2026. június 25., csütörtök

Meteorológiai társalgó

Adott napon: 
Keresés:
Hasznos linkek (és egy infó)
TMAX TIPPVERSENY (2026. június vége) 

>> Sat24 műholdképek
>> Sat24 Magyarország mozgó műholdkép
>> Magyarországi radarképek archívuma


>>Tippelek az előrejelzési verseny aktuális fordulójában!
>>Rádiószondás felszállások élő követése!


>>Észlelés (közeli villámlás, jégeső, viharos szél, villámárvíz, szupercella, tuba, porördög, tornádó, víztölcsér, viharkár) beküldése a szupercella.hu-nak!

----------
Képek beillesztése esetén kérjük azokat megvágni, reklámok, mobilok fejléce, stb. csak feleslegesen foglalja a helyet és áttekinthetetlenné teszi az oldalt - a vágatlan képek ezért törlésre kerülnek.
Fotózáskor kérjük a mobilt fektetve használni, egy keskeny de magas kép egyrészt szintén sok helyet foglal, másrészt a kép sem túl élvezetes.
Köszönjük az együttműködést és a megértést.
#544524
GEM mellett a GFS ENS is medit lát 28-ára. Link Ez leginkább csak skandináv teknő esetén jöhet létre, azaz a 06z GFS OP álmát az ENS "álmodja tovább". Lesz még itt sok minden idén.
A friss GFS OP zonalitásos horrorja jó elkeserítően néz ki, de pont akkora az esélye, mint bármi másnak nevet
Illetve az összes modellt végignézve, inkább kisebb.

GEM diagramm LOL 27-e: Link
Így két nap lángszóró szerintem elég is lenne pont.
#544523
Nagyon várom már a januári rovaniemi utamat.
#544522
Merj álmodni.. laza
#544521
Én nem látok semmi fantáziát benne! 

Egyébként az egyik kedvenc hidegelárasztásos szituációm 2018. január 14-én történt.
Addig enyhén telt a január többszöri esőkkel, szitálásokkal, bőséges talajhővel.
13-án éjszaka északkelet felől érkezett a lábashideg, és a hazánk fölött található nedves, enyhe levegővel karöltve további intenzívebb csapadékképződést generált, és szép havazás kerekedett az eső után.

Nálam 8 cm hó hullott 14-e reggelre -1-2 fokban, és egész nap bőven fagyott igen ám, de a talajhő zabálta a havat.
A tetőkön és a fákon, egyéb tereptárgyakon viszont szépen megmaradt napokig a hideg, többnyire fagyos időben.
18-ától nőtt jelentős enyhülés, és vitte el a havat.
#544520
Itt meg eggyel több:

beillesztett kép

24-25 előoldal eléggé eldőlt valóban, most már a 27-28 hátoldal a következő eldöntendő.
GFS OP kinyírta, GFS ENS még nem. Link
ECM sem egyébként, sőt Link
Ez legalább nem végtelen zonalitás mint amit most a GFS OP vízionált be.

Sőt szerintem az UKMO sem reménytelen, a skandináv teknőjével: Link
#544519
Egy kapaszkodóval ismét kevesebb:

beillesztett kép

#544518
Sokan kérdezték tőlem aztat, milyen az, mikor a birkák a réten b@szn@k.  laza
Viccet félretéve, az utóbbi napokban főleg, de az elmúlt hetekben is többen kérdezték tőlem, milyen lesz az idei karácsony!? Fehér vagy sem!?
Mindenkinek azt válaszoltam, hogy idén sem lesz fehér karácsony. kacsint
És milyen jól tettem! Ezzel lehetett a legkevesebbet bukni.
Sokkal kevesebbet, mintha azt mondtam volna, hogy idén fehér karácsony lesz.
#544517
Clive: Igazad van, tényleg. Akkor GEM és ICON az első két hely.  laza 
Persze még nem dőlt el karácsony sorsa, de ütemes léptekkel haladunk afelé.
#544516
Talán lehet még visszatánc is a modelleken, addig is obertauerni tegnapi legjobb fotóim:

