb azért győződj meg róla valahogy, hogy nem fog-e miatta feljelenteni. Ma már ezzel nem érdemes viccelni...
A Xanaxot kihagytad.
Mi beteg futás lett ez jó isten. És pont karácsony elött lenne havazás. Legalábbis a GFS szerint. Na ha ez bejönne ilyesmi formában vagy hasonló durva formában akkor komolyan lekapom az osztálytársam mindenki elött úgy is 21-ig bent leszek.
Szerkesztés: Olyan hideg futások vannak hogy Wetterzentrale nálam lefagyott.
Szerkesztés: Olyan hideg futások vannak hogy Wetterzentrale nálam lefagyott.
Erről beszéltem egy pár nappal ezelőtt, amikor a medik sorjában öntözték az én térségemet, hogy a Tiszántúl keleti részének sokkal kedvezőbbek az észak-északnyugatról érkező frontok.
Én meg jól elültettem a datolyaszilva palántát pedig Floo tanácsolta, hogy majd csak tavasszal. Mondjuk nem volt hová tennem...
Na majd most jól beásom derékig, vagy 1 méter magasan. A fügével is kezdeni kellene valamit..
Bsas: le tudsz olvasni egy t850 térképet egyébként? Ha már egy 500 hpa-shoz láthatóan teljesen fogalmatlan vagy....
Na majd most jól beásom derékig, vagy 1 méter magasan. A fügével is kezdeni kellene valamit..
Bsas: le tudsz olvasni egy t850 térképet egyébként? Ha már egy 500 hpa-shoz láthatóan teljesen fogalmatlan vagy....
Lényegében felém már vasárnaptól indulna a buli. Hát most őszinte leszek, félek majd megnézni a 18z futást este. Ha ennek a fele összejön már egy rossz szavunk nem lehet.
Új futás megint elég kemény lett hideg szempontjából, és némi csapadékra is esély kínálkozik, nem tűnik teljesen száraznak.
Még a végén én is beleélem magam. 24-én ciklon délutánra-estére, mellé hideg, szeles idő, még a végén a porhó is összejönne. Messzi álmok.
BETEG.
De ezt most tényleg mentsd le valahova!
18 éve vagyok a metneten, de ilyet szerintem nem láttam modellen se nagyon.
De ezt most tényleg mentsd le valahova!
18 éve vagyok a metneten, de ilyet szerintem nem láttam modellen se nagyon.
Van diópálinkám. Ha megvalósulna a keményebb verziók egyike meghúzom... 