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép

#544515
Azért, ha esetleg, ne adj isten és természetesen sose volt még ilyen (!), mégis tendencia lesz belőle, ugye nem fogjátok szegényt elásnia kertben? 
A tagok átlaga 24.-e után egyértelműen a sokéves átlag felett kúszik szépen felfelé.
Lehet ezt szépíteni, csak ettől még ez egy tény. 
#544514
Nekem úgy rémlik, hogy ezt a melegedést is a GEM jelezte először…
Amúgy a NAO és AO továbbra is tök jól néz ki, de ugye tavaly már megtanulhattuk, hogy azokat feldughatjuk a bárhova…nevet
#544513
Szilveszterkor ettől függetlenül két monszun között esik 13 cm hóvidámLink
#544512
Ha tènyleg, ennyire beenyhül karàcsonyra akkor a hosszùtàvù modellek jòl vizsgàznak. 15 napja is +8 fokot várt karàcsonyra.
#544511
1 óra és meglátjuk mit gurít az ECM, de már szerintem eltérőt nem igazán.
#544510
Hát nem érted. Felfelé nem szálhatnak el a modellek csak lefelé. Ha 10 fokos karácsonyt várnak akkor 10 fokos karácsony lesz ! Nincs mese !!!!  laza
Szóval szerintem te is enged el a telet majd lesz tavasszal.  laza 
#544509
Mondjuk ha ez így maradna, akkor a lesajnált ICON nyerne. Ezt a karácsonyi beenyhülést ő látta meg először. 
#544508
Meleg futás lett, tehát ez már maga a jövő.
Mit nem lehet ezen érteni? nevet

A lángszórós futások mindig a színtiszta jövőt mutatják.
A havazós meg mind hazudik.
A modellekhez pont elég ennyire érteni!  laza


Ezen a fórumon legalábbis.
#544507
Azért sok pénzt nem tennék rá, hogy ez lesz a jövőnevet
#544506
Gyerekek túl van stimulálva GFS!  laza Nem elég, hogy mi is szuggeráljuk mindenkit őt lesi..
Azért van a ménes megriadva! vidám Remélem tél tábornok mellettünk áll és összetartja a ménest! nevet 

beillesztett kép

 
#544505
Csak igazodik a többihez. Ahogy wetsom is írta, megfogták a jövőt. Ez van...
#544504
Max az enyhe idő.
Talán Januárban lehet hidegebb, "havasabb" idő, ha így megy.
#544503
GFS egy képen karácsonytól.

beillesztett kép

#544502
Eddig ez a legpocsékabb futás a GFS-től. Ettől valóban, csak jobb lehet majd a 18z laza
#544501
És 2 ünnep között visszajöhet a hideg? Hogy látod?
#544500
Nincs is jobb egy esős 10 fokos időhöz. hány
#544499
Fog visszatérni aha! Mesékbe hiszel még?kacsint
#544498
Én úgy látom a model egység elég nagy a karácsony hó szempontjából elveszni látszik de nem csak nálunk hanem Európa síterepeinek jelentős részén sajnos. A skandinávok viszont jól járhatnak.vidám
#544497
Hát a friss GFS pazar szar lett téli idő tekintetében, nem sok popcorn fog fogyni.
No majd a 18z hátha visszatér a 06-hoz, esetleg az ECM terít új lapokat.
#544496
Ez egy impi helyzetnek néz ki ismét laza laza laza Legalább eső legyen, kell a fenyőimnek lazaÁprilisban meg jön a -10 fok megintzavarban
#544495
Karácsony napi eső, nincs is jobb annál. eso
ECM és többiek: GFS üdvözlünk az előoldal topicnál ismét.
#544494
Hát nem a legjobb eddig. Még azt a kevés havat is kivette amit eddig adott Szenteste előtt.
#544493
Automata droid csinálja.
Senki fenn sem akad hogy pár órával korábban 0 fokban havazás volt rajta ugyanarra a napra.
Világtalanok.
#544492
Az OMSZ mobilos verziója már mutatja a szentestét és valóban 0 és +14 fokot irtak be laza
#544491
Na szerintem mindenki remélje, hogy az ICON téved, mert ónost jósolgat 23-a estére most éppen. Link Link
Vagyis ez már 24 hajnala...