Még hogy nem jön majd nyugatra az a hideg? Reméljük ECM is komoly lesz!
Még hogy nem jön majd nyugatra az a hideg? Reméljük ECM is komoly lesz!
Na jól van ez totál beteg lett... Link
Popcorn félre, whiskey elő.
Észak felől jövő, full fagyos és érkezve mélyülő peremciklon, ilyet szerintem a büdös életben nem láttam.
Most se hiszem, hogy a valóságban fogok, de így modellen érdekes állatfaj.
Nem ezt hívják ánglisul "Polar Low"-nak?
Popcorn félre, whiskey elő.
Észak felől jövő, full fagyos és érkezve mélyülő peremciklon, ilyet szerintem a büdös életben nem láttam.
Most se hiszem, hogy a valóságban fogok, de így modellen érdekes állatfaj.
Nem ezt hívják ánglisul "Polar Low"-nak?
A medián pedig -2.
A tegnapi még nagyon óvatosan nyúlkált le negatívba.
A tegnapi még nagyon óvatosan nyúlkált le negatívba.
Alakulunk megint.. Takt: - 5.1°C fok. Fent a Romhányi hegyen a prónay kilátónál 421m +1.5 jelenleg. Tőlem kb másfél km távolságra van
Csak még várjon egy kicsit, hadd hűljön csak lefelé, reggelre zúzmarát rendeltem.
Ha nincs friss ICON jó lesz a GFS is. 
Egyébként én is már jobban örülnék egy kiadósabb havazásnak igazi fagyos idővel, igazából ami késik nem múlik. Kérdés hogy ez melyik évben fog megvalósulni. (Remélem az idei 21/22-es szezonban.)
Egyébként én is már jobban örülnék egy kiadósabb havazásnak igazi fagyos idővel, igazából ami késik nem múlik. Kérdés hogy ez melyik évben fog megvalósulni. (Remélem az idei 21/22-es szezonban.)
A szikrázó hó és a hideg helyett, én
esős, latyakos, na nem baj, havas
jó CSAPADÉKOS telet szeretnék!
és szerintem a vetések, az erdők, a rétek, a patakok, források, hegyek és völgyek is ilyet szeretnének!
és szerintem a vetések, az erdők, a rétek, a patakok, források, hegyek és völgyek is ilyet szeretnének!
Mi itt már megtanultuk, hogy az időjárás nem ismeri azt a szót, hogy lehetetlen (Max: ha országos havazásról van szó
) A 90. percben is lehet bukni, volt már rá számos példa. Egyelőre a hideg száraz verzió áll nyerésre, de ez a keletre tolódási hajlam, egyelőre nem jó tendencia. De a végső szó még odébb van.
Otthonról kora reggel negyed 7 körül derült időben indultam dolgozni, mire Piliscsévre értem kicsivel később a munkahelyemre, sűrű zúzmarás köd lett.
3/4 4 körül végeztem Piliscséven, és egész nap sűrű zúzmarás köd volt, fagyos időjárással.
Előbb értem haza Pilisvörösvárra, és derült az ég. Ködnek nyoma sincs.
3/4 4 körül végeztem Piliscséven, és egész nap sűrű zúzmarás köd volt, fagyos időjárással.
Előbb értem haza Pilisvörösvárra, és derült az ég. Ködnek nyoma sincs.
Hát, unatkozni azért addig sem fogunk, míg a polar vortex eldönti, hogy egyben marad vagy inkább feladja és szétesik
Az szép... És visszakötve az előzőhöz is, ezen az ábrán látszik, hogy az ECM ENS belegabalyodott a negatív AO-ba végtelen időre, itt piros színezéssel látni ezt.
10 hPa-n viszont maradna a pozitív "AO" eszerint.

Hát tegnap még ennek a töredéke volt a melegedés mértéke, szóval esetleg tendenciában érdekes lehet.
Nagy zavart még nem okozna, de kicsit már ez is: Link
Nagy zavart még nem okozna, de kicsit már ez is: Link
LOL. Azt nézegetheti, egy minor melegedésecskének jó lesz. Értem én, azt mondja, hogy így kevésbé hat majd az egyébként gyors örvény lefelé. De ez nov. 20 körül is így volt, amikor a felszíni AO negatív volt a fenti erős örvény ellenére. Szóval ez még nem nagy szám.
Na, de inkább figyeljük tovább a mostani blokkosodás fejlődését.
Na, de inkább figyeljük tovább a mostani blokkosodás fejlődését.
Innen ha elbukjuk ezt a Karácsonyi hideget az olyan lenne mintha 2-0ra vezetne a csapatunk a 85.percben és onnan is elbuknánk
Végül 2 fokig ment fel a hőmérséklet. Napon olvadozgatott. Főleg a fákról, bokrokról.
azert maradt még
azert maradt még

Az egyik nyugatra húzza a másik keletre tolja a végén középen szét fog repedni és ez lesz belőle:


Ahogy az első kívánságom megvolt, és júniusba a modellek telibe kapták azt az extrém 40°C-ot hozó hőhullámot, úgy teljesüljön most ez a december 2. felére várt fagyhullám is, -30-ig meg se álljon
Köszi, de megelőztelek pont 
Azért jó látni többször is, hogy az OP kissé csapongósra vette.
Mondjuk olyan nem létezik, hogy 5-10 napokon át folyamatosan ugyanazt mutassa 10 napon túl, nem is értem mire gondoltam...
Leginkább az a jó, hogy az ENS-en nem látszik az AC keletre kenődése, szépen beállt a britek fölé a közepével, mint katiba a gyerek. Az azorri orr se túl hangsúlyos, ami ilyen távban azért szintén ritka.
Azért jó látni többször is, hogy az OP kissé csapongósra vette.
Mondjuk olyan nem létezik, hogy 5-10 napokon át folyamatosan ugyanazt mutassa 10 napon túl, nem is értem mire gondoltam...
Leginkább az a jó, hogy az ENS-en nem látszik az AC keletre kenődése, szépen beállt a britek fölé a közepével, mint katiba a gyerek. Az azorri orr se túl hangsúlyos, ami ilyen távban azért szintén ritka.