Na reméljük hogy észhez tér és kimélyíti a skandináv ciklont, ami erősebb hideget ránt le és kicsit jobban ellenáll az atlanti hányásnak.
A recept a GFS 06z-n elérhető.
Vagy még jobb lenne, ha nem is lenne brit ciklon... (szintén GFS).

De még így sem tartana ez sem 3 napnál tovább, a végét elnézve.
#544490
Mondtam, moslékkorszaknak hívom ezt az esős, enyhe telű, száraz, hideg tavaszokkal jellemezhető éveket. kacsint
#544489
Miskolcon így ment le a nap:

beillesztett kép



beillesztett kép


#544488
Az utóbbi évek és hetek tapasztalata vidám
#544487
Március idusára megint megérkezik a Tél, mint egykoron? Link
vidám
#544486
Ezt meg honnan vetted?
Ha az ecm valószínűségi felső burkológörbéjéből, akkor ugyanilyen valószínűséggel a 24-i T max  -4 fok is lehet  laza
Mert az alsó meg azt mutatja.
#544485
Van itt még letisztulni való rendesen: Link
Az a hideglötty karácsony előtt bekavar. 
#544484
Sajnos úgy tűnik, hogy a tél első harmada nem hozza meg a várva várt téli időt ( a Jászságba ).
#544483
Azért ne írjuk le egyből szerintem a karácsonyi időjárást.

1. Még 1 hét van az ünnepekig, addig jól tudjuk mennyi minden változik/változhat a modellfutásokon.
2. A hidegleszakadás hétfőn érkezik meg, kérdéses azon belül amit a ciklon leránt mennyire lesz tartós vagy sem.
3. Azért a Brit majd Izlandi AC blokkal is szívódnak szerintem a modellek.

Lesz itt még izgalom. Talán optimista vagyok most egy kicsit ismét.
Aztán lesz ami lesz. nevet
#544482
Hát elkezdődött. Az OMSZ már beírt egy +14°C-os értéket dec. 24-re. Remélem nem így lesz, de nagy reményeket nem fűzök hozzá.
#544481
Akármekkora túlzással sem nevet
#544480

beillesztett kép

Meg maradt némi hó. De már csak foltokban. Mesés időszak volt. Majd három hét havas fagyos télkezdet. 
#544479
Mondtad ezt volna idén tavasszal, mikor mind a három tavaszi hónap átlag alatti hőmérsékletű volt, március kissé, április, május jóval átlag alatt, és a komolyabb melegedés szinte mindig a jövő héten érkezett, úgy június elejéig.

Idei év is a melegebb évek között fog helyet foglalni, de pl. a 2020-as vagy 2019-es kiugróan meleg évek után megfigyelhető volt idén, hogy jóval gyakrabban volt átlag alatt vagy átlag körül a T. Mint ahogy az ősz folyamán, és eddig decemberben is.
#544478
Na végre valami látványosabb felhő

beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



beillesztett kép



Meg egy kis virág. 

beillesztett kép

#544477
Nincs ez lefutva, de fönek mintha nagyobb lenne a tülekedés eso Egyelőre nem rohanok csiszvászért szánkótalpat élezni

beillesztett kép

#544476
Tudja valaki, h az ECMWF által mutatott felállásból hogy lehetne hátoldalra kerülni, hisz kis túlzással, a ciklon egész Európát elfoglalja?
#544475
Dec 22-ig eldőlni látszik a dolog, de utána merre vezet vajon az útnevet

beillesztett kép

Utolsó észlelés

2026-06-25 23:01:14

Rákóczifalva

20.9 °C

na00

RH: 51 | P: 1016.9

Észlelési napló

Térképek

Radar
map
Aktuális hõmérséklet
map
Aktuális szél
map

Utolsó kép

160800

Hírek, események

Forró napok következnek

Időjárás-változás | 2026-06-24 15:45

pic
Eddig se fáztunk, de hétvégétől tikkasztó forróság kezdődik.